TETŘEF

free derry

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 24.2.2021  09:47
    Sever - Justice (E05) (epizoda) (2019)

Hehe.

• 23.2.2021  22:43

Pozvolně ale s jistotou se to rozpadá. Příchod elitního nemluvného snipera na scénu jako deus-ex opepření už takhle rozverné a trochu sci-fi příběhu o solárech v krajině, kde nikdy nesvítí slunce..."takhle to tady chodí", ošívají se postavy tak často až to začne znít jako "hele potřebovali jsme, aby se dělo tohle tak jsme si všechno k tomu nahnuli". Na postavě Petra Svobody bylo nejvíc na začátku zajímavá ta proměna "úřad - policajt", ale zůstala úplně v pozadí a brzy spadla do kolejí "čerstný mezi špinavými", které neumí nijak ozvláštnit...až na tichého snipera a všechyn ty náhody okolo. Hups.

• 14.1.2021  08:10
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Hodně lidí se pozastavuje nad množstvím sexuálně-genderově-rasových kombinacích, které tvoří nedůvěryhodnost světa (a něco na tom trochu je a ne že by to člověku v dnešní atmosféře zlosti k takovým tématům nepřišlo na mysli aspoň do té míry, že to nikdo v seriálovém světě neřeší), ale já jsem překvapen Anglií, kde neprší a pořád to tam vypadá jako ve Španělsku.

• 24.12.2020  13:47
    Zpřítomnělí (TV seriál) (2019)

Skvělá úvodní zápletka dobíhající na nedostatek stopáže, peněz a možná občas i kreativity? Ale asi nejpříjemnější kriminálka za roky...

• 24.10.2020  13:32
    Barbaři - Vlk a orel (E01) (epizoda) (2020)

Je to brak jak hovado, ale Římani tam mluví latinsky, takže asi dvě hvězdy navrch jen za to?

• 18.10.2020  11:11

Je to takové jednoduché a plytké v kontextu dnešní doby. Ale možná taky něco jako maximální urgence umělce k netflixovému publiku v době voleb.

• 9.10.2020  20:15

Ty montáže jsou čím dál tím lepší. Občas mám při nich pocit, že jsem si taky něco líznul. Skvělý.

• 24.2.2020  18:45

Proboha to je super, že někdo z ČT měl odvahu jít do něčeho takového. Jasně - pořád to musí být trošku krimi, aby se generace detektivka neposrala na třetí, ale čím dál je to od toho tím je to lepší. Neužil fakt daleko.

• 21.1.2020  00:06
    Král (2019)

Ooooo....

• 4.1.2020  21:36
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Watchmeni od HBO ve své první sezoně jsou vlastně hodně často úplně skvělý a překvapivý a originální. Ale ke konci - čím více se snaží zapojit postavy z originálních komiksů - mi začaly utíkat do poloh a momentů...které nebavily. Nevyřešených věcí, rychlých spojek a motivací doktora Manhattana mi to začalo postupně zadrhávat a na konci jsem vlastně nevěděl o čem se bavíme - o lásce? O rasismu? O těžkém údělu božských sil? Jako na houpačce. Ale za zhoupnutí to spíše stojí!

• 10.7.2019  23:24

Zestárlo to hodně rychle a ani na startu to asi nebyla nějaká zázračná kuchyně. Ufff.

• 17.4.2019  16:38

Ty jingly docela ničí tempo.

• 9.1.2019  09:49
    Trockij (TV seriál) (2017)

Hlavně je třeba říct: scény, kde se Lev řítí v nereálně velké lokomotivě s rudou hvězdou kodrcající se na přídi a vypadá jako Darth Vader, jsou skvělé. A spousta dalších věcí je skvělých. A spousta je průměrných. A spousta je problematických, nejistých a interpretuj-si-po-svém-ých. Můj největší problém bylo vyobrazení Lenina, Stalina a pominutí všech kroků, kteří Bolševici udělali, aby uzmuli moc jen pro sebe a ukradli si tak celou revoluci. To je největší přešlap proti věrné dramatické adaptaci této části historie (myslím, že hodně, hodně důležité historie). První díl bych hodnotil bez váhání za 5*, protože je to slušnej kofein přímo do žil.

• 10.12.2018  10:30
    Šťastné pondělí (TV pořad) (2016)

Tu dobrý fór, tamhle dobrý nápad. Ale celkově se nedá na Jindřicha dívat 20 minut každý týden, protože nemá dostatečný tým a talent na to udělat něco u čeho bych se necítil trochu trapně.

• 9.12.2018  01:44
    1983 - Zapletení (E01) (epizoda) (2018)

Sci-fi polské momenty to drží nad tvrdou vodou.

• 21.10.2018  11:21
    Rašín (TV film) (2018)

INT.

• 22.7.2018  22:29
    Válka ve Vietnamu (TV seriál) (2017)

Nový rámec dokonalosti pro historické dokumenty.

• 14.5.2018  09:06

Jako ultras historického období 30ti leté války je tento výtvor pro mne důvod udělat defenestraci na Kavčích Horách! HAMBA!

• 2.2.2018  09:49
    Roman Empire (TV seriál) (2016)

Cheap and cheesy.

• 19.1.2018  22:52

To je tak hrozně skvělé.

• 14.1.2018  13:29

Maloměstské. Občas vtipné. Ale hlavně maloměstské.

• 23.12.2017  19:33
    Střelný prach (TV seriál) (2017)

V prvním díle byly některé věci skvělé. Celý začátek s napínavým prohledáváním hradu byl dobře napsán, nasnímán...lahoda. Postupně ovšem čerstvost zpracování upadá a do celé věci se krade trošku nuda.

• 23.12.2017  19:30

Star Wars vlak jede na stanici, kam mě se už nechce. Nevím jestli vůbec dokoukat tuhle trilogii. Ale víc do toho Disneymu sypat nemůžu. Možná to není chyba u nich, ale u mě. Přišlo mi to jako nehorázná debiláž, která můj oblíbenej fikční vesmír trhá na kusy.

• 25.11.2017  21:55
    Únos (2017)

Dávají se na Slovensku speciální ceny za použití kouře v obrazu nebo proč se ve slovenských filmech fajčí jak o život v každé scéně?

• 23.11.2017  11:18
    Obchodní dům (studentský film) (2017)

Vtipné, melancholické, smířlivé, moravské...pecka + super + díky za tu vzpomínku na Prior.

• 11.11.2017  10:38

Neříkám nic!

• 29.10.2017  15:15
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Jakkoliv to může být skvělé (a v některých momentech je) a vizuálně vypiplané (dobová atmosféra je ultimátní), tak...se tam na konci nic nestane. Vůbec nic.

• 18.10.2017  23:14
    Čára (2017)

Zhruba v půlce se mi lámal pocit z "hm škoda" do "začínám mít problém vydržet". Už dlouho mě nepálila otázka "cena pro režiséra" jako teď - film musel být evidentně mohutně prostříhán (odmítám věřit, že by byl napsán takto děravě) a to nesvědčí zrovna o nejlepší režii. (tvrzení, který se dá těžko nějak objektivně podložit) Zároveň mi vlastně režijně vadilo řešení spousty věcí - na sebe upozorňující řešení záběrů, divné skákání mezi legrací a vážností, casting, koherentno světa...pffff. Čára není dle mého není ani zdaleka "mrda".

• 11.10.2017  22:15

"Stroje mají city" roztažené na tři divné hodiny (kdy se objeví první zvěst, že je celej film přestříhaný a chybí složitá půlhodina, kde to celé dostane rozměr "jo, tak takhle..."?). Nejmenovat se to jako revoluční sci-fi z minulého století (které je svým tématem a jeho řešením aktuálnější než tohle..jaj), tak by to asi tolik nevonělo odérem vykastrované značky znovu prodané pamětníkům. Hrozné zklamání, špatné sci-fi a nudný film.

• 2.10.2017  14:07
    Labyrint - Epizoda 1 (S02E01) (epizoda) (2017)

Ztracenost ve chvíli, kdy se prodával femme fatal slovenský zadek jakožto povinný erotic shot made by starej vykouřenej perverzák nebo co se to sakra stalo (??)...hrůza.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12