TETŘEF

TETŘEF

Tomislav Tetřef

Velká Británie
free derry

homepage

8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Záběr po záběru, scéna za scénou...miluju tuhle pouť a jdu s nimi. Cesta jde pořád dál a dál.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Pakliže se řekne A, je třeba i říct B. Pakliže se řekne Nolan, je třeba říct "genialita".

 • poster

  Snídaňový klub (1985)

 • poster

  Americká krása (1999)

  Sometimes there is so much beauty in this movie, that i feel like i cant take it. Like my heart´s going to cave in.

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

  Kdybychom pokrátili Epizodu I a spojili ji vhodně s první půlkou Epizody II dostali bychom nabouchané intro do celé Galaxie, která není zrovna nejblíže. Kdybychom Epizodu II pojali jako můstek od začátku klonových válek do konce klonových válek, byli bychom ušetřeni šíleného animovaného videoklipu a dostali bychom vojenský blockbuster nevídaných rozměrů. Potom by Epizoda III nemusela být občas tak zkratkovitá a zapadla by na koleje mnohem lépe. Takto občas trochu drcne....to ale nevadí, protože po ní jezdím často a rád. PS: Rozkaz 66 je TOP SW scéna pro mně. // Bohužel se projevuje, že GL není režisérsky nejpečlivější a filmově "nejgenialnějš". Film na čtyři, ze kterého nutně dělá filmová historie amnestii pro legendy.

 • poster

  Ve jménu otce (1993)

  Dostat na výběr mezi všeobecně nejúznavanějším vězeňským filmem o naději, Shawshankem, nebo mezi tímhle drsným irským tancem na základech skutečného příběhu a s naprosto vládnoucím DýDým Lewisem a geniální muzikou....tak volím samozřejmě Ve jménu otce!

 • poster

  Útěk do divočiny (2007)

  Silná jízda, plná silných momentů Finále asi nikdy nezapomenu stejně jako hutnou atmosféru a mrazení v zádech při objevování Alexových stop... +++ Noc přešla a ráno je stejně mrazivé jako večer. Bezútěšné se špetkou naděje na obzoru. Sean Penn natočil neuvěřitelně silný, až revoluční film.

 • poster

  Klub rváčů (1999)

  Tenhle film, tahle kniha, tenhle režisér, tito herci, tento příběh, tato muzika, tento střih...tahle pachuť, kterou máš den, dva dny,tři dny,čtyři týdny, celý život v puse je nezapomenutelná. Vím to, protože Tyler Durden to ví.

 • poster

  Romeo a Julie (1996)

  Neuvěřitelně pohlcující koncepce staré mluvy, moderních postupů (občas až šílený střih), krásné ženy, krásného Leonarda, skvělé muziky a hrsti drobných nápadů navrch. Kvůli kvalitě ripu mám bohužel druhou půlku zprostředkovanou za trochu spartánských podmínek, ale přesto a minimálně do dalšího shlédnutí za 5./druhé podívání/ Dechberoucí.

 • poster

  Bellflower (2011)