Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Horor

Poslední recenze (45)

plakát

Shin Evangelion gekijōban:|| (2021) 

Tak tohle jsem nečekal. Neuvěřitelné překvapení a nejlepší konec, jaký si série Evangelionu mohla zasloužit. Na to, jak si vedly minulé rebuild filmy (rozhodně nebyly špatné, jen to prostě nebylo ono), tak se závěr dokázal vyzdvihnout natolik, že ve mně vyvolal skoro podobné pocity, jako The End of Evangelion. Možná se jedná jen o prvotní nadšení, ale teď můžu dát tomuto skvělému rozloučení Hideaki Anna s Evangelionem velmi silných 9/10. Samotnou recenzi zde teď rozepsat nezvládnu. Více zde.

plakát

Ókami to kóšinrjó (2008) (TV seriál) 

(Původní komentář z 14. 4. 2021) Pokud o Ókami to kóšinrjó řeknete, že vám to připadá nudné a pomalé, bude to snad jediný případ mého oblíbeného anime, u kterého vám odpovím snad jenom "ok, naprosto chápu". Hned po velkém důrazu na vývoj dvou hlavních postav se tu totiž série soustředí na téma středověkého obchodování a když vás tohle téma nezajímá, jednoduše vás to nejspíše moc bavit nebude a vše vám bude připadat jen velice zdlouhavé. Středověké obchodování tu totiž není vybráno pouze jako prostředek, jak dostat postavu z příběhového bodu A do bodu B, kdy si vlastně později nevzpomenete, že jste se tam dostali kvůli nějakému obchodu protože se už tak nějak řeší něco úplně odlišného. Ne. Tady se opravdu většina zápletek točí právě ohledně toho, kde koupit zlato, jak ho prodat, jak se přemístit přes nebezpečnou cestu a jaký velký význam může mít pastýřka. Vše se odehrává v krásném a zajímavém světě, který je propracovaný natolik, abych si ho mohl opravdu oblíbit a hledat v něm různé menší detaily. To všechno je doplněno párem dvou hlavních postav, jejichž skvělý vývoj vztahu je ta druhá velká věc, která sérii žene kupředu. Za obě série 9,5/10.

plakát

Kanon (2002) (TV seriál) 

Tato úplně první adaptace vizuální novely od studia Key má jednu jedinou velkou nevýhodu, a tou je novější série z roku 2006. Přeskočím kresbu a animaci, na kterou si opravdu (vlastně úplně stejně jako u sérií od KyoAni) stačí jen zvyknout a přesunu se k tomu hlavnímu. U novější adaptace tohoto příběhu je prostě vidět, že se to dá udělat lépe. Všechny dějové linky se tam odehrávají postupně a divák je schopný dosáhnout intenzivnějšího zážitku při soustředění se jen na jeden hlavní ženský charakter. Tady se to nějak všechno bije přes sebe a navíc jen ve třinácti epizodách. To mi opravdu nestačí na to, abych se dokázal sblížit se všemi, se kterými mám následně zažít nějaké emocionálně silné momenty. Úplné závěry dějových linek jsou také celkem zvláštní. Jelikož se vše děje najednou, nebývají jen úplné konce strašně rychle utnuté, ale i celkový průběh je až moc popohnaný (!ZAČÁTEK SPOILERU! Postupná přeměna Makoto se odehrála během jediné epizody a konečný výstup na louku proběhl v takové rychlosti, že jsem to skoro ani nezaregistroval. Ne, vážně, po skončení jsem si ještě rychle projel novější sérii a když pominu to, jak mě překvapilo, jak je vlastně vizuální zpracování oproti této sérii krásné, tak opravdu rozloučení s Makoto věnovala většina epizody. Tady to byla jedna jediná cesta. !KONEC SPOILERU!). No nic, bohužel musím ze sledování odejít ne tak nadšený, jak bych mohl a do budoucna budu určitě doporučovat spíše novější adaptaci. O úplnou katastrofu se ale samozřejmě nejedná a kdybych o novější sérii nevěděl, bavilo by mě to asi daleko více. 6/10

Poslední hodnocení (1 710)

Star Wars: Visions - The Twins (2021) (epizoda) (E03)

22.09.2021

Star Wars: Visions - Tatooine Rhapsody (2021) (epizoda) (E02)

22.09.2021

Star Wars: Visions - The Duel (2021) (epizoda) (E01)

22.09.2021

Šinigami Boččan to kuro maid (2021) (TV seriál)

21.09.2021

Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. (2007)

20.09.2021

Muž z Acapulca (1973)

20.09.2021

Kanodžo mo kanodžo (2021) (TV seriál)

18.09.2021

Peach Boy Riverside (2021) (TV seriál)

17.09.2021

Vanitas no Karte (2021) (TV seriál)

17.09.2021

Reklama

Poslední deníček (4)

Reklama

Reklama