Maryinka

okres Ostrava
studentka

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 15.8.2018  00:31

Pár zanedbatelných výhrad bych měla (hlavně nesedící věk Olivera a herce, jenž ho ztvárnil), ale ta filmařina je úchvatná. Točení na klasický film (navíc když to sakra umíte) se od digitální kamery prostě liší a Call Me By Your Name to jen potvrdilo. Jedinečná atmosféra, skvělé herecké výkony, hudba a neobvykle líné tempo na dnešní poměry mě donutily mých 9/10 transformovat při zdejším hodnotícím systému na 5 hvězd.

• 30.1.2018  13:12

Nemám ráda "shaky cam".

• 25.1.2018  14:25

"Monkey likes you."

• 15.2.2017  04:04

7/10. Nedověděla jsem se nic moc nového a místy se i nudila. Chválím však myšlenku a snad tento film některé ignoranty donutí zamyslet se a přehodnotit své chování. Třeba tomu jméno "božského Lea" v titulu snímku pomůže...

• 3.2.2017  23:22

Při opětovném zhlédnutí jsem našla tolik logických chyb, že mi to bohužel nedalo a již nemůžu zůstat u plného hodnocení.

• 12.1.2017  22:15
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Lépe už to zinscenovat snad ani nešlo.

• 25.12.2016  23:00
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Zabitá hodina a tři čtvrtě mého života. Čirý amatérismus, všechno je zde špatně, místy se mi zdálo, že snad sleduji nějaký nepříliš povedený studentský film. V pohádce je v jedné vteřině podzim, v druhé léto. Jedna scéna začíná v šeru a končí za jasného slunce (ačkoli uběhlo pouze pár vteřin). Většina herců podává výkon jako v ochotnickém představení. Kostýmy se dají z časového hlediska zařadit od 17. do 21. století (záleží pouze na tom, kterou postavu si vyberete). Princezna je s prominutím nehezká (plus ty příšerné vlasy) a navíc šišlající... A takto bych mohla pokračovat hodně dlouho. Prostě se mi to vůbec nelíbilo.

• 20.12.2016  22:26

Snowboarďáci mě nebavili ani v době, kdy jsem byla jejich cílovou skupinou, natož teď.

• 3.12.2016  20:10

Někdo u nás konečně natočí něco koukatelného a lidé jsou z toho hned na větvi a pěti hvězdami se to tu jen hemží. Já tak nadšená tedy nejsem. Na pohádku se sice pěkně kouká, ale bohužel není příliš domyšlená, má příliš logických děr v ději a celkově na mě působí jako takový splácaný mišmaš bez větší myšlenky či ponaučení.

• 22.11.2016  00:22
    Příchozí (2016)

Trochu mix Kontaktu a Interstellaru, který mi však přijde lepší a mě i více bavil než oba tyto filmy. Konečně sci-fi, kde jsou efekty opravdu pouze nástrojem a kde hlavním účelem nejsou nabité akční scény, nýbrž vyprávění příběhu a sdělení myšlenky. Spokojenost.

• 24.9.2016  01:24
    Švýcarák (2016)

Když si začínáte myslet, že jste už viděli vše, tak se objeví Švýcarák. Horký kandidát na nejšílenější film ze všech, které jsem měla kdy možnost zhlédnout. Ale líbil se mi a bavil mě, to jo.

• 13.8.2016  22:55
    Sissi (1955)

Výprava je naprosto nádherná, Romy snad ještě nádhernější, ale lepší scénář by podle mě napsalo i pětileté dítě. Mě z té přemíry cukru až bolelo břicho. Jako na reklamu na Rakousko se na to však dívá docela pěkně.

• 3.8.2016  02:54
    Magnolia (1999)

Proč na sebe všichni museli pořád řvát? Chápu, že občas každému utečou nervy, ale proč na tom postavit celý film, který je vlastně jen o tom, jak jsou lidi zoufalí, naštvaní, nadávající a umírající? A k tomu všemu nakonec po třech hodinách zjistíte, že snímek vám nic víc ani neposkytne a některé příběhové linie ani nedopoví. Ta sprška na závěr, to byla pro mě už třešnička, která jen podpořila mé nepochopení veškerého dění. Za kameru a dobré herecké výkony (když odmyslím to řvaní) dávám hodně odřené 2*.

• 10.7.2016  01:20

Rozhodně nejlepší film s Fantozzim.

• 30.6.2016  04:00

Místy trochu nudné, ale silný závěr si mě nakonec získal. Kamera byla zajímavá a pojetí příběhu postupně z pohledu obou zúčastněných stran filmu přidalo na zajímavosti. Ačkoli matka zavražděného chlapce občas "otravně hysteričila", naprosto jsem její pocity chápala, Trine Dyrholm navíc podala parádní výkon, věřila jsem jí každičký pohled. Vzhledem k častým scénám v kostele jsem taky ráda, že mi ve filmu naštěstí nikdo necpal žádné náboženské názory. Konečný verdikt: 7/10 - nakonec zaokrouhluji na 4* s hodně odřenýma ušima. P. S. Kdo proboha vozí čtyřleté děti ještě v kočárku?

• 19.6.2016  02:24
    The Woodsman (2004)

Doteď jsem netušila, jak vynikající herec Kevin Bacon vlastně je... Objektivně bych to viděla asi "jen" na silné 4*. Když ale přihlédnu k tomu, jak je zde tak kontroverzní téma zobrazeno bez předsudků, nedá mi to a musím přidat.

• 17.6.2016  03:14
    Ten kluk (2007)

Velice silný film. Ať už jJackovi/Ericovi fandíte či nikoli, rozhodně vás to donutí přemýšlet, a to i dlouhou dobu po zhlédnutí. Garfield a Owen hráli naprosto skvěle, melancholická a paranoidní atmosféra se vydařila na jedničku a já suma sumárum nemám co vytknout.

• 10.6.2016  00:27

Vizuál je okouzlující a kreativně vytvořený, McGregor, Gosling i Watts podávají naprosto dokonalé výkony, hudební doprovod se mi taky moc líbil... Jenže co z toho, když mi film nedává moc smysl? Stay mě bavilo, zaujalo mě, ale opravdu nevím, jak hodnotit, a proto dávám nakonec jen 3* (a to jsem v první polovině uvažovala i dokonce o 5*). Škoda, zhlédnutí ovšem nelituji, byl to opravdu zajímavý zážitek.

• 8.6.2016  00:56
    Drive (2011)

Herecké výkony byly perfektní, Martinezova hudba jako vždy skvělá, námět a scénář se mi taky líbily... Jen mi to celé přišlo trochu "přestylizované", např. počet zpomalených záběrů bych snížila aspoň na polovinu. Celková chladná atmosféra filmu na mě působila nějak odtažitě, takže pro mě bylo také těžké vžít se do příběhu. Tvůrci si mohli navíc odpustit některé násilné scény, které byly podle mě až zbytečně brutální. Kvůli výtkám musím dát tentokrát jen 3*.

• 26.5.2016  00:19
    Ona (2013)

Co se týče hraní, nemám Her co vytknout - Joaquin naprosto dokonalým způsobem ukázal další ze svých hereckých poloh, tentokrát introvertního a citlivého muže, jenž se ocitl v životní krizi, Amy podala jako vždy super výkon a hlas Scarlett byl opravdu sexy (jak se koneckonců dozvíte v každé druhé recenzi). Řemeslná stránka filmu taky drží dobrý standard, režisér odvedl kvalitní práci a kulisy velkoměsta skvěle pomáhají vytvořit atmosféru oné osamělosti, která je jedním z hlavních témat filmu. Hudba se mi taky moc líbila, Arcade Fire patří mezi mé oblíbené kapely. Použití myšlenek jako je závislost na technologiích, neschopnost a nemožnost se jim vyhnout či hledání útěchy v útěku do nereálného světa taktéž chválím. Proč tedy dávám pouhé hvězdy, když začínám tolika klady? Nesmírně mě mrzí, že film s tak zajímavým potenciálem, navíc sci-fi, což je můj čím dál více oblíbený žánr, nemohu ohodnotit lépe, ale toto mi bohužel nesedlo. Problém mám především se scénářem (popř. dějem) a rovnou přiznávám, že je mi celkem fuk, že získal nějakého Oscara, ačkoli mu jistou originalitu rozhodně nelze upřít. Po celou dobu sledování jsem se dost nudila, s hlavním hrdinou, ač jsme si v mnohém podobní, jsem se nedokázala ztotožnit, stopáž mi připadala zbytečně dlouhá a humor občas zbytečně sprostý. Jako většina dnešních filmů podle mě taky příliš stavěl na sexu, což nevidím jako chybu, ale spíše jako důvod, proč mě místy nebavil. Hlavním důvodem, proč se mi Her nelíbila, je však skutečnost, že jsem prostě nedokázala brát Samanthu jako skutečnou bytost. To, jak říkala, že Theodora miluje, její schopnost orgasmu, vlastní iniciativy, kreativity, nadšení, smyslu pro humor, radosti ze "života"... Prostě pořád jsem si představovala pitomý algoritmus, jedničky a nuly, které simulují lidské pocity, ale neprožívají je. K tomu všemu jsem nebyla s to spolknout fakt, že vytvořit až tak dokonalý software bude v blízké budoucnosti nebo vůbec někdy možné. Samanthiny reakce byly podle mě až příliš bezchybné a lidské. Celý děj mi přišel nelogický, proč například psal Theodore ony dopisy, když by se našel určitě nějaký inteligentní SW, jenž by je dokázal napsat za něj a k tomu všemu zdarma? Kvůli těmto důvodům (a pár dalším, avšak již drobným, takže je zde nebudu dále rozepisovat) jsem si nedokázala film užít, a tudíž jsem z něj byla, obzvlášť po skvělém Ex Machina, docela zklamaná. Jak se říká - sto lidí, sto chutí. A mně bohužel tentokrát nechutnalo.

• 22.5.2016  10:28
    Ex Machina (2014)

Téměř dokonalé. Nedivím se Calebovi, že se do Avy zamiloval. Moc se mi líbil vizuál a efekty. Inteligentní scénář mě navíc donutil k zamyšlení, Ex Machina rozhodně patří ke sci-fi se silným filozofickým podtextem. Jen se mi zdá trochu divné, že s takovou technologií, jež se ve filmu objevuje, Nathan používal jako zabezpečení pouhou (a dnes již téměř zastaralou) kartu a ne otisky prstů, scan očí apod. Taky považuji za trochu nevěrohodné, že by Avu stvořil naprosto celou sám. I přes tyto výtky jsem však během sledování napětím a zvědavostí téměř nedýchala, a proto dávám 9/10. Už teď se těším na další projekci, kterou teď se znalostí celého příběhu jistě budu vnímat zase trochu jinak. Nakonec možná i zaokrouhlím své hodnocení výše, protože ta pátá hvězda tentokrát unikla vážně jen o fous.

• 17.5.2016  00:36

Alicia Vikander byla naprosto famózní, Redmayne jí však zdatně sekundoval. K příběhu mám jisté výhrady, každopádně mě ale nenudil, moc se mi líbila režie, a tak si Dánská dívka dle mého názoru čtyři hvězdy zaslouží. Obzvlášť vzhledem k faktu, že na toto téma je sakra málo filmů.

• 15.5.2016  19:22
    Tchyně (TV pořad) (2015)

Níže již klesnout nelze.

• 29.4.2016  04:43
    Half Nelson (2006)

Skvělé, bohužel kvůli rozpačitému konci nemůžu dát maximum. Goslinga jsem doteď nějak nemusela, musím ale uznat, že tady podal naprosto fenomenální výkon, vyloženě mi vyrazil dech. Nepřehrával, byl naprosto přirozený a já ani nemohla uvěřit, že vše jen hraje. Jako by oním v jádru poměrně dobrým mužem, který se potýká s depresí a drogovou závislostí, sám byl. Ráda bych také vyzdvihla kameru, občas jsem si během sledování díky rozostřeným a zajímavě zabraným scénám taky připadala jako sjetá, což mi pomohlo ztotožnit se s Danovými pocity a stavy. Moc se mi líbila i hudba, která k celkové melancholické náladě perfektně seděla. Rozhodně Half Nelson doporučuji, už kvůli výkonu Goslinga. Pokud navíc stejně jako já na tom nejste psychicky zrovna nejlíp, možná vás tento snímek taky dostane.

• 27.4.2016  04:11
    Trans (2013)

Za první polovinu bych dala 4 hvězdy - vše vypadalo dobře, herci hráli skvěle, kamera parádní, Boyelova režie jako vždy nápaditá, elektro soundtrack nadmíru povedený, scénář byl sice trochu zmatený, ale s trochou snahy srozumitelný. Jenže pak bohužel přišla zamotaná druhá polovina spolu s ujetým a dle mého názoru naprosto nereálným rozuzlením, které fakt nežeru ani za mák, a veškerý dojem byl zničen. Kvůli oné druhé polovině nejsem schopna ani ochotna dát více než pouhé hvězdy dvě.

• 26.4.2016  03:55
    Tanec s vlky (1990)

(Viděla jsem nejdelší, 237minutovou verzi) Musím přiznat, že první hodina mě moc nebavila. Jakmile se však Dunbar setkal s indiány, pomalu, ale jistě jsem se do tohoto filmu zamilovala. Vše, co bych ráda vyzdvihla, již bylo řečeno či napsáno, a tak zdůrazním pouze jediné, a to dialogy v lakotštině, které dodaly scénám na autentičnosti. Kostnerovi se povedl mistrovský kousek, jenž je pro mě synonymem poetiky na plátně. Tento nádherný film si získal mé srdce, a to navzdory tomu, že se divoké přírodě raději vyhýbám a z vlků mám panickou hrůzu.

• 23.4.2016  03:58
    Steve Jobs (2015)

Děsnááááá nudaaaa! Ač to jako Boyelova "fanynka číslo jedna" nerada připouštím, toto je podle mě nejhorší film, co jsem od něj zatím viděla. Kdyby se předával Oscar za nejukecanější film roku, Sorkin jej bezpochyby obdrží. A jelikož já užvaněné filmy bytostně nesnáším, Steve Jobs si mě opravdu nezískal - jeho dialogy jsou navíc nesmírně nezáživné. Protože jsem to neviděla celé, nebudu raději hodnotit. Každopádně pochybuji, že to vůbec někdy dokoukám, rozhodně ne dobrovolně a při smyslech. Je to docela škoda, protože herci hrají dobře a kamera a režie, zejména v úvodní scéně, se mi moc líbily (samozřejmě když odmyslím tu slovní sprchu, jež ji doprovázela). P. S. Kdo zde najde pět vteřin bez dialogu, má u mě pivo.

• 21.4.2016  06:39
    Sunshine (2007)

Můj oblíbený Boyle svou režií opět nezklamal a odvedl výkon, za který se nemusí stydět, obzvlášť když vezmeme v potaz nízký rozpočet. Téma mě zaujalo (jsem tak trochu blázen do vesmíru). Scénář, jenž je sakra přitažený za vlasy, nakonec beru, přece jen je to sci-fi, i když v posledních cca 30 minutách bych skoro řekla, že došlo ke změně žánru. Postavy se chovaly reálně, leč občas neprofesionálně, příliš se hádaly, byly psychicky labilní a dost chybovaly. Podle mě by na takovou misi vybrali lidi, kteří jsou větší "nadlidé" - určitě by se hlásila spousta odborníků, takže by bylo z čeho vybírat. Těžko se mi věří, že hlavní parta představuje to nejlepší, co bylo k dispozici. Herci odvedli dobrou práci (nejvíce se mi líbila Byrne). Hudba se mi taky líbila, až na tu v závěrečných titulcích, ta na mě byla asi až příliš "experimentální". Kamera byla skvělá, zabírala z nekonvenčních úhlů a věnovala pozornost zajímavým detailům, k tomu občas krásné sluneční barvy v pozadí... Jen na konci to podle mě Kuchler přehnal s "shaky cam", což u mě zapříčinilo mírný zmatek v ději - ne že bych předtím rozuměla naprosto všemu, ale v posledních cca deseti minutách jsem byla doslova dezorientovaná. Hlavní myšlenku závěru jsem však naštěstí pochopila. Konečný verdikt: Jsem trochu zklamaná, potenciál Sunshine měl vynikající, s ohledem na vše výše uvedené to však vidím "jen" na nadprůměr. 7,5/10.

• 14.4.2016  19:16
    Gattaca (1997)

Hodně silné čtyři hvězdy. Atmosféra, herci, scénář, výprava, hudba, režie... vše na vysoké úrovni. K dokonalosti mi však přece jen, jak zde někteří také píšou, něco chybí. Podle mě by neuškodila trocha gradace či více výrazných scén. Moc se mi však líbil psychologicko-filozofický námět a kvalitní dialogy plné zajímavých myšlenek. Vřele doporučuji zhlédnout každému fanouškovi i některým "nefanouškům" sci-fi.

• 13.4.2016  02:10

Je strašné, že se něco takového ještě v dnešní době děje...

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9