třebapepa

třebapepa


divadlo malých forem(a kvalit)

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Dobrý voják Švejk (1956)

  Nemám rád, když televize cpou klasiku tak moc, až se přejí, ale tohle můžu vidět (i číst) neustále. Tohle dílo nás prostě vystihuje. Hašek napsal úžasné dílo světového věhlasu a tahle Steklého filmová adaptace v nejlepším možném hereckém obsazení své doby ho jenom ještě více oslavuje..perfektní, můj nejoblíbenější film.

 • poster

  Podsvětí ve fraku (1933)

  Uff, 70% procent se mi pro tohle zdá dost málo, ale co nadělám..spíš si myslím, že některé přeslazené komedie doby následující(tedy skoro celé dvacáté století), by si měly vzít minimálně dobrý příklad ztohohle kousku. Je to vtipné, milé a v konečném důsledku opravdu dojemné. Přesto žádný kýč, žádná otřepaná schémata, prostě jabková Annie v akci!

 • poster

  Trio z Belleville (2003)

  Nejlepší animovaný film jaký znám. Na některé fórky, jež se tam vyskytly, jsem absolutně nebyl připraven, takže scény jako "výlov žab" nebo "náhradní kolo" mě na notnou zcela paralyzovaly. Navíc to má perfektní příběh a bez nadsázky strhující doprovodnou melodii. Kdž nad tím tak přemýšlím, tak tohle má u mě opravdu 100%!!

 • poster

  Titanic (1997)

  Smekám panu Cameronovi. Dokázal vytáhnout ze zkázy zaocenského parníku nejvíc co mohl. Celý film působí monumentálně, jako kdyby šlo ještě o něco víc, než o námořní katastrofu (ikdyž tahle nebyla malá). Scénář by sice mohl být o malinko méně hollywoodský, ale prostě je, jaký je. A celé to má krásný hudební doprovod.

 • poster

  Příběhy obyčejného šílenství (2005)

  Když je takový teplý podvečer podzního léta, fouká klidný větřík a všechno je tak nějak zamyšlené a oranžové, je správná chvíle na Příběhy. Příběhy řeknou vše podstatné o sobě samy...

 • poster

  Vertigo (1958)

  Nemám slov. Míra napětí je v tomto filmu tak vysoko, že po jeho shlédnutí mi chvilku trvalo srovnat se znovu s cheeseburgrovitostí reality. Kategorie art& napětí by zde skutečně zasloužila tak asi 10 hvězd. V klíčové chvíle závěru jsem prožil něco podobného co člověk pocítí při ráně 230 volty. 230 volty jsem dostal v životě už několikrát a vždy to bylo vesměs podobné, ale zážitek z tohoto filmu je pro mě absolutně jedinečný..

 • poster

  Ed Wood (1994)

  Kdybych s tím začal, nemohl bych tento film ani dovynachválit, to bylo tak moc, ale opravdu moc moc dobré (už je to tady), že ani ve vysílacím čase, kdy už většinou nejsem schopnout televizi ani zapnout (ani vypnout) jsem se chvíli co chvíli nestačil ani dosmát. Ještě teď mi při pomyšlení na mistra světa v bizarnostech a šílených, fantasmagorických ujetých kravinách cukají koutky...můžu tomu dát šest z pěti? P.S: Život důmyslného režiséra, scénáristy, herce i producenta Eda Wooda svým způsobem velmi silně připomíná fiktivní život důmyslného rytíře Dona Quijota de la Mancha, neboť oba tito šlechetní tvorové se díky "svědectví" stali slavnými a vystoupali až na výši díky svojí nezdolné snaze při absolutním nedostatku zdravého rozumu...;-)

 • poster

  Mulholland Drive (2001)

  Záhadný, krásný a poutavý film. Všeho toho je ten film plný, přímo to z něj dýchá. I kdyby se měl divák kochat jen krásnými dívkami a nádhernou hudbou, musel by být zcela oblažen. Vyskytují se tu tajemné postavy a místa, které jako kdyby existovaly v bezčasí, jako kdyby byly spíše iluzí...Film nepřímo klade velmi nevšední otázky, především na to, kdo ho vlastně vypráví a o kom. Ovšem to co z něj dělá skutečný zážitek, který přímo nutí opakovat a opakovat a pronikat do něj stále hlouběji, je tajemství, které obsahuje, ale na první pokoukání dozajista nevydá...

 • poster

  Unaveni sluncem 2: Odpor (2010)

  Jsem nadšený, mě se strefilo do vkusu, výprava, emoce myšlenka. Těším se na poslední díl trilogie.

 • poster

  Největší z Čechů (2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace