teekanee

teekanee

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 25.6.2019  17:24

Skvělá záležitost, kterou jsem se navždy zamiloval do světa Harryho Pottera. Viděno nejmín stokrát. Film sice nedosahuje kvalit knihy, přesto jí obsahem poměrně dobře adaptuje, jelikož kniha je oproti dalším dílům opravdu krátká. Columbus si podle mě zalouží velký respekt, jelikož na něm stál ten obrovský úkol neudělat knihám ostudu a vymyslet to, jak svět bude vůbec vypadat. 84%

• 25.6.2019  17:19

O něco slaší než jednička, přesto pořád skvelé. V podstatě vše, co fungovalo v jedničce, funguje i tu, jen už to není, tako svěží a originální. Postava Alexe mi přijde opravdu skvělá, což je u dětí vždycky výhra. Ano, CGI je i na svou dobu opravdu dost špatné, přesto mi to nikdy nevadilo a nikdy vadit nebude. 88%

• 25.6.2019  17:16
    Mumie (1999)

Rick O'Connel je po Indym můj neoblíbenější děcký hrdina. Film je jedna velká, vtipem, akcí a atmosférou nabítá jízda s neuvěřitelně sympatickým obsazením. Fakt nevím, kolikrát jsem film viděl, ale vím to, že si ho můžu pustit v podstatě kdykoliv a vždycky se budu dobře bavit. 94%

• 25.6.2019  17:14
    Star Trek (2009)

Abramsův pohled na Star wars se mi vůbec nelíbí, o to víc žeru jeho verzi Star treku. Upřímně mnoho lepších Sci-fi blockbusterů asi nenajdete. Celý to má skvělý tempo, sympatický postavy hrajou sympatický herci, film vypadá i po deseti letech výborně a soundtrack má velký říz. 86%

• 25.6.2019  17:11

Jako desetiletej kluk sem z toho byl na větvy, dneska už bohužel ne. Nechce se mi moc kritizovat, jelikož to by bylo moc snadný, tak alespoň napíšu, že Liev Schreiber toho Sabertootha zahrál fakt skvěle a jejich chemie s Jackmanam je opravdu alfou a omegou filmu. 73%

• 25.6.2019  17:08
    X-Men (2000)

Porpvé jsem film viděl ještě v televiz, tak před 7 lety ještě s českým dabingem. V té době mi tohle dobrodrřiství Rosomáka a spol. moc k srdci nepřirostlo, teď ale mohu říct, že mé dospělé já to vidí naprosto obráceně. Líbí se mi, jak film není tak rozmáchlý, jako další díly. Celá část Logana a Rogue, než je najdou X-meni, je taková příjemně komorní. Popravdě by mi nevadil dvouhodinový film jenom o nich. Hugh Jackman tady opravdu ukazuje, jak skvělý herec to je, kdy jako nováček drří krok s legendami jako Stewart a McKellen. Film taky výborně nastínil frenemy vztah mezi Charlesem a Ericem, z čehož potom následující díly těžily. Akce je taková Singerovská, určitě neurazí, i když triky už malinko stárnou, přesto vynikající film, který vydráždil cestu pro superhrdinský teamovky. 85%

• 25.6.2019  17:01
    Wolverine (2013)

Dle mého názoru nejpodcenovanější X-men film, který má podle mě všechno, co si popkornový divák může přát a Mangold už tady ukazuje, jak taletovaný je to režisér. První bych začal zasazením, které je příjemný změna, oproti ostatním dílům z tohoto universa. Dále postavy, které si na nic nehrajou, ale prostě fungujou. Ze záporáků jde respekt a zároveň je i chápate. Herečka Yukio sice vypadá lehce divně, za to je ale opravdu cool. Fakt jediná malinko nesympatická postava je ta holka, jejiž jméno jsem už zapomněl. Akce je tu skvělá a Jackman hraje na jedničku. Za mě fakt skvělý film. 83%

• 25.6.2019  16:52

Mně se tenhle film prostě líbí, tak a je to venku. Film ubíhá pravdu moc hezky, herecky je stejně skvělý jako jeho předchůdci, Magnetova linka je tu fakt výborně udělaná, kdy s naším antihrdninou fakt soucítíte. Sophie Turner jako Jean umí podle mě hrát lépe, než to co tady předvedla, přesto to žádná tragédie nebyla. Mladí X-meni jsou sympatický, Mystique už v tomto filmu trochu méně, Quicksilver is zase ukradl film pro sebe a technicky je film na vysoké úrovni. Co se týče samotného Apocalypse, tak mi nepřišel tak hrozný.Fanoušci komiksů by se mnou nejspíš nesouhlasili, ale za mě špatný nebyl. Za mě 80%

• 25.6.2019  16:42

Za mě pravdu velmi koukatelný film, který dostavá podle mě až nezaslouženě za uši. Jasně, určitě je to suveréně nejslabší část trilogie, přesto má své kvality. Kdybych měl vyzdvihnout jednu jedinu část filmu, tak to bude opravdu vynikající Ian McAllen. 75%

• 25.6.2019  16:40
    X-Men 2 (2003)

Určitě jeden z těch nejlepších X-menů, kde toho nemám moc, co vytknout. Přesto mezi mé nejoblíbenější nepatří. 85%

• 25.6.2019  16:39

Skoro stejně dobré jako First class. Singer se opravdu vrátil ve skvělé formě. Ze začátku bych trochu zkritizoval poměrně velký počet nelogičností, jmenovitě to, že Wolverine má zase adamantiové drápy, Magneto zpátky svou starou sílu a Proffesor X žije. Tvůrci sice nabízejí vysvětlení v různých rozhovorech a podobně, ale aby to vysvětlili ve filmu to ne. Zpátky, ale k chválení, jelikož je opravdu co. SKvelé obsazení je zpět, Jackman ukazuje, že si s Fassbenderem a McAcoyem herecky rozumí stejně jako s jejich předchůdci. Film je poměrně osudový a příběh a dialogy velmi dobré. Před pětí lety v kině se mi moc nepozdávalo finale, ale musím říct, že špatné opravdu není. Vrcholem filmu je ale určite scéna s Quicksilverem, který je fakt šíleně cool. 87%

• 25.6.2019  16:32

Určite jedna z nejlepších X-menovek a určitě ta kterou jsem viděl nejvícekrát. Sice už je to trochu klišé, ale fakt musím vyzdvyhnout herce, jelikož dvojka McAvoy a Fassbender se směle mohou rovnat takovým legendám jako je Stewart a McAllen. Tyhle dva borci jsou o dvě, tři třídy lepší než zbytek osazenstva a to neříkám, že ty hrají nějak zle. Dále tu máme skvelého záporáka, výborně napsaný příběh plný skvelých momentů, výbornou hudbu ( zejmína Magnetovo theme mi nahání husinu) a celé je to skvěle zrežírované. Kdybych měl hledat výtku, tak řeknu, že mladí X-meni jako Angel, Darwin a Banshee nebyli, tak cool jak bych chtěl, ale to je jen taková drobnost. 90%

• 25.6.2019  16:26

Opravdu výborný film, kterýmu nechybí akce, napětí, skvělé dialogy a postavy a i trocha toho dojetí. Přesto by se mi film líbil ještě o trochu více, kdybych nehrál hru The last of us, která dělá všechno ještě o dost lépe a je filmu opravdu hodně podobná. Jestli se ale někdy natočí, Jackman je jasná volba pro Joela :). Zpátky, ale k filmu. Co filmu opravdu vévodí je Rková akce, tohle Wolverinovi fakt chybělo. FIlm je taky hodně o vztazích, který funguhou díky obrovský chemii mezi herci. Zejména dvojce Stewart - Jackman, ale i Jackman - Keen jsou výborné. Asi nejlepší možné rozloučení z Wolverinem 88%

• 25.6.2019  16:20

Výborný zvedač nálady. Amélii jsem dlouho odkládal, což byla velká chyba. Film má obrovské kouzlo a šarm. Audrey Tautou je k sežrání a zmínil jsem tu geniální hudbu? 89%

• 25.6.2019  16:17
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Asi nejlepší minisérie všech dob. Posledních 5 minut záverečné epizody se narosto odrovnalo. 97%

• 25.6.2019  16:14
    Znamení (2002)

za mě nejlepší Shyamalanův film. Určitě jedno z mých nejoblíbenějích Sci-fi s příchutí horroru. Fakt nedokážu z hlavy vyjmenovat film, kterej má tak vybroušenou atmosféru, jako tento. Všemu napomáhá skvělý herecký obsazení, pochválit musím zejména děti, který drří krok s takovými velikány jako Phoenix a Gibson. Příběh by mohl považovat za takovou lehkou křesťanskou agitku smíšou s předestinací osudu, což mi ale upřímně vůbec nevadí. Soundtrack je taky příjemně vlezlý, za mě 89%.

• 25.6.2019  16:08

Přiznám se, že až takový fanda Bondovek nejsem a možná jsem od filmu čekal trochu víc, ale zklamanej vyloženě nejsem. Ze všeho nejdřív bych pochválil vynikající hlavní hereckou trojici. Craig je pro mě prostě Bond, netřeba víc dodávat, Eva Green je asi nejlepší Bondgirl, co jsem viděl. Ne jenom, že výborně hraje, ještě u toho výborně vypadá a Mads je potom kapitola sama pro sebe. Ten chlap se pro záporáky narodil, ale je výborný i v kladných rolích. Co se týče akce, tak ta je dost přehledná a kontaktní, což mi upřímně vyhovuje víc než 100 střihů za sekundu. Natočený je to celý pěkně, ale na zadek mě film neposadil. Přesto slušných 76%

• 14.5.2019  19:40

Jednoznačně jeden z nejlepších Marvelů, který krásně představuje Thanose, ale zároveň funguje naprosto skvěle jako samostatná film. Film je nejen skvěle natočenej, ale zároveň ohromně vtipnej a napěchovanej výbornýma pro mojí generaci už retro songama. Film jsem viděl nejmíň desekrát a ještě párkrát uvidím 88%

• 14.5.2019  19:37

Přísahal bych, že jsem na tenhle film už komentář psal, ale co se dá dělat. Na tenhle film fakt nedám do pustit a budu ho bránit do posledního dechu. Je totiž tak skvěle natočenej a zahranej, že to prostě nejde neocenit. Cruise roli zvládá bravurně a to samý se dá říct a Dakotě Fanning. Samozřejmě hodnotím trochu subjektivně, jelikož fakt miluju Scifi, apokalyptický sci-fi a Spielberga, ale filmy jsou a pocitech a ty se dají těžko objektivně změřit. 85%

• 14.5.2019  19:33

Výborná akční jízda, který nechybí vtip ani napětí. Micheal Keaton je jako záporák vynikajicí a celkově má tenhle Spidey takovej příjemnej středoškolskej pocit, to Raimyho pavoukovi docela chybělo, už jenom proto, že hercům, kteří tam hráli táhlo na třicet. 82%

• 14.5.2019  19:28

Určitě je to nejslabší MCU film bratří Russo, ale když si uvědomíme, že jejich tři ostatní filmy jsou dost možná to úplně nejlepší, co MCU nabízí, tak z toho třetí Cap nevychází tak špatně. Akce je to svižná, herci výborní, všechno je to moc pěkně natočený, trošku bych vytknul hodně vratkou motivaci některých postav, celkově ale solidní standart Marvelu. 79%

• 14.5.2019  19:24
    Iron Man 3 (2013)

Velmi solidní součást MCU. Líbil se mi twist s Mandarinem, i když fanoušky komiksů pěkně naštval, až tak že nedokázali objektivně zhodnotit samotný film. 81%

• 29.4.2019  18:20

SPOILERY: Normáně epizody nehodnotím, ale tady musím udělat výjimku. Opravdu nechápu odpadový a hvezdíčkový hodnocení některých jedinců. Chápu, že někteří čekali nějaký pořádný twist s Night kingem nebo nevím co, ale realita je taková, že G.R.R. Martin ty knížky dost možná nikdy nedopíše, takže se musíme spokojit s scénáristama a já můžu říct, že jsem nebyl zklamán. Celá epizoda má vynikající atmosféru a pocit beznaděje. Člověk se fakt bojí, jak to skončí a jak epizoda plyne, zbývá vám čím dál, tím méně naděje. Konec byl pak naprosto kulervoucí. Spojení hudby a obrazu tady bylo přímo dokonalé. Jen mě fakt s prominutím serou všichni ti fanoušci, který se chovaj, jak kdyby tohle byl nejhorší díl v celym seriálů. Tady je prostě jasný, že všem se zavděčit nemůžou. Za mě 93%

• 28.4.2019  19:10

Hrátky s časem nikdy nepohrdu, zvláště když tam hraje Jake Gyllenhaal, přesto musím číct, že jsem čekal malinko víc, přesto velmi dobré scifi s krátkou stopáží, takže se nestihnete nudit. 78%

• 27.4.2019  19:00

Fiasko z minulého roku, kdy jsem si spletl filmy a místo na Infinity war jsem zavedl kamarády na Souboj pohlaví se nekonalo, přesto jsem měl trochu jinačí a neméně otravný problém, tenktokrát nevyvolaný mou roztržitostí. Hezky jsem se usadil do našeho menšího lokálního kina a čekal na ten nářez. Vesmír mě chtěl ale asi pořádně naštvat, jelikož si vedle mě sedl asi dvoumetrový habán, který roztahoval nohy daleko za svůj osobní prostor a celý film jsem s ním statečně bojoval o opěrátko u křesla. Stačí ale říct, že ani tato nepříjemnost mi nezabránila, abych si užil jednu z největších filmových událostí všech dob. Spousta lidí Marvelovky shazuje, že to jsou malovaný blbosti pro děti a že takovýdle filmy, prostě nikdy nedosáhnou statusu umění jako nějaké pořádné drama od Scorseseho, přiznám se, že jsem byl podobného názoru, ale poslední rok se můj názor postupně měnil, až se změnil :). Když jsem totiž viděl tu osudovost a epičnost tohoto brilantního snímku a jak všechny ty výborné momenty na plátně prožívalo publikum v kině, tak mi nezbývalo než v duchu zatleskat, co se Russoovým a Marvelu jako celku povedlo. Nemá smysl rozebírat, jednotlivé složky filmu, jak to rád dělám, jelikož tady byla každá část celku naprosto skvělá, kdybych chtěl hodně hledat chybu, tak bych řekl, že prvních 40 minut se malinko táhlo, ale v součtu se pomalejší začátek více než oplatil. Konec byl potom absolutní lahůdka, kde bylo 12 let filmového vesmíru uspokojivě uzavřeno a ani dvoumetrový habán, který si dal za úkol mi znepřijemnit film popotahoval jak malá holka při smrti svého oblíbeného poníka. 95%

• 25.4.2019  23:10

Pamatuju si, jak náš jako desetiletý cucáky vzali rodiče konečně na novýho Indyho, kterýho jsme netrpělivě očekávali. V tý době ještě internet tolik neletěl a nebo letěl, ale já ho používal jen na flash hry a podobný pecky, takže jsem neviděl ani trailer. Před kinem jsme se dozvěděli, že film je s titulkama. Samozřejmě jsme v tý době na všechno koukali s dabingem, takže jsme trochu držkovali, ale všechny obavy se ukázali lichý, když si Indyho stín nasadil kloubek s ikonickou Williamsovou hudbou v pozadí. Hned na začátku je potřeba říct, že nechápu jak moc velký hejt tenle film dostává. Ano, původní trilogie je opravdu mnohem lepší, to ale bude tím, že původní trilogie je dost možná nejlepší trilogie všech dob (no, dobře možná druhá za Pánem prstenů ). Přesto čtyřka je pořád velmi slušný počin, kterýmu nechybí skvělá atmosféra a feeling předchozích dílů. Harrison Ford je stále ve formě a Shia v roli sympatického floutka taky není k zahození. Samotný hlavní artefakt je poměrně zajímavý a celkově docela chytrá změna oproti trilogii, přesto nemá takovou sílu jako dvě největší památky křesťanské mytologie. Kontroverzní CGI honička není vůbec špatná, i když všichni moc dobře víme, že praktický efekty z původní trilogie vypadají dneska mnohem líp a za 50 let ten rozdíl bude ještě znatelnější. Pořád to, ale není takovej průser jako, když potovnáte Hobita s Pánem prstenů. Taky by se možná dalo lehce vytknout, že tu není žádná super ikonická scéna, což je trochu škoda, když to porovnáte s trilogii, která je jimy doslova nabitá.Přesto nám to dohromady dává velmi šlušnou akční jozdu, který nechybí vtip a nadlhled. 83%

• 24.4.2019  18:42
    Lásky čas (2013)

Na film jsem čirou náhodou narazil na Netflixu, stačilo vidět obsazení, rychle shlédnout zdejší kladné hodnocení a šlo se na věc. Znáte ten pocit, že ještě než si film pustíte, tak nějak víte že vám padne do noty? Tak přesně tenhle pocit jsem měl a to jsem neviděl ani trailer. Notno říct, že mě můj čuch tentokrát nezklamal. Zároveň bych, ale chtěl začít menším hnidopišstvím, které si nemůžu odpustil. Cestování časem mám rád, ale tady byly pravidla hry opravdu hodně divně nastavená. Bylo jasné, že film se snaží o cestování v čase, ale ve svém vlastním vědomí a těle. Přesto několikrát, když se hrdina vrátil v čase, tak stál v černé komůrce, což nedává smysl. Tak, kritiky už bylo dost a jdeme na klady, kterých je opravdu požehnaně. Začal bych výborným soundtrackem, který vás už od začátku naladí na správnou notu. Dále tu máme výborné obsazení v čele neuvěřitelným sympaťákem Glessonem, který si pomalu a jistě razí cestu Holywoodem, Rachel McAdams je samozřejmě úchvatná, jako v každém filmu a celkově jsem byl příjemně překvapen, kolik známých tváří se ve filmu vyskytuje. Další věc, co musím pochválit je to, že hlavní hrdina je takový " z lidu". Hnedka první silvestrovská scéna mi připomněla moje vlastní eskapády. Pochvalu si také zaslouží skvělý, vkusný humor, kterého tam není zrovna málo. 89%

• 24.4.2019  18:29

Opravdu jedno z nejlepších scifi od Spielberga, což je opravdu veliké poklona, jelikož scifi jsou mu přímo šitá na míru. Film jsem neviděl opravdu dlouho a kromě hlavní premisy a trasplantace očí jsem si toho moc nepamatoval, což bylo jedině dobře. Hodně ocěnuji zvolenou barvu obrazu, všechno je takové chladné, sterilní. Opravdu moc dobře to dopomáhá skvělé atmosféře budoucnosti, která je ještě umocněná na svou dobu výborným CGI. Film má taky spoustu skvělých myšlenek, které jsem jako puběrťák před x lety nějak nezaznamenal. Je možné odsoudit někoho za něco co neudělal? Myslím si, že kdyby někdo něco takového doopravdy vynalezl, tak se to v životě do provozu nedostane, jelikož by to rozpoutalo obrovskou melu. Dále nejde nepochválit skvělý výkon Cruise, který je dle mého názoru pan herec a i když je film docela akční, jsou tu i pěkné dramatické chvíle, kde má šanci ukázat svůj um. Celkově tomu filmu nemám v podstatě, co vytknout. 87%

• 24.4.2019  18:17

Myslím si, že z námětu se dalo vytřískat trochu více. Zadní vagony měli pěkně stísněnou atmosféru, až mi to připomnělo knižní a herní sérii Metro, jak ale hrdinové postupovali, tak to bylo takové divnější a divnější. Natočený je to poměrně pěkně, herecký obsazení to má výtečná, zejména Swinton a Harris, kterýho jsme jako hlavního záporáka opravdu nečekal, ale zahrál to výborně. Dále bych vyzvednul skvělou scénu, kdy Evansova postava mluví o začátcích ve vlaku, škoda že těch prokreslujících scén jeho charakteru tam není více a nejsou dříve. Myslím, že tohle je jeden z těch filmů, kteří většina odsoudí jako lepší průměr, ale někteří ho budou vynášet do nebes. Já jsem v první skupině, přesto film za shlédnutí určitě stojí. 65%

• 21.4.2019  13:57
    Velký dar (2017)

Od tohodle filmu jsem dostal přesne to, co jsem čekal. Evansovi v jeho vynikajícím výkonu pomáhá to, že je takovej i ve skutečným životě, dobrák od kosti s obrovským charismatem. Zároveň nejde nepochválit možná ještě lepší výkon malíčké představitelky Mary, která dokázala zahrát génia, bez toho aby byla otravná. Taky bych pochválil né úplně jednoznačnou povahu rodinného sporu, kdy babička měla i pár dobrých argumentů a nebyla až taková zrůda, jak si ostatní myslí. 88%

<< předchozí 1 2 3 4 6 7