Joee

grafik, programátor, amat. filmař

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.7.2011  23:14

Muzikálové pojetí je to, co mi film totálně zkazilo. Zkrátka ta hudba vůbec neladila mým uším a spíše mi pila krev. Velká škoda, bez toho zpívání by to mohlo být i dobrý. Nemám nic proti muzikálům, ale OST ze Sweeneyho Todda už nikdy slyšet nechci.

• 16.1.2011  21:26

Něco tak debilně natočenýho jsem fakt už neskutečně dlouhou dobu neviděl. Nevzpomínám si, že bych někdy viděl něco debilnějšího... nedá se na to koukat, nedá se to vydržet. Přes do očí bijící snahu zaujmout COOL efektama a zhovadilým střihem je to NUDA od první vteřiny.

• 13.12.2010  13:56

Podívaná kvalitativně na úrovni méně povedených seriálů. Dialogy jsou hloupé, velmi směšné a vizuální stránka je průměrná... počítačové zpracování tluče do očí a nepomáhá tomu ani stylizace. Příběh hodně slabý. Vcelku hvězdné obsazení je pro mne nepochopitelné. To na tom byli tak špatně a nebo je něčím nadopovali? I by to to odpovídalo jejich výkonu... Od úplného odpadu film dělí příběh – i když je to slabota, dá se zkouknout.

• 5.12.2010  20:31
    Čarodějův učeň (2010)

Naprosto prázdný, bezduchý, hloupý film s nulovým napětím, vtipem, příběhem, nápadem, zkrátka čímkoliv, kvůli čemu by stálo za to ho vidět. Velká nuda + Jay Baruchel opravdu na pěst.

• 24.7.2010  22:39

Tak totálně chcíplý film jsem snad do té doby neviděl. Bylo to jak sledovat nějaký dvoutisící pětistý čtyřicátý sedmý díl přihlouplé telenovely.

• 18.4.2010  00:15
    Iron Man (2008)

Na podívání dobrý. Určitě toho nelituji, jako u některých filmů :-) I když Iron Man jako film nenudí, každopádně mu ale, pregnantně řečeno, chybí koule. Jako divák jsem naprosto postrádal výraznější prožitek. A proto nepatří do skupiny nezapomenutelných, okouzlujících, dechberoucích a spol.

• 5.4.2010  22:32

Až na prakticky dokonalou úvodní předtitulkovou scénu by se celý zbytek filmu dal shrnout třemi slovy: hrůza, hrůza, hrůza. První hodinu nuda, po které následuje příšerná vědecko-fantasticko-akční slátanina. Jediné dva důvody, proč jsem to vydržel dokoukat do konce, jsou vysoká úroveň zpracování a Rorschach.

• 1.1.2010  22:13

Potenciál tu tedy byl, i ta správná pohádková atmosféra. Proto velká škoda překombinovaného a dle mého názoru pro děti matoucího scénáře a několika i na pohádku dost výrazných logických kiksů.

• 29.12.2009  15:17
    Nový svět (2005)

Uondaný, rozvleklý a neskutečně nudný a unavující styl vyprávění, který se nedá ani vydržet. Fakt, nedá!

• 27.12.2009  17:36
    Láska rohatá (TV film) (2009)

I když výpravou je pohádka trochu chudší, nechybí jí jinak nic. Já se bavil, pohádka se líbíla a ještě teď si vybavuji spoustu pěkných momentů. Těším se na reprízu.

• 23.12.2009  11:22

Střed filmu ve své verzi pro kina je tak na 4* a s Tolkienem to nemá takové dočinění jako úvod (Společenstvo Prstenu). Avšak rozšířená verze to o pořádný flák dohání a film tak pokračuje tím nejlepším způsobem... dalo by se o tom psát hodiny :) ale nechci se opakovat. AD: Dal jsem si tu práci a porejpal se ve filmu z rozšířeného DVD – vystřih' jsem všechny komediální výstupy Gimliho a přepísklé scény jako je surf Legolase na štítu. Výsledkem je dost ponurá a depresivní nálada a beznaděj čišící z celého filmu a příběhu, což se mi líbí, ale na druhou stranu zas chápu PJ, proč tam ty scény původně jsou – nikdo nechce zdrcené a pochmurné publikum odcházející z kina :-)

• 22.12.2009  08:51
    Avatar (2009)

Řeknu vám, ještě že je příběh tak přímočarý a jasný. Při těch audiovizuálních orgiích se totiž občas zapomenete a kocháte se jen brilantně provedenými obrazy. Byl jsem tam, na Pandoře, je to nádherná planeta a Avatar je Film, přímo stvořený pro velké plátno, který po celou dobu sledujete v němém úžasu a který vás ani na malou chvilinku nenechá vydechnout. Ještě teď vzpomínám na prožité dobrodružství.

• 23.5.2008  22:32

Famózní. 100%. Už dlouho jsem neviděl tak brilantní mix humoru, nadsázky, akce a skvělého příběhu... ohromně jsem se bavil a užíval si každou vteřinu... Spielberg prostě válí, celou dobu mě překvapoval perfektním timingem pohybu kamery, kompozicí obrazu a hloubkou ostrosti s okolní akcí. Zkrátka vychytaný... a přesto z filmu sálá atmosféra předchozích dílů... No prostě ještě dlouho po shlédnutí jsem plný dojmů a už se těším, až se na novýho Indyho mrknu znova.

• 7.3.2008  23:33
    Jumper (2008)

Zajímavej nápad a efektní ale jinak bezduchá podívaná.

• 4.3.2008  21:45

Scénář šílená slátanina. Jedna nelogičnost následuje druhou. Nepřehledný střih akčních scén. Všechno, co ve filmu je, bylo už natočeno stokrát a líp.

• 2.3.2008  19:18
    Beowulf (2007)

Problém je v tom, že všechny postavy mají od začátku do konce filmu prakticky jeden a ten samý výraz a mrtvolný pohled do blba. V tomto ohledu je to na úrovni animáku Elephants Dream. Zkrátka jim chybí život. Příběh v pozadí může být jakkoliv silný, ale bez jakési duše a emocí se vyprávět dost dobře nedá. A proto to také nefunguje.

• 2.3.2008  14:18

Devadesát tři minut uteklo jako nic. Film má parádní spád, žádné hluché místo. Stačil by jen trochu promakanější příběh a bylo by to dokonalý. Stallone na "stará kolena" opravdu válí (i jako režisér). Akční scény Ramba IV jsou surové a drsné. Po většinu času jsem zíral s otevřenou pusou. Nejde tedy o nějakou už tisíckrát viděnou komediální střílečku. Pro mě velké překvapení a Stallone u mě zabodoval.

• 25.1.2008  09:54
    Monstrum (2008)

Příběhově takřka prázdné: Monstrum, kde se vzalo, tu se vzalo a kam se podělo, tam se podělo... ovšem co se týče zážitku, na který je kladen důraz především, nemám jedinou negativní připomínku. Prostě bomba. Jediný podobný filmek je Blair Witch, ovšem zde je vše dotaženo do konce. Zážitek z kina perfektní!

• 20.1.2008  11:50

Jediné, co mi k naprosto dokolanému zážitku trošičku chybělo, byly výraznější emoce. A to nemyslím na plátně. Zkrátka jako bych četl nějaký fakt fakt zajímavý příběh, ale neprožíval při tom krom napětí nic víc -- na tváři se nevyloudil nenápadný úsměv, srdce se nepohlo dojetím a oči nezalili slzami... Jinak není tomuto po všech stránkách mistrně natočenému mafiánskému story co vytknout. 90%

• 14.1.2008  12:40
    Já, legenda (2007)

To máte jako ten horor: "Poslední muž na světě sedí doma za stolem, když v tu chvíli někdo zaklepe." :-) Neměl jsem žádná přehnaná očekávání a byl jsem poměrně mile překvapen. Příběh není nikterak hluboký, ale přeci jen je ho více než ve 30 dní dlouhé noci. A stejně jako 30 dní dlouhá noc je to myslím parádní horor, kde akci střídají flashbacky vysvětlující, co se stalo a "klidné" procházky po neobývaném světě, který je zobrazen skvěle. Tím se obyčejný horor posouvá do jiné roviny. Na film s větší hloubkou ale nedosahuje. Všichni odvedli výbornou práci, až na ty scénáristy. Film navíc trochu ruší některé zkraty v chování postav, naštěstí ale nejsou nějak zásadní, a tak lze přimhouřit oči :-) Zkrátka filmek jsem si v kině pěkně užil a, což nebývá zvykem, i jsem se u něj bál. Mohlo to být však ještě mnohem lepší, stačil by vymakanější scénář. 75%

• 9.1.2008  08:12

Poměrně zdařile natočená nuda. Jsou filmy, u kterých se přemýšlet musí a odpočinkové, u kterých se přemýšlet nemusí. Ale u Zlatého Kompasu se přemýšlet ani nedá. Je to taková přeplácaná slátanina bez duše. Navíc na konci máte pocit, že jste viděli nejspíš první díl z 20ti dílného seriálu.

• 3.1.2008  23:20
    Ratatouille (2007)

Tenhle animák mě vším dočista strhnul. Chci ochutnávat nová báječná jídla, polévky, předkrmy a dezerty... a taky mít malého krysího kamaradíčka kuchaříčka :-) La Ratatouille

• 7.12.2007  23:59

Film je to pěkný, ovšem poněkud roztříštěný. Tvůrci se vydali středem, což byla podle mne ta nejhorší volba. Buď se měli zaměřit jen na to nejdůležitější z příběhu a věnovat se především postavám královny Alžběty (což jediné udělali), skotské královny, španělského krále, intrikaření, milostnému trojuhelníku a udělat pořádnou závěrečnou bitvu, a nebo dát větší prostor i dalším postavám, aby se vše, co je ve filmu naznačeno, propojilo v jeden funkční příběhový celek a všechno dění dostalo pro vyprávěný příběh význam. Film skončil někde na pomezí. Obsahuje spoustu scén, které v podobě v jaké ve filmu jsou, nejsou důležité pro příběh a nikam ho neposouvají, i když v historickém měřítku mají jistě svůj význam. Ve výsledku tedy téměř vše působí jaksi nepodstatně. Chybí celkové stoupající napětí -- atmosféra filmu. Cate Blanchett svou roli královny zvládla výborně a celý film tak táhne takřka sama. Chtělo by to lépe vystavěný scénář a bylo by to supr. Nakonec si ještě dovolím technickou poznámku (může být SPOILER?): poněkud trapně působí válečný proslov královny Alžběty ze hřbetu koně k nastoupené anglické armádě, kterou však tvoří jen hrstka komparsistů o jedné, dvou řadách, skrz které prosvítá obloha a iluze tisícové armády tak poněkud nefunguje... ve srovnání s podobnou scénou proslovu krále Théodena před bitvou u Minas Tirith z Pána Prstenů je to opravdu hodně chabé a bez emocí. Cate to prostě všechno sama odmakat nemohla.

• 7.12.2007  01:00
    Václav (2007)

Určitě je to pěkný film, který rozhodně stojí za shlédnutí. Pobavíš se, zamyslíš se nad ním, i tě to dojme... Akorát tomu chybí takový ten spád, kdy by to diváka uchopilo a vtáhlo.

• 10.11.2007  00:52

Jediné co je na 30 dní dlouhé noci slabší je příběh. Scénář je, zdá se, napsán z námětu, ale díkybohu poměrně inteligentně. Stupidita scénáře je neduh téměř všech novodobých rádobyhororů, kdy místo strachu ve vás stupňuje vztek nad hloupostí. Naštěstí to není tento případ a tak si člověk může vychutnat parádní atmosféru a napětí, skvěle vymakané upíry a prostě se pěkně bát. Horor jak vyšitej :-) 70% a 3 hvězdy za slabší příbeh, kvůli němuž na tenhle filmek asi brzy zapomenete, ale jináč vřele doporučuji!

• 14.5.2007  21:38

Akční jízda od začátku do konce a zajímavé střihové efekty.

• 21.4.2007  20:25
    Sunshine (2007)

Zcela nechápu, co měl znamenat ten obrat z poměrně inteligentní sci-fi v naprostou zhovadilost...

• 28.3.2007  21:38

Tak to byl zas jednou těžkej film. Jenom se tím prokousat mě stálo úsilí, ale jako že teda nakonec celkem dobrý, no... Jestli jsem závěr pochopil správně, tak to za těch šíleně dlouhých 99 min ani nestálo... oblíbený seriál Forstera bude asi Dallas... a to ty série, které se ve skutečnosti nestaly, protože byly jen snem jedné z postav. Z filmu jsou nejlepší efektní přechody a zajímavá kamera.

• 27.3.2007  23:47

Vůbec teda nevím o čem to je, o čem jsou dialogy, ale vypadá to pěkně. Je to skvělá ukázka, co se dá v open source programech vytvořit. Technicky opravdu velmi zdařilé.

• 23.3.2007  22:16

No není to špatný, ale hrozně zmatený pro mě bylo přeskakování dopředu, dozadu v ději... a konec mi svým způsobem přípomněl nejednu českou komedii s neustálým prohlubováním dějových zvratů, nebo jak to nazvat :) Celkově to bylo dobrý.

<< předchozí 1 2 3 4 5