sskrblik

sskrblik

Česko

14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
  • 14.2.2018  07:17
  Na cestě po Wallisu (TV film) (2012)
  ****

  Další z míst kam by se člověk rád vydal a ani nemusí přes půlku světa. Jen by to chtělo kromě slušného chování a dobré nálady, ranec zlaťáků s sebou, neb Švýcarsko jest drahé jako prasisko pro normální Češstvo...

  • 11.2.2018  09:29

  Když může bejt hodná nová Godzilla, může bejt hodnej i novej King Kong a za chvíli nám Hollywood ze všech kultovních monster světa udělá bojovníky ve jménu dobra. Když se oprostím od změny koncepce, tak mě bavilo co jsem viděl. Samozřejmě se nabízí jako první srovnání s King Kongem od Jacksona, tady se dá v klidu říci a přesně dle očekávání, že modernější a hezčí je nový Kong. Taky se mě celkem páčilo, že se jde rovnou na věc a bez okecávání dostaneme přerostlýho vopičáka už v takřka na začátku. Co mě ale nebavilo byli ti hnusný ještěři a to jak už se pobíhá v džungli jenom v tričku, ikdyž v případě Brie Larson do filmu přibyli i kozy. Jinak je to ale remake remaku a tak tedy v konečném důsledku zbytečný film. A stejně napětím byl nejlepší King Kong ze sedmdesátek, archaicky a celkově mě nejvíc bavil původní King Kong z třicátých let, no a digitálně pak se dá říct, že tohle je o fous lepší než Jackson.

  • 7.2.2018  08:20
  Valmont (1989)
  ***

  Mistr Forman je samozřejmě filmový řemeslník, na kterého bychom měli býti náležitě pyšní, co v pospojovaných státech dokázal. Valmont z jeho propisky (brka chcete-li) je histerické drama o tom kterak obšourník vrznouti si chtěl a vyjebáno bylo s ním, ač mrd dopřál si, leč si jinou buchtou. Však o tom film jest vypráví, škoda že kucí (Štefan a Milda) nedomluvili se jen a natočiti film snad mohl pouze jeden z nich. Tak máme možnost srovnání a Milda poražen je přec.

  • 6.2.2018  09:25

  Jsou pohádky kde určitá míra infantilnosti nevadí. Ovšem to není bohužel případ Letopisů Narnie. Zde to Myšák držel celou dobu za (k)oule, jen aby se z toho nestalo něco dospělejšího. A to je škoda. Cílovka je tedy jasná a karty jsou rozdány, takže děcka jsou v pohodě. Musím však ale říci, že celý fantaskní svět je rozmanitý a nabízí zajímavé rasy a je radost je postupně objevovat. Vizuální zpracování také není špatné. Není to výpravné jako Pán Prstenů, ani tak velkolepé, ale za zhlédnutí to stojí a koukneme se spolu s filmem i do českých luhů a hájů a sice do Adršpachu a k Pravčické bráně (takové malé plus)

  • 4.2.2018  07:52

  Kohák je snesitelný pokud se přiliš neprojevuje, takže se hodí akorát tak do reklamy na koza Nostru...

  • 4.2.2018  07:48

  (DOCH - volně přeloženo z německého jazyka:) " Ale jo".. na jedno podívání to stačí a pokud máte rádi ujetej americkej humor, tak se třeba i zasmějete. Bonus navíc jsou dámy Oliva Wilde a Leslie Mann, kterým to sekne...

  • 4.2.2018  07:39

  Toto zpracování dokumentu o Srí Lance se mě líbilo více než některé nejmenované jiné, jenž jsem měl možnost vidět. Soudě dle reakcí kolegyně z ČSFD níže, jsme asi oba byli na jiném ostrově. Já byl na ostrově, kde bylo šílený vlhko a teplo. Na ostrově, kde každý druhý na ulici nastavoval ruku pro bakšiš, kde neustále někdo někam jezdí ne-Ekologickými vozy, kde se válí po ulici hromady odpadků, kde týpek nemá problém si slevit v hlavním městě na ulici, kde na motorce veze jiný týpek dítě, ženu a možná ještě někdo byl schovanej pes. Tento dokument stejně jako spousta jiných je pozlátko, ukazuje převážně to dobré co Srí Lanka má. A co se týče formy jakou byl zpracován, tak to bylo chvalitebné. Záběry z dronu výborné a ukázalo se to nejzajímavější co ostrov má. Pokud uživatelce Sinecod chybí vůně a chutě, nechť se podívá na dokument: S kuchařem kolem světa - Srí Lanka.... A na přírodu doporučím Divokou Srí Lanku.

  • 3.2.2018  09:53

  Já ač mám touhu velikou dáti lepší hodnocení díky uměleckému zpracování, tak nemohu, neboť jako hymnus či poctu pro umělce Vincenta Van Chocha si osobně představují jinak. V podstatě se celý film řeší kdy, proč a jak se zabil. Umělec ve filmu je pouze retrospektivní a tak není ani možnost, aby svůj životní příběh vyprávěl sám.

  • 25.1.2018  22:12

  Samozřejmě je Tchaj-wan pozoruhodná země, která se na první laický pohled zdá kutlivovanější a mírumilovnější nežli Čína. Scény v dokumentu ukázaly nemálo pěkných věcí, ale taky chvílemi nudily a to zrovna když se až zbytečně dlouho soustředil na věci méně podstatné.

  • 23.1.2018  23:07
  Prasomilové (TV film) (2018)
  ***

  Kdo by to býval byl řekl, že režisér nechvalně proslulého experimentálního filmu Postel, natočí jednou takovou prasečinu? Já tedy nikolivě. Mohu vám s jistotou ale říci že tato forma jakou byl dokument natočen byla stejně tak zajímavá, jako ti exotičtí milovníci prasátek. Jelito, kopyto, platí to! Koneckonců jednoho dne by to mohl být váš soused, kdo místo roztomilého oříška povede na provázku jednu pěknou metráčkovou Fifinku (Bobíka chcete-li). Obsahově nenudné a člověk žasne, jak někdo kdo tak zbožňuje kvik kvíky, dokáže pak bez bázně a Hany pozřít jeden vepřový klobas s hořčicí až po pás. Obdivuji a zároveň lituji ty pány, kteří musejí doma trpět jako prase kvůli vzájemnému soužití s vepři. To by asi někdo jen tak nedal a při prvním uštknutí kňourem královským by buď a) vyhledal odbornou pomoc čuněčího psychologa (zkráceně Čuňka) - pozorný divák si všimne že jeden mládenec se proti vepři vzepře a této pomoci využije.. nebo za b) tu svini majzl přes palici. No tak či tak jim to kňouráni není nikterak platné, neboť dámám nestačí, když se hoši vrátí z putyky jako to prase.. prostě jim je to málo. Tak jo, pěkná tříhvězda a mě nezbývá nic jiného než jít na tlačenku.. jo a škoda, že režisér nenachal dohrát song od Niny Simone, tím to zabil..

  • 22.1.2018  06:53
  Šumný Náchod (TV film) (1999)
  **

  Egon bez Kárla představuje město jakožto architekt a tedy se rozplývá nad budovami v samotném srdci - náměstí města. Náměstí je malebné, o tom není potřeba sálodlouze povídat a jsou na něm jistě zajímavé stavby. Avšak příliš mnoho pozornosti strhává i na méně podstatné stavby, pro laika jako jsem já. Rovněž v tomto krátkém dokumentu přeskakuje z místa na místo bez ucelené chronologie. Proč kupříkladu není ukázana detailně Jiráskova chata, když už se vypravil na Dobrošov? Proč vynechal po cestě do Nového Města nad Metují Bartoňovu útulnu, takzvané Peklo? Skvostné to dílo lidové architektury Dušana Jurkoviče... A proč když už se nakouknul na zámek v Novém Městě, ani neukáže jak zámek vypadá?! Kdyby si to šoumenství nechal do Sody, dalo se toho ukázat nepochybně víc.

  • 13.1.2018  21:26
  Dunkerk (2017)
  **

  Píše se rok 2017 a uživatel ČSSD (pardon ČSFD) pan sskrblik kupuje těsně před Ježíškem nový televizor značky Philips s úhlopříčkou 139 cm a 4K displejem. Stane se v příštím roce (2018), že uživatel stahuje objem pětapadesáti gigabajtů dat v rozlišení 2160p a jedná se též o jeho prvý film v tomto rozlišení. Celý nažhavený zapíná na televizóru funkci Ambilight a podpoří to led žárovkami Philips Hue ve snaze dostati obrazově intenzivní zážitek. Po většinou pan sskrblik onanoval blahem nad filmy pana Nolana. Avšak stane se, že je překvapen a zároveň naštván, jak komplexní hra postav a děje se mění v tichou zpověď pár klientů, kteří se mají dostati zpátky do Spojeneho království Velké Británie a Severního Irska. Film, dějove, ho nechává zcela chladným a spíše si užívá vizuální zpracování. Rovněž je překvapen kolik hraje ve filmu náctiletých hochů - je tedy vidět na čem se šetřilo či se jedná snad o autorovu choutku? Nikdo z nich není zapamatování hodný a nepředvádí takřka žádný herecký výkon. Na konci celého vystoupení dospívá k závěru, že jde o zcela zbytečný film, který toho skutečně moc neřekl... pokud by uživatel píšící tento komentář chtěl Nolanovi podkuřovat vystřelí čtyřhvězdu či snad pětihvězdu, ale za to co předvedl to skutečně nende a vůbec tohle dopadlo prachbídně střílím 2 hvězdy. A tak si klade otázku zda-li neměl zčubit z interneta raději totok: https://www.csfd.cz/film/71191-dunkirk/galerie/?type=1

  • 7.1.2018  08:50
  Maigret klade past (TV film) (2016)
  ****

  Nebudu nic nalhávat, že jsem se díval na film kvůli Mr. Beanovi, neboť jsem chtěl vidět jak ztvární vážnou roli a vida ono to funguje. Přitom by Maigretovi stačilo jen trochu uvolnit svaly ve tváři, vykulit oči a zpoza kabát vytáhnout medvídka a je to náš starý známý komik. Vizuální stránka více než dobrá - dostatečně upoutá až do svého konce, herci vedlejší taktéž v pohodě. Jen konec ke konci už vyprchává tempo a napětí. Jinak milé překvapení a s chutí bych se podíval na další díly s Rowanem Atkinsonem.

  • 4.1.2018  20:52

  Koncert Lucie jsem si užil pouze jednou a sice v roce 2016, kdy jsem zavítal na Brněnské výstaviště. Vstupenka do takzvané VýAjPý zóny byla o dva sta dražší, za to se ovšem nabídl nebývalý luxus v podobě volného prostoru a téměř nulovým frontám. Všicí byli soustředění na pravé straně a nalevo, tak bylo pivko natočený za 5 vteřin. Paráda. No a nyní konečně k dokumentu a proč jej takto mrzce hodnotím. V podstatě z něj nic zvlaštního ani nového nevyplývá. Je to takový bezduchý sestřih na záběry čtyř kohoutů - dle slov skupiny. Určitě jsou poutavější hudební dokumenty.

  • 25.12.2017  08:13
  Popelka (2015)
  *

  A jakej z toho mohl vzniknout krásnej pórek! Schade 120L! Jen kdyby do Popelky Myšák nestrkal nos, ale své mocné kopí osudu.

  • 25.12.2017  08:07

  Nuže dobrá, přiznejme, že nadání pro film režisér má - o to bych strach neměl. Řemeslně je film propracovaný skvěle, ať už je to kamera, kulisy, kostýmy nebo scénář. Ovšem mám s Andělem Páně 2 jeden velký problém a to ten, že nemůžu říct, že bych se tuze bavil a přes hezkou vizáž to pro mě bude snadno zapomenutelný film (není tam něco co by si měl člověk pamatovat či odnést).

  • 20.12.2017  08:08

  Nyní už vím, že spolužáci se mají posuzovat skrze politické vyznání a všichni bychom měli udělat doma místo v kumbále pro jednoho až patnáct uprchlíků. Tak honem honem, blíží se Vánoce... ty dvě hvězdy jsou za Vysočinu a pohled na lidi, které znám z okolí...

  • 20.12.2017  08:04
  Divergence (2014)
  *

  Hrozně hloupé scifíčko, které se ze začátku tváří jako něco extra a pak se z toho vyklube film pro patnáctileté školačky jako kupříkladu Stmívání.

  • 20.12.2017  08:02
  Občan Havel (2007)
  *

  S politiky netančím..

  • 18.11.2017  08:11
  Miroslav Donutil na Žofíně (TV pořad) (1999)
  **

  Donutil je bajkař. Takový český MacGyver, který všude byl, všechny zná. Škoda, že tak extrémně zveličuje své historky - ikdyž je podá s gracií, tak za vteřinu si každý normálně uvažující jedinec musí říct, proboha co to mele? Walda a Mirda na přehrej-zpět (playback) bylo též trapné. I přesto se tam našlo alespoň pár úsměvných historek, byť přibarvených...

  • 12.11.2017  13:47
  Hledá se táta (TV pořad) (2008)
  odpad!

  ♂+♀=♥... asi pořad vznikl proto, že libímseti už nefrčí... jinak si to vysvětlit neumím.

  • 11.11.2017  08:07
  Take me out (TV pořad) (2017)
  odpad!

  Nejhorší z nejhorších pořadů... tak hrozný, že se tomu těžko chce uvěřit!

  • 6.11.2017  13:36
  O-Zone - Dragostea Din Tei (hudební videoklip) (2004)

  Ma-Ya-Hi Ma-Ya-Hu Ma-Ya-Ho Ma-Ya-Ha Ha Ma-Ya-Hi Ma-Ya-Hu Ma-Ya-Ho Ma-Ya-Ha Ha přeloženo do jazyka českého to znamená něco jako: Ma-Ya-Hi Ma-Ya-Hu Ma-Ya-Ho Ma-Ya-Ha Ha Ma-Ya-Hi Ma-Ya-Hu Ma-Ya-Ho Ma-Ya-Ha Ha

  • 3.11.2017  18:55
  Jak se fotí... (TV seriál) (2017)
  ***

  Nejdřív jsem si pomyslil, že pořad bude ukazovat ještě pěkně za tepla lechtivé fotografie nahého Ѿ Jana Šmída ♥ zachycené nabušeným fotoaparátem Jana Šibíka a ejhle - vono je to vo něčem jiným. Místo toho spolu spí na pokoji po Evropských městech a fotí luďov po ulici. Ale jo není to úplně špatný...

  • 26.10.2017  08:52

  Po deseti měsích natočit tohle? Děláte si legraci ☺? Dokument postavený jako dotazník pár skupinek lidí - v něčem vypovídající, v něčem ne... takže výsledek nijaký a určitě vám to neotevře oči.

  • 19.10.2017  09:26
  Život ve vzduchu (TV seriál) (2017)
  *

  Z letiště Vác(h)lava (C)havla v Prase jsem odlétal podvakráte. Jednou na Malorku, podruhé na Srí Lanku. Musím říci, že je fajn, že tam je alespoň jeden trochu normální obchod, kde si člověk nekoupí předražený jídlo a tím je proslulý německý řetězec Blilla. Dokument prakticky nic moc zásadního neříká a jeho význam mě zatím uniká. Ukazuje že lidé na letišti hovoří anglickým jazykem, jak tráví čas mimo práci, jak odbavují lidi z cizích zemí, jak dlouho trvá odbavit pasažéry a zavazadla a pak tu máme nekonečné záběry letadel, asistentů, letušek. Takže stejná nuda a otrava jako čekat na svůj let někam do cizí země. Jednu věc ale dokument ukazuje krásně a sice českou blblost, jak se moc těm angličákům podřizujeme a už nedokážeme ani mluvit česky (gejty, bórdingy a nevím co ještě...).

  • 12.10.2017  08:21
  A dost! (TV pořad) (2012)
  odpad!

  To není člověk, to je normální hovado!

  • 3.10.2017  07:16
  Modrý kód (TV seriál) (2017)
  odpad!

  To i ta doktorka Quinnová byla větší filmový doktor než-li ta banda českých hvězd na ně si hrajících.. a na závěr každé epizody s hudbou a tak tragickým střihem, že jsem si samým udivením hlavu navykroutil. Teď je to Modrý Kód, kdo ví co příjde zítra za další skvost? Televizní produkce masíruje novými seriály české diváky...

  • 2.10.2017  15:08
  Tisíc chutí ulice (TV seriál) (2015)
  ***

  Další z řady gastro pornografických pořadů o tom kterak se na ulici znásilňují a vraždí zvířátka, aby mohli skončit v nenasytných lidských dršťkách. Výtku mám k tomu, že pán Ainsley Harriot zřídkakdy cestuje někam jinam než za hranice nějakého většího (zpravidla hlavního) města. A taky hledá jídlo ulic tam kde není - copak je snad Island rájem kebabářů, ejša bister s nudlema? Ale jinak ochutnal papuchalka, smradlavýho žraloka a velrybu - tak mu ten drobný islandský ou(t)let promíjím. Nadaboval to "Cartman", "Wiggum", "Jim Carrey" v jedné osobě tak se to dá poslouchat. Lepčejší pořad než-li S kuchařem kolem světa se mě to ale nepozdává...

  • 1.10.2017  21:06

  Mnozí v tom vidí něco co já nevidím, mnozí shledávají tento film epickým, výpravným či snad neotřelým, mnozí vidí v tomto filmu originalitu Guje Ričího... v jedné věci mají pravdu má to od všeho trochu, ale celek není dobrý. Splácanina 300 Bitva u Thermopyl s Wórkraftem...

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace