Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hurá! Další dobrodružství Dildo Pytlíka, pomyslil jsem si když film vstoupil do kin. Krátce po shlédnutí musím uznat, že až teď si uvědomuji, jaký recyklát ten Peter Jackson tvoří. Pokud (někdo) sestříhá všechny tři díly Hobita na jeden tříhodinovej film, může to být v jistém slova smyslu výhra. Ptáte se proč? Víc než kdy předtím jsem automaticky začal vnímat veškeré ty CTRL + C a CTRL + V momenty, které už znám z Pána Prstenů. Kupříkladu práce kamery, počínaje scény typu : upps, něco mi vypadlo z kapsy, konče neustálými "vznešenými" dialogy, které nic neříkají. Prostě tam kde jednička byla výpravná, je dvojka bohapusté putování z bodu A do bodu B. Počet procházek a scén s přespolním během po Novém Zélandě je snad ještě vyšší než v případě předchozího dílu. Co se pozitivního hodnocení týče, musím pochválit pěkné kostýmy a prostředí. Film mě nestačil nudit, jen už z toho necítím takovou radost jako předtím.

Ek Main Aur Ekk Tu (2012)

Snesitelná rom.com, která boří zaběhlé mýty o podobných typech filmů. Ústřední herecké duo se skvěle doplňuje a vzájemná chemie mezi nimi funguje překvapivě spolehlivě. Příjemná tečka za večerem v Indické restauraci.

Hon (2012)

Co se stane když zhuntovaný učitel mateřské školy, honivší před malou dcerou svého nejlepšího přítele, přijde o práci a začnou ho lidé nenávidět? Inu jednoduché to mít nebude. Ani Jagten tedy není výjimkou. Nepřál bych nikomu dostávat takovou čočku (kapky, případně sadu chcete-li). V divákovi po celou dobu vyvstává otázka, zda té nebohé malé nádheře ukázal lobánka či nikoliv. Odpověď je nejasná a může být chápana z mnoha úhlů pohledu. Ostatně i Madsova (Lukasova) kamenná tvář na sobě nedává vůbec nic znát. Atmosféra je natolik drásává, že i taková banalita dokáže být mistrovsky zpracovaná a vygradováná do nebetyčných rozměrů.

Misfits CZ (2013) (amatérský film) odpad!

Tento TyTube počin, nemající žádnou úroveň, jsem musel vypnout, neboť mám alergii na sra*ky....

Kurňa, co to je? (2013) (pořad)

Čmaňa strikes back! v show, která neskrytě připomíná dříve populární pořad Kufr. Dávám dvě hvězdy, poněvaDŽ mě obdobné soutěže chybí...

Katwoman XXX (2011)

Další z řady cosplay lechtivých filmů ve kterých nejde toliko o děj. Nemůžu říct, že by herci a herečky nepodávali stabilně koukatelné výkony, ale přece jenom jsem v té parodii naivně hledal něco sotisfikovanějšího. Smělo to můžu zařadit do tuctu všech těch xxx parody, ničím nepřekvapí.

Invention of Love (2010)

U tohoto krátkometrážního filmu musím vyzdvihnout působivé animované zpracování, kdy se do dvourozměrného prostoru vkládá "rozměr třetí", ačkoliv se jedná stále o 2D. Líbí se mi též černo - barevné schéma jež umocňuje atmosféru steampunkového světa. Krátký příběh má myšlenku. Je podán s jistou ekologickou výzvou, což mě ani nepřekvapuje a do tématiky to zapadá.

Rivalové (2013)

Nejsem fanoušek formulí a když už je náhodou uzřím na obrazovkách televizoru, usínám při nich nudou. Je mi jedno jestli se Vettel zfetl nebo Schumacher vyšumněl. Je to pro mě nezáživný sport. Z televizního přenosu pilotů F1 cítím stejné napětí jako kdybych sledoval curling. Ovšem díky ovacím a ódám na radost jsem si stejně jako mnozí další jedinici řekl, že musím zjistit co za tím vším vězí. Tentokráte jsem nechtěl kvalitní pirátskou kopii a vrhnul se rovnou do nedalekého kina. Těšil jsem na "velký" film a předčil má očekávání. Mainstreamové filmy, které jsem doposud zhlédnul v letošním roce, zaostávají svou kvalitou. Troufám si tvrdit, že je Rush filmem pro každého diváka, jinak by si nezískal takovou pozornost. Není to ten typický Hollywoodský biják plný klišé a explozí, hrdinové všechno dokážou a vy jen tupě sledujete přímou linku až k závěru. Je to o sympatiích k hrdinům, o ješitné chlapské povaze vítězit a dosahovat svých cílu. Názorně to zahráli Daniel Brühl a Chris Hemsworth. Jako působivý doplněk zde figuruje ženská společnost v čele s krásnou Olive Wilde, co vám mám povídat - na dobové blůzičky je radost pohledět :-). Příběh umocňuje skutečně brilantní technické zpracování o které se zasluhuje na prvním místě zvuk a na druhém kamera. Při úvodním startu formule cítíte na vlastní kůži ten adrenalin, ta krásná vůně motoru, omámí vás pohled při záběru na rozpálený asfalt, kde se právě vřítil vůz formule, vlnící se tráva při průjezdu zatáčkou. Rychlost je doslova cítit z každé závodní scény. Často mě efekty náháněly husí kůži. Skvělý zvuk doplňuje mistrně Hans Zimmer a patří mu velký dík za svou práci na tomto díle. Nevěřil jsem, že mě kdy formule mohou zaujmout, ale stalo se tak, a já jsem nesmírně rád, že jsou stále takové filmy, které obrátí váš pohled na věc o 180°...

Hříšné noci (1997)

Boogie Nights jsem si užil jak se sluší a patří. Může za to především skvělý scénář, precizní režie a retro nádech let sedmdesátých a osmdesátých. Pornoprůmysl je zde ztvárněn otevřeně, bez jakýchkoliv příkras. Celý film skvěle doplňuje mocný soundtrack. Kéž by bylo více takových filmů.

Pandy (2013) (studentský film)

Na 🐼 🐼 jsem byl v kině v rámci Brněnského Feinkostu a mohu potvrdit, že má svoje kvality. Možná někdy příliš drsné, avšak i přesto zábavné a s dobrou pointou.