Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Dokumentární
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (2 122)

plakát

Nejhlubší nádech (2023) 

A zase to kdyby... Kdyby byvali byli tam nenacpali tu romatickou ufnukanou vatu, tak to byl dobry, nerku-li vyborny dokument o nahodnem posouvani hranic schopnosti lidskeho tela. Muzu jeste jednu sekundu ci dve dal nebo to se mnou yeahbne a nestihnu vyplavat? Kdo vi?! Doporuceni pro zeny. Pokud opravdu touzite lapat po dechu a nechcete se topit ve stometrech pod wasserem, nasadte si kolicek na ///// * (nanosekundu, nosekundu, sekundu,) * !nehodici se skrtnete! ////// nos a se svym milym chlapcem ( muzem) zkuste techniku tzv. Dypfroutu ( deepthroatu, chcete-li). Kazdym dnem se muzete krasne zdokonalovat. Panove voala...

plakát

Renfield (2023) 

Krasná volovina - kravina chcete-li, ale vizuálně  a scénou dobré, ale hlavně psychopatický Nicolas Cage tomu dává o jednu hvězdu výše. Z herce relativně sympaťáka se stal ikonou béčkových filmů. Na druhou stranu kdo to dneska v Hollywoodu přehání herecky - skoro nikdo?!

plakát

Krvavá tvář velkoměsta (1991) 

Výblitek  alias - spojler- né u auta ...ty hnusnej hajzle, pojď sem, ty blbej sráčí, chceš si to rozdat hm? Ty zasranej kreténe zkurvenej. Já s tebou zacvičím. Pojď si to rozdat. Já tě nakopu do prdele. Ty zasranej zkurvysynu. Seru ti na celou tvoji rodinu. Tak pojď ty zkurvený, zasraný hovado. Vyliž mi prdel, ty píčo! ♬ td td td dddd ♬ Krev a beton, příběh lásky... ".  Skoro a přesně takto začíná roztodivný lehce gangestersky okořeněný příběh filmu z prostředí Los Angeles. Zkrachovalé existence se tu snaží najít něco jak se vyvázat z lehce monotoního, avšak průsery opředeného života. Nakonec nepříjde sice Japonec v koalici, ale pravda a lásky zvítězí nad lží a nenávistí... Celkově stručně řečeno - koukatelné, dabing vynikající, možná víc než lehce béčkové, ale přesto něco co se ocenit dá. Rozhodně to není tragédie, ale originální dabing to vystříbřil o jednoho bludištáka více bez debat...

plakát

Sisu (2022) 

Kde Krvi a Zlatu chybí umělecké pojetí nahrazuje to SISU, které zhruba mě bavilo do scény u jezera. Po této sekvenci je to BONDovatější než BOND či MacGyverovatější než MacGyver, chcete-li. Hrdina přežije naprosto vše – to ho mohli udělat rovnou nesmrtelného a nehrát si na zranění, které se nedají přežít. Závěr s érem je pak 3,14čovina jak zvon. Scénou a vizuálně se mě to líbilo do půlky. Má to krásný nádech laponské přírody a vytvarně a koncepčně jímavé, ovšem co pak s tím udělali tomu zůstává rozum stát. Pokud by se promlelo SISU s Krvím a Zlatem, uhladilo se… mohl po čas vzniknout zase zajímavý spektákl podobný Hanebným Panchartům. Takto pro mě oba filmy upadnou časem v zapomnění.

plakát

Krev a zlato (2023) 

Obvykle se snažím filmy hodnotit jednotlivě. Vzhledem k tomu, že se mě nyní sešlo SISU a KREV A ZLATO prakticky pohromadě, tak jsem si chtěl udělat porovnání. První jsem si dal Krev a Zlato a docela jsem byl překvapený, že to není úplný paskvil a jako výchozí audio jsem zvolil říšské audio. Děj je docela prostý a herci se snaží, ale je působí to jako taková natáhnutá epizoda obšlehnutá / inspirovaná Hanebnými Pancharty. Nemůžu se, ale zbavit dojmu, že toto si vícekrát nepustím.

plakát

Avatar (2009) 

Po zhlédnutí druhého dílu jsem musel značně přehodnotit i jedničku. Být mě o 15 let méně, tak bych mohl ještě slintat blahem nad vizuálním zpracování, to je ale tak všechno. Jsou to protivné omalovánky s pěkným mimozemským světem, ale samotní Avataři je jakoby se Šmoulinka bila s robotem.

plakát

Avatar: The Way of Water (2022) 

Casovy odstup mezi jednickou je az prilis velky na to si uvedomit, ze jsme mozna v tom roce 2009 byli omameni krasnym CGI, ktere dneska uz ale nefunguje. Z drive obdivovanych digitalnich potvurek (rozumej avataru) se stavaji otravne pohadkove bytosti, kdy by si clovek pral, at jich je tam co nejmin a spis je vice ukazan (kdyz uz) svet Pandorry. Dej je spouste lidem asi ukradeny a po tech letech si clovek rika, ze je mu jedno o co jde a spise se tesi z aktualizovaneho technickeho dema Camerona. Krom toho je znat na kterych pasazich se setrilo a kde se cerpala inspirace Lens Flarem. Teprve az se dvojkou si clovek uvedomi, ze po strance technicke je to mozna v necem zajimave, jinak ale strasne prazdne a eko. Cameron, ktery nechal rozyeahbutt v T1 a T2 kulisy se tady radeji uchyluje k digibordelu. Omlouvam se, ale tomuhle nemuzu fandit a prehodnocuju i jednicku.

plakát

Krycí jméno Donnie Brasco (1997) 

Netradiční gangsterka skrze tajného ejdženta, kterého skvěle zahrál mladý Johnny Depp. Al Pacino má také velmi dobrou roli típka co si džonyho oblîbí. A scéna kdy do toho začne tepat Don't Bring Me Down od ELO, no jeje! A i jiné další fláky. Načasování soundtracku mě po delší době velmi bavilo.