Likan7

Jan Haselbach

okres Mělník

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 25.5.2020  19:58

A kvalita stále stoupá, což jsem po jedničce opravdu nečekal. Zvlášť závěrečné díly mě bavily hodně. Najednou si každý dokázal najít místo v seriálu, příběhy jsou fajn a konečně se rozjel i nějaký větší děj, který doufám bude mít ještě nějaké dohry s ohledem na zjištění na konci.

• 25.5.2020  12:06

Celou dobu mi to vlastně příjemně odsýpalo, herci byli fajn, Cameron zatraceně sexy a nemůžu říct, že bych se někdy přistihl, že se nudím. Jenže ani jednou mě film nestrhl něčím lepším, dokonalejším. Všechno jede tak nějak v klidu na čtyřku a přitlačit na pilu se nikomu vlastně ani nechce. Těšil jsem se na Timberlakea, ale ten tu má opravdu jen okrajovou roli a naopak příjemně překvapil Jason Segel. U Cameron stačí aby chodila na podpatcích a měla sukni.

• 25.5.2020  11:57

Oproti trojce se restart naštěstí celkem povedl. Druhá třetina série je po řemeslné stránce výborná, děj kolem ambasády mi připomněl začátky seriálu, který jsem žral ani nedutal. Snad si Homeland v pětce najde formu, jakou čtyřka občas měla. Poslední díl mě ale dost znervózněl, dostal jsem totiž rozvleklý rodinný drama.

• 24.5.2020  19:42
    Stanice Soul (2016)

Mám rád objevování neznámých filmů a různých koutů filmu. Animovaný zombie horor rozhodně není běžný jev, a po Stanici Soul bych si tipl, že ještě nějakou dobu ani nebude. Od začátku mě příběh nebavil, moc se vlekl a i když přišla na scénu zombie apokalypsa, doufal jsem v trochu lepší scény, než stále dokonala trvající úprk nočním Soulem. A tu hlavní hrdinku bych těm potvorám předhodil po půl hodině, to její vřískání mi příšerně vadilo.

• 23.5.2020  14:45
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Nikdy by mě nenapadlo, že uvidím něco takového. Každá jednotlivá epizoda je perfektně vybroušený diamant, který dává dohromady blyštivý a neopakovatelný náhrdelník, nejkrásnější jak jen může být. Nikdy jsem nebyl moc velký fanoušek basketbalu, ale víc jsem vnímal tu generaci kolem Lakers a Bryanta na vrcholu, ale těchto 10 epizod mi naprosto obrátilo pohled a přesvědčilo mě kdo je nejlepší sportovec historie. Je neuvěřitelný kolik let dokázal MJ držet tenhle materiál pod zámkem, a až teď to vypustit. Netflix udělal neuvěřitelný kus práce a já moc doufám, že bude ve sportovních dokumentech pokračovat, protože The Last Dance nemá obdoby. Od rozhovorů, po střih a dramaturgii jde o dokonalou práci, která mě na 9 hodin připoustala k sedačce a ani jsem nedutal. Tohle je velká paráda. Michaele, Scottie, Dennisi, Steve, Phile, byla to parádní jízda. Díky za tohle!

• 22.5.2020  16:09

Ničím nezajímavá akční rutina, která ani není tak akční. Zachraňuje to ale Frank Grillo, který se do role tvrďáků, k tomu ještě těch špatných vyloženě narodil a snesitelná Naomie Harris. Scénář tu ale nedokáže, ani nechce, ničím překvapit a od začátku dostanete jasně danou kolejovku, která prostě nevybočí, ani neotočí hlavou. Není to vyloženě špatně, ta atmosféra rozpadlýho a špinavýho New Orleans je věrohodná, stejně tak přestřelky, pokud vůbec nějaké přijdou, jsou přehledný. Všechno je to ale jen jednohubka, žádný velký řemeslo.

• 22.5.2020  13:53
    Psí kusy (2019)

Hloupoučká pohádka pro nejmenší. Jejich rodiče by se měli filmu vyhnout, protože se začnou nudit až nepříjemně brzo. Tady fakt nešlo o snahu vytvořit něco většího, než jen blbinu, která na 90 minut zabaví vaše žvatlající ratolesti. Ale teda veverky mě s*ali fakt neskutečně.

• 22.5.2020  11:52

Moje první zkušenost s Allenem, hlavně díky Chalametovi. Uznávám, že to je pro mě trochu oťukávání s Allenovou tvorbou, ve které podle všeho měl i světlejší momenty. Každopádně tady je (zase) fantastický Chalamet, který je už teď všestranný herec jedna báseň. Líbí se mi hudba, líbí se mi herci, líbí se mi ten odlehčený způsob. Budu si muset Woodyho Allena více nakoukat.

• 21.5.2020  13:20

Nesedlo mi to ani náhodou. Animace je krásná, ale po příběhový stránce je to na mě takový moc jiný. Možná jsem jen popkorňák a trochu umělečtější způsob Laiky mi nesedí, nevím. Vím jen, že od Kuba jsem celkem dost očekával a nudil jsem se prakticky od nějaké dvacáté minuty.

• 20.5.2020  10:53
    Duch (1990)

Zajímalo by kdo, nebo co donutilo Demi Moore nosit krátký vlasy. Když si vezmu jak nadpozemsky vypadala (pozor, vypadala, ne hrála) o pár let ve Skandálním odhalení, tak je je jak kdyby to byly dvě různé herečky. Naštěstí tu nemá zas tolik prostoru, aby zkoušela hrát něco víc než jen vykulenou holku. Drtivou většinu filmu tak sledujeme tady příjemnýho Patricka a skvělou Whoopi (Oscar naprosto zasloužený) jak se snaží vyrovnat se s nastalou situací. mě by se líbil větší důraz na komedii, protože toho prostoru pro zasmání tu bylo až až. Swayze nebyl dobrý herec, takže veškeré vážné scény, a že jich v poslední třetině je, moc nezvládá, takže se tu vlastně není o koho opřít, až na tu Whoopi, která tu ale má vedlejší roli.

• 18.5.2020  17:30

Už Adaptace pro mě byla šílený fail, a tohle mi zřejmě jen potvrdilo, že "umění" Charlieho Kaufmana zůstane přede mnou skryto asi navždy. Z jeho filmů jsem jen vykoukanej, a i když nemám s gulášema problém a mindfucky mám rád, ty Kaufmanovi mě pouze přivádí k šílenství a na pokraj odpadu. Překvapil Carrey, kterého ve vážných rolích moc neznám a sedl mi tu. Zbytek vůbec...

• 18.5.2020  14:55
    Pohyblivý terč (1996)

90 minut natučkovaný Dudikoff jen zmateně běhá z místa na místo a přitom dostává přes držku od mafiánů i manželky. Smutný, že jen na tohle se na tom filmu dá dívat. Zbytek je jedna velká tragédie, která mě přinutila snad 50x zívnout a neustále sledovat kolik zbývá do konce.

• 17.5.2020  21:17
    Hráči (1998)

Poctivá práce, která baví hlavně díky Damonovi a Nortonovi. Pokud k nim přidáte sexy prostředí pokeru, máte o zábavu postaráno. A Hráči je přesně takový film. Není tu nic strhujícího, možná až na finále, ale všechno ostatní jede od začátku na jistý 4 hvězdy. Filmy z prostředí hazardu mám rád a Hráči do této kategorie budou patřit.

• 16.5.2020  18:06
    Výjimeční (2019)

Nakache a Toledano očividně umí, protože Výjimeční je potvrzením toho, že Nedotknutelní nebyla náhoda. Tihle dva umí neopakovatelně vykreslovat postavy a mačkat z herců všechnu sympatii a příjemné vystupování, co se v nich skrývá. I Vincent Cassel, bez pochyb vynikající herec, ale obvykle hrající záporáky nebo postavy dost se záporákům přibližující, tu je za největšího klaďase a sympaťáka, co si umím představit. Film jako takový vlastně nemá ani pořádný příběh, ale poukazuje na problém, který vás ve své podstatě přikurtuje k sedačce a jen sledujete kam tyhle životní cesty vychovatelů a jejich klientů budou pokračovat. Chvíli mi sice trvalo, než jsem se s filmem sžil, ale o to víc jsem si druhou polovinu užil. Důkaz budiž to, že při hledání Valentina jsem (i díky fantastickýmu soundtracku) seděl ani nedutal.

• 13.5.2020  17:10

Když jsou na scéně holubi, hlavně holubině, je to super. Však taky každý by chtěl takovou holubici jako domácího mazlíčka. Je to vtipný, roztomilý a barevný. Příběh filmu není moc úchvatný a o nějaké snaze překvapit tu ani není nouze. Finále je ale skvělý, hravý a akční a spolu s holubi mě bavilo s přehledem. Všechno ostatní je rutina, kterou jsme viděli v jinýho filmech. Špioni v převleku si ale ani na nic nehrají a servírují vám jednohubku na odpoledne, za mě dobrý.

• 12.5.2020  22:05

Lepší, znatelně lepší než jednička. Na postavy jsem si zvykl na mě celkem rychle a i případy mi přijdou zajímavější. Rozhodně se na trojku těším více, než jsem se "těšil" na dvojku.

• 12.5.2020  14:14
    Torque: Ohnivá kola (2004)

Já byl fakt přesvědčenej, že tomu tu jednu dvě hvězdičky dám. Dokážu vypnout a dívat se na zábavnou blbinu, jenže posledních 20 minut je jak z jiný dimenze. Tohle se nedá moc dobře popsat, protože to je fakt tak neuvěřitelná kravina, že to musíte vidět. S partou kámošů u toho bude divák umírat smíchem.

• 10.5.2020  20:05

Celkem sympatická teen romantika, která je víc než romantika zaměřená na lidské vztahy a hledání si cestu jeden k druhému. Minimálně v první polovině mě to bavilo, jenže ono to vlastně nemá téměř žádné tempo a příběh s nějakým rozuzlením tu vlastně chybí. Proto je druhá půle silně nezáživná a nebavila mě.

• 9.5.2020  21:52

Akční thriller, který není akční, dobře zřežírovaný a už vůbec ne thriller. Přijde mi to jako epizoda fajn seriálu z nějaké třetí série. Chybí mi tam cokoliv zajímavýho. Scénář je jeden velký guláš, akce téměř není a je jen fajn. Díky Lively a Lawovi to herecky není nejhorší, ale tihle dva se prostě nemají o co opřít, aby ten film byl alespoň ucházející.

• 8.5.2020  23:06

Čím více Damiana Lewise, tím lépe. Bohužel trojka to potvrdila, protože tu Lewis hraje vyloženě vedlejší postavu a v první polovině se snad ani neobjeví v seriálu. A tak jde seriál o level níž. Už není tak napínavý, syrový a zajímavý. Posila v podobě Ruperta Frienda je určitě fajn a věřím, že bude v dalších sériích hlavní postavou, to nic ale nemění na faktu, že trojka prakticky jen přešlapuje 12 dílů na místě a mě to často už nudilo. Snad se "restart" podaří a seriál se dostane alespoň na úroveň dvojky.

• 6.5.2020  15:19
    Dárce (2014)

Dvě třetiny filmu není nejhorší. Máme tu svět, který jsme viděli v mnoha dalších známějších sci-fi filmech. Jenže pozor, mohlo by se znát, že to je další zástupce young adult filmů tymu Hunger Games nebo Divergence, jenže Dárce jde trochu jiným směrem. Máme tu sice mladý, hezký, sexy lidi, jenže naštěstí to je až na nějaké třetí koleji. Mnohem více prostoru pak dostává hlubokomyslné hodiny Jonase s Jeffem Bridgesem, u kterých jsem litoval, že tu nemáme lepšího Jonase a lepšího Jeffa, který by dokázali tyhle scény líp prodat. Alespoň vizuál tu je moc pěkný, ať už nápad s černobílým filtrem a postupným kolorizováním, nebo hlubokomyslné záběry ke konci, které ve mě měly asi vzbudit nějaké emoce. Moc se to ale nepovedlo, protože po těch pěkných 2/3 přichází kvalitativní sešup dolů někam pod Divergenci a mě to prostě přestalo dávat i ten poslední smysl. Přehoupne se to do takovýho divnýho akčního guláše, který je vám vlastně totálně ukradený. Je to totiž první díl něčeho, co nikdy nebude pokračovat, takže vám chybí jakýkoliv vztah k postavám.

• 6.5.2020  00:41
    Hotel Mumbai (2018)

Věčná škoda druhé poloviny, která znatelně zpomalí a není tak syrová a napínavá jako první hodina. Ta je totiž vyloženě nervy drásající, brutální a napínavá. Není to ani tak uměním režiséra a dramaturgie, ale spíše tím zvěrstvem, co se v roce 2008 stalo. To je fakt neuvěřitelný a pokud se někdy do Indie podívám, budu věřit, že jsou jejich policejní složky v lepší kondici než tehdy. Jinak známější herci tu jsou téměř k ničemu, Armie Hammer tu má vyloženě vedlejší roli, Jason Isaacs ještě menší a jediný, kdo tu dostane alespoň nějaký prostor je Dev Patel, který není špatný. Jak ale píšu, víc než film je to spíš rekonstrukce událostí a několika přibarveními. V celkovém dojmu to nehraje roli.

• 5.5.2020  14:00

Hodina peklíčka, pak 5 minut náznak legrace a pak zase do konce peklíčko. Česká filmografie je fakt často úplný dno a Román pro pokročilé je dalším důkazem. Jestli je něco, co si za půl roku budu z tohohle filmu pamatovat, je Jitka Čvančarová. Ne kvůli jejím hereckým schopnostem, ale...jak to říct....kvůli jejích předností, které tady jsou přímo mamutích rozměrů. A to je to nejvtipnější z celýho filmu. To a ještě možná schopnost českých tvůrců něžně implementovat do svých filmů loga sponzorů, na sportovní kanál, sušenky, auta atp. To je vrchol trapnosti..

• 4.5.2020  23:03

Oni ti Asiati asi fakt nejsou normální, jinak by tahle šílenost nevznikla. DOA je ideální film pro partu kámošů a hromadu alkoholu, protože už po deseti minutách se budete tlemit jak malý. Triky jak z hodně levný počítačový hry, příběh béčkovější než Mortal Kombat a jediný na co se dá koukat jsou parádní těla Jaime Pressly a hlavně Holly Valance. Ta vypadá fakt neuvěřitelně a minimálně tehdy to byla jedna z nejkrásnějších žen co jsem viděl. Na tu se dá koukat celých 80 minut a nebudete toho litovat.

• 4.5.2020  22:07

Klasická sportovní pohádka, která ale bude fungovat skoro vždycky. Zvlášť, pokud máte kladný vztah ke sportu a basketbalu, protože tohle je pro sportovní drama velmi vděčné téma. Skupina outsiderů se díky novému elementu semkne, dá si dohromady život i hru a vám těch 90 minut příjemně uteče. Pokud se vše točí kolem basketbalu, je to v pohodě. Všechno je v kolejích, ze kterých film ani jednou nevybočí. Pohodovej film na sobotní dopoledne ke snídani.

• 4.5.2020  13:39
    Muž, žena, dítě, divočina (TV pořad) (2019)

Tentokrát Stafford úplně o ničem, jakoby Ed začal vykrádat sám sebe a nedokázal přijít s něčím zajímavým. Během těch let jsem si jeho bláznovství oblíbil, ale tady jednoduše nebylo nic, co by mě bavilo. Dost možná za to může jeho žena a dítě, které tu byli jen jako kulisa, která Eda zpomalovala. Notabene to není tv pořad, ale jedná se pouze o jeden díl, nemá to pokračování, jak je možno tady myslet si.

• 4.5.2020  00:40

Není to tak brilantní jako jednička. Scénář už nemá takový koule, aby si s divákem hrál tak skvostnou hru na kočku a myš jako v první sezóně. V rámci dramatických seriálů je to ale stále totální špička, kterou táhnou hlavně parádní herci. Závěr je jako vždy fantastickej a i když je hluboko po půlnoci, hned začínám trojku.

• 1.5.2020  22:10

Fantastickej scénář, fantastickej Damian Lewis, poslední díly i fantastická Claire Danes a já ječím nadšením, protože mě čeká ještě 7 řad týhle pecky. Tohle je mocný.

• 1.5.2020  16:21

Ničím nezajímavý start, který beru jen jako takovou rozkoukávačku. Epizodní příběhy bez náznaku většího děje. Na odpočinek asi dobrý, i tak jsem se ale většinou nudil.

• 28.4.2020  23:03
    Revoluce (TV seriál) (2012)

Jeden z mnoha pokusů navázat na brilantní Ztraceni. Hrubý námět není nejhorší, takový sci-fi nápad se mi líbil, jenže to, že do seriálu narvete několik známých tváří z Lost, vám další takový seriál neudělá. První série ještě nebyla nejhorší. Buď se řešila záhada elektřiny, nebo se trochu bojovalo. Nebylo to bůh ví co, ale seriál šel celkem rychle kupředu a nedal vám moc přemýšlet nebo se nudit. Jenže problém nastal na konci jedničky. Všechny záhady se prakticky vyřešily, nebo se na ně tvůrci vykašlali a tak jsme ve dvojce sledovali jen bojůvky mezi frakcemi lidí někde v Texasu. Sci-fi příběh šel na druhou, třetí kolej a byl šíleně nezajímavý, jako by najednou scénáristé nevěděli kam jít, až se na to vykašlali. Revoluce se tak, upřímně po zásluze, nezapsala do dějin prakticky ničím zajímavým a já na ní za nějaký čas určitě zapomenu. Tohle bylo fakt velký špatný nudný.

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86