Likan7

Jan Haselbach

okres Mělník

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
    • 17.1.2019  21:25

Nikdy není pozdě je vlastně film o ničem. Má v sobě jednu jedinou zajímavou myšlenku. Ukázal vlastně to, co filmy obvykle neukáží. Meryl Streep je rockerka, která šla za svým snem. Vybrala si kariéru hudebnice před rodinou. A i když nechci říct, že si zvorala život, tak slávu a peníze rozhodně nezískala. Její rodina jí nesnáší, děti prakticky neznají a ona sama ví, že to celý po*ělala. Meryl Streep ukazuje, že hrát umí perfektně. Zvládá svou nespoutanou postavu i snahu být matkou dobře. Proto je škoda, že okolo ní nedokázal Jonathan Demme postavit film, který by tak šíleně nenudil a při jehož sledování jsem se ani jednou neusmál ani nedojal. Když tu už byla scéna potenciálně vtipná, je utnutá a nebo totálně zahraná do ztracena. A tak to je s celým filmem.

• 16.1.2019  13:13

Solidně natočený, hrozně zahraný a pocitově šíleně dlouhý katastrofický film, který nestrhne, nenadchne a většinou ani nebaví. Vzhledem k pověstem jsem čekal mnohem víc.

• 15.1.2019  16:20
    Halloween (2018)

Pocta. Nijak jinak nový Halloween snad ani nejde popsat. Nejdřív jsem byl trochu zmatený, že tu běhá Curtis, ale že film prakticky ctí jen originál a ignoruje ty nesmysly potom, mi došlo relativně pozdě. U mě je problém, že i když chápu a uznávám kvality originálu, nepohltil mě, tudíž mě nestrhne ani tohle. Atmosféra je ale hodně dobrá, velmi podobná originu, Jamie Lee Curtis je přesná a přesvědčivá, kamera dobrá, hudba skvělá (nesmí samozřejmě chybět hlavní hudební motiv). Výborný úvod a ucházející prostředek, závěr je ale intenzivní dostatečně. Za mě vlastně dobrý, pro fanoušky série, nebo alespoň původního filmu, určitě +1*.

• 14.1.2019  19:45
    Krok za krokem - Série 3 (série) (1993)

Trojka je slabší. Nebýt skvělýho závěru a posledních epizod, kde hraje prim Cody, na kterém seriál stojí čím dál více, byl by seriál podprůměrný a minimálně vtipný.

• 13.1.2019  17:15

Nemám rád takové "speciály". Krok za krokem je sice o ničem, ale tohle je úplně o ničem.

• 13.1.2019  17:09

Stejný tvůrčí tým a minimálně o úroveň horší než solidní dvojka. Finální twist je sice dobrý, ale nezachraňuje podprůměrnou akci ve zbytku filmu, který prostě nudí. Film nedělá ostudu, ale je prostě zívačka, která Vás nebude bavit. Zvlášť, pokud si trojku pustíte hned po dvojce.

• 13.1.2019  14:34

Překvapivě snesitelný béčko, které ve srovnání s prvním dílem neztrácí tolik, jak bych čekal. Viděli jste první Rallye smrti? Akce tady je sice slabší, ale rozhodně obstojí a je dostačující. Příběh tu sice neexistuje a tenhle absurdní svět by těžko fungoval (i když se o uvěřitelnost snaží seč mu síly stačí), ale pokud hledáte akční béčko s krví, zbraněmi, pěknou ženskou a hercem vzdáleně připomínající Stathama, tohle se Vám bude líbit. Dostanete co čekáte, výplach, ale dobrej výplach.

• 13.1.2019  12:14

Film totálně o ničem, ale přesto je druhé pokračování Johnnyho Englishe příjemný. Atkinsonovi je sice 64, ale tu genialitu blbečka, kterýmu každý přeje, i když je totální pako, má v sobě stále. Tahle série je taková vykrádačka Mr. Beana, ví to každý, nevadí to ale vůbec nikomu, protože čím víc Atkinsona, tím líp. Předešlé díly si vůbec nepamatuju, mám jen zafixováno, že mě jednoduše nebavily, ale tady jsem se celkem dobře bavil. Je to sice slepenec krátkých vtipných scén, ve kterých jde jen o to, že English něco zvoře a divák se u toho má bavit, na mě to tentokrát ale fungovalo. Potěší Emma Thompson a stále nádherná Olga Kurylenko.

• 11.1.2019  22:10
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Hrdinové mohli být brilantním seriálem. A ve své první sezóně také byli. Jenže pak přišla stávka scénáristů a seriál to naprosto potopilo. Druhá série byla zvláštní směs komedie a drama, trojka zase chtěla všechno napravit, byla šíleně nesmyslná, hrozně napsaná a zběsilá. Poslední sérii se občas povedl lepší díl, ale to nic nemění na faktu, že Hrdinové měli končit úplně jinak. Přišlo mi, že scénáristé měli vymyšlenou jen první sérii. Nádech tajemna, nadpřirozena ve spolupráci s naprosto fantastickým soundtrackem tomu prostě dodával grády. Sylar byl skvělý, Milo pomalu získával sílu a všichni jsme se těšili na ten střet. Jenže ten se nikdy nekonal. Buď někdo zapomněl schopnost, nebo byl zrovna out, a nebo pokud přišel souboj, viděli jsme jen zavřené dveře a záblesky světla, což mě prostě na*ere. Příběh se od první série prakticky nikam nehnul a po konci seriálu tu máme asi tisíc nezodpovězených otázek, které ale nepůsobí jako například ve Ztracených, kde jste jim to odpustili, tady to přímo křičí o odpovědi, které nám ale nikdo nikdy nedal. Hrdinové měli obrovský potenciál, který naplňovali během první série, potom to bylo už jen čekání na smrt. A je jen dobře, že několik hlavních herců se rozhodlo, že po čtyřce ze seriálu odejdou a tím pádem seriál ukončí, nedokážu si představit, co za šílenosti bychom ještě viděli.

• 11.1.2019  22:03
    Hrdinové - Série 4 (série) (2009)

Obrovský průšvih, který pohřbil jeden z nejlépe nastartovaných seriálů co jsem viděl. Je samozřejmě otázka, jestli je dobře, že pátá řada už nikdy nevznikla, protože tu byl ještě ten pokus s restartem, který přežil jedinou sérii.

• 10.1.2019  13:29

Znám originální Přání smrti, viděl jsem všechny díly. Viděl jsem i ten nejnovější díl s Brucem, a při zjištění, že adaptaci solidní řezničiny s Willisem a béčka s Bronsonem režíruje James Wan, hodně jsem se těšil. Bohužel Rozsudek smrti je suverénně nejhorší díl z celé téhle série. První polovina je solidní psychologické drama o ztrátě milovaného člověka a snahou se s tím vyrovnat. Tahle půle funguje vyloženě dobře. Pak Wan najednou přepne a film jde úplně do kytek. V originálu je úvod na deset minut, a pak se Bronson začne mstít, tady sledujeme solidního Bacona a jeho život hodinu. Pak se naštve, oholí hlavu a jde do boje. Akce je mizerná, brutalita chybí a o nadhledu a vtipu kvůli vážný první polovině nemůže být ani řeč. Kvůli tomuhle přerodu v zabijáka (který si studuje návod ke zbrani a banda padouchů ho netrefí ani ze 2 metrů brokovnicí, wtf?!) vyznívá celá ta solidní dramatická linka úplně vniveč. Tady se Wan rozhodně nepředvedl.

• 8.1.2019  22:12

Já jsem příjemně překvapený. Tohle trochu mimo pokračování je minimálně na stejné úrovni, jako světoznámá jednička. Hilary Swank je mnohem lepší herečka než Macchio herec. Je sympatická a tehdy ještě i krásná. Že je tu karate až na druhé koleji a je to převážně středoškolské drama - komedie mi vůbec nevadilo. Miyagi funguje jako učitel karate i jako životní mentor, s jehož pomocí Hilary najde klid, mír a rovnováhu, a budoucího Johnnyho Cage, dobrý ne? Filmově je to stále pěkná bída, ale je to sympatická bída. Jen ten final fight Miyagi - Ironside je fakt ostuda.

• 8.1.2019  16:52
    Máš ji! (2018)

Parádních 70 minut, solidních 20. Já bych si sice dokázal představit ještě více těch naháněček, protože jsou naprosto boží, ale nenudil jsem se ani když chlapi povídají a plánují jak přechytračit naprosto božího Rennera. Nechápu, že to řeknu, ale film, ve kterém lse banda chlapů honí na babu má fantastickou akci, že by se od toho mohly učit akčnější fláky. První hodina je prakticky jen o tom, jak bouchnout Rennera. Je to vtipný, bláznivý, ztřeštěný. Škoda toho závěru, i když ruku na srdce, i ten jsem čekal horší. Beru, že to je film podle skutečných událostí, které často nejsou zrovna filmové, ale Jeff Tomsic i tohle dokázal ukočírovat. Sakra hned bych si pustil i dvojku, Isla Fisher mající babu je zbraň hromadnýho ničení.

• 7.1.2019  20:06

Ani v ten nejemocionálnější moment minimálně dvou sérií nedokáže seriál strhnout když už ne k slzám, tak alespoň k nějaké smutné pohnutce.

• 7.1.2019  12:00

Dnes je tento díl 13. komnaty hodně ironický. Bohužel, vzhledem k osudu syna paní Čechové, Vladimíra Čecha ml., který touto epizodou provází.

• 6.1.2019  15:54

Jednička byla ucházející béčko, které zachraňoval parádní Jack Black. A pokud všechno z jedničky snížíte o úroveň, téměř vymažete Blacka (objeví se až v cameu na úplném závěru), dostanete Husí kůži 2. Děti jsou ucházející a nemáte je chuť zabít (ono taky Madison Iseman je 21). On celý film je ve znamení "ucházející". Triky jsou fajn, monstra se po příšerně vlažný první hodince taky dostaví. Je škoda, že jsou tak šíleně nevyužitý. Právě to mě na jedničce bavilo. Každý monstrum tu mělo minimálně jednu scénu, tady se předvedou jen gumový medvídci. Finále je nudný, nezajímavý, náhodně generický a zoufale tu chybí ten Jack Black. Pokračování o ničem, který nebude nikoho bavit. Děti pod 10 se budou bát, ostatní nudit a rodiče spát.

• 6.1.2019  12:18

Vánoční speciály jsou obvykle nudné epizody s přehnaným důrazem na rodinu. Speciál Krok za krokem speciálem vlastně ani není a přitom umí dobře tu vánoční náladu navodit.

• 6.1.2019  11:45

Nymfomanka mě dokázala šokovat jako žádný jiný film. Proto jsem u Jacka čekal, že se von Trier bude snažit trumfnout a jít ještě o kus dál. Při pikniku s rodinou jsem už čekal, že to přijde, jenže se dostavil střih a v reálu si člověk jen domýšlí. Vůbec mi nepřijde, že bychom tu byly někde na hraně přijatelného, to si myslím byla Nymfomanka. Šíleně přepálená délka diváka nudí, a nudit bude. Můžete se sice ohradit, že pomalé scény jsou uměleckého ražení, ale já v tom to umění nevidím. Lars se snaží jen šokovat, a tady se mu to prostě nedařilo. A pokud z jeho filmů vypadne tohle, nezbývá už většinou nic divácky atraktivního. Dillon je fajn, malá role pro Umu Thurman potěší a závěr je možná zajímavý, ale je tu hodně věcí špatně. Nejsem ani zhnusený, šokovaný, spíš jen celkem zklamaný. Pokud u režiséra, který se snaží šokovat a je tím proslavený, okleštíte to nejbrutálnější a nejvíc šokující, zasloužíte si pár facek. K čemu pak takový film je?

• 5.1.2019  12:37
    Karate Kid 3 (1989)

Karate Kid nikdy nebyl bůh ví jaký film, byl ale do jisté míry sympatický. Druhé pokračování už ale nestojí vůbec za nic. Karate tu skoro není, Macchio vyrostl z celkem sympatického kluka v pěknýho blbečka a film celý se vůbec nemá o co opřít. Vyhněte s tomu obloukem, tohle už vzniknout nemělo.

• 3.1.2019  16:58

Konec série měl přijít po nudné čtyřce. Takhle je konečnou pátý díl, suverénně nejslabší ze série. Bronson už je vyloženě starej, nebaví ho to a celý to vypadá strašně. Nudný scénář, nudná akce, žádný humor a jako vrchol je fakt, že Paul zabil údajně jen 7 lidí, což je neskutečný fail. Mám chuť si pustit závěr trojky na zlepšení nálady. Stejně je ale vtipný, jak mu v každém díle oddělají ženskou. A Paulova reakce? Překvapený výraz typu: "už zase, sakra."

• 3.1.2019  08:07

Slabý odvar hodně zábavné trojky. Naprosto nezajímavý příběh, který sice nikdy nebyl moc zajímavý, ale člověk to tak nějak odpustil. Tady vidíme po čtvrté to samé a často to už nudí.

• 2.1.2019  14:57

Ve finále strašně vtipný film. První hodina je vyloženě nuda. Bronsona to, zdá se, už nebaví a ani na to nemá. Jenže v poslední půl hodině se rozjede neuvěřitelný tupý vraždění. Bronson chodí po městě s kulometem, s Magnumem, a kosí to ne jak Rambo, ale jako Topper Harley. Nepřátelé mu vbíhají do ran, jeho jako zázrakem nic netrefí a když dojdou náboje, vystřelí bosse gangu ze 2 metrů bazukou. Finále fakt nemělo chybu, díky němu film není takový propadák, jako se ze začátku zdál.

• 2.1.2019  11:58

Přání smrti 2 má skvělý úvod. Rychlý, brutální. Je škoda, že ve druhé polovině film vehementně ztrácí získané body. Málo mrtvých, málo hlášek, hodně otravné novinářky. Bronsonovi to ale pořád v roli mstitele sedí, v prvním díle měl proti sobě Goldbluma, teď Fishburnea. Kdo dál?

• 2.1.2019  10:02

Křeč. Už pouze stín té legendy, kterou se ve svých začátcích Blaník stal.

• 2.1.2019  09:18

Závěrečná (doufám, že úplně závěrečná celého seriálu) je s přehledem nejlepší a trochu vylepšuje dojem z naprosto nudné třetí série.

• 2.1.2019  08:42
    Prague Guide (TV pořad) (2016)

Rubeš změnil taktiku a funguje to i takhle. Pozitivní, humornou formou ukazuje to nejlepší v Praze a ukazuje i na to nejhorší. Pro turisty neuvěřitelně nápomocný pořad, který by měl být povinný každému, kdo se vydá do Prahy, nejen cizinci.

• 2.1.2019  08:38

S ohledem na stáří filmu příjemná honba za pomstou. Bronson se do své role skvěle hodí (stejně jako v nové verzi Willis) a i když to občas scénáristicky skřípe, jeho snaha pomstít rodinu je dobře natočená. Příběh se dá shrnout do jedné, dvou vět, ale to do takového filmu patří, respektive nepřekáží. Už jsem čekal, že začne vraždy vyšetřovat Columbo. Ten styl točení je pro tohle období naprosto jak přes kopírák.

• 1.1.2019  19:56
    Karate Kid 2 (1986)

Prostřední New Jersey sedí téhle sérii mnohem více. Příroda na Okinawě je sice pěkná (pokud je to vůbec opravdu Okinawa), ale příběh je ještě béčkovější a nudnější než v prvním díle. Takhle zpětně moc nerozumím, proč se sérii Karate Kid dostalo takovému ohlasu.

• 1.1.2019  18:24
    Karate Kid (1984)

Ten legendární čapí kop jsem si pamatoval trochu vznešeněji teda. Nějaká epická disco hudba, zpomalený záběr, barvy aury kolem hlavních nepřátel, mystický hlas mrtvých bojovníků. Však to znáte :-) Z celého Karate Kid je nejzajímavější, že Ralph Macchio, kterému je 23, vypadá na 16. A ta holka na 25. Jako pár pak vypadají strašně legračně. A ještě legračněji vypadá měření sil mezi namakaným Zabkou a tintítkem Macchiem. Minimálně karate, příběh plný klišé, a ani postavy nejsou nějak extra sympatický. O neuvěřitelně přepálený stopáži ani nemluvím.

• 1.1.2019  15:40
    Krok za krokem - Série 2 (série) (1992)

Klasický Krok za krokem, díky Mitchellovi je dvojka minimálně stejně tak vtipná jako první série. Seriál má ještě dostatek munice a nevykrádá sám sebe.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65