Likan7

Jan Haselbach

okres Mělník

1 2 3 4 5 6 16 31 45 60
    • 1.11.2018  06:20

Pařba na třetí je šíleně nudná a prázdná nastavovaná kaše lehce nadprůměrného prvního dílu a prázdné nudné dvojky. Jenže i ta vypadá vedle druhého pokračování dobře. Tahle série se měla dožít "jen" dvou dílů a vzpomínalo by se na solidní ztřeštěnou komedii. Tohle byl totální úkrok stranou, který jen parazituje na kdysi solidní jedničce. Nevýrazné, bez šťávy.

• 1.11.2018  06:17

Krátké a vtipné. Ideální kombinace pro krátkometrážní film.

• 1.11.2018  06:17

S Infinity War a Ebbingem je Zrodila se hvězda nejlepší film roku. Přes dvě hodiny trvající kolos, který je tak pevně a přitom jemně zrežírovaný, že jsem až s prominutím čuměl, jak to má Cooper v malíku. Jeho výkon je navíc životní, takže po třech nominacích doufám v Oskara, kterýho si doufám odnese i Lady Gaga. Film samotný je na krásný 4, ale ona to svým projevem šroubuje do takových výšin, že jsem ke konci vnímal jen jí, jak mě učarovala. Měla to sice hodně zjednodušené, protože měla tu roli napsanou na míru, to její projev ale vůbec nedevalvuje. Její výkon mě prostě tak oslnil. Mezi ústřední dvojicí funguje skvěle chemie, klape jim to, sluší jim to na pódiu i doma. Cooper zvládá jak velké koncertní scény, tak komorní atmosférický rozhovor mezi čtyřmi oči. A nebylo by fér nezmínit i Sama Elliotta, který si "své" také odvede. Herecky je film špičkový, režií taky. Nevybavuju si jediný slabý místo a já jen doufám, že jak Bradley, tak Gaga budou režírovat a hrát přesně takhle. Tohle je totiž skvělá filmařina.

• 1.11.2018  06:16

Co tím chtěl básník říct? Význam tohohle filmu mi asi navždy zůstane utajený. I přes svou krátkou délku je Hotel Artemis neskutečně zdlouhavá a ukecaná nuda, která nemá herce, aby to kecání mělo nějaký smysl a bylo zajímavé. Nemá ani akci (nepočítám ty 2 bouchnutí na konci filmu) a ve finále nemá ani atmosféru. Hotel pro zabijáky? Jak originální. Ve Wickovi to fungovalo, mělo to styl, atmosféru. Tady je Jodie Foster (holka se vzpamatovávala z Elisia hodně dlouho, tady to bude ještě déle), která šíleně přehrává a je hrozně k smíchu. Bautista je tady s přehledem nejlepší herec. A hned za ním Boutella. Jestli tu byl vůbec nějaký potenciál, zůstal nevyužit. Nechápu, jak takové známé tváře (Bautista, Boutella, Goldblum, Foster, Day, Quinto) se nechali přemluvit k týhle ptákovině.

• 1.11.2018  06:16

Pro svět je jednička pecka, pro mě průměrná, někdy až nudná komedie. A dvojka je přesně taková, jenže ještě o level níž. 10 minut po skončení si opravdu nepamatuji na nějakou dobrou scénu, u který jsem se alespoň usmál. Je to rychlejší, hlasitější, méně osobité (pokud jednička vůbec byla) a docela chápu ty Zlatý maliny, co pokračování Pařby pochytalo.

• 1.11.2018  06:15

O TOMHLE celý svět tak básní? Nejlepší komedie ever? Nejlepší film roku? Nejlepší komedie roku? Je tu několik dobrých scén, u kterých jsem se MÁLEM zasmál, ale ani zdaleka v tom nevidím tu bombu. Většinou to je nevtipný, trochu sprostý a prostě průměrný film, který je šíleně nadhodnocený. Je to klasická road trip komedie, jen není tak vtipná, jak by chtěla být. Zklamání.

• 1.11.2018  06:15
    33 životů (2015)

Patricia Riggen by už neměla nikdy nic natočit. Tohle je totiž skvělá látka, která má potenciál jít na nějakou tu cenu. Místo toho tu ale nevidíme vlastně nic. Úvod je skvělý, zavalení a vůbec prvních 30-45 minut je dobrých. Jenže pak film zůstane stát, protože se vlastně nic neděje. Kluci dole se můžou tak maximálně hádat o konzervu a nahoře je nejzajímavější fackovaná Binoche-Santoro, který je sice vládní úředníček, ale on chce ty muže fakt dostat na povrch. Největší zádrhel je ale ve skutečnosti, že pokud se film moc nevyvíjí, musíte mít herce, kteří to utáhnou. Banderas, Phillips a Santoro se sice snaží seč jim síly stačí, jenže to jednoduše nestačí ani zdaleka. Neutáhnou dramatický chvilky a vážně nestačí, když Santorovi tečou slzy. Mít kvalitnější herce, bylo by to alespoň trochu zajímavé. Takhle se ve druhé polovině filmu jen servou dole o ipod a v posledních 10 minutách je zachrání na povrch. To mezi tím je nezajímavá omáčka.

• 1.11.2018  06:09

Někdy Vám film nezachrání ani známé tváře a celkem dobří herci. Pike a Bruhl se upsali tomuhle zoufale nudnému představí, které jen tak mimochodem přestříhává na záchranu pasažérů. Konečná akce, která je co 3 sekundy přerušena hudebním vystoupením je jeden obrovský fail a jen potvrzení o jak špatný film jde. Když už jsem přežil těch 90 minut, kde vůbec nic pořádného (filmového) nestalo, tak chci mít alespoň pořádný závěr s hutnou atmosférou. Místo toho se nemůžu do akce ponořit, protože mi tam furt hopkaj tanečníci. A mě to už pěkně se*e.

• 1.11.2018  06:08
    Kazišuci (2018)

Vlastně dobrý. Kazišuci je skvělá sprostá komedie, která by sice mohla vynechat několik scén (domino efekt v limuzíně) ale většinou jsem se docela dobře bavil. A to hlavně díky skvělýmu Cenovi, který vypadá jak Arnold za mlada a takový komedie mu prostě sedí. Není to vrchol komedie, ale na jedno odpoledne Vám těch 100 minut uteče dobře.

• 1.11.2018  06:07
    Kód Enigmy (2014)

Sázka na jistotu, která ale vůbec ničím nepřekvapuje. Morten Tyldum ukecal Cumberbatche a jen tímhle má z půlky splněno. Benedict je skvělý herec a tady to jen potvrdil. I tak se ale právě nemohu zbavit dojmu, že celý film byl moc vykalkulovaný. Chybí mi v něm cokoliv zajímavějšího, něco, co by ten film udělal skvělým. Scéna, u který bych si řekl "wow". Takhle bych to přirovnal k autu, které jede po dálnici, má nastavený tempomat na 130 a senzory mu lehce korigují dráhu, aby se drželo v pruzích. Nic navíc, žádné předjíždění nebo zrychlení. Neusnete u toho, ale nestrhne Vás to. Naštěstí máte vzadu Cumberbatche a Knightley, kteří tu trochu monotónní jízdu utáhnou.

• 1.11.2018  06:06
    Taxi 5 (2018)

Kam až může tahle série spadnout, aby s ní byl konečně konec? Už čtyřka a americká verze stála za starou bačkoru, ale v porovnání s Taxi 5 to jsou skvělý komediální fláky. Místo toho, aby se alespoň snažili více zapojit ty dementy z policejní stanice, který mají potenciál na 2 solidní scénky, všechno se točí kolem jednoho šikovnýho a druhýho neschopnýho hňupa, kteří se Emilianovi a Danielovi nevyškrábou ani ke kotníkům. Nejde jim to, není to vtipný a za týden nebudu vědět o čem to bylo. Nejlepší na filmu je Sand Van Roy, která je fakt kost. Zbytek stojí za starou belu.

• 7.10.2018  16:03

Nebyl jsem fanoušek původní série, takže tohle nepovažuji za úplný zklamání. Jako rozjezd nové trilogie funguje Skrytá hrozba více než solidně. Chápu sice nadávání na Jar Jára i nemastného Anakina. I tak má ale film dost scén, který i dneska fungují dobře. Ať už se dívám na závod s kluzáky, bitvu na poli ne o finální střet 2 vs 1, tyhle scény si rád pustím znovu. Není to skvělý a na tu mamutí stopáž tu je moc vaty, ale jak říkám... Nebyl jsem fanoušek, takže mě to tak nebolelo.

• 1.10.2018  22:59

Apofise už bylo dost, naštěstí přišli tvrůci s mnohem sofistikovanějšími a zajímavějšími nepřáteli. Mnoho vyspělých ras, zábavné scény, skvělá akce na konci série. Stále skvělý.

• 1.10.2018  22:57

Scéna na ošetřovně je parádní!

• 1.10.2018  22:55

Teal´c baštící koláč = k nezaplacení!

• 1.10.2018  11:10

Kvalitou se druhá série vyrovná té první, a i když se tu najde občas slabší epizoda a je zbytečné tolik rekapitulujících dílů, stále tu můžeme mluvit téměř v superlativech.

• 1.10.2018  11:06

Není na výplň v podobě "best of" nějak brzo? Minimálně polovina dílu je sestříhaná koláž starších dílů.

• 1.10.2018  10:04

Skvělý nástup tohoto kultu. Snad až na jeden maximálně dva díly je série plná parádních epizod, které jsou různorodé a přitom dobře dokreslují tohle univerzum.

• 1.10.2018  10:02

Tyalc v klobouku je to nejcoolovější věc ever!

• 1.10.2018  09:49
    Maroon 5 feat. Cardi B - Girls Like You (hudební videoklip) (2018)

Pohodový, sympatický, hravý.

• 1.10.2018  09:25
    4400 (TV seriál) (2004)

Bohužel po solidním a lehce nadprůměrném začátku se seriál dostal do obrovskýho guláše a problémů, které se kumulovaly nejen sérii za sérií ale i díl za dílem. Scénáristé měli sice solidní námět, ale všechno nepochopitelně poslali do kopru na konci první minisérie, kde vyložili karty na stůl a bylo po záhadě. Najednou tu zbyly jen nezajímavé epizodní příběhy, které doslova hlemýždím tempem posouvali vpřed ten hlavní. Hlavní postavy se chovali neuvěřitelně hloupě a nepochopitelně. Lidi izeli bez řádného vysvětlení nebo hlubšího významu než jen "tady se musí něco stát abychom zabili 10 minut". Takhle se pakovala například Lilly nebo Alana, kterou odpravili naprosto neuvěřitelně. Přidejte si do skládačky naprosto debilní příběh s Lillyinou dcerou a máte jedno velký wtf. Finále je totálně otevřený a nedává vůbec žádný smysl. Nic osudového, epického nebo zajímavého. 4400 považuji za jeden velký seriálový fail, který skončil ještě dřív než vůbec začal. Tady mi není ctí vůbec nic..

• 1.10.2018  09:25
    4400 - Série 3 (série) (2006)

Tohle je už bohužel regulérní průšvih. Hlavní příběh se ubírá tempem líného hlemýždě. Postavy se chovají nelogicky, jsou nesympatický a nemají nějaký větší účel. Jediný Billy Campbell a jeho Colier má nějakou hloubku, jenže toho na drtivou většinu série odpravili a jeho návrat není nijak vysvětlen a vypadá šíleně. Stejně jako zbytek seriálu. Posledních 10 minut trojky mi dává přece jen maličkou naději, že se stane zázrak a finále seriálu mě ohromí, ale spíš to dopadne tak nějak podobně jako do teď.

• 1.10.2018  09:24
    4400 - Série 4 (série) (2007)

Neuvěřitelný fail, kam se 4400 dostali. Nedivím se, že byl seriál zastaven, protože tohle se vůbec nepovedlo a dokoukával jsem to jen z povinnosti.

• 1.10.2018  07:15
    4400 - Série 2 (série) (2005)

Jestli úvodní minisérie měla seriál jen naťuknout a ve druhé se příběh pořádně rozjet, nepodařilo se to. Stále čekám na kulervoucí příběh, který mě strhne, který je osudový a mrazivý. Prostě pořádný sci-fi. Místo toho tu mám šíleně nesympatický herce, hloupý postavy a příběh, který by dobrý seriály odvyprávěly během 5ti dílů.

• 1.10.2018  07:12
    4400 - Série 1 (série) (2004)

První díly a celá první série má diváka zaujmout, nebo dokonce strhnout. Přinutit ho, aby se v další sezóně vrátil. Prvních 5 dílů 4400 má sice solidní start, ale téměř okamžitě to je zaškatulkováno do epizodních příběhů o Navrátilcích a jejich problémy (schopnosti). Celá série je korunována vysvětlujícím závěrečným dialogem, který je tím nejnudnějším scénářem, jaký sci-fi může nabídnout. Jestli TO je pravda, je to fail, protože víme KDO Navrátilce poslal, proč je poslal a celý to je trochu meh.

• 1.10.2018  07:09

Kvalitně a profesionálně natočený dokument, který se hlavně díky fantastickýmu soundtracku DJ Wiche posouvá na úplně jinou úroveň. Nesledoval jsem Krále, věděl jsem ale o něm a díky tomuhle si rozhodně získal můj respekt a uznání.

• 1.10.2018  07:09

Nemůžu ani napsat, že to je zklamání, protože jsem jednoduše nic nečekal. Naštěstí jsem tedy nebyl zklamaný, ale musím uznat, že to tedy bída je pořádná. První část je přesně jako jednička. Jak jsme na ostrově, film má tempo, akci, dinosaury a zase tu chemii mezi Prattem a Howardovou. Jenže pak jako když utne, přestěhujeme se do civilizace. Do aukce to ještě jde. Nové vedlejší postavy jsou naprosto nezajímavý a nevtipný, jenže pak to jde ještě hůř a když z téměř rodinného svižného a FUNGUJÍCÍHO dobrodružného filmu se stane téměř hororová naháněná s nějakým random vylepšeným novým dinosaurem, který má být asi nějak speciální, jde to do kytek. Zajímalo by mě, jestli ten žlutý pruh mu dali fakt jen proto, aby byl pro diváky od ostatních rozeznatelný, jinak totiž nevíte, jestli to je hodnej zlej nebo neutrální. Oproti němu byl Indominus strach nahánějící titán. Filmu chybí humor a odlehčenost jedničky, chybí mu hlášky Pratta, má málo záběrů na Howardovou a všechno funguje na tak šílený náhodný scénáristický berličky, že budete kývat nevěřícně hlavou. Není to vyloženě průser, ale na (patrně) finále se musí něco změnit.

• 1.10.2018  07:08

Nechápu Kohákův humor a už vůbec ne smysl tohoto ''dokumentu". Za 11 minut se toho opravdu moc nedozvíte a sledovat jak nějakej jouda učí na zahradě syna kopat mi přijde neskutečně trapný. To seriál Okresní přebor je mnohem zajímavější sonda do vesnického fotbalu.

Mrakodrap (2018)

Johnson to zase celkem trefil. S přehledem je Rock nejaktivnější herec současnosti a nemůžu říct, že by měl někdy nějaký výraznější přešlap. Mrakodrap jede od začátku v určitých žánrových kolejích a těch se drží až do konce. Pokud to připomíná Smrtonosnou past, tak opravdu jen ve faktu, že se to odehrává v mrakodrapu. Rock tu nikoho nekosí, 90% filmu se snaží jen někam vyšplhat a zachránit rodinu. Mydlení záporáků je až na druhé koleji. A v tom mu pomáhá celkem zdatně překvapivě velmi příjemná a neukřičená manželka, Neve Campbell. Můžeme nadávat na nevýrazné záporáky, absenci logiky (hodinu hoří mrakodrap, nezřítí se a po restartu mu perfektně funguje hasící systém). Pokud ale vypnete, dostanete parádně vypadající oddechovku. Takový filmy můžu vždycky.

• 1.10.2018  07:08

Sollima si udělal obrovské jméno u Suburry a tak jeho jmenování do režisérské židle druhého Sicaria mi dává smysl. Jenže není Villeneuve. Kde Denisova jednička totálně odzbrojuje, tam je Soldado jen skvělé. Totální napětí z hraniční přestřelky tu chybí. Příběhově je ale Soldado více snesitelné. Přišlo mi přehlednější a takový Brolin tu herecky vyrostl o další stupeň. Technicky je Sicario 2 naprosto precizní film s parádními herci, hutnou hudbou a několika skvělými akčními scénami, a i když bude jednička považována za lepší, u mě jsou si naprosto vyrovnané. Dokonalý Brolin, skvělý Del Toro a jistá režie. Takže vlastně dobrý. Šup trojku!

1 2 3 4 5 6 16 31 45 60