Likan7

Likan7

Jan Haselbach

okres Mělník

• 27.9.2016  07:42
    Quantum Apokalypsa (TV film) (2010)

Klasická televizní, nejméně céčková produkce. Musím ale asi uznat, že to není TAK špatný, jako většina podobných sci-fi. Jasně, je to hrozně moc blbý, logiku to nevidělo ani z dalekohledu a přestože to má jen 91 minut, tak to mohlo být tak 90 minut kratší, ale přežít se to dá. Rozhodně líp, než některé jiné podobné.

• 26.9.2016  08:54
    Poltergeist (2015)

Čekal jsem něco na způsob Paranormal activity, takže při prvním útoku na dům jsem koukal celkem s otevřenou pusou, jak intenzivní to může být. Jenže jak už to bývá, skvělá je pouze první půle. Ve chvíli, kdy se zavolají vymítači to jde neskutečně do háje. Intenzita útoků a jejich vynalézavost je na úrovni nula a moc to nezahraňuje ani závěr, který je sice celkem "epický", jenže stísněná atmosféra je tatam a duchové tu vypadají jako nasraný panďuláci chtějící holčičku slupnout k večeři. Velká škoda, materiál pro skvělou duchařinu tu byl. PS - originál jsem neviděl a Sam Rockwell je moc dobrý herec.

• 25.9.2016  12:51
    Sinister 2 (2015)

Neoriginální nudný moderní (bez atmosféry) horor s asi tak dvěmi dobrými lekačky. Bez dobrýho scénáře, bez dobrých herců, bez Ethana a snážící se přiživit na fajn jedničce.

• 25.9.2016  10:47

Typická romantická komedie. Jenže je problém, že není ani romantická ani komedie. Scén, který jsou vázně vtipný je fakt málo a samozřejmě jsou všechny v první asi půl hodině. Ve druhý části to "prekvapivě" přepne na vážnější notu, začnou se řešit vztahy, kdo s kym spí, kdo koho chce a proč ho vlastně nechce. Po 20 minutách víte jak to celý skončí a ta hodina co zbývá do konce není nic, co by jste museli vidět. Natálka mi tu do téhle role moc nesedí, naopak ale Kutcher je pro tyhle role nezodpovědných "dospělých" jak dělaný a bude je moct hrát snad do padesáti.

• 24.9.2016  20:50
    SEAL TEAM six (TV film) (2011)

Těžko uvěřit co je reálný a co jen honění ega, ale mám silný pocit, že tu jde jen o to, aby si divák myslel, že jsou nejlepší, nejdrsnější, nejchytřejší a nejvíc cool. Jako dokument dost o ničem. Jako náborový video dobrá práce.

• 24.9.2016  17:50
    Sinister (2012)

Asi jsem čekal o kapánek více. Musím uznat, že to má skvělou hutnou atmosféru, kterou současné horory nemají. Funguje tu strach z neviděného a neznámého, což první půli funguje na výbornou. Zvuk dělá polovinu toho strachu a při scéně prohledání domu s baseballkou to je vyloženě děsivý. Bohužel tam, kde by to mělo gradovat to ztrácí invenci a nepříjemný pocit se pomalu vytrácí. Konec je vyloženě odfláknutý a hodně degraduje výbornou první hodinku.

• 23.9.2016  17:00
    Spotlight (2015)

Předně musím smeknout před scénářem. Přestože to je extrémní dvou hodinová konverzačka kde se jen mluví a rychle chodí (někdy i naopak), tak je to celé krásně přehledné. Vždycky jsem věděl k čem a o kom je řeč (a že těch postav tam je habaděj). Herecky je film absolutní špička. Takový herecký ansámbl jen aby jeden pohledal. Přesto moc nerozumím, proč Spotlight získal hlavního Oscara. Jo, určitě to je hodně kvalitní film na sakra ožehavé téma se skvělými herci a dobrým scénářem, ale na plnou palbu mi tam chybí takový ten úplný dopad. Je to ale i celkem logické, protože sledujeme "jen" novináře. PS - těžko bych si představil silnější konec.

• 23.9.2016  14:09

Upřímně si to zaslouží totální odpad, jednu * dávám jen za Hannu Verboom a její hot scénu v prádle. Ta minuta byla jediný +, a to je fakt uboze málo. A to mam prosím jedničku celkem rád. Tady se to hemží fekal humorem, příšerným nescénářem a ještě horším Schneiderem. Obejít obloukem a pustit si vtipnou jedničku.

• 22.9.2016  13:51

Nebudu přehánět, když řeknu, že Upír Nosferatu je jedna z ikon kinematografie. Nikdy jsem k tomu němý film neviděl, že to pro mě byla premiéra o to zajímavější. Když jsem si uvědomil, že film je téměř 100 let starý, což je neskutečný, tak musím uznat, že má své kvality, a to velké. Scény s Nosferatu jsou nesmírně působivé až hrůzně mrazivé. Jako postava je jedna z nejděsivějších, jaké jsem viděl. Jen je obrovská škoda, že, i podle zajímavostí, je ve filmu pouze 9 minut. První polovina filmu to ještě utáhne i na dnešní dobu, i když přiznávám, že to je možné díky faktu, že jsem poprvé viděl němý film. Druhá půle, která by podle našich měřítek měla gradovat, je naopak solidní nuda, kde jsem se už vyloženě nudil a sledoval čas čím dál více. Nemůžu ale přesto říct, že jsem zklamaný, sám jsem nevěděl, co čekat. I tak si to ale 4* zaslouží. S přihlédnutím ke stáří filmu, skvělém výkonu pana Schrecka a hrůze, která funguje i dnes.

• 19.9.2016  10:27
    Akta X – Akta 2: Hnízdo (video kompilace) (1995)

Společné vydání třetí a dvacátéprvní epizody první série Akt X. Nutno dodat, že to je téměř to nejlepší co velmi slabá a nekonzistentní první série nabídla.

• 17.9.2016  22:39

Základní děj je sice neoriginální ale celkem fajn. Žádný mistrovský dílo ale film má sympatický postavy a humor zde celkem funguje stejně jako většina gagů a scének. Problém nastává, když se film začíná tvářit divně. Má takový film, který může být oddychová rodinná komedie za potřebí sexuální scény jak z porna? Vždyť to tam pasuje jak kolečko do trojúhelníku,a to už se i děti učí, že to tam nepasuje. Sex ve sprše? Sex s Čvančarovou zezadu? V knihovně? Pak nastává problém, protože hlavní postava pak ale není sympatická, protože to jednoduše kretén podvádějící svou ženu. Co se mezilidských vztahů týče, je film jeden z nejhorších. Pan režisér umí jednotlivé scény a humor, jenže mu chybí všechno ostatní, a jak už to bývá u podobných filmů, druhá půle je vyloženě špatná. Škoda. Potenciál na oddechovou komedii tu byl celkem velký. PS - David Novotný je neskutečnej pán :-D

• 16.9.2016  17:13

S naprostou vážností se jedná o jeden z nejhorších filmů, jaký jsem viděl, a že si občas takový odpady rád pouštím. Po 15 minutách jsem film přehodil na druhou obrazovku a raději jsem na hlavní pracoval, abych něco dělal, protože jsem se bál, že bych z toho mohl mít trvalé následky. Prakticky od začátku, tedy scény v baru je to jedno velké WTF, který se střídá s ještě větším WTF. Lobotomie příběhu, logiky, myšlení, odporná hudba a nádherný holky v upnutých džínách a košili s jedním zapnutým knoflíčkem....ne fakt, jestli si nějaký film zaslouží slovo sračka, tak tady ten. K tomu ještě citovat Terminátora, no ty vole.

• 14.9.2016  17:55

Nemůžu mluvit o zklamání, protože jsem četl recenze, četl ohlasy, názory a komentáře. Takže jsem byl připravený na solidní průser, ale i tak jsem v koutku duše doufal, že mě nadávání mine stejně jako u Budoucí minulosti, která je neskonale brilantní. Boužel se tak nestalo. Popořádku. Apokalypsa mě jen utvrdila v tom, že Fassbender je skvělý herec, všechny jeho scény jsou vrcholy filmu a jeho osudy v Polsku je to nejlepší, co film nabízí. McAvoy špatný není, ale má tu mnohem méně prostoru než obvykle. Lawrence je otravná a Isaac hraje panďuláka, který chce nevim proč zničit svět. Tímhle oslím můstkem se dostávám k filmu samotnému. Vidíme X men osudovost vol. 7 (6? kdo by to už počítal). Všechno jsme tu minimálně jednou viděli, a to nejen v komiksárnách obecně, ale v X menech přímo. Akce je velká, a šíleně nezajímavá. Highlight s Quicksilverem je o třídu horší než v Budoucí minulosti (neskutečná nelogičnost scény nemluvě). Všichni se zase nějakým způsobem dávají dohromady aby na konci zabojovali proti největšímu zlu ever. Proti zlu, které by jen myšlenkou rozložilo všechny hodňáky na atomy a pilo přitom svou ranní kávu. Tak sakra proč se zase na konci děje to, co se děje? Nehledě na to výběr těch slavných 4 jezdců byl největší fail ever. Podprůměrní mutanti, který by sundal téměř kdokoliv, koho jsme v sérii viděli (a to mluvím i o tom slaďoučkým blbečkovi z Need for speed, kterýmu rostou křídla a chytá papínka). Holka, co si vykouzlí růžovej energickej meč? Kluk s křídly? Storm, u který jsem pochopil, že je to Storm až na konci, kdy jsem si spojil bílý vlasy a metání blesků (mimochodem neskutečně hnusnej casting těhlech mameluků)? To má být něco, co navazuje na skvělý filmy, který tady už vnikli? Všechno je nudně generický, bez atmosféry, mladý mutanti zoufale bez charismatu a to nemluvím o stopáži, která mě zabíjela doma u tv, natož v kině za 2 kila + nachos. Nic novýho, a všechno horší. TO jsou nový X meni.

• 13.9.2016  16:45

Je to o poznání slabší, než novější Napospas osudu s Edem Staffordem, kde přežívá na různých místech světa vždy 10 dní. Přesto to je ale skvělý pořad. Pokud už máte s Edem zkušenosti, tak doporučuji, protože vás to bude bavit. Pro vás ostatní to bude příjemně strávený čas s jedním magorem, co chce přežít na ostrově :-) Jestli to bylo autentické či ne řešit nebudu. Je to televizní pořad, a jako pořad mě i náramně bavil. Ed je sympaťák a mám ho dost rád :-)

• 12.9.2016  14:04
    Uvnitř Mléčné dráhy (TV film) (2010)

Viděna verze ze Spektrum, která je dlouhá 52 minut.

• 9.9.2016  17:34
    Tisíc slov (2012)

Klasický komediální béčko o tom, jak bastard musí skrze komediální eskapády dojít sebeuvědomění a změnit se. Jako vždy je nejlepší prostřední část, kdy Eddie jede na 100%, jenže poslední půl hodina je už klasický drama a začne se řešit láska, rodina a víra a celý to jde neskutečně do kopru. I když má film krátkou stopáž, tak poslední půl hodna je neskutečně dlouhá a totálně nezajímavá. Má to fajn scény, sympatickýho Murphyho, který se pro tyhle role narodil, ale ve výsledku to je dost těžká nuda.

• 8.9.2016  16:38

Šíleně nadhodnocený film, ve kterým všichni vidí něco, co není. Kultovní film není po zásluze ani zdaleka. Ve skutečnosti se jedná pouze o několik příběhů, které jsou trochu brutálnější a vulgárnější, ale to jim nedává punc dokonalosti, jak jsou veřejností vnímáni. Zklamání, ve kterém potěší jen skvělý Travolta.

• 8.9.2016  10:22

Hezký háv s příběhem, který se dá říci ve 3 větách.

• 7.9.2016  17:53
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Na české poměry se jedná vlastně o celkem fajn kriminální seriál, ve kterém neortodoxní kriminalisté řeší často velmi promyšlené až dokonalé vraždy způsoby velmi neortodoxními. Co se panu Pokornému nepovedlo, a to silně, jsou ale příběhové linky jednotlivých postav. Ivan Trojan má charisma na rozdávání, stejně tak Richard Krajčo, ale to, co režisér vymyslel za milostný trojúhelník, je teda do nebe volající. Všemu dává pomyšlenou korunku prostředníček jedné z hlavních postav, že mě to až naštvalo, co to wtf má být. Je jedno, že v dalším díle asi sbalil policistku. Asi zapomněl, že v minulém díle přišel o všechno a chtěl se dost možná i zabít. Vše asi zapomenuto..prostě wtf. Romantiku trochu zachraňuje druhá linka, která se sice rozjede až v posledních dílech, ale o to více je sympatická, příjemná a prostě nenucená. Některé díly jsou lepší, některé skvělé a některé horší, takže vlastně klasický seriál. PS - Adéla Petřeková je hot a má nejkrásnější úsměv na české filmové scéně. Jen si schválně pauzněte v posledním díle miniscénu s jídlem do auta :-)))

• 4.9.2016  11:52

Ani nevím, proč tu jednu dávám. Ve skutečnosti si to zaslouží pořádnou facku a odpad, protože mít tak skvělé áčkové obsazení (no považte, přinuťte Chastain, Thora, Emilku a Theron sejít se na jednom plátně) a udělat z toho ještě horší věc než byla jednička, to už chce pořádnou dávku tvůrčí invence. Naprosto nezajímavá fantasy. PS - na Jessice je hrozně moc vidět, jak byla přinucená do toho jít a jak jí to celý nebaví. Za týden si nebudu pamatovat zhola nic.

• 3.9.2016  13:37

Miluju tu říši, miluju celý to prostředí, kde se filmy a seriál Kung fu panda odehrává. Přestože to je pohádkové, tak je to krásně funkční a kouzelné. Celistvost a plnost prostředí je fakt z každého dílu cítit. Každý by tam vlastně chtěl žít. K seriálu přímo. Přestože to je animovaný seriál určený pro děti, nejlépe na sobotní ráno, kdy rodiče ještě vychrupují, tak je překvapivě velmi zajímavý, poučný a hlavně zábavný a vtipný! Kung fu panda se od začátku snaží o dospělejší humor, žádný prdění a podobný kraviny. Jistě, pořád to je pro děti, takže dětinckost tu cítit je, ale přesto se dospělý bude bavit moc dobře, někdy i královsky. Vykreslení všech postav je supr, všichni mají svý charaktery, věci dělají tak, jak by ve skutečnosti dělali a vše dělají logicky vůči sobě. Chci tím říct, že když je Tygřice taková a maková, tak se všechny 3 řady chová takově a makově. V hlavní roli je samozřejmě Po, ale prostor a díly dostávají všechny postavy. A když myslím všechny, tak myslím nejen Zběsilou pětku, ale třeba i pana Pinga. Pro odrostlejší publikum je také velmi sympatické, že protivníci jsou stejní a dá se říct, že se jich takových 10 třídá díl co díl. Každý si vybere svý oblíbence, které má raději, ať už to je Taiotie, Tong Fo, Fenghuang, Hundun a nebo můj oblíbený Peng, který je vlastně hodný a synovec záporáka z jedničky :-) Pokud máte rádi filmy, seriál budete dost možná milovat, protože je to nádherný svět, ze kterého chcete víc a víc, a pokud máte děti, budete seriál milovat určitě, protože dostanete 22 minut klidu, pokaždý, když pustíte "Příběh vám teď poví Kung Fu pandááá!!".

• 30.8.2016  20:04
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Na české poměry neskonale brilantní seriál, který se trefil do chuti snad všem, který nějakým způsobem znají vesnický život nebo fotbal jako takový. Onřej Vetchý se pro svou roli narodil a zasloužil by za ní Oscara. Díly jako Forbes, Na váhu, Lucka nebo Derby jsou dokonalým skvostem, a přestože ke konci seriál trochu ztrácí dech a občas jsou díly i vyloženě slabší, tak jak vidíte poslední scénu a pak titulkovanou vysvětlovačku jak dopadl Kužel, Jiřina, Ludva, Boss a všichni kluci, tak na to zapomenete, odpustíte, a usmíváte se, jak fajn to celý bylo. Kucí, mě se točej zuby ty voe!

• 29.8.2016  11:09

Mám to svým způsobem dost ulehčené. Zbývají mi poslední díly Legend o mazáctví, takže znám všechny postavy mnohem více do hloubky než většina z vás. Proto to pro mě bylo žužo vidět zase mnou velmi známé prostředí Nefritového paláce, Restaurace pana Binga nebo blízkou vesnici. Určitě chválím animaci. Ta je skutečně nádherná a s celým týmhle funkčním a přitom pohádkovým světem tomu dává skvělý kouzlo. Pandí vesnice je úžasné místo, kde by každý chtěl žít. Pandy samotné jsou asi nejroztomilejší stvoření na světě (holčička "pruhované mimi" rulez). Po stránce technické fakt boží. Příběhově to je sice slabší než předešlé filmy a hlavně střední pasáž je vyloženě špatná, ale epické finále a rodinné poselství to zase vyšvihlo dost nahoru, abych byl spokojený. Poův přerod je skvělý a...celý to vlastně působí dost dobře, takže se budou bavit děti i jejich rodičové, protože tomu přidává i velice sympatická stopáž. PS - Tygřici nový oblečení pořádně sekne!

• 28.8.2016  15:00

Obrovská škoda...potenciál na sci-fi klenot tu byl velký. Zajímavý a nevšední námět, vynikající atmoféra a dva skvělý herci! Jenže režisér zůstal tak na půli cesty a sám nevěděl, kam se má film vydat. Konec mi už vehementně připomíná béčkový horory.

• 26.8.2016  12:34

Hodně jsem chtěl dát i tu pátou, jenže největší přednost Hardcore Henry je i jeho největší slabina. Je to akční nářez, to bez diskuze. Kde se ostatní odhodlali jen k videoklipu, nebo jako v Doomu v jednu IDDQD scénu, tak tady jde pan režisér do extrému a celý film nejen, že vidíme pouze to, co vidí hlavní postava, ale ona i k tomu celý film nepromluví! Mimoto ale krájí, střílí, přejíždí, likviduje, masakruje a rve na kusy hordy, ale fakt HORDY nepřátel nejrůznějšími způsoby, až by jste nevěřili, kolik způsoby se dá člověk zamordovat. Jenže tady se dostávám k hlavnímu a jedinému problému. Jak jsem řekl, akce tu je od začátku do konce, a způsob natočení hodně baví, jenže to baví tak do 45. minuty. Po první skvělý polovině, která je neokoukaná, se divák toho všeho rychle přejí, a nadšení klesá. Přestože je ve filmu několik skvělých scén (vyvraždění s panem vojákem soudruhem je super, i díky hudbě), nemá to žádnou gradaci. Nemá to nic, kvůli čemu by jste si na konci, kde by to mělo být nejintenzivnější, řekli "ty krávo, to je hustý!". Naopak poslední půl hodina je o hodně slabší a trochu to kazí konečný dojem. Přesto je ale tenhle "herní žánr" svěží vychřicí, a jen doufám, že takové filmy budou pokračovat, nebo alespoň, že se dožiju doby, kdy budou takhle vypadat FPS hry.

• 26.8.2016  11:41
    Bad Motherfucker (hudební videoklip) (2013)

Internetová legenda. Ani jsem nevěděl, že tohle je druhý díl a předchází k tomu ještě o poznání slabší úvod. Akční nářez, který potvrdil v Hardcore Henry, že first person je dobrý jen na krátkometrážní, nikoliv celovečerák.

• 24.8.2016  21:49

Totální ulítlotina. Nerozumím zdejšímu hodnocení, nerozumím tomu, jak se tohle může někomu líbit :( Přiznávám, že fantasy a středověk tomu hodně prospěl, ale i tak se jedná o naprostou srágoru, která si ze sebe dělá legraci, jenže já tohle sebeparodování nesnášim, a nesnášim, když se cítím trapně za to, co vidím. Naprosto mě to minulo, několirát jsem se usmál a přiznávám, že Bruce Campbell má charisma, jenže ten zbytek je něco tak hroznýho, až to není pěkný.

• 24.8.2016  14:18

Pohladí, rozesměje, rozbrečí, dojme, naplní smutkem i optimismem. Jsou filmy, u kterých nemusíte nic psát. Stačí první scéna a pocítíte, že vidíte něco jedinečného. Film plný lásky, porozumění a přátelství. Bezkonkurenční pánové Cluzet a Sy v symfonii, která možná změní Váš pohled na svět, ale určitě změní pohled na film.

• 24.8.2016  14:07

Stejně jako hlavní hrdinka věří v lepší život, tak pan režisér věří, že natočí něco, jako byl Gympl, svého času okno do života středoškoláků. Jenže nejen, že je horší režisér než pan Vorel, tak jednoduše příběhově je Deník o několik úrovni horší. Je tu načrtnuto hodně témat, který dnešní mladý trápí, ať jde o lásku, sex, rodinu nebo přátelství, ale postavy prostě nemají co říct. Film bez příběhu nemusí být špatný film, pokud má vizuál a vtipné momenty. Můj vysvlečenej deník nemá nic.

• 24.8.2016  08:41
    Správnej dres (TV film) (2015)

Pár poznatků, které jsem si potvrdil a na které jsem přišel..... 1.) Mádl je s přehledem nejlepší herec mladší generace, přestože tu hraje totální hovado, tak mu to věříte. Jen toho hokejistu mu neuvěříte :-)..... 2.) Kuchařová je neskutečně hot (poznatek alá objevení Ameriky!)..... 3.) Tataři žerou psy a v neposlední řadě 4.) V Rusku ty vole jsou Rusové! A k tomu medvědi! Ruský medvědi!..ale vážně, jde o celkem pohodovou jednohubku na odpoledne. Vtipy jsou trefný a povedený, častokrát jsem se usmál, a víc ani takový film ode mě nechce. Občas to sice smrdí Novou a konec je moc cukříček, ale sumasumárum fajn záležitost na české poměry.