• Krátkometrážní

Stanice Soul (2016)

Mám rád objevování neznámých filmů a různých koutů filmu. Animovaný zombie horor rozhodně není běžný jev, a po Stanici Soul bych si tipl, že ještě nějakou dobu ani nebude. Od začátku mě příběh nebavil, moc se vlekl a i když přišla na scénu zombie apokalypsa, doufal jsem v trochu lepší scény, než stále dokonala trvající úprk nočním Soulem. A tu hlavní hrdinku bych těm potvorám předhodil po půl hodině, to její vřískání mi příšerně vadilo.

Poslední představení (2020) (seriál)

Nikdy by mě nenapadlo, že uvidím něco takového. Každá jednotlivá epizoda je perfektně vybroušený diamant, který dává dohromady blyštivý a neopakovatelný náhrdelník, nejkrásnější jak jen může být. Nikdy jsem nebyl moc velký fanoušek basketbalu, ale víc jsem vnímal tu generaci kolem Lakers a Bryanta na vrcholu, ale těchto 10 epizod mi naprosto obrátilo pohled a přesvědčilo mě kdo je nejlepší sportovec historie. Je neuvěřitelný kolik let dokázal MJ držet tenhle materiál pod zámkem, a až teď to vypustit. Netflix udělal neuvěřitelný kus práce a já moc doufám, že bude ve sportovních dokumentech pokračovat, protože The Last Dance nemá obdoby. Od rozhovorů, po střih a dramaturgii jde o dokonalou práci, která mě na 9 hodin připoustala k sedačce a ani jsem nedutal. Tohle je velká paráda. Michaele, Scottie, Dennisi, Steve, Phile, byla to parádní jízda. Díky za tohle!

Black and Blue (2019)

Ničím nezajímavá akční rutina, která ani není tak akční. Zachraňuje to ale Frank Grillo, který se do role tvrďáků, k tomu ještě těch špatných vyloženě narodil a snesitelná Naomie Harris. Scénář tu ale nedokáže, ani nechce, ničím překvapit a od začátku dostanete jasně danou kolejovku, která prostě nevybočí, ani neotočí hlavou. Není to vyloženě špatně, ta atmosféra rozpadlýho a špinavýho New Orleans je věrohodná, stejně tak přestřelky, pokud vůbec nějaké přijdou, jsou přehledný. Všechno je to ale jen jednohubka, žádný velký řemeslo.

Psí kusy (2019)

Hloupoučká pohádka pro nejmenší. Jejich rodiče by se měli filmu vyhnout, protože se začnou nudit až nepříjemně brzo. Tady fakt nešlo o snahu vytvořit něco většího, než jen blbinu, která na 90 minut zabaví vaše žvatlající ratolesti. Ale teda veverky mě s*ali fakt neskutečně.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Moje první zkušenost s Allenem, hlavně díky Chalametovi. Uznávám, že to je pro mě trochu oťukávání s Allenovou tvorbou, ve které podle všeho měl i světlejší momenty. Každopádně tady je (zase) fantastický Chalamet, který je už teď všestranný herec jedna báseň. Líbí se mi hudba, líbí se mi herci, líbí se mi ten odlehčený způsob. Budu si muset Woodyho Allena více nakoukat.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Nesedlo mi to ani náhodou. Animace je krásná, ale po příběhový stránce je to na mě takový moc jiný. Možná jsem jen popkorňák a trochu umělečtější způsob Laiky mi nesedí, nevím. Vím jen, že od Kuba jsem celkem dost očekával a nudil jsem se prakticky od nějaké dvacáté minuty.

Duch (1990)

Zajímalo by kdo, nebo co donutilo Demi Moore nosit krátký vlasy. Když si vezmu jak nadpozemsky vypadala (pozor, vypadala, ne hrála) o pár let ve Skandálním odhalení, tak je je jak kdyby to byly dvě různé herečky. Naštěstí tu nemá zas tolik prostoru, aby zkoušela hrát něco víc než jen vykulenou holku. Drtivou většinu filmu tak sledujeme tady příjemnýho Patricka a skvělou Whoopi (Oscar naprosto zasloužený) jak se snaží vyrovnat se s nastalou situací. mě by se líbil větší důraz na komedii, protože toho prostoru pro zasmání tu bylo až až. Swayze nebyl dobrý herec, takže veškeré vážné scény, a že jich v poslední třetině je, moc nezvládá, takže se tu vlastně není o koho opřít, až na tu Whoopi, která tu ale má vedlejší roli.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Už Adaptace pro mě byla šílený fail, a tohle mi zřejmě jen potvrdilo, že "umění" Charlieho Kaufmana zůstane přede mnou skryto asi navždy. Z jeho filmů jsem jen vykoukanej, a i když nemám s gulášema problém a mindfucky mám rád, ty Kaufmanovi mě pouze přivádí k šílenství a na pokraj odpadu. Překvapil Carrey, kterého ve vážných rolích moc neznám a sedl mi tu. Zbytek vůbec...

Pohyblivý terč (1996) odpad!

90 minut natučkovaný Dudikoff jen zmateně běhá z místa na místo a přitom dostává přes držku od mafiánů i manželky. Smutný, že jen na tohle se na tom filmu dá dívat. Zbytek je jedna velká tragédie, která mě přinutila snad 50x zívnout a neustále sledovat kolik zbývá do konce.

Hráči (1998)

Poctivá práce, která baví hlavně díky Damonovi a Nortonovi. Pokud k nim přidáte sexy prostředí pokeru, máte o zábavu postaráno. A Hráči je přesně takový film. Není tu nic strhujícího, možná až na finále, ale všechno ostatní jede od začátku na jistý 4 hvězdy. Filmy z prostředí hazardu mám rád a Hráči do této kategorie budou patřit.