• Krátkometrážní

Terra Nova - Soumrak (2011) (epizoda)

Epizodní příběhy s minimálním dopadem na hlavní děj. Seriál by měl být v začátcích brilantní a plný nápadů, tohle je ale opravdu špatný.

Jan Palach (2018)

Poslední dobou na mě Jan Palach vyskakuje všude, ať už s ohledem na výročí jeho činu, nebo několika lidem, kteří se snažili také upálit. Film takový je na čisté a pěkné 3 hvězdy, jenže v posledních deseti minutách se film přerodí do TAKOVÉ síly, že jsem byl zařezaný v křesle a občas i zapomněl dýchat. Atmosféra toho činu byla z filmu neuvěřitelně cítit. Stejně jako celá ta doba, která mě nikdy nepřestane fascinovat. Je to další velmi povedená sonda do dob, které snad už nikdy nezažijeme, protože i díky tomuhle filmu můžeme my mladí vidět, jak komunismus byl.

Cesta do středu Země (1959)

Posledních 30 minut je sice fajn, ale je šílený jak nudný mi tenhle film připadal. Byly to jedny z nejdelších dvou hodin strávených u filmu. Je neuvěřitelný, že hrozný remake z roku 2008 je stravitelnější. Občas se holt v minulosti netrefím.

Hrdinové: Znovuzrození (2015) (seriál)

Šíleně odřený uši. Znovuzrození Hrdinů je přitom dobrý. Má parádní epický příběh, který jde srovnat s dějem první série originálu. Má několik postav z předešlého seriálu (i když jsou většinou nepochopitelný, jejich chování záhadný a jsou tu spíše jen pro nostalgii) a několik solidních dílů. Jenže seriál selhává přesně tam, kde selhal ten předešlý. Cestování v čase není špatný, ale tady se cestuje tak moc, že to celý vyzní jako naprostý guláš, kterému ani nebudete rozumět. Mrtvé postavy se vrací jakoby nic, bez vysvětlení, spousta postav je úplně zbytečná a potom vznikají i totálně slepý příběhy, který s hlavní linkou nemají vůbec nic společného. Znovuzrození je epilog, který nedělá Hrdinům ostudu, ale stále je to velmi slabý odvar toho, čím mohli být.

Nikdy není pozdě (2015)

Nikdy není pozdě je vlastně film o ničem. Má v sobě jednu jedinou zajímavou myšlenku. Ukázal vlastně to, co filmy obvykle neukáží. Meryl Streep je rockerka, která šla za svým snem. Vybrala si kariéru hudebnice před rodinou. A i když nechci říct, že si zvorala život, tak slávu a peníze rozhodně nezískala. Její rodina jí nesnáší, děti prakticky neznají a ona sama ví, že to celý po*ělala. Meryl Streep ukazuje, že hrát umí perfektně. Zvládá svou nespoutanou postavu i snahu být matkou dobře. Proto je škoda, že okolo ní nedokázal Jonathan Demme postavit film, který by tak šíleně nenudil a při jehož sledování jsem se ani jednou neusmál ani nedojal. Když tu už byla scéna potenciálně vtipná, je utnutá a nebo totálně zahraná do ztracena. A tak to je s celým filmem.

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Solidně natočený, hrozně zahraný a pocitově šíleně dlouhý katastrofický film, který nestrhne, nenadchne a většinou ani nebaví. Vzhledem k pověstem jsem čekal mnohem víc.

Halloween (2018)

Pocta. Nijak jinak nový Halloween snad ani nejde popsat. Nejdřív jsem byl trochu zmatený, že tu běhá Curtis, ale že film prakticky ctí jen originál a ignoruje ty nesmysly potom, mi došlo relativně pozdě. U mě je problém, že i když chápu a uznávám kvality originálu, nepohltil mě, tudíž mě nestrhne ani tohle. Atmosféra je ale hodně dobrá, velmi podobná originu, Jamie Lee Curtis je přesná a přesvědčivá, kamera dobrá, hudba skvělá (nesmí samozřejmě chybět hlavní hudební motiv). Výborný úvod a ucházející prostředek, závěr je ale intenzivní dostatečně. Za mě vlastně dobrý, pro fanoušky série, nebo alespoň původního filmu, určitě +1*.

Krok za krokem - Série 3 (1993) (série)

Trojka je slabší. Nebýt skvělýho závěru a posledních epizod, kde hraje prim Cody, na kterém seriál stojí čím dál více, byl by seriál podprůměrný a minimálně vtipný.

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Stejný tvůrčí tým a minimálně o úroveň horší než solidní dvojka. Finální twist je sice dobrý, ale nezachraňuje podprůměrnou akci ve zbytku filmu, který prostě nudí. Film nedělá ostudu, ale je prostě zívačka, která Vás nebude bavit. Zvlášť, pokud si trojku pustíte hned po dvojce.