Bosch (2014) (seriál)

Od čias The Wire a The Shield ma žiadna krimi nebavila tak ako táto. Stále sa niečo deje, spravidla je rozbehnutých niekoľko prípadov súčasne. Obsadenie je výborné, nikto ma neiritoval. Rozhodne stojí za pozretie.

Sinister (2012) odpad!

Nudný petržlen sa natáča na handycam...

Falling Skies (2011) (seriál)

Ďalší z rozšírujúcej sa rady postapokalyptických seriálov, tentokrát poňatý o niečo akčnejšie. Efekty sú na dostatočnej úrovni, herecké obsadenie je tiež dobré, seriál však nehorázne trpí amerikanizmom, najmä shakespearovskými kecami za každej situácie, kde každý pohotovo vie, čo má povedať. A ultranelogické konanie postáv za účelom zdramatizovania tiež na hodnotení nepridalo. Dávam 2* za tému, ktorej sa venuje a sympatický casting, inak sa dá seriál charakterizovať ako "too much american bullshit in too short footage".

Hra o trůny (2011) (seriál)

Na tento počin som sa nesmierne tešil. Po prvých dvoch častiach je jasné, že ide o obrazový prepis knižného scenára. Knihy čítam z dôvodu, že rád zapájam fantáziu pri dokresľovaní jednotlivých detailov, priznám sa, že som od seriálu tak trocha čakal len prevzatie univerza. Nestalo sa, a tak pri pozeraní pre mňa nenastanú žiadne nečakané zvraty. Na druhej strane musím uznať, že výprava je skutočne veľkolepá a podaril sa aj výber postáv, snáď okrem Catherin, ktorá pre mňa nemá dostatočnú charizmu. Myslím, že si počkám do vysielania všetkých častí a urobím si skvelý fantasy víkend s HBO a G.R.R. Martinom :-).

Chutíš mi (2011) (pořad) odpad!

Vždy som vedel, že Alf nemôže byť jediným návštevníkom z Melmacku na našej planéte. Z tohoto miniseriáliku som videl iba kúsok, avšak práve ten, kde vystupovala aj priateľka Daniela hlavnej protagonistky. V prvom momente som myslel, že sype plynulo po latinsky, neskôr vysvitlo, že ide o stredoslovenský dialekt staroslovienčiny, pán Bernolák by mal radosť. Len škoda, že si kamarátka musela po jednej - dvoch vetách vždy zdriemnuť, aby zregenerovala mozog po nadľudskej námahe. Ono keď musia celé telo riadiť 4 mozgové bunky, tak je po srande. Ale chalani boli sympatickí, srandu si robili fakt statočne.

Kamarád taky rád (2011)

"Honestly : Why did you break up with me?" "You are emotionaly damaged.....and your eyes are so big, they freak me out sometimes." :-)) Pohodová a v rámci témy aj slušná komédia, ktorej však ku koncu trošička dochádza dych. Typický príklad trojhviezdičkového filmu, ktorý diváka neohúri, ale ani nesklame. P.S. : Len neviem, ktorý chlap by pri takej vtipnej a inteligentnej holke, navyše so zadočkom Mily Kunis, špekuloval o kamarátstve :-))

Láska bolí (2011) (seriál)

Videl som len prvý diel, takže je na riadne hodnotenie ešte priskoro, preto ho berte prosím s rezervou. Samotný seriál je pomerne zábavný, s humorom sa venuje závažným témam bez príchuti vulgárnosti, ktorá sa často nevyhla konkurenčným snímkom. Niektoré minipríbehy mi prišli zábavnejšie ako ostatné, to je však výlučne vec vkusu a individuálnej humorovej orientácie. Aj napriek určitej izolovanosti osudov hlavných hrdinov možno badať určite prepojenie, ktoré v budúcnosti pravdepodobne ešte naberie na intenzite a seriál vytvorí konzistentnejší dojem. Už teraz však ide o pohodovú oddychovku. Edit : po piatich dieloch zvyšujem hodnotenie, toto je opresne ten druh situačného seriálu, ktorý mi tak chýbal na vyplnenie pohodového večera.

MISS Slovensko 2011 (2011) (pořad) odpad!

Nič v zlom, ale na castingy sa im už asi nikto nehlási...

Nebezpečná kořist (2011) odpad!

Ale zasmial som sa statočne :-) Scenáristi museli ku koncu zapíjať ťažké drogy mrkvovou šťavou. Najlepší bol hlavný záporák, ktorý mal perfektnú vlastnosť, a to že nikdy nebežal a aj tak všetkých dobehol. Normálne pred ním utekáte cez les rýchlosťou 20km/h a ttrtko spraví tri kroky, upečie si špekáčky a ešte vás aj dobehne. Hlavný klaďas zasa ignoruje fyziológiu, dostane guľku do hlavy a normálne ide na hríby a ešte aj nájde tri praváky. Fakt namakaný film.

Orel Deváté legie (2011)

Novodobých historických filmov je čoraz menej, ide pritom o môj najobľúbenejší žáner. Preto ich vždy hodnotím neobjektívne a radšej k hodnoteniu pridám ako uberiem :-). The Eagle je film, ktorého hodnotu celkom jednoznačne zráža hojne sa vyskytujúce klišé, ale tomu sa vzhľadom na celkovú konštrukciu filmu asi nedalo vyhnúť. Ide o príjemne plynúcu historickú oddychovku, ktorá síce neprináša nič nového čo by tu už predtým nebolo, na druhej strane ani diváka nijako zvlášť neuráža, takže môžem odporučiť na príjemné nedeľné dopoludnie. Slabšie 4*.