Bosch (2014) (seriál)

Od čias The Wire a The Shield ma žiadna krimi nebavila tak ako táto. Stále sa niečo deje, spravidla je rozbehnutých niekoľko prípadov súčasne. Obsadenie je výborné, nikto ma neiritoval. Rozhodne stojí za pozretie.

Nebezpečná kořist (2011) odpad!

Ale zasmial som sa statočne :-) Scenáristi museli ku koncu zapíjať ťažké drogy mrkvovou šťavou. Najlepší bol hlavný záporák, ktorý mal perfektnú vlastnosť, a to že nikdy nebežal a aj tak všetkých dobehol. Normálne pred ním utekáte cez les rýchlosťou 20km/h a ttrtko spraví tri kroky, upečie si špekáčky a ešte vás aj dobehne. Hlavný klaďas zasa ignoruje fyziológiu, dostane guľku do hlavy a normálne ide na hríby a ešte aj nájde tri praváky. Fakt namakaný film.

Sinister (2012) odpad!

Nudný petržlen sa natáča na handycam...

Růžena (2011)

Formálne i obsahovo stopercentne zvládnutý snímok, ktorý hovorí, aké sú ľudia vo svojej podstate svine a ako to všetko vypláva na povrch, len čo sa naskytne vhodná príležitosť. Poliaci sa skutočne pochlapili a z filmu sála autentickosť, ktorú by ste darmo hľadali v americkej tvorbe.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Volám sa Sookie, som škaredá, hlúpa a nesympaická ženská, hraná herečkou bez talentu a hrám hlavnú úlohu v jednej blbosti o upíroch, ktorá vlastne ani nie je o upíroch ale o dedinských balíkoch s kolektívnym iq 50. Hlavným cieľom našej experimentálnej šou je unudiť divákov k smrti v nádeji zníženia ľudskej populácie a záchrany planéty pred preľudnením.

Správci osudu (2011)

Nikdy by ma nenapadlo, že sa dá Matt Damon nahovoriť na takúto nedotiahnutú, scenáristicky dieravú blbosť. Netuším, ktorý muž by sa na prvý pohľad zaľúbil do totálne nesympatickej ženskej, ktorá chodí na pánske toalety a hádže neznámym ľuďom mobil do horúcej kávy. A potom by po 10 minútovej známosti myslel nasledujúce tri roky iba na ňu :-). A to sa ani nevolá Anička :-). Celkovo je tento snímok bohužiaľ len jedno veľké klišé, so snahou o zaujímavú záverečnú pointu, ktorá však pôsobila ohromne plytko. Aj keď nápad so správcami osudu nebol vôbec zlý, škoda len povrchného spracovania, resp. scenára.

Kamarád taky rád (2011)

"Honestly : Why did you break up with me?" "You are emotionaly damaged.....and your eyes are so big, they freak me out sometimes." :-)) Pohodová a v rámci témy aj slušná komédia, ktorej však ku koncu trošička dochádza dych. Typický príklad trojhviezdičkového filmu, ktorý diváka neohúri, ale ani nesklame. P.S. : Len neviem, ktorý chlap by pri takej vtipnej a inteligentnej holke, navyše so zadočkom Mily Kunis, špekuloval o kamarátstve :-))

Sejmout zabijáka (2011)

Neobjektívnych 5*, najmä za super old-school gangsterský feeling, ktorý som už dlho nezažil. V iných mestách sa strieľalo, vo Filadelfii mali pravidelný ohňostroj :-).

Nouzový východ (2008)

Snímok, ktorý vyniká dvoma vecami : hereckými výkonmi a nosnou myšlienkou. Samotný dej ma nijako zvlášť nezaujal, avšak pointa má rozhodne niečo do seba. V mladosti si všetci myslíme, že sme výnimoční, že my nezapadneme do šedého priemeru. Naša spoločnosť je však taká, že nás strhne s davom a keď sa po rokoch obzrieme, uvedomíme si, že toto nie je spôsob, akým sme chceli život pôvodne prežiť. Niekedy si ešte hovoríme, že máme čas, avšak ani si neuvedomíme a pomyselnú vekovú hranicu na možnú zmenu prekročíme. A potom môže byť neskoro. Posledných 10 minút snímku bolo zbytočne predramatizovaných, preto "len" za 4*.

Point Pleasant (2005) (seriál) odpad!

Videl som 1,5 časti a musím povedať, že ide o neskutočnú klišovitú sprostosť s nelogickým konaním postáv, voči ktorým by i negramotní domorodci na Sumatre vyzerali ako Einsteinove deti. Ani krásne ženské v hlavných úlohách to tentokrát nezachránia... P.S. : Podľa reakcií ostatných súdim, že sa seriál rozbehne v neskoršej fáze, ale pravdupovediac si nedokážem predstaviť, čo by z tohto nezmyslu dokázali scenáristi vyčarovať. Škoda, pretože námet vyzeral lákavo.