Kangaxx

Kangaxx

okres Čadca

• 20.2.2009  14:41
    Ztracený prapor (TV film) (2001)

Úroveň prekvapivo kvalitného spracovania znižuje všade prítomný americký patriocizmus (U.S. voják hrdo neopätuje salutovanie nemeckého dôstojníka, Nemci píšu oslavné ódy o statočnosti a vytvalosti amerických protivníkov, ktorí bojujú až kým neprejdú celú trasu v tuneli za svetlom a podobné nezmysly). Tuční Amíci doma pred telkou zrejme pociťujú návaly národnej hrdosti, keď sú ich občania vykresľovaní v podobe übermenscha, ja mám však k tomu odpor. 65%

• 20.2.2009  14:21
    Fargo (1996)

Jednotlivé postavy sú tu opísané síce stručne, ale aj napriek tomu hlboko. Téma je vážna, a predsa vtipne poňatá. Postavy typizované a predsa svojské. Takéto protiklady tvoria v podstate celý film. Všetko, čo snímok ponúka, tu už raz bolo, od únosu manželky na objednávku manžela až po dvojicu polohlúpych kriminálnikov. Forma je však natoľko svojská a nadľahčená, že si vás zvláštnym spôsobom získa a tak udeľujem 80%.

• 20.2.2009  14:09
    Věc (1982)

Atmosféra a myšlienka filmu sú vynikajúce, avšak samotných príšeriek sa rozhodne báť nebudete. Z tohto dôvodu sa mohol režisér radšej uchýliť k prehĺbeniu vzájomnej nedôvery medzi členmi stanice, prípadne pridať počet záberov na "ovládnutých" výskumníkov a zvýšiť tak napätie v celom snímku. Taktiež si mohol odpustiť konzumáciu železného pletiva psami. Inak však poctivý kvázihoror z počiatku 80. rokov.

• 15.2.2009  17:13

Priveľa scenáristickych dier, ale predovšetkým nedostatok logickej konzistentnosti filmu ako celku.

• 11.2.2009  01:20
    Sex Drive (2008)

Keď si človek púšťa tento druh filmu, vie do čoho ide. Vie, že dej bude zbytočné hodnotiť, rovnako tuší, kto s kým nakoniec skončí. Hlavnou motiváciou je teda určitým spôsobom zvulgarizovaný teenegarsky humor, vtipy, srandičky, proste druh zábavy, ktorý vám iný žáner neponúkne. A vzhľadom na to, že som sa pri mnohých scénach skutočne bavil, konštatujem, že takáto zmena nie je občas na škodu.

• 6.2.2009  00:03
    Zredigováno (2007)

Skvelý protivojnový snímok plný vynikajúcich scén, okamihov, ktoré sú plné pravdy. Konštruktívna kritika amerického (nadradeného) postoja k ostatným národom, ktorý v niektorých okamihoch hraničí až s fašizmom. Jeho nástrojom pritom nie sú bežní ľudia, ale vygumovaní americkí vojaci. Škoda len, že v časti týkajúcej sa znásilnenia stráca správanie zúčastnených kvázi-nevinných mariňákov logiku. Inak však zaujímavý pohľad na pôsobenie ozbrojených síl USA na iráckom území a poukázanie na snahu vedenia sugestivnými otázkami presvedčiť samotných vojakov, že sa nič zlé nestalo. P.S. : "Your face is so ugly, that bullet in it would be actually an improvement" :))

• 5.2.2009  16:20
    Zvíře (TV seriál) (2009)

Nový seriál z prostredia FBI, ktorý niektorí prirovnávajú (vzhľadom na metódy hlavného hrdinu) k Shieldu. Po niekoľkých častiach môžem konštatovať, že kvality svojho vzoru rozhodne nedosahuje, aj tak však ide o príjemné osvieženie vo vodách seriálov z policajného prostredia.

• 5.2.2009  16:12
    Cena za lidskost (TV seriál) (2008)

Už prvé časti ukazovali veľký potenciál, ktorý sa v nasledujúcich dieloch iba potvrdil. Skutočne kvalitný seriál s absenciou akcie, avšak s prepracovanými charaktermi.

• 4.2.2009  17:58
    The Inbetweeners (TV seriál) (2008)

Až doteraz som neveril, ze niečo takto bláznivé môže byť zároveň aj vtipné. Chlapci zatiaľ bodujú na 100 percent, uvidíme ako im to pôjde ďalej.

• 2.2.2009  16:19
    Oko dravce (2008)

Sestra Skynetu sa rozhodne nenechala zahanbiť a ukázala, že aj ona vie byť pekná mrcha ak chce :). Akčná jazda v záujme pobavenia diváka však so sebou často prináša nereálne okamihy. A tu ich bolo priveľa.

• 2.2.2009  10:13
    Svatyně (TV seriál) (2008)

Slabý seriál vo všetkých smeroch. Námet by obstál, nie však v takomto prevedení. Navyše chýba silná hlavná dejová línia.

• 2.2.2009  10:09
    Mladý Van Helsing (TV seriál) (2009)

Chýba mi tu širšie herecké obsadenie a koplexnejšia zápletka, ktorá by posúvala dej ďalej. Takto je to stále rovnaká partia, ktorá v každej čati rieši iný problém (prípad), čo nápadne pripomína béčkovú tvorbu. Moderné seriály sa opierajú o hlavnú dejovú líniu, vedľajšie "odbočky" tvoria len kulisu. Tu je to zatiaľ naopak. Niektoré postavičky navyše pripomínajú skôr akrobatov z ruského cirkusu a nie tvory z inej sféry. Na stále hodnotenie je síce ešte skoro (videl som 4 diely), avšak orientačne udeľujem 70%. V porovnaní so Sanctuary je totiž seriál o dosť ďalej (kvalitatívne).

• 30.1.2009  17:31

Pomerne príjemné kombo sci-fi/history, ktoré dokazuje, že i zdanlivo jednoduchý dej sa dá slušne obohatiť. Efekty síce nekráčajú s dobou, ale čakal som horšie. Dobrý dojem kazí predovšetkým predvídateľný koniec, kde mohli tvorcovia trocha popracovať a nie nám naservírovať tisíckrát videné klišé. 75%

• 28.1.2009  21:50

Ani horor, ani komédia. Ach jaj.

• 26.1.2009  20:19

Odsúdenie apartheidu formou zmeny postoja spočiatku zanieteného dozorcu má niečo do seba. Mandela hrá síce iba sekundárnu úlohu, no prostredníctvom nenápadných fragmentov vyzdvihuje režisér jeho úlohu v boji za rovnocennosť, jeho charakter a v neposlednom rade aj túžbu po novej JAR. Chýbajúce komplexnejšie zobrazenie problematiky nahrádza pohľad jednotlivca a ten nie je vykreslený vôbec zle.

• 24.1.2009  00:25
    Einstein a Eddington (TV film) (2008)

Zaujímavý film z prostredia, ktorému sa nevenuje príliš veľká pozornosť aj napriek (ako dokázal tento snímok) slušnému skrytému potenciálu. Zobrazenie Ženevy, Berlína i Camridgea presne poslúžilo svojmu účelu, podarilo sa navodiť atmosféru počiatku minulého storočia. Dej má ustálené tempo, nijaké výrazné vyvrcholenie sa nekoná, čo však divákovi ani nevadí, pretože celý snímok je pohodový. Od začiatku až do konca.

• 17.1.2009  00:06

Ak budete na túto blbosť pozerať ako na komédiu, pár krát sa skutočne dobre zasmejete. Ani tá sranda ma však nepresvedčí, aby som dal aspoň 1 hviezdičku.

• 17.1.2009  00:00
    Jezero smrti (2008)

Horory sú žánrom, ktorý mám zo širokej škály kinematografie rád asi najmenej. Aj keď Eden Lake za čistokrvný horor označiť nemožno, nesie niektoré prvky, ktoré sú preň typické. A jedným z nich je bohužiaľ nelogickosť. Hoci sa tu nevyskytuje ani zďaleka tak často ako u podobných počinov, je tu a to u mňa zráža celý film výrazne dolu. Na druhej strane však z neho vyžaruje akási autentickosť a reflexia spoločnosti so skrytou kritikou zvyšujúcej sa agresivity mladistvých a negatívneho vplyvu vodcov "gangov", ktorí aj relatívne "normálne" dieťa prinútia robiť veci, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani kat v stredoveku. Vzhľadom na súčasný stav spoločnosti mi film neprišiel výrazne prehnaný a nebyť niektorých samoúčelných náhod, šiel by som s hodnotením vyššie. V rámci žánru však výrazný nadpriemer. 70%

• 11.1.2009  23:38
    RocknRolla (2008)

Humorom zostáva Podfuck neprekonaný, avšak opisom a hĺbkou charakterov si ma tento film získal. Dej mohol byť svižnejší, no vzhľadom na to, že ide o jedinú výhradu, ktorú mám, dávam 90%.

• 10.1.2009  22:18
    Ip Man (2008)

Zopár nereálnosti typu úder do hlavy = trojité sauto vo vzduchu sa síce nájde, no v rámci žánru je to v norme. Charakter Ip Mana je tu pomerne výrazne zidealizovaný, takže si k nemu divák ľahko nájde cestu. Dej, zasadený do jedného z najsmutnejších období čínskej histórie plynie vcelku príjemne aj keď neponúka nič, čo by tu už nebolo. Martial arts scény sú na výbornej úrovni, ale na to sme si už u majstrov z Hong Kongu zvykli. Vo vzťahu k Fearless (všimol som si, že tu viacero ľudí tieto dve diela porovnáva) je pre mňa Ip Man po všetkých stránkach víťazom a preto ho hodnotím o triedu vyššie.

• 9.1.2009  22:58

Občas prehnane vulgárna, v celku však sympatická komédia. Typ filmu, ktorý niektorí príimu s úsmevom, iní s opovrhnutím. 75%

• 8.1.2009  15:16
    Gambler (2008)

Béčková blbosť, u ktorej od prvej minúty viete, akým smerom sa bude uberať a v konečnom dôsledku aj to, ako skončí. V hlavných úlohách fantomas a mladík, ktorý sa za dva týždne zaradil medzi svetovú pokerovú špičku. Dialógy radšej nejdem rozoberať, len by ma zaujímalo, koľko toho musíte vyšňupať, aby ste také niečo napísali...

• 4.1.2009  20:30

Historické filmy mám veľmi rád, škoda len, že v poslednom čase sa im tvorcovia vyhýbajú. O to viac však poteší, keď človek nájde nečakaný klenot, film, ktorý síce nie je známy, a však kvalitou predčí veľkú časť žánrových konkurentov. A práve takým filmom je Arn - nenápadný, ale skvelý, jednoduchý a predsa veľkolepý. Výprava sa mi neskutočne páčila, zábery spoľahlivo dotvárajú atmosféru. Vyzdvihnúť chcem tiež európsku triezvosť v scenári, postavy sú výborne nápísané, divák s nimi sympatizuje, prípadne ich nenávidí, hlavne však verí, že sa to všetko mohlo tak odohrať. Osudy hlavných aktérov sú stredoveko kruté, Arnovi a Cecílii človek ich lásku skutočne praje. Áno tento film má nedostatky (bojové scény sú síce na úrovni, no mohli byť dlhšie, armády mohli byť početnejšie a pod.), no celkový dojem je vynikajúci, v dôsledku čoho sa u mňa táto dvojdielna sága vyšplhala veľmi, veľmi vysoko v rámci rebríčka môjho obľubeného (historického) žánru. Verím, že naši severskí spolueurópania ešte nepovedali posledné slovo a v budúcnosti sa môžeme tešiť na ďalšie kvalitné filmové návraty do minulosti.

• 30.12.2008  00:14

Skutočne pohodová komédia, ktorej humor pobaví a pritom neurazí ani náročného diváka. Takýmito dielami Briti postupne dokazujú, že kvalitná komédia sa bez problémov obíde i bez vulgárnej či sexistickej "tlačby", ktorú často používajú ich americkí kolegovia. Štyri hviezdičky za to, že posledná štvrtina mi osobne nesedela do kontextu zvyšku filmu. Inak však nemám žiadne výhrady a tento snímok môžem len doporučiť.

• 29.12.2008  12:18

Obsadenie a herecké výkony sú skvelé, avšak scenár trpí vážnym nedostatkom. A tým je nuda. Nie, že by celý film bol nudný, no nedokázal ma vtiahnuť do takej miery, ako by som si želal. Na druhej strane čierny humor sa Coenovcom opäť podaril, obsadenie je výborné a tak u mňa 70%.

• 29.12.2008  10:27
    Monstrum (2008)

V tomto druhu filmov vás musí do deja vtiahnuť atmosféra, inak sa zámer tvorcov míňa účinkom. Mňa však nielenže nevtiahla, ale určitým spôsobom dokonca urazila svojou podpriemernosťou. Celým priebehom mi snímok pripomínal survival béčko (s takým rozpočtom sa samozrejme nedá natočiť bitka o Helmov Žľab, na druhej strane ultranízky rozpočet nie je u mňa ani dôvodom na vyjadrenie uznania v podobe vyššieho hodnotenia) . V zhrnutí -očakával som podstatne viac ako som dostal. P.S. : Predstavte si, že v meste je apokalypsa, ste v tmavom tuneli a bežia za vami neznáme príšery - a vy namiesto utekania "o dušu", prípadne pomoci priateľovi radšej všetko nahrávate na kameru - to už tvorcovia fakt nemajú žiadnu úctu k ľudskému rozumu?

• 29.12.2008  10:04
    Ong-bak (2003)

Fabula deja je extrémne stupidná, prezentácia bojových umení skvelá. Film len pre milovníkov martial arts, pre ostatných iritujúca strata času.

• 29.12.2008  09:39

Dám tri, ale len kvôli tomu, že mám rád historické filmy. Pre mňa osobne pomerne veľké sklamanie.

• 23.12.2008  12:55
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Skvelý sitcom, ale porovnanie s How i met your mother či The big bang theory mi nedovolí dať 5 hviezdičiek.

• 23.12.2008  12:53
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Pre mňa bezkonkurenčne najlepší sitcom nielen súčasnosti. Každá postava tu má nezastupiteľné miesto, každý vás dokáže rozosmiať. Najdôležitejšie však je, že tvorcom nedochádzajú nápady, v dôsledku čoho som sa po 3 a pol sériách ešte nestretol so "slabšou" časťou. Edit : Bohužiaľ od polovice štvrtej série kvalita výrazne klesá. Situácia sa vracia do normálu až po úvodných častiach série piatej.