Záchranáři L. A. - Buck, Bothered and Bewildered (2024) (epizoda)

Queer Buck, my beloved. Teraz len treba dúfať, že Tommyho sa čoskoro zbavíme a Buck a Eddie konečne pochopia, že sú rodina. Už roky. Maddie je tá najlepšia sestra. Ich vzťah je *chef's kiss*

Barbie (2023)

Byt zenou je nemozne. Tento film bol tolko vela veci a vsetky boli uzasne. Nemozno ocakavat od babiky, ze zachrani svet. Ale moze ho urobit .. ruzovejsi. Herecky vsetci na jednicku, ale special shout to for Ryan Gossling. He is more than Kenough. No a Magic Ring Ken. Aj ked som bola jedina v kine, kto sa smial. Well done Greta, well done.

Červená, bílá a královsky modrá (2023)

Film je oproti knihe v niektorých momentoch skratkovitý, čo je pochopiteľné. Na druhej strane sa mi páči vizuálne spracovanie long-distance vzťahu na začiatku filmu. Kniha sa trochu viac venuje aj predvolebnému boju  a kráľovskej rodine, ale vplyv oboch na vzťah Alexa a Henryho bol zobrazený dostatočne, aj s tým málom. Veľmi sa mi páčilo obsadenie Stephena Frya do role kráľa. Uma Thurman krásne balansovala medzi matkou a najvplyvnejšou ženou sveta. Aj keď najlepšia bola Sarah Shahi. Tento film je ale v prvom rade o láske, nečakanej a komplikovanej. A príbeh je vo všetkých momentoch vyrozprávaný krásne a so srdcom. Chémia medzi hlavnými hrdinami funguje na jednotku. Balans medzi emóciami a túžbou zvládnutý dokonale. V každom momente bolo možné sledovať, kde sa postavy emocionálne nachádzajú a bolo tak jednoduché im držať palce a súcitiť s nimi a tešiť sa s nimi a trápiť sa s nimi. Mala som očakávania aj strach, očakávania predčili a strach sa nenaplnil. Viac takýchto heartwarming filmov, prosím.

Doktoři - All Hands on Deck (2023) (epizoda)

Ak už nebude ďalšia séria, čo by bola veľká škoda, tak toto bol veľmi pekný koniec.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Vacsina informacii, ktore mam o D&D pochadza zo Stranger Things. Film bol ale koncipovany tak, ze daval zmysel aj bez predchadzajucej znalosti hry. Casting sa vydaril, tazko by som hladala vitaza, aj ked o kusok pred zbytok sa urcite dostavaju Michelle a Sophia. Tempo mal film tiez dobre, ako aj emocionalny naboj. Vizual prekrasny.