Raya a drak (2021)

Nádherná animácia. Zaujímavá mytológia. Prekrásny príbeh. Rozkošné postavy. Skvelé hlasové výkony. (Dobrý sú všetci, ale Awkwafina si to celé aj tak kradne.) Je to číra radosť. Je to prekvapivé, ale dôležité a rozuzlenie ma veľmi potešilo. Takejto krásy potrebujeme určite viac.

Ted Lasso - Slunečnice (2023) (epizoda)

Tento diel mal všetko. Humor, srdce, hudbu, obrazy, herecké výkony, nečakane priateľstvá. Mali by to prednášať na všetkých školách ako dokonalý príklad televíznej tvorby.

Výbušnej koktejl (2021)

Chlapci, tento film nebol pre vás. Aj keď bol tak trochu o vás. Pozerala som ho hlavne kvoli obsadeniu a nemala som moc tusenia, do coho idem. Chvilu trvalo, kym sa film rozbehol, ale ked sa dostal do rytmu, tak to bol pure delight. Obsadenie bolo skvele, hlavne zenske postavy. Az na Paula boli muzske postavy koniec koncov len statistami, co tiez bola celkom prijemna zmena. Strasne sa mi pacili kulisy a hudba. Jedno aj druhe bolo sucasne, ale dva kroky dolava a ja som sa nevedela vynadivat. Specialne kniznica sa im neuveritelne vydarila. Kostymi boli tiez uzasne. Skvele boli aj bojove sceny. Neboli komplikovane, ale boli do bodky premyslene a aj nasilia a krvi bolo v kazdom momente tolko, kolko bolo treba. Pribeh nebol nijak komplikovany, ale boli v nom prijemne nuansy.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Tento film presne vie, čím chce byť a spĺňa to do bodky. Je akčný, absurdný, krvavý, zábavný a neslušný. Má skvelé obsadenie a ten commitment všetkých zúčastnených je číra radosť sledovať. Lokácie sú krásne a akčné scény luxusné. A aj tá krv je tam tak akurát, netvária sa, že sa nič nedeje, ale nemajú potrebu nič preháňať. Potrebujeme viac takýchto filmov, ktoré prinesú presne to, čo sľúbia a nepotrebujú sa na nič hrať.

Záchranáři L. A. - V jiném životě (2023) (epizoda)

Nebyt poslednych dvoch scen bola by to perfektna epizoda. Buck si konecne uvedomil, ze je pre svoju rodinu - tu skutocnu, nie tu biologicku, ktora si zrazu na neho spomenula, rovnako dolezity, ako ona pre neho.

‘Ohana: Rodina je poklad (2021)

Bolo to ako Goonies: Hawai'i edition. A mali aj Ke Huy Quana. Prostredie bolo prekrasne, s kamerou aj hudbou sa vyhrali. Postavy, hlavne tie detske, ako aj herci boli super. Postavy boli uchopitelne a jazda s nimi bola zabavna. Aj dozvediet sa nieco viac o kutlure a zvykoch bolo zaujimave. Ale ten supernatural element ma dost silne vytrhol z deja. Bolo to ako na par minut pozerat uplne iny film. Ta scena nebola zla, prave naopak, bola celkom silna, ale do filmu, ktory som pozerala do vtedy, vobec nezapadala. A to je skoda, lebo inak to bolo velmi podarene, mile, krasne dobrodruzstvo.

Rozbitý robot Ron (2021)

Ja som neplakala, to len u mna v obyvacke prsalo takmer cely film. Ked nadany vizionar stretne nenasytneho kapitalistu, moze to dopadnut vselijako. Napriklad aj tak, ze nechtiac naucia svet, co je to priatelstvo. Film ma prijemne prekvapoval pri kazdej druhej zatacke. A pri kazdej prvej tak prijemne pohladil pri srdci. Ak mi ho teda nerozbijal na milion kuskov. Je to tak krasne farebne a plne srdca a babka je jednoznacne najlepsia. Kazdy jeden clovek by mal mat svojho Rona.

Doktoři - All Hands on Deck (2023) (epizoda)

Ak už nebude ďalšia séria, čo by bola veľká škoda, tak toto bol veľmi pekný koniec.