Piráti! (2012)

videla som to v originály a 3D. bez 3D by som sa zaobišla, ale tých Britov (a Mexičanku s Amíkom) by som si nenechala ujsť za nič. bolo to farebné a veselé a smutné a krásne a ja som si to užívala. Victorku aj Chucka aj Polly a hlavne Number 2 bol ... úžasný. a ten záver, ten nemal chybu

Báječný hotel Marigold (2011)

keď budete hľadať v slovníku výraz "herecký koncert" odkáže vás na tento film. obsadenie je prvotriedne a je jedným z dôvodov, prečo mal ten film na mňa taký účinok, ako mal. ďalším plusom bola určite kamera. všetky tie farby a pohyb a pokoj. a scenár. toľko rôznych osudov, ktoré spojil jeden sen a polorozpadnutý hotel. príbeh Maggie Smith mi skoro zlomil srdce a pritom som sa na nej nasmiala snáď najviac z celého filmu. najkrajší bol pre mňa príbeh Toma Wilkinsona. jeho dôvod ísť do Indie, celé rozuzlenie a podanie. poplakala som si. Judy Dench a Bill Nighy tvoria veľmi neobvyklú dvojicu, ale moc im to spolu pristalo. no a Dev Patel, jeho entuziazmus aj rezignácia, tak presvedčivo podané. prekrásny zážitok

Koupili jsme ZOO (2011)

ako prvé musím jednoznačne pochváliť obsadenie. pri takomto druhu filmu je dôležité, aby divák dokázal cítiť s a pre postavy a ja som cítila s každou jednou postavou. taktiež sa im podarilo vyvážiť drámu a komédiu, keď sa vcelku prirodzene striedali tak ako sa menila situácia bez toho, aby vtipy, či srdcervúce momenty pôsobili silene. prekrásna bola aj kamera a hudba. tento film bol úžasný zážitok a milé prekvapenie.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

obsadenie luxusné a ani efekty neboli úplne najhoršie, ale samotný film nebol práve najpodarenejší. možno je to tým, že mi nesedí Columbusova réžia, ale prišlo mi to celé viac menej o ničom. v istom zmysle škoda filmu. a mrzí ma to, lebo mám pocit, že to mohlo byť dobré.

Miláček (2012)

tento film nie je práve moja šálka kakaa, je v ňom na môj vkus príliš veľa intríg, ktoré som zrejme z veľkej časti nepostrehla, či nepochopila. ale ako príbeh muža, ktorý nemal nič, okrem šarmu a pocitu, že mu svet niečo dlží a jeho cesty "na vrchol", to celkom ušlo. dobré bolo tempo aj tá horská dráha, ktorou sa stal Georgeov život. pustil sa do veľkej hry a pravidlá sa učil za pochodu. vždy, keď niečo dosiahol, nebolo to dosť, alebo to, čo si predstavoval. zaujímave boli aj jeho vzťahy so ženami, ktoré mu na jeho vzostupe pomohli. najsympatickejšia mi bola Clotilde v podaní Christiny Ricci. a potom sa mi veľmi páčila hudba, ktorá veľmi zaujímavo a vhodne dopĺňala scény a páčilo sa mi využitie ticha. podtrženo, sečteno, zaujímavý zážitok.

Vřískot 4 (2011)

nebolo to také dobré ako Scream 3, ktorý je môj najobľúbenejší diel, ale určite si týmto filmom neurobili hanbu. dej odsejpal, rozuzlenie bolo prekvapivé a strašidelné a dobre to dopadlo. úvodná sekvencia bola naozaj skvostná

Na vlásku (2010)

stretávala som sa s nadšenými reakciami, tak som bola zvedavá a po zhliadnutí filmu som pochopila. je to vizuálne a hudobne krásny film, ktorý vo mne zanechal pocit, ako by som bola jedným z lampášov, čo vypustili na počesť stratenej princeznej. veľmi sa mi páčilo, že rozprávačom bol jeden z hlavných aktérov. a malo to humor, veľmi príjemný. ani na moment som sa nenudila. zločinné dvojčatá a čarodejnica boli skvelí, ako aj tlupa zločincov s jemnou dušou. hlavne mím ma úplne dostal do kolien. a Max s Pascalom boli perfektní. bolo zaujímavé, že kráľovskí rodičia vôbec neprehovorili. a aj riešenie situácie sa mi páčilo, ona bola ochotná obetovať slobodu a on život. That's true love, folks :)

84. Annual Academy Awards (2012) (pořad)

neboli ničím extra výnimočné, ale celkom som sa zabavila. dala by som in tak 3 a 1/2* pár momentov bolo trochu trápnych, pár bolo super - ako Emma Stone s Benom Stillerom, páčilo sa mi In Memoriam, keď vynechali potlesk a vložili aj pár výrokov od zosnulých. a aj tie vsuvky o filmoch neboli zlé. najlepší bol ale Cirque du Soleill. u mňa stále vedie Hugh, ale na rozdiel od minulého ročníka saom tento aspoň vydržala pozerať

50/50 (2011)

do tohto filmu som išla s tým, že sa mi určite bude páčiť. a film to bol dobrý. príbeh bol zaujímavo a citlivo poňatý a postavy z obrazovky dýchali. a začiatok bol naozaj vtipný. a potom do bola už len jedna rana za druhou a ja som sa pomaly ani nemala kedy nadýchnuť. ale páčilo sa mi, ako nenápadne boli podané aj tie najsilnejšie momenty. zážitok po všetkých stránkach.