juta

juta

Petr S

okres Hradec Králové
Oblíbené žánry: Komedie - miluju zábavu | Horor - hrňte ho sem, chci se bát! | Sci-fi - občas je dobré prožít něco mimo realitu

homepage

YouTube: user/funnyjuta

99 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  K Červenému trpaslíku se váže taková malá historka. Před několika lety, když jsem ještě jezdil spávat k babičce, za dob krásných jsem šel spáti. Bylo to po schodech nahoru v malé místnůstce, kde babička spávala, aby nemusela poslouchati dědovo chrápáníčko. V pokojíčku byla malá kryptofašistická modrá televize a já si jí zapnul. Ulehl jsem do postele, přepínal kanály a najednou mě zarazil takový chlápek se srandovní čepicí. Zaujalo mě to, tak jsem to nechal a užíval. Byl to Lister, myslím v dílu Psychoteror. Nečekal jsem, že mi tato chvíle změní život. Hned druhý den jsem se koukal do televizního programu, jak se ten seriál jmenoval. Byl to Červený trpaslík.

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Nejlepší seriál pro geeky, ale i pro "normální" osazenstvo. Každá postava má v tomto seriálu své kouzlo. Nejraději mám samozřejmě Jima Parsonse, který ztvárnil postavu Sheldona. Jeho herecké výkony jsou ohromující. Bez něj by to nebylo ono. Tlemím se opravdu pokaždé a divím se, že každý díl toho přinese tolik, i když to trvá jenom dvacet minut. Kdo ještě neviděl ani jeden díl, ten ať to rychle napraví!

 • poster

  Comeback (TV seriál) (2008)

  Nejlepší český sitcom, který jsem kdy viděl, tolik vtipných situací... no je to prostě bezvadný seriál. Jsem rád, že i češi dokážou udělat něco opravdu dobrého a vtipného, na co se dá dívat pořád. Hlášky vynikajicí, stejně tak jako hlavní postavy a jejich charaktery. Škoda, že podobných českých seriálů (sitcomů) není víc, nic lepšího se už bohužel určitě nevymyslí tady u nás...

 • poster

  Městečko South Park (TV seriál) (1997)

  Většina lidí si myslí, že South Park je vlastně jen o sprostých slovech. Ne, není to o nich. Je to jen vedlejší produkt, který doplňuje děj. Je pravdou, že i díky tomu jsem si South Park tak oblíbil, ale nejen kvůli tomu. Líbí se mi, jak se seriál za tu dobu změnil. Ze začátku se tam vlastně řešily různé problémy dětí a teď reaguje na aktuální dění, které Trey a Matt převedou na jinou, lepší úroveň. Vůbec nechápu tu jejich neskutečnou představivost a také to, že dokážou udělat jeden díl za 6 dní. Jakou si s tím musejí dát práci všechno vymyslet a pak ještě namluvit většinu hlasů. Už existuje tolik dílů a mě udivuje fakt, že do každého dílu se dokáže vymyslet něco nového, vtipného, výbušného, co nakonec dává i smysl. No, jak se to vezme že? :D

 • poster

  2 $ocky (TV seriál) (2011)

  Tak se tu objevil další seriál, na který se dá dívat. Jak je známo, protiklady se přitahují a platí to i zde, kde je Max, která žije v baráku bez klimatizace nakupující oblečení v secondhandech a na druhé straně nafintěná Caroline, která pochází z vyšších vrstev a dbá na svůj zevnějšek. Tenhle seriál je plný dvojsmyslů, které jsou opravdu vtipné. Rozhodl jsem se zařadit ho do své desítky oblíbených seriálů, protože se u toho opravdu skvěle bavím. Dobrý výběr herců a úvodní znělka je taky parádní.

 • poster

  Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

  Tenhle seriál mám moc rád a moc mě mrzí, že ho stopli. Díky němu jsem začal více dělat dobré skutky a také jsem začal trochu věřit v karmu a možná jednou nebo vícekrát se mi to už vyplatilo. Nejen díky tomu, ale i vtipným situacím a hláškám především Randyho, který je boží sem si tenhle seroš moc oblíbil. Všechny herce, kteří hrají hlavní postavy se okamžitě staly mými oblíbenci, protože dokázali naprosto brabůrně zvládnout charaktery svých postav a i když je vidím v jiných filmech, tak si vždy představím právě je, ze seriálu Jmenuju se Earl.

 • poster

  Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

  "Británie, Británie, Británie. Provoz zahájila královna v roce 1972. Británie dnes láká stovky návštěvníků ročně, ale proč přicházejí? Nejen aby zjistili, jak správně chutnají kuřecí nugety, nebo aby si vyzkoušeli tradiční britskou zábavu - šmírování. Nikoliv! Přicházejí po stádech, aby se setkali s britským lidem." Prostě skvělý seriál, který pobaví i když zrovna zvracíte po ochutnání sušenky, kterou dělali v útulku pro bezdomovce. Best: "podle kompjůtru ne!", "jo já vim"

 • poster

  Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

  Bem bem bem bem bé be be bem bem. Sitcom, kde každý díl zaručeně pobaví. Charlie pro mě představuje toho pravého chlapa, který dokonale dokáže svést ženu svým šarmem a charakterem. Škoda že Angus už není to co dřív a že ho natolik ovlivnilo náboženství a taky že Charlie už v nových sériích nepokračuje. Ashton se své role chopil skvěle, i s ním se dokážu také skvěle zasmát.

 • poster

  Živí mrtví (TV seriál) (2010)

  Zprvu jsem nečekal, že by se zombíky šel udělat takovýto seriál. Ale když se chce, tak všechno jde. Je pravda, že každý díl je dost dlouhý, kde na jednu stranu se toho může stát hodně a nebo tam jsou scény, které se natahují. Průstřely mozků jsou zde velmi dobře zpracované a někteří zombieci vypadají fakt dobře. Nejvíc se mi asi líbila ta hned v prvním díle na trávníku jen s půlkou těla. Jinak herecké obsazení se mi zde líbí. Každý je jedinečný a tváře se snadno zapamatují. Příběh se mi líbí a druhá série mě přesvědčila o tom, že tohle je hodně kvalitní seriál. Třetí série naprostá bomba a neskutečné čekání na první díl sedmé série, který byl krutopřísný. Teď zase netrpělivě čekat rok na další sérii. :-(

 • poster

  Stranger Things (TV seriál) (2016)

  Štve mě, že jsem Stranger Things tak dlouho přehlížel, i když zde hraje Winona, ale na druhou stranu nebudu mít zase takovou prodlevu na druhou sérii, takže dobrý. :D Seriál ohromě překvapil. Hudba, někdy doslova mrazící. Úvodní znělku jsem si zamiloval a nechal jí hrát každý díl, né jako u jiných, kde tuhle část obvykle přeskakuju. Příběh suprový a propracovaný v každým detailu, návrat do devadesátek je opravdu neskutečně vydařený a všechno šlape jak má. Postupné odkrývání se mi zde moc líbilo. Tempo bylo tak akorát a na konci dílu jsem měl nutkání si ihned pustit další. Tohle všechno dělá z STčka přesně ten typ seriálu, který okouzlí a už vás nepustí. Ani druhá série nezklamala. Byla opět kulervoucí a možná ještě více našlapanější než první. Třetí série zkouknuta během dvou dní a opět stála za to. Naštěstí u této série kvalita neklesá, ale je stabilní.