Aféry - Pornoherci (2011) (epizoda) odpad!

Otrasný scenár, otrasná réžia, otrasné herecké výkony, otrasná epizóda, otrasný seriál.

Americké psycho (2000)

"Americké Psycho" je skutočne psycho, hlavne ku koncu. Christian Bale v hlavnej úlohe predviedol fantastický výkon vyšinutého magora, ale aj Willem Dafoe sa svojej menšej roly zhostil perfektne. Vystavaný príbeh tu chýba, skôr to je sled určitých udalostí a sledovanie života protagonistu. Vadilo mi to, no na konci sa všetko vysvetlilo a dáva to zmysel. Jedná sa o slušný psychologický film, ktorý sa občas pohrá aj so psychikou diváka. Musím ale povedať, že som čakal dačo iné.

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Detinské, primitívne, nekreatívne a príbehovo obrovské NIČ. No napriek tomu nesklamalo, ba naopak, naplnilo moje očakávania. Toto je presne ten typ hollywoodskeho blockbuster animáku, ktorý vznikol čisto len za účelom zisku. Veď na deťoch sa vo filmovom biznise zarába predsa najlepšie. Decko vždy príde aj s aspoň jedným rodičom, ktorý musí paradoxne za svoj lístok nedobrovoľne zaplatiť viac. Každopádne, nerobím si ilúziu o pixaroch. Každý (skoro) film je vytvorený pre 💰💰💰, avšak niektoré majú aj pridanú hodnotu. Toto by malo pri rozprávkach platiť dupľom. Akože, načo je dobrá takáto ********?!? Okej, to som sa trošku opustil, teraz k veci: Naozaj je to strašná bieda, aspoň čo sa príbehu týka. Logiku tu radšej ani nespomeniem. Animačne fajn - pekné, farebné (veď bodaj by nie). Postavy sa tiež celkom dajú zniesť (najmä king Pepa, drobci a ten žltý turbo sú obzvlášť vydarení), + sa mi páčila nutnosť spolupráce medzi Prasatami a Vtákmi (nelietavými). Humorná stránka, ktorou je to celé prešpikované do maxima, je vtipná len na absolútne minimum. Vtipy skrátka celé zle. Napriek tomu sa pár slušných scénok našlo. Jednotka ma celkom bavila až do samotného konceptu hry - vystreľovania vtákov z praku. Prvému filmu teda zakomponovanie konceptu populárnej videohry za mňa vôbec nevyšiel (nič iné však nie je toho dôvodom ako scenáristická lenivosť). Dvojka ho zase pre istotu absolútne nevyužíva (mimo dopravy v úvode). Ja sa aj z tohto dôvodu pýtam, čím by boli tieto dva filmy, keby nemali na sebe nálepku Angry Birds? No finančne úspešnými hitmi určite nie...

Aquaman (2018)

"Aquaman" je skvelý hlavne vďaka akčným častiam, ktoré sú krásne prehľadné, farebné, majú výbornú choreografiu a dopĺňa ich skvelá hudba. No a film "Aquaman" je nimi nabitý, ale nemožno povedať, že len kvôli nim je "Aquaman" taký dobrý, aký je. Ale jednoducho vyniká práve akciou. Preto Aquamana odporúčam hlavne milovníkom akčných filmov, ktorí si potrpia na dobrom príbehu a nevadí im sci-fi a fantasy.

Armáda lupičů (2021)

Noooo... Žeby prekvapenie roku. A veru aj hej. Army of Thieves má spoločné s Army of the Dead jedine tak rovnaký svet a protagonistu. V ostatných ohľadoch je ten film úplne o inom (a to nemyslím len žánrovo). Je to svieže, rýchle, vtipné, napínavé, emocionálne... Postavy do jednej vynikajúco fungujú. Viete si k nim vytvoriť vzťah. Príbeh je nečakane obsiahly. Po akčnej stránke je to tiež veľmi fajn. Spojenie s Armádou mŕtvych tomu určite nepomáha. Nato, že to je "len" spin-off, tak hlavný film strčí do vrecka úplne s prehľadom. V podstate ide o čistý opak Armády mŕtvych (kto ju videl, domyslí si). Áno, netvrdím, že je to jeden z najchytrejších filmov, aký kedy vznikol, ale čert to ber, pretože sa jedná o velice kvalitnú zábavu.

Armáda mrtvých (2021)

Lákalo to na nadupanú zombie jazdu, v ktorej sa nič nebude brať vážne. Preto som sa na Army of the Dead tešil. Výsledok je ale dosť iný. Prekvapivo tu máme dramatické osobné linky, ktoré sú však vysoko nezaujímavé. Na úkor nich je tých uletených pasáží vzhľadom na stopáž filmu pomenej. Akcia ako taká je zato vydarená, ale očakával som oveľa viac kontaktných fajtov, pri ktorých sa bude ako zbraň využívať čokoľvek, čo príde do ruky, než len strieľanie so samopalmi a pod. Vizuálne celkom vymakané. Občas iritovalo správanie postáv, zato Kate bola jak retardovaná po celý čas. Rovnako som sa tešil, že sa tvorcovia nebudú s postavami maznať. Avšak umieranie klaďasov sa de facto rozbehlo až v závere a navyše skoro každý mal rozlúčkový slow motion a jeho smrť nebola vôbec nejak neúctivá, ako by si to pýtalo (česť výnimkám). Brutalitky sú ale vymazlené a je ich dosť. Celkovo sa to priamo neťahalo a ani som sa vyložene nenudil, no 148 minút bez poriadnej dávky akcie robí z Armády mŕtvych nezáživný film. P.S.: Vždy som rád, keď tvorcovia prídu s inováciou a spravia zombíkov trochu "inak". Škoda len, že sa to poriadne nevyužilo.

Artemis Fowl (2020)

Nejedná sa určite o tak príšerný film, ako to má tu hodnotenie. Každopádne, nejedná sa ale ani o dobrý film. Je preto isté, že sa na základe ohlasov na "Artemis Fowl" Disneymu nepodarí vygenerovať novú fantasy ságu, ako bolo určite zamýšľané. K filmu: Príbeh je nepostačujúci, dosť jednoduchý, priamočiary. Skrátka v priebehu filmu nedôjde k žiadnemu výraznejšiemu zamotaniu deja, okrem začiatočnej zápletky. Postavy sú nevýrazne napísané aj zahraté. Teda až na elfskú veliteľku a obrieho trpaslíka - tí sú celkom zaujímaví. Judi Dench a Josh Gad odviedli parádnu prácu. Finále je chaotické, človek netuší, čo sa vlastne deje.

Avatar (2009)

Tak toto je BOMBA! Prepracovaný príbeh, výborní herci, skvelá hudba, nadupaná akcia a najlepšie CGI efekty, aké som kedy videl (spolu s filmom Kniha džungle (2016)). A to pritom vznikol v 2009! Takto by sa dal zhrnúť film "Avatar". Obdivujem Jamesa Camerona zato, čo dokázal (a nielen v tomto snímku). P.S.: O 2 roky by sa malo s pokračovaniami roztrhnúť vrece, tak pevne verím, že to bude stáť za to.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Po Avengers jednotke som sa na dvojku veľmi tešil. Za prvé, že prvá MCU tímovka je jeden z mojich najobľúbenejších filmov a za druhé, že "Avengers 2: Vek Ultrona" režíroval znovu Joss Whedon. Bol som ale veľmi sklamaný. Namiesto veľkolepého akčného filmu s dobrým príbehom som dostal nejakú psycho-drámu, veľmi podobnú filmu "Neuveriteľný Hulk". Okrem dokonalej finálnej bitky stojí skoro všetko ostatné za prd.

Avengers: Endgame (2019)

Pekné zakončenie jednej veľkej éry Marvel Cinematic Universe. Je to film, ktorému môže len ťažko nejaký Marvel-fanúšik niečo vytknúť. Mňa sklamalo, že nezomrelo viac Avengerov (mohlo to byť viac epickejšie, dojímavejšie a celkovo lepšie). A finálna bitka mohla byť dlhšia. Ale aj tak je pre mňa Endgame omnoho lepší film ako Infinity War.