KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 6.8.2020  22:37

Keď sa dvaja bijú, tretí vyhráva. Toto príslovie vystihuje finále filmu "Vojna o planétu opíc". Vírus zmutoval, ľudia zprimitívneli a opice prežili. Musím uznať, že sa jedná o parádne zakončenie a srandovný paradox. Sklamali ma dve veci, v podstate iba jedna: Chcel som, aby finálna bitka bola epický nadupaný súboj opice vs ľudia jak sa patrí. Zo začiatku filmu sa to tak aj javilo, lenže nakoniec ten posledný súboj bol ľudia vs ľudia (vojaci vs vojaci). Opičiaci sa snažili iba prežiť a ísť si šťastne žiť na samotu. Druhá vec je súčasť tej prvej a nebolo to ani tak sklamanie, ale Caesar sa mal mstiť, opice sa mali mstiť, zabíjať bez zľutovanie vojakov, ale znovu... nestalo sa. Hlavne na tieto udalosti lákali trailery najviac, tak preto také sklamanie. Jedná sa však celkovo o skvelú komornú (a skutočne) vojnovú drámu s koncom, ktorý sa nedá považovať ani za šťastný, ani za smutný. V Úsvite tvorba Michaela Giacchinoa bola fajn, mierne nadpriemerná záležitosť. No ale tu... tu sa znovu ukázal, akým je dobrým hudobným skladateľom (jemu dramatická hudba proste ide). Vizuál je... jednoducho perfektný. Herecky zrejme najlepšia časť. Doteraz (čo som ja videl) rozhodne najlepšia úloha Andyho Serkisa. Užíval si to po celú trilógiu. Príbeh sympatického opičiaka Caesara, ktorý prežil skutočne zaujímavý a rozhodne pre neho nečakaný a plne nabitý život, sa končí. U mňa si určite niekde miesto našiel. P.S.: Nato, že sa jedná o blockbusterovú trilógiu, tak jednotlivé filmy menili žánre a smerovanie deja malo 180 stupňové otáčky + koniec, kedy došli slová, sa jedná o (aspoň pre mňa) unikátny počin, ktorý ma avšak celkovo až tak za srdiečko nechytil.

• 10.1.2019  20:47

Fajn záležitosť na vianočné obdobie. Vtipné, občasne i milé a vcelku zábavné. Kurt Russell parádny, aj mladí hrdinovia slušne zahraní. Príbeh je síce videný už mnohokrát, ale to vôbec nevadí. Zamotanie a vyvrcholenie nejak extra komentovať nebudem... áále povedzme si, že to malo určité problémy - samozrejme chápem, že lepšie spraviť to ide ťažko.🎅🎄

• 3.1.2021  00:02

Pri "The Christmas Chronicles 2" platí to príslovie „aj menej je niekedy viac“. Tentokrát sa réžie aj časti scenára ujal samotný Chris Columbus. Všetko je väčšie, snaží sa to byť zaujímavejšie a veľkolepejšie. Každopádne táto snaha tvorcom vôbec nevyšla. Akurát o dosť väčšie množstvo CGI je celkom podarené a takisto potešilo trošku santovskej mytológie. Postavy: Záporák ok. Mrs. Claus sa väčšinu času len usmievala od ucha k uchu, ale tiež v pohode. Zádrhel nastáva u detských protagonistov - akože jasné, chápem, že Teddy je už starší a bolo potrebné tam dať niekoho iného... áále Kate v teenagerskom veku... no... Skrátka úplne iná postava je z nej zrazu. Jej malý "kamoš" je nudný. Koho ale treba pochváliť, je Kurt Russell, ten si to znovu neskutočne užil. Komediálne film dosť zlyháva, tak tam to aspoň Kurt zachraňuje (Santovo spevácko-tanečné číslo veľmi potešilo). Príbeh je oproti jednotke strašne komplikovaný, a to je práve ten problém. Jasné, prvý film bol jednoduchý a jeho dej už veľakrát videný, ale bol veľmi fajn a pobavil. Dvojka síce nenudila, ale ani nepobavila.

• 27.4.2019  02:21

Na toto sa už ani nedá povedať horor, pretože hororových prvkov je tu minimum. Film sa viac zameriava na preskúmavanie postáv ako takých. Čiže máme tu viac romantiky, drámy a o niečo viac je tu aj komediálnych prvkov ako v prvom dieli. Bohužiaľ, žáner sci-fi je tu v až moc veľkej miere a do príbehu sa mi to veľmi nehodilo. To, že "Všetko najhoršie 2" "nie je" horor mi nevadilo, lebo horory nemusím. Fanúšikom hororov "Všetko najhoršie 2" neodporúčam, pretože by ich to určite sklamalo. Naopak, jedná sa skôr o veľmi dobrú paródiu na tento žáner. V celku je "Všetko najhoršie 2" mierne nadpriemerný film (slabší ako jednotka) so sympatickým hercami a ich výkonmi.

• 27.6.2019  16:49
    Všechno, co mám rád (TV pořad) (2017)

Občas prídu zaujímaví hostia, ale inak dosť slabé, čo sa obsahu týka. Na druhej strane... Kandráč má bohatú zásobu celkom slušných vtipov, na Skrúcaného sa dá tiež pozerať a Ander z Košíc svojimi frkmi dodáva koncu body.

• 10.7.2019  02:09
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Rovnako ako Krausova talk-show je aj "Všechnopárty" veľmi zábavná relácia s hosťami nielen zo showbiznisu.

• 16.1.2021  23:55

Vyzerá to zaujímavo. Som zvedavý, ako to bude postupne meniť žánre. Epizóda jeden ako sitkom bola podarená.

• 21.1.2020  23:34

Úžasne vytvorený a prepracovaný svet na rovnakej úrovni ako Star Wars alebo príbehy zo Stredozeme (Pán prsteňov, Hobit). Vizuál, hudba, bitky sú parádne. Postavy tiež dobre fungujú. Veľká chyba podľa mňa bola, že "Warcraft: Prvý stret" nebol rozdelený na dve časti alebo z toho celého mohol byť rovno seriál. Pretože vo filme nie je viac vecí vysvetlených (čo, ako funguje) a viaceré postavy tu nemajú toľko miesta, koľko by si zaslúžili. Preto som niektoré dejové zvraty chápal ťažšie.

• 18.1.2021  19:45
    Wonder Woman (2017)

"Wonder Woman" je zaiste najlepším filmom z DCEU, ktorý nám bol doteraz predstavený. Parádne akčné scény - či choreograficky, tak aj vizuálne (mimo záverečný fight) - ktoré vhodne využívajú slow motion. Slušný príbeh s nevšednou pointou na zamyslenie. Dosť vydarená hudba. Sympatické postavy. Akurát Gal Gadot mohla byť v niektorých situáciách presvedčivejšia. Keby to porovnávam s prvým Kapitánom, Wonderka by jasne vyhrala - minimálne vďaka udržaniu solídnej historickej atmosféry.

• 14.8.2019  00:13
    Ylvis: The Fox (What Does the Fox Say?) (hudební videoklip) (2013)

1* za kulisy, inak odpad!.

• 6.12.2020  20:36

Z traileru to pôsobilo iba ako uletená komédia s jednoduchým dejom, ale dobrou zápletkou. Pustil som si film a po niekoľkých minútach sa to začalo nejako zamotávať. Od toho momentu až po koniec filmu sme sa o Diane dozvedeli veľmi veľa a v podstate ona si prešla určitým charakterovým vývojom. Každopádne povedal by som, že "Identity Thief" je výborná komédia, avšak s prvkami dojímavej drámy. O tú komediálnu zložku sa samozrejme postarala skvelá ústredná dvojica v podaní Jasona Batemana a Melissy McCarthy. Film má samozrejme niekoľko problémov, ale nejedná sa o nič strašné. Mňa skrátka toto bláznivé road movie bavilo. P.S.: Bol som trochu sklamaný z malinkého priestoru Jona Favreaua.

• 1.7.2020  23:05
    Zem je láva (TV pořad) (2020)

Koncept pôvodnej "domácej" hry nevyužitý. A to popritom možností bolo kopec. Čo sa ale týka technickej stránky, tak tá bola na úrovni, akú by mala takáto show mať. Takže škoda, že z toho nakoniec bola iba ďalšia prekážková show, ktorých sme tu už mali veľa.

• 2.7.2019  12:38

Tvorcovia nezvládli zadaptovať knihu tak, aby film nepôsobil ako nejaká zlepenina jej najdôležitejších častí. Knihu som nečítal, takže neviem posúdiť či všetko podstatné, čo kniha obsahovala je vo filme zachytené alebo či jej nespravili hanbu. Vizuálne je to veľká bomba. Zlatý kompas mal byť prvým filmom série natočenej podľa knižnej trilógie His Dark Materials, ktorá má okrem Zlatého kompasu ešte diely Magický nôž a Jantárový ďalekohľad. Podľa mňa film Zlatý kompas dobre našliapol sériu, ktorá by mala parádne obsadenie (Nicole Kidman, Daniel Craig, Eva Green, Sam Elliott, Ian McShane, Ian McKellen, Christopher Lee, atď...), nuž nevydalo. P.S.: Tento rok sa dočkéme novej adaptácie His Dark Materials, tentokrát vo forme seriálu. Tak držím palce, nech sa to podarí.

• 14.7.2020  02:14
    Zombieland (2009)

Má to byť hlavne paródia na filmy so zombie tématikou, ale funguje to možno tak na 50%. Deju chýba nejaký hlbší príbeh, nejaká poriadna kostra. Vtipné mi to tiež až tak moc neprišlo. Je tu veľké množstvo nezmyslov a chýb. Ale zato hlavná štvorka či už ako postavy alebo ich predstavitelia sú veľmi fajn. Oceňujem aj brutálnejšie poňatie.

• 16.7.2020  02:27

Hneď na úvod upozorním, že aj keď som dal filmu "Zombieland: Rana istoty" rovnaké hodnotenie ako jednotke, tak dvojka je pre mňa oveľa lepším filmom. "Zombieland" považujem za mierne podpriemerný film, ale toto pokračovanie považujem za mierne nadpriemerný. Rovnaké hodnotenie teda zapríčiňuje nízky počet stupňov hodnotenia. Teraz ale k samotnému filmu. Prvá polovica poňatím veľmi pripomína jednotku. Avšak od sekvencie v hoteli to začne naberať grády. Hlavná štvorka aj s novými postavami sú fajn. Najlepšou vecou na tomto filme je však Woody Harrelson a jeho postava Tallahassee. A finále nebyť časti s monster truckom by bolo parádne. Celkovo je "Zombieland: Rana istoty" oproti jednotke omnoho zábavnejší a sympatickejší film s poriadnym príbehom a zápletkou, ktorý neobsahuje až toľko nelogičností.

• 19.7.2019  00:11
    Zámena manželiek (TV pořad) (2004)

Občas sa zabavím na dementnosti niektorých účastníkov tejto show.

• 5.8.2020  16:02

Príbehovo a aj žánrovo sa jedná o dosť odlišný film ako bol "Zrodenie planéty opíc". Tým pádom je ťažké určiť, ktorý bol lepší. "Úsvit planéty opíc" je dráma o rodine, priateľstve, avšak aj o zrade a pomste (tá tu zohrá dôležitú úlohu). A práve Kobova linka mi prišla až príliš prehnaná. Ale nevravím, že bola zlá. Jason Clarke so svojou postavou je rovnako sympatický, ako bol v prvom diele James Franco. Šimpanz Caesar zmužnel, zostarol (aj vizuálne) a stal sa z neho rozvážny vodca. Andy Serkis je proste kráľ motion capture technológie. Jedná sa predsa len asi o niečo horší film ako bol predchodca, no séria rozhodne neupadá.

• 12.8.2019  01:48
    Čelisti 3 (1983)

Čaro prvých Čeľustí sa už definitívne vytratilo a "Čeľuste 3" sú iba béčkovou drámou s otrasnými vizuálnymi efektami. Na druhej strane som čakal väčšiu sračku a herecké výkony celkom ušli. Ak by ale nebolo skladby "Shark" od Johna Williamsa, znížil by som moje hodnotenie o jednu hviezdu.

• 2.8.2019  03:17
    Čelisti II (1978)

"Čeľuste II" nerobia hanbu svojmu kultovému predchodcovi a sú mu slušným pokračovaním. Ale aj tak neprinášajú nič nové. Znovu je tu žralok, ktorý požiera návštevníkov pláže, policajt, ktorý tomu chce zabrániť a starosta, čo sa stará iba o zisk mesta. Narozdiel od jednotky, v dvojke nejde zo žraloka taký veľký rešpekt. Veľa scén sa zbytočne preťahovalo a mňa to dosť iritovalo, hlavne tie, v ktorých žralok útočil na jachty s teenagermi. Navyše mi tu veľmi chýba Richard Dreyfuss ako výskumník z morského ústavu. Na druhej strane tu znovu máme skvelého Roya Scheidera a.k.a. Martina Brodyho a samozrejme výbornú hudbu Johna Williamsa, ktorí film pozdvihujú o level vyššie.

• 12.8.2019  23:55

Film "Čeľuste: Odplata" chcel veľmi kvalitou nadviazať na prvý a druhý diel, ale robí im skôr hanbu. Nehovorím, že sa naň nedá pozerať. Všetky neakčné pasáže sú pozerateľné, ale keď prídu "akčné", začne sa človek nudiť. Akcia je nepriehľadná, často prepchaná flashbackmi a je jej strašne málo. Žralok nevzbudzuje žiaden rešpekt, pôsobí ako gumená nafukovačka. Celý ten koncept o tom, že sa Veľký biely žralok chce pomstiť rodine Brodyovej zato, že Martin Brody kedysi zabil jeho druhov je nereálny, nelogický a trápny. P.S.: Ak by tu neboli Michael Caine a Mario Van Peebles, určite by bolo moje hodnotenie o hviezdičku nižšie.

• 1.8.2019  02:49
    Černé vdovy (TV seriál) (2019)

Po prvej epizóde som si hovoril: "No, námet dobrý, spracovanie horšie". Ďalšie epizódy, ma ale presvedčili, že sa jedná o veľmi podarený, oddychový seriál, pri ktorom som sa riadne nasmial. Prekvapilo ma ale to, že aj keď sa jedná o oddychový seriál, pri ktorom netreba moc rozmýšľať, je príbeh dosť zamotaný a v každej epizóde sa rieši viac vecí naraz. Každá jedna epizóda veľmi rýchlo utečie a ja som mal vždy veľkú chuť si pustiť ďalšiu (ale nemal som nato čas). "Čierne vdovy" vynikajú najmä skvelými hercami. Každý jeden herec, ktorý mal hlavnejšiu úlohu, (hral aspoň v dvoch epizódach) predviedol fantastický výkon. S hercov musím vypichnúť hlavne Jitku Čvančarovú, na ktorej som sa asi najviac nasmial. Trochu ma mrzí, že Bolek Polívka ako Olin Nekula nedostal viac priestoru. Po Četníckych humoreskách sa určite jedná o najlepší český krimi-komediálny seriál. P.S.: Až by bola 2. séria, tak dúfam, že ju neposerú a udrží si kvalitu prvej.

• 29.7.2019  01:59

Tri zúfalé ženy zabijú svojich manželov, pretože život s nimi už nemohli ďalej znášať. Onedlho ale zistia, že bez nich sú úplne stratené. Do toho sa ešte pripletie brnenský poručík Olin Nekula, ktorý si je na 100% istý, že smrť ich manželov nebola nehoda. Ako oddychovka je to zatiaľ v poho.

• 29.7.2019  16:58

Druhá epizóda je o poznanie lepšia ako tá prvá. Pomaly, ale isto sa nám príbeh začína zamotávať a naberá grády. Jediné, čo ma strašne sere je ten debilný veliteľ pražskej polície, ktorý uberá seriálu dramatickejšiu atmosféru.

• 30.7.2019  02:19

Zatiaľ bezpochyby najlepšia epizóda. Pri treťom diely, narozdiel od predchádzajúcich, som sa už vôbec nenudil. Epizóda ide svižným tempom, zápletka sa ďalšou vraždou ešte viac zamotáva a Bolek Polívka tu má konečne viac priestoru. Znovu jediná vec, čo ma na tretej epizóde sere, je ten dementný pražský policajt Písařík.

• 30.7.2019  18:07

Ďalšia svižná epizóda, ktorá mi rýchlo utiekla. Štvrtá epizóda je skôr romantická komédia, než čierna komédia. Niekomu môže príliš veľa romantiky vadiť, mne to ale absolútne nevadí, aj keď romantické filmy nie sú môj čajíček. P.S.: Stále dúfam, že Písařík dostane infarkt a bude od neho konečne pokoj.

• 31.7.2019  01:43

Epizódu 6 ovládla Jitka Čvančarová, vďaka ktorej som sa bohovsky zabával. Šiestou epizódou sa nám začína seriál pomaličky rozmotávať. Troch ma ale mrzí, že Bolek Polívka a.k.a. Olin Nekula tu bol zas dosť v ústraní. Super epizóda.

• 31.7.2019  18:56

Aj po záverečnom diely seriálu o vdovách, ktoré (ne)zabili svojich manželov zostáva pár nevysvetlených vecí. Preto by som sa nečudoval, keby sme sa o rok či dva dočkali ďalšej série. A musím povedať, že by som si ju s radosťou pozrel. P.S.: Predsa sa ukázalo, že Písařík nie je taký blbec, akého zo seba robil.

• 26.10.2019  09:36
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

Potom, čo som zistil, aké nekalé praktiky sa v tejto show robia (dokonca vo všetkých ročníkoch), som poriadne sklamaný a znechutený. Preto každému ročníku strhávam 2 hviezdičky navyše.

• 4.12.2018  16:52
    Česko Slovensko má talent 7 (TV pořad) (2018)

Veľmi ma sklamalo odfláknuté Semifinále, za ktoré musím strhnúť 1 hviezdičku. Veď peňazí majú dosť, a preto nechápem tento ich krok. Moderátori boli oproti predchádzajúcim ročníkom slabší. Jandová bola prvý raz v porote a bola celkom fajn. Mórová mi prekvapujúco tento rok nevadila. Inak celkom fajn - to isté čo minulé 2 ročníky, až na Semifinále. P.S.: Z hlasovania divákov som bol sklamaný.

• 4.4.2020  02:22
    Česko Slovensko má talent 8 (TV pořad) (2019)

A ja som si myslel, že sa poučia z minuloročného "semifinále", ale nie. Rovno ho zrušia celé a dajú výber iba pomocou esemesiek. Palec hore dávam za účasť Jiřiny Bohdalovovej (aspoň nejaké ozvláštnenie) a samozrejme za skvelé číslo Diany "Lady Viky" Mórovej.