KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 23.7.2019  13:33

Tak tentokrát musel poručík Columbo spolupracovať s "mafiou", aby mohol dolapiť vraha. "Podivní spojenci" je epizóda výborná, ale predsa len má jednu veľkú chybu. Columbo hovoril, že vraha nemôže nijak usvedčiť a kvôli tomu sa muselo udiať to divadlo na konci. Tu Columbo zrejme zabudol alebo skôr scenáristi zabudli, že vraha by bolo ľahké dostať aj bez toho divadielka, pretože alibi hlavnému podozrivému nemohol nik potvrdiť.

• 17.3.2019  02:40

Hhhhmmmmm, detektív, ktorý vyšetruje vraždu, ktorá sa stala na výletnej plavbe loďou, na ktorej on čírou náhodou bol.....to mi niečo pripomína. Moje šedé bunky mi hovoria, že asi ide o poctu malému guľatému belgickému súkromnému detektívovi, ktorý tiež musel riešiť podobný prípad.

• 27.7.2019  17:34
    Columbo - Série 3 (série) (1973)

3. séria sa od predchádzajúcich dvoch líši tým, že nie sú všetky postavy vrahov na jedno kopyto. Predstavia sa nám tu vrahovia, s ktorými budeme súcitiť a chápať ich, prečo museli vraždiť. Vlastne nám ich bude ľúto a zavraždení sa nám budú hnusiť. A to v epizódach "To je vražda, povedalo portské" a "Labutia pieseň". Potom sa nám predstavia vrahovia, ktorých by sme za ich skutky najradšej sami popravili. A to v "V núdzi poznáš priateľa" a "Kandidát zločinu". P.S.: Zatiaľ najlepšia séria.

• 28.7.2019  00:45
    Columbo - Série 8 (série) (1989)

Trochu som sa obával, že nové časti nebudú dosahovať kvalitu tých starých. Musím ale povedať, že som sa nemal čoho báť. Stále to sú kvalitné Columbovky a stále je to ten istý poručík Columbo so svojim psom, starým autom, pomačkaným baloňákom . . . Pochopiteľne sa nejaké tie veci zmenili, napr. poručík nám zostarol :-D. Veľa vecí sa zmenili k lepšiemu, napr.: výprava, kamera. Na druhej strane sú tu veci, ktoré sa zmenili, ale nie k lepšiemu a ani nie k horšiemu, napr. oveľa brutálnejšie vraždy. Každopádne si seriál stále drží výbornú kvalitu.

• 23.12.2018  00:25

Toto je prvá epizóda, v ktorej som súcítil s vrahom, chápal som vrahovu nutnosť spáchať tento zločin a myslím, že spravil... no, správna vec to asi nebola, ale tak... Navyše mi bola tá postava veľmi sympatická, najmä vďaka jeho predstaviteľovi, ktorým bol Donald Pleasence. Inak ďalšia veľmi podarená časť.

• 7.10.2018  02:02

Veľmi veľmi dobrá časť. Peter Falk bol ako režisér výborný, škoda, že režíroval len túto časť. Ani som nevedel kto je režisérom, dozvedel som sa to až pri záverečných titulkách. Trochu mám pocit, že sa to odlišuje od predchádzajúcich častí, myslím tým dejovo. Veľmi sa my páčilo ako celú vraždu náš vrah naplánoval. Zatiaľ jediná časť pri ktorej som si myslel, že Columbo je naozaj v koncoch, jediná časť pri ktorej som si s napätím obhrýzal nechty a čakal ako sa to celé skončí. Taktiež musím podotknúť, že všetci herci boli vynikajúci, rovnako ako aj scenár a samozrejme, Falkova réžia.

• 25.7.2019  01:54

V tejto epizóde Columbo dokonale ukázal, aký je skvelý vyšetrovateľ, ale aj psychológ. Dvoch ľudí, ktorí spoločne spáchali vraždu dokázal poštvať proti sebe, aby sa navzájom usvedčili. Náš obľúbený poručík to skrátka s vrahmi vie.

• 23.2.2019  03:05

Klasická columbovská epizóda so všetkým, čo má dobrá Columbovka mať (dobrá hudba, pôsobivá atmosféra, skvelý Peter Falk). Ale preboha, čo mal znamenať ten koniec. Keď už si tá ženská po večernom vykonaní vraždy na druhý deň ráno nič zo včerajšieho večera nepamätala, prečo sa správala po celí čas vyšetrovania ako keby chcela priviesť Columba na zlú stopu a bola celí čas nervózna ako keby jej horelo pod kotlom? Zrazu prišiel večer, keď k nej mal prísť Columbo na návštevu a ona sa zrazu začala správať ako keby bola úplne mimo, ale dovtedy sa správala ako čistá vrahyňa. Možno je to nedomysleným scenárom alebo nepresvedčivým výkonom herečky, ale ten koniec bol fakt divný.

• 13.7.2019  23:55

Táto časť je tak veľmi zamotaná, že som nemal ani len potuchy, kto je vlastne vrah. Zistil som to až na konci, samozrejme, keď ho Columbo odhalil. :-D

• 16.7.2019  01:34

Úplne prvý film s naším obľúbeným poručíkom Columbom, a zároveň jedna z najlepších, ak nie aj najlepšia Columbovka.

• 21.8.2020  20:08
    Defending Jacob (TV seriál) (2020)

Veľmi silný komorný počin. Herecké výkony sú famózne. Hlavne teda Chris Evans, ktorý stvárňuje hl. postavu, tu úplne zažiaril. Normálne som rád, že v MCU už skončil. Nie, že by bol ako Cap zlý, ale ukazuje sa, že dokáže veľmi dobre zahrať aj dramatické role. Respektíve, že môže skvele hrať hlavnú postavu aj vtedy, ak nie je súčasťou nejakej populárnej série a jeho fanúšikovia mu to zožerú, nech hrá akokoľvek. Toto sa ukázalo už pri "Na nože". Ale tu... tu si ma svojím stvárneným postavy otca - prokurátora, ktorému obvinia syna z vraždy, získal. Skrátka tak výborne hrajúceho Chrisa Evansa si nechám lúbiť aj do budúcna. Inak... počas sledovania celého procesu od vyšetrovania po obvinenie až po súdny proces, som sa zamýšľal nad tým, aké to musí byť, keď ťa krivo obvinia, aké to musí byť, keď sa na teba verejnosť pozerá ako na netvora, ale ty si v skutočnosti nič nejak zlé nespravil. Extrémne mrazivý pocit. Jednotlivé epizódy síce trvajú v priemere 50 minút, ale odsýpajú ako keby mali polovičnú stopáž. Nudiť sa skrátka nebudete. Seriál sprevádza dosť dobrá hudba, aj vďaka ktorej atmosféra tak dobre funguje. Hlavne úvodný soundtrack je parádny. Ten doprevádza veľmi zaujímavé intro, ktoré má fantastické prechody. Príbeh je samozrejme zaujímavý, mrazivý. Nejak sa to začne, zamotá a vyvrcholí. Ľudia tu píšu, že koniec nebol uzavretý, že sme sa vlastne v skutočnosti nedozvedeli, kto je vrah... no ale my sme sa to dozvedeli, aj keď nie priamo. Ja takéto rozhodnutie od tvorcov akceptujem a príde mi, že to bolo asi lepšie riešenie, nech to má takýto tajomnejší podtón. Najlepšia časť je bezkonkurenčne "Job", v ktorej prebiehal súdny proces. Naopak za najslabšiu považujem časť poslednú, ktorá bola extrémne uponáhľaná a... akási divná oproti predošlým epizódam. Postavy sú nielen výborne zahraté, ale aj veľmi slušne napísané. Andy Barber (ktorého, ako som už písal vyššie, fantasticky stvárnil Chris Evans) si prešiel rozsiahlou charakterovou "zmenou". Na konci ktorej si musel položiť dôležitú otázku. P.S.: Toto je také menšie negatívum: Barberovcom zrejme vykapali všetci príbuzní (teda okrem Billyho), keďže sa tu nikto z nich neobjavil, hoci mali v rodine obvinenie z vraždy.

• 30.7.2020  22:14

Sánka dole... Nemám slov. Asi len toľko, že pred pozretím epizódy som rozmýšľal, podľa čoho bola pomenovaná. Dá sa povedať, že má dvojvýznam. Odkazuje na činnosť, ktorú pomenúva, ale aj na... no, budete dosť prekvapení, čo sa za tým ešte skrýva. V príbehu ide už skutočne do tuhého, tak som zvedavý, ako sa to celé rozuzlí. Už sa zdalo ku koncu epizódy, že zrejme vieme, kto je vrahom. Lenže potom prišla posledná scéna a záber, ktorý rozuzlenie naspäť zahalil tajomnom. P.S.: Ako tu väčšina píše, jedná sa bezpochyby o najlepší diel.

• 28.7.2020  19:28

Epizóda veľmi dobrá, len už to nie je tak úderné, ako predchádzajúce časti. Hlavne kvôli tomu, že sledujeme iba vysporiadavanie sa rodiny s udalosťami, ktoré nastali. K žiadnemu ďalšiemu odhaleniu alebo zamotaniu deja nedochádza. Ani sme sa nedozvedeli nič o noži, ktorý sa našiel na konci 2. epizódy.

• 28.7.2020  21:00

Názov "Damage Control" skvelo vystihuje 4. epizódu. Prípad a "vyšetrovanie" sa pomaly začína vymykať spod kontroly. Niektoré postavy začínajú pochybovať o pravdivosti určitých tvrdení. Objavili sa tu nové skutočnosti. Každopádne príbeh pre diváka stále zostáva zamotaný. Sám neviem komu veriť. No myslím si, že každý podozrivý má kus masla na hlave.

• 27.7.2020  01:51

Zaujímavé, tajomné a úderné. P.S.: Posledných 5 minút bolo najlepších.

• 31.7.2020  01:37

Posledný diel bol krok mimo. Od konverzácie medzi Andyim a Billim to šlo dolu vodou. Dej bol uponáhľaný. Postave Jacobovej matky začalo hrabať, ale že poriadne. To som fakt nepochopil, prečo to takto spravili. A tá sekvencia v aute... ako ktorá normálna mater (a Laurie bola normálna) by niečo také urobila?! Navyše ona po tom náraze vyzerala jak zdochnutá a Jacob vyzeral byť v pohode, ale ako sa ukázalo, tak Laurie mala iba škrabančeky a práve Jacob bojoval o život. Ako sorry, ale doteraz tak kvalitný seriál spraví taký fail?! Príde mi divné, že potom, ako súd uznal Jacoba nevinným sa nikto jemu blízky neprišiel ospravedlniť, nezagratulovať mu. Dôvod, pre ktorý sa priznal pán pedofil k vražde je vysvetlený fakt dobre, má to spád, zároveň je to aj trochu smutné, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zabil on. Pokiaľ to teda nebola nejaká iná neznáma osoba. Aspoň to nebolo tak jednoduché, ako sa javilo. Každopádne to, čo spravil Billy Barber bolo dosť silné, najmä jeho veta o dobrom otcovi. Všetci (no skoro) tu píšu, že sme sa nedozvedeli, kto je vlastne vrah. Na toto mám len jednu odpoveď: Ten, kto aspoň trochu chápe ako funguje ľudská psychika a vyvíjanie tlaku na ňu, si myslím, že v tom má jasno, lebo rozhovor v aute pred haváriou nám dal jasnú odpoveď (minimálne na 90%).

• 30.7.2020  01:35

Začína ísť do tuhého. Veľmi sa teším na súdny proces. P.S.: Posledná scéna parádna... zimomriavky.

• 21.9.2018  00:32
    Deflation (2001)

Pár-krát som sa pousmial, napr. dedko meditujúci v tráve. Hudba bola skvelá, takáto komediálna hudba sa tam perfektne hodila. Ale inak ako píše Sfinkter: "nezmysel bez akéhokoľvek zdelenia". Takéto amatérske klipy nemajú na ČSFD čo hľadať!

• 2.2.2020  02:35

Hlavný koncept je síce dosť otrepaný, ale "Dokonalá lož" dokázala sakra prekvapiť koncom. Tušil som, že sa nakoniec karta obráti. No ale takýto perfektný obrat som nečakal. Dosť ma prekvapilo, že sa film postupne začal uberať skôr thrillerovým štýlom, než komediálnym. Ian McKellen je perfektný. Jeho postava nám je v priebehu celého filmu detailne rozobraná. A aj napriek tomu, že je sviňa, je sympatický. Rovnako skvelá je aj jeho kolegyňa Helen Mirren. O jej postave platí to isté. Celkovo ako duo im to ide na výbornú. P.S.: Ian McKellen znovu dokazuje, že je jedným z TOP hollywoodskych hercov, ktorí sa neživia iba hraním v blockbusteroch.

• 21.5.2020  23:06
    Doom (2005)

"Doom" je dokonalým príkladom toho, ako sa dá aj dobre našliapnutá akčná pecka sku*viť. Prvá hodina bola výborná, po skoro všetkých stránkach... ale potom... potom to začalo. Charakterový prerod postavy Dwayneho Johnsona o 180 stupňov, dementné finále (ktoré malo pripomínať atmosféru hry, nuž nevydalo) a nie moc dobre (alebo nie úplne logicky) vysvetlená záhada okolo tajomnej archy. Toto zhodilo film, pri ktorého prvej hodine som si hovoril, že to bude plný počet. Nesmiem zabudnúť poznamenať, že herci sa veľmi snažili. Naopak hudba bola otrasná po celú dobu filmu (neviem či to bol zámer, aby sa hudba vo filme priblížila hudbe z hier, ale ak áno, tak treba si zobrať, že film je film a hra je hra, a preto sa to do filmu nehodí). A posledný klinec do už aj tak dobre upevnenej rakvy zabili titulky spolu so "songom".

• 25.1.2020  18:14

Fantastický dramatický film ťahá dolu "preblockbusterovaný" koniec, respektíve posledných 20 minút. Luke Evans je znovu výborný. Príbeh je originálny. Ukazuje nám, ako sa zrodilo najznámejšie hororové monštrum. Bitky, masky a kostýmy sú tiež na jednotku.

• 24.1.2021  00:12
    Děsivá setkání (TV pořad) (2019)

Nemám rád tieto typy "Reality show", ktoré sa tvária jak skutočné, ale popritom sú nahrané. Navyše ma strašne iritujú také, čo sú ešte aj neschopne spracované a tá umelosť z nich preto neskutočne sála. Toto je práve prípad "Prank Encounters". Nepredstaviteľné je už len to, že 17-ročný týpek by bol schopný riadiť takýto náročný projekt. Videl som zatiaľ len prvú časť a normálne aj napriek svojej krátkej stopáži ma... vcelku nudila. Tým ľudom som neveril ani nos medzi očami, tak jak im preboha mohli uveriť tie akože obete. Čiže aj dosť zle zahraté musím povedať. "Moderátor" Gaten Matarazzo tu slúži čisto len ako lákadlo, pretože inak neviem koľko divákov by na to vôbec kliklo.

• 8.12.2020  19:17

Napínavé s dobrou atmosférou. Mysterióznosť tomu dodáva miestami burtonovský efekt. Herecky veľmi dobre zvládnuté. Príbeh by sa dal opísať ako smutný život Silasa Lamba, ktorý nezvládol tlak a trošku mu preskočilo. Snažil sa len pomôcť a nikdy neublížiť bezdôvodne. A na mňa tá scéna pri požiari, a tým vlastne aj celý film pôsobil neveselým dojmom. Avšak potom prišiel koniec a s ním obrovský šok, ktorý mi hneď na tvári vyčaril úsmev. Samozrejme vždy keď chcú tvorcovia šokovať na záver, tak dôjde k nejakým nezrovnalostiam vzhľadom na predošlé udalosti. No a "Stonehearst Asylum" nie je výnimkou, každopádne je to celkom fajn a ja som za to rád, pretože to okorenilo celý dej. Paradox jak sviňa 😂😂.

• 1.7.2019  01:35

Fajn rozprávka na modernú tematiku, ktorá vôbec nie je taká hrozná, ako je jej hodnotenie na ČSFD a ostatných filmových databázach. Uznávam, že koniec bol celkom... celkom dosť prepísknutý, ale to sa dá filmu odpustiť. Nachádza sa tu množstvo odkazov na rôzne mobilné aplikácie a hry. Humor nesadne každému dospelákovi, ale deti sa budú určite smiať od ucha k uchu.

• 9.9.2020  20:48
    Enderova hra (2013)

Zvláštny snímok (myslené v dobrom). Už zo začiatku sa mohlo zdať, že nie je všetko také, ako vyzerá byť. No a v poslednej trištvrte hodine sa to aj potvrdilo. Herci (mladí aj skúsení pánkovia) si svoju prácu odvádzajú naozaj veľmi slušne. Príbeh nie je síce príliš komplikovaný, ale zato úderný... a dá sa povedať, že aj celkom silný. Vizuálne parádne. Aj keď som sa snažil, tak som moc nepochopil význam výcviku "detí", teda celej tej témy okolo toho. Áno, keby sme sledovali vojakov bez patričných emócii, tak by bol celý film zbytočný. Ale aj tak mi to moc zmysel nedáva. A vysvetlenie, ktoré odznelo hneď na začiatku nepokladám za dostatočné.

• 30.3.2019  00:57

Jednotka ma sklamala na plnej čiare a som rád, že som radšej išiel do kina na Rogue one. Dvojka ma tým pádom nemohla v ničom sklamať a ani nesklamala, ale na druhej strane ani neprekvapila. Pozrel som si ju, len kvôli Deppovi a ako som videl, Johnny v nej mal veľmi málo priestoru (max. 20 min, čo je zo 134 min filmu strašne málo na to, že hral hl. záporáka) a jeho úloha ma sklamala aj keď je charizmatický jak hovado. Príbeh, poprípade scenár je strašne slabý, čo sa pri prvom filme povedať nedalo. Zápletka je celá o tom, že sa všetky postavy snažia chytiť Credenca a on sa snaží zistiť, kým vlastne je. No skrátka je to celé o ničom. Najviac ma zarážalo, keď čarodejníci čarovali pred zrakom ľudí a tí sa najskôr tvárili vystrašene, ale o pár sekúnd na to sa tvárili, akoby bolo na dennom poriadku vidieť niekoho čarovať a kúzla alebo príšery si vôbec nevšímali. To ani pri jednom filme tejto ságy nebolo. Filmu nepomáha ani stopáž, ktorá je vzhľadom na slabý scenár pridlhá a môže sa stať, že sa pri filme začnete nudiť alebo stratíte prehľad. Najviac priestoru tu má samozrejme hlavný hrdina Mlok Scamander, ale príde mi, že ostatných postáv je tu tak veľa, že s nimi Rowling, poprípade Yates nevedeli čo robiť. Celkovo ma Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny nesklamali, ale ani nepotešili, určite si ale myslím, že táto séria je stratená a stratená bude dovtedy, dokedy ju bude režírovať Yates.

• 4.1.2021  05:18
    Frčíme (2020)

Milé, vtipné, pohodové, ku koncu dojímavé (žiadny prehnaný happy end sa nekonal). Zaujímavý pohľad, ako by asi v našom modernom svete žili fantasy bytosti. Animácia znovu fantastická. Príbeh a zápletka možno nie sú originálne, ale tuto to bez problémov stačilo. Som veľmi rád z absencie záporákov, aj keď sa do takýchto filmov velice núkajú. Nachádza sa tu niekoľko drobných mušiek, ale tie zážitok určite nepokazia. Hudba ušla. Výborne nadabované ("Onward" som videl v origináli). Skrátka pravý pixarovský film.

• 11.11.2019  00:21
    Godzilla (2014)

Niééééé! Ako katastrofický film to nefunguje. Postavy sa správali, ako keby bolo na každodennom poriadku, že sa obrovské monštrá prechádzajú po našej planéte a ničia ju. Preboha, veď tam ľudia zomierajú po tisíckach, ale všetci sa tvária akoby sa nič hrozné nedialo. Samozrejme veľkú vinu za to nesie režisér Gareth Edwards, ktorý nedokázal spraviť konzistentný film z celkom solídneho scenára. Asi prvých 20 minút bolo veľmi fajn, atmosféra bola super aj dej. Potom ale prišiel hlavný zvrat a všetko išlo z kopca. Počas nasledovných 100 minút som sa viackrát stratil. V podstate sa dialo stále to isté, akurát hlavní hrdinovia vždy pozmenili taktiku. Musím ale pochváliť hudbu Alexandra Desplata, ktorá vždy vystihla danú scénu a jej emócie. P.S.: Už chápem, prečo sa museli diať rozsiahle pretáčky na Rogue One a tiež, prečo už bez Garetha Edwardsa.

• 12.10.2020  23:01

21. epizóda uzavrela linku s Ogreom a zároveň načalo vojnu gangov. Finále sa blíži!!!

• 24.9.2020  19:06

Jedná sa doposiaľ o najvýplnkovejšiu epizódu. Čo ale neznamená chybu. 1. séria "Gotham"-u má 22 dielov, takže vyplňovacie epizódy, ktoré pôjdu výrazne mimo hlavnú dejovú líniu, si môže pokojne dovoliť. "Spirit of the Goat" sám o sebe nemá bohvieaký príbeh. Je ale fajn vidieť mladého zapáleného Harveyho Bullocka i bližšie priblíženie k Nygmovi. A aj keď je tu hlavná linka dosť v pozadí, tak koniec sa náramne vydaril.