KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 22.9.2020  16:52

Pilotná epizóda jak sa patrí. Predstavenie postáv (aj budúcich záporákov), načrtnutie niekoľkých dejových liniek - to všetko skvele funguje. Akurát som chcel vidieť viac celú rodinu Wayneových (keďže sa jedná o seriál, a navyše dosť dlhý), aby sme sa im trošku viac povenovali. Možno z tej technickej stránky by som trošičku skritizoval strih a aj hudbu (niečo viac dramatickejšie by sa hodilo určite lepšie). Ale inak čo sa týka príbehu, tak tam nemám skoro žiadne výhrady.

• 8.10.2020  16:25

Hlavná dejová linka sa pohla obrovským krokom vpred. Bočná vcelku ušla (škoda však prvého Red Hooda). P.S.: Myslím, že sme spoznali vraha Waynovcov a musím uznať, že až by to tak v skutočnosti bolo, tak je to celé veľmi dobre premyslené.

• 13.10.2020  21:59

Dosť brutal... Nemôžem povedať, že som z finále série sklamaný. Malo to všetko, čo dobré finále má mať. Potrebné grády tu takisto nechýbali. Ale bolo to inšie, než som očakával. Každopádne je tu pripravená pôda pre druhú sériu, ktorá môže byť veľmi zaujímavá. P.S.: Na začiatku je síce oznámené, že sa posledná epizóda odohráva 2 týždne po predchádzajúcej, ale Jimove pracovné problémy mali byť vysvetlené.

• 25.6.2019  23:27
    Grinch (2018)

Priemerná vianočná rozprávka s jednoduchým dejom. V podstate je to celé iba o tom, že sa Grinch pokúša skaziť Vianoce obyvateľom mestečka tak, že im ukradne všetky darčeky a deti chcú prichytiť Santu pri nosení darčekov do domov.

• 22.11.2020  23:19
    Halloween (1978)

Príbeh jednoduchý, ale na daný žáner úplne postačujúci. Fantastická napínavá atmosféra, ktorú dopĺňali vhodne načasované lakačky. Samozrejme výborná hudba - Carpenter stvoril bezpochyby jeden z najlepších hororových soundtrackov. Hrátky s kamerou boli slušné, ale pri úvode to absolútne nevyšlo. Veľa vecí sa nevysvetlilo (dokonca na problém "Myers a auto" sám film poukázal, no nechalo sa to tak). Koniec bol akože fajn, no mal som pocit, že tam to trošku haprovalo. P.S.: Veľká škoda nevyužitého Donalda Pleasencea a jeho postavy.

• 31.12.2020  04:12

Krásne atmosférické (dialógové) scény. Parádne zahrané, najmä Christoph Waltz - tie jeho ksichty a pózy. Príbeh zaujme a rýchlo odsýpa aj vzhľadom na stopáž. Postavy dramatické, ale samozrejme nesmú chýbať aj nejaké tie "komické". A čo by to bolo bez poriadne šokantného, strhujúceho a hlavne krvavého finále? = film by Quentin Tarantino

• 24.8.2018  16:52
    Hopsasa (TV pořad) (2016)

Toto bola 10 minútová nuda, nuda, nuda a ešte raz nuda. Oceňujem pekné básničky a to, že to môžu pozerať aj hlucho-nemé deti, ale to bolo asi všetko pozitívne. Je to absolútne bez príbehu, bez fantázie, a čo je najhoršie, nebavilo to ani mňa, ALE ANI MÔJHO 6-ROČNÉHO BRATA, a pre deti ako je on je táto relácia určená. Keď sa tam zjavil HOPSASA a začal ukazovať rozcvičku, tak som sa začal chytať za hlavu aká je to hovadina. Videl som len 1 diel, a stačilo mi. To je asi všetko, čo by som k tomu povedal. Celkovo mi z toho vyšli 2*.

• 18.10.2019  16:31
    Horkýže Slíže - Bernardín (hudební videoklip) (2007)

Táto paródia na song "Amerika" od Rammsteinu mi proste nesadla. Klip je ale na úrovni.

• 25.8.2019  23:57
    Horkýže Slíže - Nazdar!!! (hudební videoklip) (2013)

Vždy, keď si pustím tento klip, na tvári sa mi zjaví úsmev.

• 26.8.2019  00:00
    Horkýže Slíže - Silný refrén (hudební videoklip) (2007)

Jeden z najlepších songov tejto bláznivej skupiny.

• 25.8.2019  23:54
    Horkýže Slíže - Vojtech (hudební videoklip) (2015)

Hudobný videoklip k filmu je oveľa lepší, ako samotný film.

• 22.4.2020  12:48
    Horkýže Slíže - Vójak (hudební videoklip) (2009)

Ďalšia HS paródia na Rusov, tentokrát ale z iného súdka. Tempom pri nich trochu nezvyk.

• 27.10.2020  23:51

Áno, kravina to je, a veľká. Ale kto od toho čakal niečo iné?! Humor je fajn. Dobrých vtipov je tu asi tak na 3/5, teda rovnako, aké je aj moje hodnotenie filmu. Situácií, keď som sa ale že fakt zasmial, tu však tak veľa nie je. Herecky je to tiež v pohode, aj keď Sandler skutočne niekedy príliš prehráva. Príbeh je na daný typ filmu konzistentný. Hlavná myšlienka, ktorá zaznie až na konci, je síce stokrát omletá, ale to nevadí. Poviem na rovinu, že minuloročná "Murder Mystery" ma pobavila omnoho viac, teda po komediálnej stránke. Zato jej príbeh bol absolútny scénaristický maglajz, a preto som udelil len 2*. "Hubieho Halloween" po príbehovej stránke funguje celkom dobre, a aj keď komediálna zložka je o niečo slabšia, tak ma to vcelku bavilo. Nudiť som sa určite nenudil.

• 2.4.2020  03:31
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

WTF? Tvorcovia sa zrejme nevedeli rozhodnúť, kam bude príbeh smerovať, ako sa budú postavy vyvíjať a hlavne, aký žáner bude celý seriál mať. Navyše tam je kopa nelogičností. Problémom prekvapivo nebola krátka stopáž epizód, ale dĺžka seriálu ako taká (za 2 h a 39 min sa nedá dobre odrozprávať príbeh takéhoto charakteru). Postava Syd bola zo začiatku ok. Po prvých 2 dieloch mi ale začala liezť poriadne na nervy (Sophia Lillis ju však zahrala parádne). Najväčšiu pochvalu si ale zaslúži Wyatt Oleff a jeho postava. Mrzí ma však, že Stan bol zo začiatku príjemnou, pohodovou a sympatickou postavou (a navyše sa staral o komediálnu zložku, samozrejme s bratom Sydney), no na konci sa z neho stala skôr tragická postava. V oficiálnom albume od "kapely" Bloodwitch, ktorej songy boli vytvorené čisto len pre tento seriál (rovnako aj kapela), máme skvosty ako napr. "Fly" alebo "I'm Yours Tonight". Z celkovo 11 songov zaznelo v seriáli iba 5 (čo som zachytil), navyše väčšina z nich tu bola trestuhodne nevyužitá. Hudba je tiež parádna. Tú spolu zo songami skomponoval Graham Coxon, gitarista a spevák kapely Blur. Songy nielen napísal, ale aj nahral všetky nástroje a mužské vokály. Za túto fantastickú prácu má u mňa veľké uznanie. Takže asi tak, seriál ma zaujal hlavne vďaka perfektným hercom a hudbe. Celkovo ma ale dej a hlavne vyvrcholenie sklamalo. Ak vôbec vznikne 2. séria, pretože koniec bol hodne otvorený, nebránil by som sa jej. Pozeral by som ju ale hlavne kvôli Wyattovi, pretože ten mladík má veľký potenciál. P.S.: Chvalabohu, že Wyatt Oleff dostal šancu sa ukázať, pretože ako hovorí väčšina ľudí, v "It-ovi" nedostal moc priestoru, ale tu..... tu si to vynahradil a celý seriál si ukradol pre seba. Mám ale zlý pocit, že v S2 nebude mať moc priestoru, vzhľadom na koniec tohoto.

• 10.1.2021  03:14

Vskutku slušná thrillerová, možno až hororová atmoška. Koniec so songom "Fly"... parádne.

• 1.4.2020  01:05

Prvá epizóda priniesla základné informácie o postavách a celkom ušla. Problém môže nastať v neskorších častiach, keď sa bude príbeh zamotávať, lebo epizódy majú veľmi krátku stopáž a to môže byť príčinou zlého odrozprávania. Pri "Dear Diary..." ale krátka stopáž nevadila. Uvidíme...

• 11.1.2021  20:41

Najlepšia epizóda... ani náhodou. Za mňa veľké sklamanie. Najprv so mnou strašne pohli dva prekrížené fuckery od tvorcov, ktoré sa mi imaginárne zjavili z obrazovky pri časti z homecomingu. No a potom prišlo to toľko prezentované, či už z propagačných materiálov alebo zo samotných epizód, krvipreliatie. Bolo tu viacero možností, čo mohlo byť toho príčinou. Avšak vybraný bol ten najpredvídateľnejší scenár, hold škoda, mohlo to byť skutočne silné. Takže ani tamtá udalosť s hlavou finále u mňa nevytiahla. Cliffhanger na konci zaujímavý a som skutočne zvedavý kam by to celé smerovalo a aký žáner by mala druhá séria - hlavne vzhľadom na informácie o tajomnom mužovi. Nuž... tá sa bohužiaľ kvôli hnusobe nezrealizuje.

• 1.4.2020  02:26

Jako nemám nič proti LGBT, vždy sa týchto ľudí zastávam, ááále...... to, že je Sydney lesba je fakt ujetý (aj keď v predošlých epizódach nejaké náznaky boli). Nechápem, čo sa to teraz deje. Prečo sú do všetkých filmov, seriálov atď. napchaté LGBT momenty a postavy? Toto teda rozhodne dobrý krok nebol. P.S.: Takto pokazia celkom dobre rozbehnutý seriál?!!

• 1.4.2020  03:22

Zameranie sa na superschopnosti určite prinieslo nový a dosť dobrý nádych. Wyatt Oleff znovu zažiaril ako Stanley Barber, no výborná bola aj Sophia Lillis.

• 14.8.2019  18:45
    Imagine Dragons - Natural (hudební videoklip) (2018)

Skvelá atmosféra klipu a výborný song.

• 17.3.2019  01:28

Predtým, ako som šiel na toto do kina som si pozrel predchádzajúce 2 filmy a musím povedať, že som bol pri obidvoch dojatý. Tým pádom som si myslel, že pri trojke vypustím slzu, no nestalo sa tak. Teraz napíšem svoje dôvody, prečo som z 3. dielu trochu sklamaný. Trailery ma dostatočne nepresvedčili, ale na trojku by som išiel aj keby bola celá kampaň príšerná, pretože 1 a 2 mám veľmi rád. Príbeh je o dosť slabší ako v predchádzajúcich filmoch, navyše v 1 a 2 bol dej oveľa hutnejší, (čiže som si z deja 1 a 2 odniesol viac) aj keď mala 3 najdlhšiu stopáž. Veľa hlavnejších postáv, ktoré mali dosť miesta v 1 a 2 tu boli istým spôsobom upozadené (Valka, Eret, Pahlt...) aj Bezzubý tu má o dosť menej priestoru ako v 1 a 2. Možno je to tým, že tu má v podstate vlastnú dejovú linku a preto so Štikútom nie sú toľko spolu ako v 1 a 2, čo mne bolo ľúto. Na druhej strane Štikút s Astrid a ostatný mladý dospeláci (Soplinos, Rybonoh...) tu majú miesta až až. Záporák újde, ale na posledný diel tu mal byť niekto iný, kto by mal lepšiu motiváciu a charakter, napr. Drago, ktorý tu mal byť a nechápem, prečo vlastne v trojke nebol. Oproti predchádzajúcim častiam je v 3 viac detinskejšieho humoru. Celý čas, čo som sedel v kine som čakal na to veľké ukončenie príbehu, ktoré nám tvorcovia sľubovali v traileroch a ono prišlo, ale až v 5. minúte pred záverečnými titulkami. S tým, čo sa stalo s drakmi som čakal, že sa stane, ale myslel som si, že draci odídu kvôli tomu, že budú musieť. Ďalej som chcel, aby nejaká hlavnejšia postava zomrela ako tomu bolo v prípade dvojky a ani to sa nestalo. Celkovo som bol trochu sklamaný, že sa to takto skončilo, no nebolo to také veľké sklamanie ako v prípade LEGO Príbehu 2. Trojka je celkovo priemerný animák (priemerný neznamená kvalitou, ale to, že sa jedná o obyčajný dobrý animovaný film, ktorý nie je ničím výnimočný) na rozdiel od Ako si vycvičiť draka 1 a 2. PS: Hudba je skvelá, ale je tu minimum nových motívov.

• 30.10.2019  13:20

Áno. Všetko, čo tu bolo povedané je pravda... ááále existujú aj vzorní muži a dokonca existujú aj ženskí grázli. Každopádne, s hovoreným slovom súhlasím. Na druhej strane videu chýba nápad. Dívať sa 2 minúty na Daniela Craiga stojaceho a hladiaceho do kamery je strašná nuda. P.S.: Čo to tu preboha hľadá?

• 24.11.2019  01:10

Príbeh - fajn. Spracovanie... horšie. Neviem prečo, ale mám pocit, ako keby sa na tom moc šetrilo. Nemyslím tým, že je to vizuálne zlé, ale výprava je celkovo taká... nijaká. Všetky priestory sú akési malé a prázdne. Uhly, z akých kamera sníma tiež nestoja za nič. Daemony boli v Zlatom Kompase lepšie spracovaní. Zatiaľ je to také "meh", ale určite dám ďalším dielom šancu.

• 22.12.2019  21:28

Super epizóda s veľkou dávkou napätia, ktoré sa pomaly (ale citeľne) stupňuje, až vygraduje nedobre zvládnutým bojom, ktorý nám bol dlho sľubovaný. Vo filmovom spracovaní bola bitka o Bolvangar oveľa lepšie spracovaná. Asi je to tým, že film mal vyšší rozpočet, preto to mohlo mať väčšiu dávku epickosti, akčnosti a dlhšiu stopáž.

• 2.1.2021  01:31
    John Williams ve Vídni (koncert) (2020)

Vydarený koncert Maestra Johna Williamsa. Je obdivuhodné, že aj vzhľadom na svoj vek je stále čulí a skladateľsky aktívny. Slovami sa ani nedá opísať, akým obrovským prínosom do filmovej hudby je Pán Williams. Toľko rôznych ikonických a pamätných soundtrackov a motívov nemá na svojom konte nik z tejto brandže a myslím, že pretečie ešte množstvo času, kým sa mu dokáže (pokiaľ vôbec) niekto aspoň vyrovnať. V rámci koncertu bolo počuť známe - ikonické i menej známe skladby. Trošku ma sklamal hudobný program (pár ikonických skladieb chýbalo), ale dve posledné to zaplátali. P.S.: Prajem Maestrovi veľa zdravia a ešte množstvo úspechov, pokiaľ svoje remeslo nezavesí na klinec.

• 7.12.2019  00:38
    Joker (2019)

"Joker" je nepochybne skvelý film s Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe, ktorú zvládol bravúrne. U mňa prekonal všetkých predošlých predstaviteľov tohto ikonického záporáka až na Heatha Ledgera (ktorý je za mňa neprekonateľný). Každopádne, aj keď sa jedná o skvelý film, mám s ním 2 hlavné problémy: 1. Joker bol pre mňa vždy geniálny psychopat a na jeho čiernom humore (aj keď niekoho zabil) som sa zabavil. Tu nie je Joker ani geniálny, ani zábavný. Celý čas to je len pochmúrna postava so psychickým problémom. Nič viac, nič menej. 2. Určite nie som jediný, kto nepochopil niektoré veci. Hlavne tie udalosti, ktoré sa stali iba v Arthurovej hlave. Napr. jeho vzťah so susedou. Mali aspoň námatkovo ukázať, čo je skutočnosť a čo nie. Ako to bolo pri jeho predstave, že je v tej komediálnej show.

• 27.7.2020  00:11

Páčilo sa mi to, ale šťava predchádzajúceho filmu tu už nie je. Čo je celkom očakávané, keďže koncept a zápletka sú rovnaké. Čo je však nové, sú destinácie, zopár postáv a hlavne zmena alebo aj menenie avatarov v hre medzi jednotlivými postavami. Posledná vec bola zvládnutá skvele. Herci tu znovu predviedli fantastický výkon. Hlavný dôvod, prečo sa naši hrdinovia ocitli znova v prostredí videohry už ale nebol tak nápadití, ako toto scenáristi dosť odflákli. Neboli tu zodpovedané otázky, ktoré nastali po predchádzajúcich filmoch. Vzhľadom nato, že sa jedná už o tretí film série, respektíve druhý sequel, som čakal, že sa objasnia. P.S.: Potitulková scéna naznačila možné pokračovanie, no úprimne si neviem predstaviť, kam by sa ďalej príbeh uberal, aby to bolo ešte ako tak originálne, pretože týmto filmom sa vyčerpali všetky nápady. Taký je aspoň môj pohľad. Keby som sa mýlil, budem len rád.

• 21.7.2020  00:40

Hneď na úvod: Film "Jumanji" z roku 1995, v hlavnej úlohe s Robinom Williamsom som nevidel. Takže momentálne neviem posúdiť či sa jedná o dobrý sequel. Teraz k filmu: Hercom, ktorí hrajú charaktery vo videohre som veril, že sú to tie isté postavy študentov, ktorých vcucla hra. Takže hlavná štvorka hercov má u mňa veľký palec hore (najmä Jack Black a Dwayne Johnson). Film dokázal nabudiť atmosféru sveta videohry (či prostredím alebo postavami). Akurát finále sa mi zdalo v tomto ohľade menej dobre zvládnuté. Humor bol veľmi fajn. Názor po pozretí prvého "Jumanji": Nový film príbeh zmodernil, predstavil pokračovanie tak, aby bol dnešný divák spokojný a zaujatý. Zdvojnásobil však otázky (ktoré sú aj po prvom filme), takže dúfam, že nám na ne pokračovanie prinesie odpoveď.

• 11.7.2019  19:20

Celý film sa v podstate skladá z Heathových domácich videí a z rozhovorov s jeho blízkymi osobami. Niektoré pasáže sú príliš zdĺhavé a film by sa dal v pohode skrátiť o 40 minút, aby bolo tempo vyrovnané. Je síce pekné vidieť aj Heathov osobný život z pohľadu jeho rodiny a priateľov, ale úprimne som čakal viac informácií z jeho filmového života, pretože tých je tu veľmi málo.

• 22.2.2019  15:28
    Ján a Martina (TV film) (2019)

Je to v podstate zhrnutie všetkého, čo sa na Slovensku za ten rok stalo od vraždy, až po policajné akcie. Je až neuveriteľné, čo dokázala táto 2-násobná vražda vyvolať a spôsobiť. Ľudia svojimi protestami dali najavo, že pánovi (teraz už len) POSLANCOVI doktorovi Ficovi, Kalimu, Gašparkovi, kapitánovi Dankovi a celej tejto prehnitej vláde zvoní na ich koniec. Tento veľmi silný dokumentárny film o chladnokrvnej vražde dvoch ľudí, ktorí mali život ešte len pred sebou odporúčam každému Slovákovi, ale aj ľuďom z iných krajín, pretože útok na novinárov je útok na nás všetkých. Klobúk dole pred tým, čo sa Markíze podarilo. #AllForJan P.S.: Martinu Kušnírovú som stretol osobne. P.S.2: Ako vidím, SMERácki a Kotlebovskí trollovia sú už aj na ČSFD.