KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 22.2.2019  15:28
    Ján a Martina (TV film) (2019)

Je to v podstate zhrnutie všetkého, čo sa na Slovensku za ten rok stalo od vraždy, až po policajné akcie. Je až neuveriteľné, čo dokázala táto 2-násobná vražda vyvolať a spôsobiť. Ľudia svojimi protestami dali najavo, že pánovi (teraz už len) POSLANCOVI doktorovi Ficovi, Kalimu, Gašparkovi, kapitánovi Dankovi a celej tejto prehnitej vláde zvoní na ich koniec. Tento veľmi silný dokumentárny film o chladnokrvnej vražde dvoch ľudí, ktorí mali život ešte len pred sebou odporúčam každému Slovákovi, ale aj ľuďom z iných krajín, pretože útok na novinárov je útok na nás všetkých. Klobúk dole pred tým, čo sa Markíze podarilo. #AllForJan P.S.: Martinu Kušnírovú som stretol osobne. P.S.2: Ako vidím, SMERácki a Kotlebovskí trollovia sú už aj na ČSFD.

• 14.8.2019  01:54
    Kabát: Banditi di Praga (hudební videoklip) (2010)

Klip je fajn, ale Gotta si mohli odpustiť, aj keď sa im ten fór podaril.

• 14.8.2019  01:59
    Kabát: Pohoda (hudební videoklip) (2001)

Najznámejšia, a zároveň jedna z najlepších piesní od Kabátu. Videoklip je na tú dobu solídny.

• 1.5.2019  01:11

Aj napriek zlým recenziám a hodnoteniam som chcel dať tomuto filmu šancu. No a po zhliadnutí musím súhlasiť, že tento film je fakt katastrofa. Podľa mňa mal potenciál byť dobrou rozprávkou. Páčil sa mi nápad natočiť rozprávku, v ktorej sa bude hovoriť aj po česky, aj po slovensky (aspoň aby české deti trochu rozumeli slovenčine). Ale vo výsledku je tento nápad aj tak na prd, pretože Česká televize aj RTVS si skoro všetky postavy (ktoré hovorili iným jazykom) predabovali do svojho jazyku, až na pár, ktoré mali výraznejšie úlohy. Digitálnych drakov radšej ani nebudem spomínať, pretože vyzerajú strašne, rovnako ako aj maska dvojhlavého draka. Scenár je veľmi slabý a dej strašne rozpačitý. Môj názor je taký, že by mali Česi zostať pri rozprávkach s čertmi, lebo to im ide. No a Slováci by mali radšej prestať točiť rozprávky, pretože v posledných rokoch je to katastrofa (s výnimkou "Sedem zhavranelých bratov"). PS.: Kája snažiaci sa hovoriť slovenčinou je rovnako strašný ako celý tento film, ale aj tak Kájovi snahu nikto zaprieť nemôže.

• 19.1.2020  01:34

Takto nejak by som si predstavoval Obi-Wanov seriál. P.S.: Chválim nádhernú hudbu.

• 13.6.2019  19:57
    Klec (TV film) (2019)

Sviňa dopadla ako si zaslúžila. Klec vyniká skvelými hereckými výkonmi Jiřiny Bohdalovej a Kryštofa Hádeka. Hudba dotvára skvelú atmosféru. A divák nikdy netuší, čo sa vlastne udeje.

• 22.11.2019  20:25

V porovnaní s Godzillou (2014) je Kong iný kaliber. Godzille chýbali emócie a zaujímavá zápletka + dobrý scenár a zrežírovanie, pri ktorom by som sa nestrácal. V Kongovi toto všetko je a naviac, Kongovi som celú dobu fandil, Godzille ale nie. P.S.: Dúfam, že sa v pokračovaní vrátia všetky preživšie postavy, pretože som si istým spôsobom vytvoril ku všetkých vzťah.

• 4.1.2020  02:40

Napätie sa strieda s humorom a je z toho celkom slušný film. Na začiatku aj v priebehu filmu sa väčšina príslušníkov rodiny Le Domas správala vcelku "normálne", ale na konci sa im zrazu zmenil charakter a zo všetkých sa stali dementi (a nechápem, prečo aj z Alexa). Navyše tu nie je veľa dôležitých vecí vysvetlených, prečo sa dejú, tak jak sa dejú.

• 4.5.2019  03:12

Film Christopher Robin vôbec nevyzerá ako jeden z Disneyho hraných remakeov. Narozdiel od ostatných je to dosť veľká dojímavá dráma, v ktorej je ale veľa vtipných momentov, na ktorých som sa skvele pobavil. Celý príbeh je originálny, takže sa to ani nedá úplne nazvať remake. Ewan McGregor je vo svojej úlohe vynikajúci (rovnako ako vo všetkých svojich úlohách). Zvieratká sa vizuálne moc nezmenili, teda až na Králika a ich CGI je výborné (rovnako ako vo všetkých Disneyho hraných remakeoch animovaných filmov). Veľmi ma prekvapilo, že film nehral na nostalgiu, za čo má u mňa veľké uznanie. Na druhej strane si nie som istý, či je Christopher Robin schopný pobaviť menších divákov, pretože mnohým veciam, ktoré sa vo filme riešia nemusia chápať. PS.: Niekedy som mal slzy na krajíčku.

• 10.5.2020  23:16

Ako historický spin-off k filmom o múmii to ušlo. Príbeh aj postavy sú jednoduché. V skratke sú to typické charaktery a dej pre klasický dobrodružný film. Akcie je tu plno, nie je síce choreograficky úžasná, ale vcelku v pohode. Výprava je parádna, rovnako ako aj v hlavnej sérii. Je vidieť, že sa jedná o jednu z prvých úloh Dwayneho Johnsona. Nepredvádza tu ani zďaleka to, čo dokáže v dnešnej dobe zahrať, ale OK. Hudba je fajn. Pokrivkávať to ale začne, keď sa do slušnej dobovej hudby začnú primiešavať elektrické gitary a bicie (teda rocková muzika), vtedy to trhá uši. Najväčšou slabinou filmu je príbeh, ktorý (ako som už písal) nám neponúka nič extra zaujímavého, čo sme doposiaľ nemali možnosť vidieť. Taký priemer. P.S.: Postava Kráľa Škorpióna má byť akože tá istá ako tá, čo bola v "Múmia sa vracia"? To mi dáko nesedí.

• 21.6.2019  17:51

Ďalší film, v ktorom Domhnall Gleeson dokazuje, že je skvelý herec. P.S.: Sam Neill bol ako starý Pán McGregor tak dobre zamaskovaný, že som až pri záverečných titulkách zistil, že ho hrá práve on.

• 3.7.2019  20:11

Vyzerá to tak, že štyria páni, ktorý robili scenár sa nevedeli dohodnúť kam sa vlastne bude film uberať. Lara Croft - Tomb Raider má byť dobrodružný film nadupaný akciou. Dobrodružné to síce je, ale akčné ani náhodou. Všetky "akčné scény" sú akési pomalé, nezáživné a hlavný choreograf bol pri ich vymýšľaní asi napitý, skrátka nefungujú. Rovnako zlyháva aj hudba a efekty (či už praktické alebo počítačové). Jednoducho Indiana Jones v sukni sa nevydaril.

• 27.1.2019  03:26

1* za celkom fajn záporáka, ale inak je všetko ostatné ODPAD! Ani sexi Angeliny Jolie (ktorá mimochodom hrala úplne príšerne) to nezachráni.

• 22.6.2019  20:19

Animácia nie je ani zďaleka najväčším problémom tohto filmu. Ľadová sezóna má strašne jednoduchý až stupídny dej, ktorý dopĺňajú ešte stupídnejšie vtípky (ani raz som sa nezasmial). Rovnako ako scenár, je hrozná aj réžia. Jediné, čo u mňa film zachraňuje od odpadu! je hudba, ktorá sa môže pokojne rovnať hudbám z omnoho kvalitnejších filmov ako je Ľadová sezóna.

• 18.8.2020  14:38
    Lights Out (2013)

Príbeh (aj keď sa jedná len o kraťas) nulový. Nápad celkom originálny. Žiadna atmosféra, scény čisto iba o lakačkách. Tá vystrašená žienka mi bola celkom sympatická, niekdy pôsobila komicky. Keby bol celovečerný film s ňou v hl. úlohe, tak by som tomu možno aj šancu dal.

• 20.4.2020  15:20
    Lov (2020)

Kto pozná čierne komédie produkované štúdiom Blumhouse má približne predstavu, čo zač bude film "The Hunt". Žánrovo sa to dá porovnať so snímkami ako "Happy Death Day", "Ready or Not", atď. Takže kto má rád takéto žánrovky, určite nebude sklamaný. Dokonca vo veľa ohľadoch "The Hunt" prevyšuje zmienené dva filmy. Pre niekoho môže byť sklamaním, že "Lov" neobsahuje absolútne žiadnu plnohodnotnú hororovú scénu alebo sekvenciu. Občas sú nejaké náznaky, ale to je slabota a častokrát z tých náznakov ani nič nevzíde. Čo sa týka príbehu: je jednoduchý, avšak trefný a funguje na výbornú. A čo sa týka postáv.... tak pri nich sa ukáže, že buď sú lovení kladní a loviaci záporní alebo naopak. Každopádne hlavná postava je na stopro kladná, navyše aj výborne zahraná.

• 15.8.2020  17:46

Úbohé. Primitívne. Nevtipné. Zaujímavý námet tvorcovia poňali absolútne dementne. Malo sa jednať o alternatívne scenáre minulosti, ale toto pripomínalo alternatívne sny po určitých látkach.

• 10.8.2020  01:28

No do prdele... Tak toto jako... Ty vole, to bolo úžasné. Nemám slov, vôbec. Masaker... Atmosféra fantastická. Zvrat a odhalenie parádne. Hudba a hlavne skvele vybratý song, fantasticky tam zapasoval. Toto ako celovečerák by som si nechal lúbiť. Úžasná originálna psychologicko mysteriózne hororová sci-fi podívaná s výbornou animáciou. Zimomriavky jak ďas. P.S.: Tie potrvajú ešte aj hodinu. :-D

• 13.8.2020  23:59

Nič moc. Príbeh nulový. Akurát akcie plno. Ani neviem o čom to bolo. Doteraz každá časť mala ucelený príbeh, boli to de facto mini-filmy. Toto je iba nejaká misia bez kontextu. A ten koniec... ako OK, ale... detské. Tento seriál nastavil nejakú hranicu istej kvality a osudovosti deja. Lenže toto mi pripomenulo niečo na spôsob TMNT (nie, že by boli Korytnačky špatné). Toto bol skrátka úlet, ktorý verím, že sa už nezopakuje. P.S.: Animácia bola navyše strašne obyčajná, čo pri tomto seriáli znamená veľké špatné.

• 13.8.2020  18:21

Animácia úchvatná, hudba výborná, dej ma celkom pohltil. Nuž, ako píše väčšina tu komentujúcich, tak takýto skutočne neuzavretý koniec nenarobil dobrotu. Veľmi chýba aj patričné vysvetlenie.

• 15.8.2020  17:18

A toto bolo jako čo? Príbeh nedomyslený. Téma neoriginálna. Správanie postáv divné. Projekt "Love, Death & Robots" vynikal predovšetkým skvelou animáciou. A preto spraviť hranú časť iba kvôli hlavným predstaviteľom, nepokladám za dobrý krok. Bolo to taktické, nie umelecké.

• 18.8.2020  23:49

Unikátny projekt. 1. séria/zväzok (alebo čo to vlastne je) obsahovala 18 (až na jeden) animovaných mini-filmíkov. Tie nemali skoro nič spoločné. Príbehy boli rôzneho typu, žánre sa menili aj animácia bola pre každú časť jedinečná (až na jeden fantastický štýl). Spoločné pre ne však bola (alebo mohla byť) veľká dávka násilia, sexuality a sprostej mluvy. Epizódy sú rôznorodé, takže každý si určite nájde niečo svoje. Napr. ja som bol hotový z 2 filmíkov, inšpirovaných poviedkami od Alastaira Reynoldsa (ktorého tvorbu začnem sledovať), ktoré považujem za vrcholné časti 1. série. 4 príbehy majú dokonca vysoký potenciál na celovečerný film. Konkrétne to sú: "Suits", "Beyond the Aquila Rift", "Good Hunting" a "Secret War". Animácia jednotlivých dielov bola perfektná, dychberúca, až na pár výnimiek. Jeden animačný štýl, ktorý sa ako jediný vyskytol hneď v niekoľkých epizódach, vyzeral skoro až foto-realisticky. Muselo sa do toho vraziť určite poriadne veľa. No a výsledok stojí zato. Niektoré časti majú veľmi dobrú, zaujímavú a tematickú hudbu. Moje TOP 3 filmíky: 1. "Beyond the Aquila Rift", 2. "Good Hunting", 3. "Zima Blue". Najhorší (pre mňa) mini-film: "Alternate Histories". P.S.: Na 2. sériu sa nesmierne teším. Dúfam, že tvorcovský tím znovu vyberie slušné poviedky, parádne ich spracuje a mne nimi potom vyrazí dych, vytrie zrak a vezme slová.😁

• 15.8.2020  19:56

Zaujímavé prevedenie. Skvelá animácia. Príbeh by vystačil aj na slušný celovečerný film. Lenže "Secret War" po väčšinu epizódy nejak postráda náležité tempo. Potom ale príde koniec s fantastickou hudbou, ktorý vytrie zrak.

• 11.8.2020  18:34

Animácia síce dobrá, ale doteraz určite najslabšia. Príbeh dosť slabý. Vtípky nie príliš vtipné. Nedozvedeli sme sa dôvod, prečo tam vlastne tá skupinka išla. Ale ako oddychovka je to celkom fajn záležitosť. Nudiť sa nebudete. Oceňujem trochu originálnejšie poňatie upírov.

• 11.8.2020  17:49

Tento mini-filmík sa podaril. Príbehom a prostredím to pripomínalo nejakú hru. Aj z tohto by sa dal spraviť celovečerák, len by asi musel byť animovaný, ale to by pri takomto parádnom prevedení nevadilo.

• 13.8.2020  22:40

Animácia je zvláštna, no nedá sa povedať, že by bola zlá (respektíve odfláknutá), pretože pri tomto seriáli je zlá animácia nezmysel. Jednoducho sa jedná o štýl, ktorý nesadne každému, mne tiež moc nesadol, ale dalo sa na to bez problémov pozerať. A musím uznať, že predsa len má dačo do seba. Príbeh je neakčný a celkom jednoduchý. A až do rozuzlenia to celé pôsobí všelijak... no keď to príde, tak to všetko začne dávať perfektne zmysel a vy na to budete čumieť s otvorenou papulou. Samotný koniec pôsobí veľmi upokojujúco a vyrovnane. Pán Alastair Reynolds je jednoducho majster rozprávač a majster dejových zvratov. Určite má však na obrovskej kvalite epizód, ktoré adaptovali jeho diela veľký podiel aj scenárista Philip Gelatt a režiséri.

• 25.8.2020  00:21

Slabšie než prvý film. Hlavne preto, lebo pri "Snehulienka a lovec" sa príbeh (alebo základná dejová kostra) z veľkej časti čerpal z predlohy. "Lovec: Zimná vojna" nečerpal však zo žiadneho diela (nie, so Snehovou kráľovnou to nemá nič spoločné, teda až na postavu), a práve to je veľmi vidieť na samotnom príbehu (až na prológ, ten sa vydaril, rovnako ako aj pri prvej časti) a postavách (niektoré boli dosť zbytočné). Aj keď finále sa podarilo oveľa lepšie. Navyše je cítiť, že zlá kráľovná tu bola vopchatá iba preto, lebo proste Charlize Theron. Je to podobne veľké fantasy ako aj prvý film, akurát, že už je to raz videné a práve preto to nepôsobí tak dobre. Veľký problém je aj to, že si to vo veľa veciach odporuje s predošlým filmom. Celkovo "Lovec: Zimná vojna" nie ja tak záživný a zaujímavý ako bola "Snehulienka a lovec". P.S.: Chápem, že si tvorcovia chceli nechať maličko pootvorené dvierka do budúcna, ale toto bolo až trápne.

• 7.11.2019  21:20
    Lucky Room (TV pořad) (2019)

Ešte nudnejšie a prvoplánovejšie ako jej bratranec - "Veľký balík".

• 22.7.2019  02:53
    Lví král (2019)

Najviac som sa bál toho, že "The Lion King" bude kopírovať svoju predlohu 1 ku 1, nestalo sa tak. Tým pádom môžem iba pogratulovať Jonovi Favreauovi, že znovu zvládol natočiť dôstojný remake, voči originálu. Niektoré scény sú úplne rovnaké, ako aj v originále, ale veľa scén sa od originálu líši. Jon Favreau sa nám tu snaží odrozprávať príbeh Levieho kráľa viac reálnejším, ale zato nie dospelejším filmom. Preto sa aj veľa postáv vzhľadom odlišuje od svojich predchodcov. P.S.: Myslím, že sme spoznali víťaza Oscara za najlepší animák roku.

• 18.9.2020  23:52
    Madagaskar (2005)

O rok mladšia "Divočina" sa s veľmi podobnou témou popasovala omnoho lepšie. "Madagaskar" je oproti nej menej reálny, animačne na nižšej úrovni, a aj príbehovo jednoduchší a slabší. Posledná tretina, v ktorej prišla aj nejaká osudovosť, bola fajn. No zvyšok... to je také... meh. Možno by filmu prospela dlhšia stopáž. Postavy sú sympatické, hlavne teda lemury a tučniaky. Ale aj protagonisti ušli. Hans Zimmer vytvoril veľmi pekný soundtrack, je však škoda, že tu nebol skoro vôbec poriadne využitý (titulky nerátam).