KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 25.10.2019  23:56
    Premiér - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Práve som premárnil "pár" cenných minút môjho života. Až do smrti to budem ľutovať.

• 27.10.2019  01:01
    Premiér - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Vidieť Generálneho Riaditeľa Pána Soukupa 2x na jednej obrazovke naraz je........... ehm, nepekný pohľad.

• 18.10.2019  16:27
    Princezna ze mlejna (TV seriál) (1994)

2 hviezdy iba za nenažranosť tvorcov.

• 18.10.2019  16:26
    Princezna ze mlejna 2 (TV seriál) (2001)

Jednu hviezdičku nedávam kvôli kvalite. Je to z princípu - tvorcovia sú proste nenažraní a chcú z filmu vyťažiť čo najviac peňazí, tak z neho spravili seriál. Toto jednoducho z lásky spravené nebolo.

• 2.9.2020  21:30
    Prokletá - Festa a Moreii (E06) (epizoda) (2020)

Celé absolútne o ničom. Ešte aj Merlina zhovadili.

• 26.8.2020  15:57
    Prokletá - Nimue (E01) (epizoda) (2020)

Zaujímavý a pútavý príbeh. Krásny vizuál (na seriál). Fajn hudba. Uletená, ale o to sympatickejšia postava Merlina. Nebyť nie moc podarenej postavy Nimue a nepresvedčivého výkonu jej predstaviteľky, bol by to plný počet. P.S.: Na ďalšiu časť som dosť zvedavý.

• 6.9.2020  00:46
    Prokletá - Oběť (E10) (epizoda) (2020)

Nečakane veľmi slušné finále. Podarilo sa pospájať všetky dejové linky (tomu som vôbec predtým neveril), niektoré aj ukončiť. Netflix na celom seriáli neskutočne šetril, tejto časti však doprial. A je to aj vidieť. Kazila to akurát romantická linka medzi ústrednou dvojicou. P.S.: Potenciál na druhú sériu tu je, tak som zvedavý či sa uskutoční.

• 3.9.2020  01:10

Po dlhej dobe konečne nejaká akcia, súboje, červený bratia. Aj keď choreografia nie je žiadna sláva (až na sekvencie s Plačúcim mníchom - dúfam, že dostane nejaký origin, lebo zatiaľ sa jedná síce o dosť tajomnú, ale zato zaujímavú postavu). Každopádne, množstvo vecí tu bolo nelogických a trápnych až k zaplakaniu (nie, dobre som sa na tom pobavil😂). A znovu sa objavili nové dejové linky - no neviem.

• 28.8.2020  02:26
    Prokletá - Sami (E03) (epizoda) (2020)

Toto až tak nebavilo. Príbeh nelogický, dosť chybovitý. Dejová linka s Artušom absolútne nezaujímavá (ako čo ten človek stváral... ?) Ide z toho celkovo veľmi divný dojem. No, začína tomu dochádzať šťava... a to celkom rapídne - čo je ešte len pri tretej epizóde 10-dielneho seriálu veľký problém. P.S.: A Merlina som vôbec nepochopil.

• 1.9.2020  19:06
    Prokletá - Spojení (E05) (epizoda) (2020)

5. epizóda otvorila hneď niekoľko nových dejových línií. Pár zvratmi zamotala príbeh. Či to ale je dobré rozhodnutie takto v polovici to celé ešte viac zamotať, než to bolo už predtým, je otázne. Zaujímavé však bude sledovať, jak sa s tým chcú tvorcovia vysporiadať. Určite by ich trebalo uzavrieť čo najviac v prvej sérii, aby zbytočne nezostalo príliš veľa otvorených otázok, na ktoré by sme mohli do prípadnej druhej série zabudnúť. Inak bolo "The Joining" absolútne nezáživné, dokopy sa tu priamo nič neudialo. Akurát Merlinova linka sa dá, aj keď sa veľmi naťahuje. Romantika medzi ústrednou dvojicou nefunguje, sakramentsky to postráda medzi nimi chémiu. Asi by si piaty diel zaslúžil 2*, avšak ja dávam iba 1*. P.S.: Od nasledujúcich epizód očakávam veľké zlepšenie, pretože predpoklady nato majú.

• 21.3.2020  20:09

Akčné pasáže sú fantastické, rovnako aj choreografia súbojov. Čiže ako akčný film je "London Has Fallen" zvládnutý na jednotku, plus má super výpravu a hercov. V týchto všetkých veciach bola výborná aj jednotka, lenže tá mala aj nejaké emócie. Keď v "Olympus Has Fallen" teroristi zaútočili na Biely Dom a vyzabíjali pritom celú ochranku a strielali aj na civilistov, behal mi mráz po chrbte (lepšie povedané po celom tele). Tu zdevastujú polovicu Londýna, zabijú stovky civilov a 5 svetových lídrov... a so mnou to ani nehne. Možno preto, lebo vidíme hlavne padať iba stavby a nie zomierať ľudí. P.S.: Dúfam, že sa to v trojke zlepší, lebo ak nie, tak celá táto dobre naštartovaná séria môže ísť do riti.

• 23.3.2020  23:08
    Pád anděla (2019)

"Angel Has Fallen" je tretí a ja dúfam, že aj posledný film tejto série. Nehovorím to preto, že by kvalita išla dole. Naopak, je to kvalitatívny posun oproti druhému dielu, ale myslím si, že táto séria je už vyšťavená aj vymačkaná dosť a nemá už toho moc čo ponúknuť (jedine že by sa začali témy znovu opakovať, a to myslím nechce nikto). Proste treba vedieť kedy prestať. Určite filmu pomohlo, že príbeh a zápletku poňali tvorcovia trochu inak, ako sme boli u predchádzajúcich dielov zvyknutí. Akcia je stále super, ale je jej tu menej a ani už nie je taká prehľadná, ako v 1 a 2 (čo ma mrzí).

• 11.10.2020  16:08

Výborný príbeh, slušné a sympatické postavy, parádni herci. Vo chvíľach, keď to má pôsobiť dojemne, tak to tak pôsobí. Vo chvíľach, keď je na rade romantika, tak tá z toho ide. Vo chvíľach, keď má byť na mieste určité napätie, tak tam aj je. Humorné pasáže sú zvládnuté na výbornú. "Príbeh o rytierovi" je skrátka natočený, napísaný a zahraný tak, aby diváka nenudil. Keby som mu mal niečo "vytknúť", tak by to boli pesničky pri titulkách (hodili sa tam, úplne, ale prvá bola nie moc dobre odseknutá a tá druhá bola cover verzia), ale to je skoro nič. Takže sa za mňa jedná o skoro dokonalý film. P.S.: "A Knight's Tale" je zároveň ďalším dôkazom, aký bol Heath Ledger skvelý herec a akou veľkou stratou pre filmový svet bola jeho smrť. P.S.2: Čím viac filmov vidím s Paulom Bettanyim, tým ho mám radšej. Dáte mu hocjakú úlohu a on ju vždy zahrá výborne.

• 23.8.2019  15:51

"James Bond: Quantum of Solace" priamo naväzuje na predošlý film "James Bond: Casino Royale". Rozdiel medzi nimi je ale obrovský. "Casino Royale" bola skôr komorná dráma, ale "Quantum of Solace" je veľkolepá akčná jazda s množstvom výbuchov, prestreliek a pod. Avšak, nezabúda na príbeh a postavy. Daniel Craig si znovu ide svoje, Olga Kurylenko je ako bondgirl výborná a rovnako výborný je aj Mathieu Amalric ako záporák. Rovnako ako aj pri Casine, tak aj tu chýbajú postavy Moneypenny a Q, ďalej absentujú bondovské hlášky a na začiatku filmu ikonický Bondov výstrel.

• 26.12.2019  02:58

My, čo vidíme, cítime a počujeme si to nevážime. Niekedy môže nastať práve takáto situácia a až potom si to všetko začneme vážiť, ale vtedy je už neskoro. "Rande naslepo" je v prvom rade fantasticky zahraté komicko-dramatické dielo, pri ktorom sa určite nebudete nudiť. Začiatok má síce tempo svetelnej rýchlosti, ale onedlho sa dej pekne ustáli a začne sa zameriavať len na to podstatné. P.S.: V momentoch, keď sa pozeráme cez postihnuté oči hlavného hrdinu je cítiť istá nervozita, strach a súcit - to sa im fakt podarilo.

• 29.8.2019  21:55

Celkom solídne pokračovanie, ale dúfam, že trojka už nevznikne. Dva filmy na toto téma bohate stačia, pretože sa použili a vyčerpali všetky nápady, ktoré boli. "Ralph búra internet" je slušné odrozprávanie pokračovania príbehu o postavičkách z videohier s veľkou porciou vtipov. Väčšinu z nich ale deti nepochopia. Film je príliš dlhý, na to zápletka veľmi jednoduchá. Skáče sa tu z jednej webovej stránky do druhej, ale je toho príliš moc. Tá Disney stránka je čisto reklama na rôzne značky, ktoré Disney vlastní. Prekvapilo ma a aj potešilo, že sa film netočí len okolo nej. Za mňa 62%.

• 23.1.2020  21:37

Vzhľadom k dnešnej českej a slovenskej rozprávkovej tvorbe som nečakal od toho až tak veľa. Musím ale uznať, že tento počin je vysoký nadpriemer a jedna z najlepších česko-slovenských rozprávok tohto desaťročia. Možno aj najlepšia.

• 10.7.2020  00:50

Úvod druhej série bol vtipný, zaujímavý, ale hlavne dosť divný.

• 10.7.2020  18:54

V posledných 2 epizódach sa nejak vytratil humor. Dej je viac osobnejší, čo mi vadí. Postava Maeve na začiatku tejto série dostala celkom slušný rozjazd, nuž potom sa nejak vytratila. Teraz je z nej dosť nezaujímavá postava, ktorá sa len točí v kruhu. A Otisove správanie sa k Jakobovi mi leze na nervy.

• 11.7.2020  01:56

Už mi to pomaly začína pripomínať telenovelu. No... po prvej kvalitnej epizóde to nejak nešlape a nešmakuje.

• 11.7.2020  17:01

Snaží sa to hrať na vážnu nôtu, ale je to trápne, nudné (úplne sa vytratil humor) a už to začína byť aj hnusné na pohľad. Množstvo postáv, ktorých nezaujímavé príbehy sa stále točia v kruhu - jak som písal pri predošlej epizóde, stáva sa z toho nekvalitná telenovela. A nechápem, prečo je to tak. Zatiaľ najhorší diel seriálu.

• 11.7.2020  23:14

Prvých 20 minút nuda, ale potom ako prišla na rad párty u Otisa, tak to nabralo obrátky a gule. Humoru kopec. Asa Butterfield bol parádny. Vždy v tomto seriáli mal skvelú reč tela a tu sa to naplno prejavilo. Samozrejme sa to ale neubránilo krížom-krážom zamotaným vzťahom, ktoré ma už nudia, ale že moc.

• 8.7.2020  18:26

V siedmej epizóde sa veľa dejových liniek vyostrilo a prišlo k dosť nečakaným zvratom a situáciam (aj vzhľadom nato, že sa jedná o predposlednú epizódu). No... som zvedavý jak to celé uzavrú v nasledujúcej časti.

• 12.7.2020  18:32

Od poslednej epizódy som čakal hlavne uzatvorenie vzťahu medzi Otisom a Maeve. Toho som sa nedočkal. Je to škoda, pretože to si uzavretie vyslovene pýtalo. Ostatné vedľajšie dejové linky sa uzavreli a iné zas zostali otvorené na pokračovanie. Nuž... tvorcovia si zrejme potrebujú niečo ponechať do budúcna.

• 8.7.2020  23:55

Trošku som nechápal, prečo sa v predchádzajúcej epizóde zrazu nitky zamotali a bol som veľmi zvedavý, ako ich chcú tvorcovia vo finále rozmotať. Musím uznať, že sa im to v priebehu cca 50 minút veľmi dobre podarilo. So skoro všetkými "uzavretiami" som veľmi spokojný. Nuž ale nezaobišlo sa to bez podivných udalostí.

• 9.7.2020  01:01

Nesklamalo, ale z trailerov som očakával niečo trošku iné. Niečo viac odľahčenejšie. Netvrdím, že prvá séria "Sex Education" nebola odľahčenou zábavkou, ale riešilo sa tu až príliš veľa osobných záležitostí. Skôr som očakával, že to bude viac o tej "klinike". Postavy sú zaujímavo napísané. Herci sú fantastickí, ani na jedného nemôžem povedať krivé slovo. Vtipov je tu tiež dosť. Je to celé o sexe a sexualite, a preto je potrebné, aby tu boli aj iné (LGBT) ako iba heterosexuálne postavy a rovnako dobré je predstaviť aj rasovo kombinované páry (pri druhom prípade by sa to mohlo aj zapracovať do príbehu). Áááále bolo toho viac, než by bolo potreba, a preto to niekedy pôsobilo ako nejaká propaganda. Navyše celý dej okolo sexuality na strednej škole je až príliš nereálny a pôsobí to niekedy dosť divne.

• 14.7.2020  18:33

Prvá epizóda bola veľmi srandovná, no niekedy až moc prehnaná. Potom ale príbeh začal byť oveľa vážnejší a osobnejší, než dovtedy a začali sa až príliš riešiť vzťahy medzi jednotlivými postavami. Dobré to však pre sériu nebolo. Vytratil sa potrebný humor. Malo to znaky telenovely. Takto to trvalo vyše 4 epizódy. Následne našťastie prišla zápletka okolo Otisovej párty a príbeh sa začal uberať lepším smerom. Herci sú stále výborní (najmä Asa Butterfield a Emma Mackey). Veľa postáv sa tu začalo správať divne, robili niekedy až debilné rozhodnutia. Na druhej strane si niektoré postavy prešli zaujímavým vývojom. Otis sa síce správal voľakedy dementne, ale konečne začal žiť sexuálny život. Z Maeve sa stala vážnejšia postava, ktorá sa začala naplno venovať štúdiu. Smutné je, že v 2. sérii dostala málo priestoru. A Adam sa poučil, zamyslel sa nad sebou a zistil, čo život obnáša. Ďalšou smutnou vecou je rozpad skvelého dua Otis - Maeve, ktorí mali spolu oproti 1. sérii minimum scén. Mrzí aj úplné zahodenie deja okolo kliniky (tá tu totiž bola iba v pár epizódach, a aj to iba na chvíľu). Bohužiaľ sa ani po druhej sérii neubránim pocitu, že tento seriál istým spôsobom slúži aj ako rasová a LGBT propaganda. Po tejto sérii navyše aj feministická.

• 11.7.2019  19:26
    Shazam! (2019)

Zachary Levi sa nedokázal na 100% vžiť do role 14-ročného chlapca. Totižto, príde mi, že Billy Batson je úplne iná postava ako Shazam. To ale neznamená, že by bol Levi zlý, jednoducho úplne nezvládol to najdôležitejšie, čo zvládnuť mal. Mark Strong je ako záporák fantastický. Celý film je svižný a rýchlo to ubieha, až posledných 25 minút sa začne zbytočne naťahovať.

• 16.4.2020  23:36

Finále jak sa patrí, akurát mrzí záver tohto inak dokonale premysleného príbehu. Väčšinu času pri sledovaní som mal zimomriavky. Tempo je vražedné, zato divák stíha vnímať všetko potrebné, aby sa v deji nestratil. Atmosféra je mrazivá a skvele funguje. "Konečný problém" bola určite najkomornejšia epizóda celého seriálu (minimum vtípkov, čo pri "Sherlock"-ovi nebýva zvykom), ale v podstate celá táto séria bola dosť temná, takže to, že jej finále bude najtemnejšou a najmrazivejšou časťou nebolo až takým prekvapením. Trochu ale mrzí nedostatočný priestor na rozlúčenie s Mrs. Hudson a Lestradeom. Každopádne na finále 2. série to nemá, hlavne kvôli nedobre vymyslenému zakončeniu a rozuzleniu prípadu. Dúfal som, že posledná epizóda bude aj akýmsi záverom jednej dlhej a bohatej etapy Sherlocka a Johna, keďže sa aj volá "The Final Problem", ale očividne ich príbeh bude pokračovať plynule ďalej.

• 11.4.2020  01:09

1. epizóda 3. série nie je zlá. Je celkom v pohode. Je to doteraz najslabšia epizóda? Áno, ale je to hlavne preto, lebo seriál "Sherlock" nastavil laťku veľmi vysoko. Úvod 3. série veľmi uberá na osudovosti parádnemu finále série druhej (respektíve koncu tej epizódy) aj genialite Moriartyho. To ako vysvetlili Sherlockovo prežitie je logické aj reálne, ale bol som z toho trošku sklamaný. Aj keď sám neviem, ako by sa to dalo lepšie vymyslieť. "The Empty Hearse" je skôr objasnenie finále predchádzajúcej série, ako epizóda s celistvým príbehom. To, že sa tu viac riešia vzťahy postáv mi nevadí (ja mám práveže radšej detektívky s bočným príbehom, než tie so samostatnými voľnými časťami), ale tu to značne uškodilo hlavnej zápletke tejto epizódy, čo je škoda.