KukulienkaHO

okres Trnava

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 28.2.2021  22:09
    Constantine (2005)

Vskutku parádny film. Čudujem sa, čo sa udialo s ohláseným pokračovaním, keď ešte stále nevzniklo a asi už bohužiaľ ani nevznikne (rovnaký prípad ako s "World War Z"). Nemyslel som si, že fantasy, ktoré sa bude točiť okolo kresťanskej mytológie, biblii a pod., ma bude tak veľmi baviť. No hlavným dôvodom je zrejme neopozeranosť danej tematiky. Máme tu kopu počinov zameraných na grécku, egyptskú, rímsku a severskú mytológiu, báje a povesti, ale je toho tak veľa, že nové filmy už moc nezaujmú. Naopak "Constantine" využil náboženstvo kresťanov a ono to skvelo funguje. Tvorcom sa podarilo vytvoriť sakra zaujímavý a komplexný svet. Herecky veľmi slušné. Efekty výborné. Príbeh vtiahne hneď od začiatku. Finále je akési kostrbaté a vláčne, ale zas na druhú stranu nám nadelilo parádneho Lucifera. Hlavným hrdinom tu pomrie niekoľko blízkych, keď sa to dozvedia chvíľku smútia, avšak hneď v ďalšej scéne sa tvária, ako keby sa nič nestalo.

• 14.2.2021  22:17

V rámci žánru katastrofický film výborné. V rámci témy "mimozemský útok na Zem" taktiež výborné. "Vojna svetov" vyniká spomedzi podobných filmov pohľadom na vec nie hrdinov, ktorí sa postavia zlu odvážne čelom a zachránia planétu a pod., ale práve vo veľkom zachytáva dopad mimozemskej invázie z perspektívy obyčajných trpiacich ľudí. To dáva príbehu veľkú osudovosť, ktorú je od cca 20. minúty (začiatku invázie) cítiť. Takéto chladné filmy (ktoré majú navyše ešte aj filter, z ktorého ide chlad) nie sú pre Spielberga typické. Dal si ale záležať a natočil to skutočne dobre. Časté kamerové dlhé zábery pekne dokresľujú udalosti a zachytávajú emócie postáv. Williamsova hudba nie je zbytočne epická - naopak je tichšia, a keď znie, dotvára mrazivú atmosféru. Problémy filmu sú spojené s alienmi - 1. ako vedeli, čo bude za milióny rokov na Zemi? a 2. keď nám sú predstavení ako neviem ako veľmi vyvinuté bytosti, tak prečo skončia kvôli tak banálnej veci. Vizuálne spracovanie na vysokej úrovni. Herecky parádne zahrané.

• 18.1.2021  19:45
    Wonder Woman (2017)

"Wonder Woman" je zaiste najlepším filmom z DCEU, ktorý nám bol doteraz predstavený. Parádne akčné scény - či choreograficky, tak aj vizuálne (mimo záverečný fight) - ktoré vhodne využívajú slow motion. Slušný príbeh s nevšednou pointou na zamyslenie. Dosť vydarená hudba. Sympatické postavy. Akurát Gal Gadot mohla byť v niektorých situáciách presvedčivejšia. Keby to porovnávam s prvým Kapitánom, Wonderka by jasne vyhrala - minimálne vďaka udržaniu solídnej historickej atmosféry.

• 10.1.2021  03:14

Vskutku slušná thrillerová, možno až hororová atmoška. Koniec so songom "Fly"... parádne.

• 10.1.2021  02:26
    V síti (2020)

Obdivuhodný sociálny experiment, ktorý sa zaoberá v poslednej dobe často "omieľanou" témou. O potenciálnom nebezpečenstve internetu (teda hlavne sociálnych sietí) sa hovorí už dlho a veľa. Aj keď nám to dakedy už možno lezie krkom - tie reklamy a výukové videá a pod., tak tento projekt dokazuje, že stále o tom treba hovoriť, ale možno takouto metódou, ako k tejto závažnej téme pristúpili tvorcovia "V sieti". Pokojne si myslím, že tento film by sa mohol alebo dokonca povinne mal púšťať žiakom (najmä tým, ktorí sú v začiatku puberty) v škole v rámci nejakej akcie. Super je, že boli spravené 3 verzie pre 3 vekové kategórie, čiže tí menší sa vďaka tomuto môže podobným veciam vyvarovať. Nesmierne obdivujem Víta Klusáka, Barboru Chalupovú, maskérov, dizajnérov, technikov, skrátka celý štáb a pracovný tím, pretože to prostredie, spracovanie, ale určite aj veľké fyzické a najmä psychické vyťaženie a celá odvedená práca je tu na maximum vidieť. Nemôžem zabudnúť samozrejme ani na skvelé trio herečiek, ktoré podali obdivuhodné výkony. Ten nátlak na ich psychiku musel byť počas nakrúcania enormný, hlavne keď sa pred ich očami zjavili tie hovadské dildá. Museli vedieť pohotovo improvizovať a emócie držať na uzde. Ako keby tam nie je tá cenzúra, tak by som sa asi vygrcal na obrazovku. A extrémne nechutné to bolo aj s ňou. Zaujímavé boli samotné stretnutia s tými prasatami, na ktorých konci dostali zaslúženú výslužku. Viditeľné bolo, ako im gate začali rýchlo smrdieť. Najmä tým dvom najvýraznejším hovadám. Hudba perfektná. Čiže ešte raz, parádny projekt, ktorý u nás, ale zrejme aj široko-ďaleko nemá obdoby.

• 4.1.2021  05:18
    Frčíme (2020)

Milé, vtipné, pohodové, ku koncu dojímavé (žiadny prehnaný happy end sa nekonal). Zaujímavý pohľad, ako by asi v našom modernom svete žili fantasy bytosti. Animácia znovu fantastická. Príbeh a zápletka možno nie sú originálne, ale tuto to bez problémov stačilo. Som veľmi rád z absencie záporákov, aj keď sa do takýchto filmov velice núkajú. Nachádza sa tu niekoľko drobných mušiek, ale tie zážitok určite nepokazia. Hudba ušla. Výborne nadabované ("Onward" som videl v origináli). Skrátka pravý pixarovský film.

• 3.1.2021  20:14
    Vyšinutý (2020)

Extrémne napínavá záležitosť, ktorá je skvelá vďaka svojej reálnosti. Od sekvencie na semaforoch to naberie pekelnú atmosféru, napätie sa začne rýchlo stupňovať a diváka postupne začne šokovať činnosť chlapa, ktorému zajebalo, s parádne chladným ksichtom Russella Crowea. Ďalší herci sú tiež veľmi slušní. Dej nie je úplne bezproblémový, celé je to dosť jednoduché v podstate bez akýchkoľvek zvratov, ale funguje to výborne. Na základe traileru som si myslel, že pôjde o taký ten typ filmu, pri ktorého násilných častiach sa niekedy aj usmejem a pokrútim hlavou, no nestalo sa tak. Úplne sa to do mňa zarezalo a pustilo ma to celého vypätého až po finále. "Narušený" je určite jeden z najlepších thrillerov, aké som kedy videl.

• 2.1.2021  01:31
    John Williams ve Vídni (koncert) (2020)

Vydarený koncert Maestra Johna Williamsa. Je obdivuhodné, že aj vzhľadom na svoj vek je stále čulí a skladateľsky aktívny. Slovami sa ani nedá opísať, akým obrovským prínosom do filmovej hudby je Pán Williams. Toľko rôznych ikonických a pamätných soundtrackov a motívov nemá na svojom konte nik z tejto brandže a myslím, že pretečie ešte množstvo času, kým sa mu dokáže (pokiaľ vôbec) niekto aspoň vyrovnať. V rámci koncertu bolo počuť známe - ikonické i menej známe skladby. Trošku ma sklamal hudobný program (pár ikonických skladieb chýbalo), ale dve posledné to zaplátali. P.S.: Prajem Maestrovi veľa zdravia a ešte množstvo úspechov, pokiaľ svoje remeslo nezavesí na klinec.

• 31.12.2020  04:12

Krásne atmosférické (dialógové) scény. Parádne zahrané, najmä Christoph Waltz - tie jeho ksichty a pózy. Príbeh zaujme a rýchlo odsýpa aj vzhľadom na stopáž. Postavy dramatické, ale samozrejme nesmú chýbať aj nejaké tie "komické". A čo by to bolo bez poriadne šokantného, strhujúceho a hlavne krvavého finále? = film by Quentin Tarantino

• 26.12.2020  01:36

"Volanie divočiny" je príjemná a milá rodinná podívaná. Film sleduje životný príbeh psa Bucka od domáceho maznáčika až po vodcu vlčej svorky. Hneď od začiatku mi prirástol k srdcu. Čím dlhšie film trval, tým sa to zvyšovalo. Je skutočne obdivuhodné, že sa to tvorcom podarilo. Buck je totižto čisto digitálna postava, žiadne motion capture (CGI je veľmi slušné, takže rozhodne sa netreba nechať odlákať trailerom). Navyše je to zviera, ktoré nič nehovorí, nachádza sa medzi kopou hraných postáv, no aj tak z neho vyžarovali neskutočné emócie a city. A stal sa bezpochyby najlepšou postavou filmu. Samozrejme aj kvôli charakterovému vývoju, ktorým si prešiel, aj vďaka dobročinným skutkom, ktoré vykonal. Na druhú stranu Harrison Ford ani Omar Sy či ostatní vôbec nezaostávajú. Príbeh je veľmi pekný, niekedy zábavný, niekedy dramatickejší, niekedy aj smutný a dojímavý, no hlavne je veľmi milý. Hudba je takisto pekná, ale zakaždým, keď bolo počuť hlavný soundtrack, tak mi to pripomenulo "How to Train Your Dragon", takže som si bol ešte pred záverečnými titulkami celkom istý, že o hudbu sa postaral John Powell😂. Celkovo sa jedná o film, s ktorým nemám v podstate žiaden problém a určite sa zaraďuje medzi moje TOP-ky tohto roku.🐾

• 21.12.2020  00:32

Po finále mám zvláštny pocit. Čakal som čosi iného. Samozrejme epizóda parádna, aj keď rozhodne nie najlepšia. Dúfal som v Ahsoku, no nečakane sa objavil Luke (k jeho vzhľadu sa fakt vyjadrovať nechcem). A skutočne to bol silný moment. Ale pravdepodobne sme sa rozlúčili s Groguom, aspoň čo sa seriálovej tvorby týka. Keby si ho vezme Ahsoka (a teraz sa budem opakovať asi už po miliónty raz), bola by pripravená fantastická pôdička pre jej seriál. No musím povedať, že tretia séria Manda je po tomto pre mňa veľkou záhadou. P.S.: Historicky prvá potitulková scéna v Star Wars bola podarená, avšak čakal som nejaký cliffhanger na pokračovanie, ktorý tu v podstate aj je, len na niečo iné. Nenechajte sa zmiasť názvom, malo by totiž ísť o seriál. Na Bobu sa veľmi teším!

• 18.12.2020  23:19

Paradoxom je, že sa jedná u mňa (zatiaľ) o celkovo najlepšiu epizódu seriálu, a zároveň je to prvá epizóda, kde sa neobjavil náš zelený priatelíček. A nie som tu jediný, kto má takéto pocity z "Chapter 15: The Believer". Presne takto by som si vedel Mandaloriana predstaviť, keby sa dejová linka s Groguom skončila. Ako ja ho mám rád aj seriál je parádny, len už cítim, že by sa to malo posunúť ďalej. Fakt nechcem, aby témou celého seriálu bol Grogu a záležitosti s ním súvisiace. Dúfam, že vo finále ho Mando predá do rúk Ahsoky, čo by bolo skvelou témou pre jej už oficiálne oznámený seriál. Zároveň by sa v tretej sérii "The Mandalorian" mohli riešiť iné veci, napríklad samotní Mandaloriania, ktorých tu už bolo bohato veľa.

• 12.12.2020  01:53

Extra akčné pokoukáníčko. Nie som moc veľký fanda oživovania mŕtvych postáv, ale pri Boba Fettovi som rád, že sa to stalo (rovnako to platí aj u Maula). Pretože vo filmových projektoch sa dospelý Boba v podstate iba mihol a my sme si ho vôbec neužili. Dá sa povedať, že už len touto epizódou si to vynahradil. Ja dúfam, že si ho ešte užijeme. Čakal som, že sa nejakým spôsobom vnútorne pozrieme na Groguove spojenie so silou, ale OK. Možno sa v budúcnosti dozvieme, čo vlastne videl. Super epizóda.

• 8.12.2020  19:17

Napínavé s dobrou atmosférou. Mysterióznosť tomu dodáva miestami burtonovský efekt. Herecky veľmi dobre zvládnuté. Príbeh by sa dal opísať ako smutný život Silasa Lamba, ktorý nezvládol tlak a trošku mu preskočilo. Snažil sa len pomôcť a nikdy neublížiť bezdôvodne. A na mňa tá scéna pri požiari, a tým vlastne aj celý film pôsobil neveselým dojmom. Avšak potom prišiel koniec a s ním obrovský šok, ktorý mi hneď na tvári vyčaril úsmev. Samozrejme vždy keď chcú tvorcovia šokovať na záver, tak dôjde k nejakým nezrovnalostiam vzhľadom na predošlé udalosti. No a "Stonehearst Asylum" nie je výnimkou, každopádne je to celkom fajn a ja som za to rád, pretože to okorenilo celý dej. Irónia jak sviňa 😂😂.

• 17.11.2020  17:29

Dvaja akční idoli v žánri, ktorý im je najbližší. Škoda, že Sly a Arnie spolu nehrali už skôr (trebárs za mlada), pretože tá chémia medzi nimi je parádna. Príbeh je pútavý, atmosférický. Zvraty slušne fungujú aj zápletka je výborná. Možno časť záverečného vysvetlenia je trochu mätúca, ale to filmu nič neuberá. Z toho väzenia skutočne ide pocit bezmocnosti a depresie. Na druhej strane to vyzerá reálne, čo je veľmi dobré. Celková tvorba plánu úteku je nápaditá. A na jeho realizáciu a vyvrcholenie je radosť pozerať. No kto by nechcel vidieť dvoch nabúchaných dedov (ktorí na svoj vek vôbec nevyzerajú) nakopávať zadnice nepriateľom?😁

• 14.11.2020  00:45

Čistý fanservis - navyše pútavý a kvalitný.

• 11.11.2020  23:06

Fantastické! Toto je skrátka dielo fanúšikov fanúšikom. Ako po tom jedinom traileri som fakt nečakal, že to bude až takéto parádne. Vizuál ešte o level (kludne aj 2) vyšší, než pri prvej sérii (a tá bola vizuálne veľmi vysoko). Tu sa ukazuje výhoda, že to vlastní Disney, pretože taký gigant si do toho môže dovoliť naliať toľké peniaze, a aj je to vo výsledku vidieť. Príbeh prvej epizódy bol slušný. Fanúšik ako ja sa môže len pozerať a veselo usmievať a bude mu dobre😂. Obrovský prínos do filmových Star Wars. Je obdivuhodné a mne pri takýchto veciach zaplesá srdiečko, keď tvorcovia prepojujú nie len seriály a filmy, ale dokonca aj knižky a komiksy, a tým dotvárajú komplexnosť tohto úžasného sveta - skrátka radosť sa dívať. Netvrdím zas, že to nemalo muchy, ale tie sa v tom všetkom stratili. Mando sa nám vrátil vo veľkom štýle a dúfam, že to takto bude pokračovať a kvalita klesať nebude. P.S.: Posledný záber bol len sladkou čerešničkou na torte. 👏👏

• 10.11.2020  22:35

Výborne odvedená práca! Jon Favreau je veľký profesionál. Tu sa jeho manažérske schopnosti len potvrdili. Dave Filoni je zas obrovským Star Wars fanúšikom, takže to prepojovanie so zvyškom univerza, pravá "starwarsácka" atmosféra aj samozrejme tá veľká kopa odkazov a narážiek, urobilo velikánsku radosť. Týmto dvom pánom by som pokojne dal riadiť Lucasfilm (všetci vieme, aká tam je situácia). Jon by bol riaditeľom/manažérom - staral by sa o celé fungovanie SW vesmíru. A Dave by mal úlohu hlavného dramaturga/kreatívneho konzultanta - vyberal by projekty na realizáciu a celkovo by dohliadal na to, aby to celé bolo ucelené a dávalo perfektný zmysel. Ale teraz naspäť k Mandovi: Stopáž jednotlivých epizód je síce kratšia, než som si myslel že bude, ale epizódy sú napísané tak, že to nebude pôsobiť nijako uponáhľane. Samotná hlavná dejová línia je dosť slušná. Je však škoda, že sa v podstate rieši iba v 5/8 epizód. Zvyšné 3 sú prevažne výplnkové - potešia, to určite. Sú však viditeľne slabšie ako hlavné. Hudba je pre Star Wars netypická (po prvej epizóde som si nebol úplne istý, či to bol správny krok... onedlho som však svoj názor zmenil), ale zato perfektná. Ako určite by som nebol rád, keby napríklad hlavné filmy mali nejakú podobnú, sem to však pasuje jak riť na šerbel. Vizuálne bomba - skvelé efekty na seriál. Odporúčam pozrieť nejaké tie videá z natáčania (Lucasfilm vydal rovno celý dokumentárny seriál), pretože Star Wars sú znovu priekopníkmi v tomto odvetví. Herci sú skvelí, hlavne náš Mandalorian. Aj napriek tomu, že bol celý čas (až na jednu malú výnimku) zahalený od hlavy po päty v zbroji, tak z neho išla neskutočná charizma. A to popritom bolo celé iba o jeho gestikulácii a rečovom prejave. Mando bol skrátka bravúrne stvárnený (a to bez ohľadu nato, či bol v maske Pedro Pascal alebo nejaký dablér). Epizódy samozrejme majú aj nejaké chyby. Dvakrát sa stalo, že príbeh nabral grády a tempo sa vyostrovalo, zrazu ale na konci prišiel zlom a zabrzdilo sa to - čo je veľká škoda. Konkrétne to bolo v epizódach režírovaných Deborah Chow. Každopádne "The Mandalorian" je úchvatná podívaná, pri ktorej každému fanúšikovi zaplesá srdiečko. Samozrejme výhodou seriálu je to, že je hraný, a preto osloví aj široké publikum. V tomto mali animované projekty nevýhodu (teda Clone Wars). This is the way. I have spoken.😎 #BabyYoda 😜😜😜

• 5.11.2020  00:36

Výborné dialógy, super zahrané postavy, pekné scénky (aj citové) a samozrejme "mimi Yoda". Len škoda toho zabrzdenia ku koncu.

• 12.10.2020  23:01

21. epizóda uzavrela linku s Ogreom a zároveň načalo vojnu gangov. Finále sa blíži!!!

• 11.10.2020  16:08

Výborný príbeh, slušné a sympatické postavy, parádni herci. Vo chvíľach, keď to má pôsobiť dojemne, tak to tak pôsobí. Vo chvíľach, keď je na rade romantika, tak tá z toho ide. Vo chvíľach, keď má byť na mieste určité napätie, tak tam aj je. Humorné pasáže sú zvládnuté na výbornú. "Príbeh o rytierovi" je skrátka natočený, napísaný a zahraný tak, aby diváka nenudil. Keby som mu mal niečo "vytknúť", tak by to boli pesničky pri titulkách (hodili sa tam, úplne, ale prvá bola nie moc dobre odseknutá a tá druhá bola cover verzia), ale to je skoro nič. Takže sa za mňa jedná o skoro dokonalý film. P.S.: "A Knight's Tale" je zároveň ďalším dôkazom, aký bol Heath Ledger skvelý herec a akou veľkou stratou pre filmový svet bola jeho smrť. P.S.2: Čím viac filmov vidím s Paulom Bettanyim, tým ho mám radšej. Dáte mu hocjakú úlohu a on ju vždy zahrá výborne.

• 8.10.2020  16:25

Hlavná dejová linka sa pohla obrovským krokom vpred. Bočná vcelku ušla (škoda však prvého Red Hooda). P.S.: Myslím, že sme spoznali vraha Waynovcov a musím uznať, že až by to tak v skutočnosti bolo, tak je to celé veľmi dobre premyslené.

• 26.9.2020  23:51
    Gotham - Maska (S01E08) (epizoda) (2014)

Na ôsmej epizóde najviac bavili interakcie medzi Gordonom a Bullockom, Mooneyovou a Oswaldom či Bruceom a Alfredom. To, čo spravila Barbara je debilné... ak sa to tak dá nazvať, ale uvidíme, čo mu vlastne zanechala v tom liste. Black Mask - ten bol dosť slušný aj všetko s ním súvisiace. O tom či to bol dobrý ťah spraviť z neho iba epizódneho záporáka sa dá uvažovať, no vzhľadom nato, ako to s ním dopadlo sa ešte kľudne môže vrátiť neskoršie do deja. Predsa len Batman má kopu dobrých záporákov, čiže tvorcovia majú skutočne na výber komu, a na aký čas vôbec dajú priestor.

• 22.9.2020  16:52

Pilotná epizóda jak sa patrí. Predstavenie postáv (aj budúcich záporákov), načrtnutie niekoľkých dejových liniek - to všetko skvele funguje. Akurát som chcel vidieť viac celú rodinu Wayneových (keďže sa jedná o seriál, a navyše dosť dlhý), aby sme sa im trošku viac povenovali. Možno z tej technickej stránky by som trošičku skritizoval strih a aj hudbu (niečo viac dramatickejšie by sa hodilo určite lepšie). Ale inak čo sa týka príbehu, tak tam nemám skoro žiadne výhrady.

• 9.9.2020  20:48
    Enderova hra (2013)

Zvláštny snímok (myslené v dobrom). Už zo začiatku sa mohlo zdať, že nie je všetko také, ako vyzerá byť. No a v poslednej trištvrte hodine sa to aj potvrdilo. Herci (mladí aj skúsení pánkovia) si svoju prácu odvádzajú naozaj veľmi slušne. Príbeh nie je síce príliš komplikovaný, ale zato úderný... a dá sa povedať, že aj celkom silný. Vizuálne parádne. Aj keď som sa snažil, tak som moc nepochopil význam výcviku "detí", teda celej tej témy okolo toho. Áno, keby sme sledovali vojakov bez patričných emócii, tak by bol celý film zbytočný. Ale aj tak mi to moc zmysel nedáva. A vysvetlenie, ktoré odznelo hneď na začiatku nepokladám za dostatočné.

• 6.9.2020  00:46
    Prokletá - Oběť (E10) (epizoda) (2020)

Nečakane veľmi slušné finále. Podarilo sa pospájať všetky dejové linky (tomu som vôbec predtým neveril), niektoré aj ukončiť. Netflix na celom seriáli neskutočne šetril, tejto časti však doprial. A je to aj vidieť. Kazila to akurát romantická linka medzi ústrednou dvojicou. P.S.: Potenciál na druhú sériu tu je, tak som zvedavý či sa uskutoční.

• 23.8.2020  21:38
    SpongeBob v kalhotách (TV seriál) (1999)

Na prvý pohľad príbehy, postavy a humor môžu alebo aj pôsobia detinsky. Keď si však niekto pozrie zopár epizód, tak pochopí, aké je to celé geniálne. Nehovorím, že to všetko dáva perfektný zmysel, ale o to tvorcom niekedy dokonca ide. Skrátka morskú hubu SpongeBoba a spol. si zamilujete (nadhľad a zmysel pre humor sú nato veľmi potrebné). Akurát občas sa tam objavia miestni superhrdinovia, ktorí mi do toho nepasujú.

• 21.8.2020  20:08
    Defending Jacob (TV seriál) (2020)

Veľmi silný komorný počin. Herecké výkony sú famózne. Hlavne teda Chris Evans, ktorý stvárňuje hl. postavu, tu úplne zažiaril. Normálne som rád, že v MCU už skončil. Nie, že by bol ako Cap zlý, ale ukazuje sa, že dokáže veľmi dobre zahrať aj dramatické role. Respektíve, že môže skvele hrať hlavnú postavu aj vtedy, ak nie je súčasťou nejakej populárnej série a jeho fanúšikovia mu to zožerú, nech hrá akokoľvek. Toto sa ukázalo už pri "Na nože". Ale tu... tu si ma svojím stvárneným postavy otca - prokurátora, ktorému obvinia syna z vraždy, získal. Skrátka tak výborne hrajúceho Chrisa Evansa si nechám lúbiť aj do budúcna. Inak... počas sledovania celého procesu od vyšetrovania po obvinenie až po súdny proces, som sa zamýšľal nad tým, aké to musí byť, keď ťa krivo obvinia, aké to musí byť, keď sa na teba verejnosť pozerá ako na netvora, ale ty si v skutočnosti nič nejak zlé nespravil. Extrémne mrazivý pocit. Jednotlivé epizódy síce trvajú v priemere 50 minút, ale odsýpajú ako keby mali polovičnú stopáž. Nudiť sa skrátka nebudete. Seriál sprevádza dosť dobrá hudba, aj vďaka ktorej atmosféra tak dobre funguje. Hlavne úvodný soundtrack je parádny. Ten doprevádza veľmi zaujímavé intro, ktoré má fantastické prechody. Príbeh je samozrejme zaujímavý, mrazivý. Nejak sa to začne, zamotá a vyvrcholí. Ľudia tu píšu, že koniec nebol uzavretý, že sme sa vlastne v skutočnosti nedozvedeli, kto je vrah... no ale my sme sa to dozvedeli, aj keď nie priamo. Ja takéto rozhodnutie od tvorcov akceptujem a príde mi, že to bolo asi lepšie riešenie, nech to má takýto tajomnejší podtón. Najlepšia časť je bezkonkurenčne "Job", v ktorej prebiehal súdny proces. Naopak za najslabšiu považujem časť poslednú, ktorá bola extrémne uponáhľaná a... akási divná oproti predošlým epizódam. Postavy sú nielen výborne zahraté, ale aj veľmi slušne napísané. Andy Barber (ktorého, ako som už písal vyššie, fantasticky stvárnil Chris Evans) si prešiel rozsiahlou charakterovou "zmenou". Na konci ktorej si musel položiť dôležitú otázku. P.S.: Toto je také menšie negatívum: Barberovcom zrejme vykapali všetci príbuzní (teda okrem Billyho), keďže sa tu nikto z nich neobjavil, hoci mali v rodine obvinenie z vraždy.

• 13.8.2020  22:40

Animácia je zvláštna, no nedá sa povedať, že by bola zlá (respektíve odfláknutá), pretože pri tomto seriáli je zlá animácia nezmysel. Jednoducho sa jedná o štýl, ktorý nesadne každému, mne tiež moc nesadol, ale dalo sa na to bez problémov pozerať. A musím uznať, že predsa len má dačo do seba. Príbeh je neakčný a celkom jednoduchý. A až do rozuzlenia to celé pôsobí všelijak... no keď to príde, tak to všetko začne dávať perfektne zmysel a vy na to budete čumieť s otvorenou papulou. Samotný koniec pôsobí veľmi upokojujúco a vyrovnane. Pán Alastair Reynolds je jednoducho majster rozprávač a majster dejových zvratov. Určite má však na obrovskej kvalite epizód, ktoré adaptovali jeho diela veľký podiel aj scenárista Philip Gelatt a režiséri.

• 11.8.2020  17:49

Tento mini-filmík sa podaril. Príbehom a prostredím to pripomínalo nejakú hru. Aj z tohto by sa dal spraviť celovečerák, len by asi musel byť animovaný, ale to by pri takomto parádnom prevedení nevadilo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12