Star Wars: Klonové války - Prisoners (2011) (epizoda)

Vrámci tejto 3-dielnej príbehovej línie nám boli po prvýkrát predstavené súboje pod vodou. Príbeh bol pekný, o spolupatričnosti. Navyše finálna bitka, v ktorej sa proti sebe postavili na jednej strane klonovaní vojaci, Gungani, Quarreni, Mon Calamariovia a jediovia, a na strane druhej oddiely separatistov, v zložení droidov a Karkarodonov, bola fantastická.

Star Wars: Klonové války - Duchové Mortisu (2011) (epizoda)

Celá táto trojepizódová línia okolo Mortisu je veľmi zaujímavá. Dozvedáme sa tu veľa doteraz nám neznámych informácií ohľadom sily a hlavne jej mytológie. A toto je dôvod, prečo "The Clone Wars" tak veľmi milujem. Seriál fantasticky rozvíja a obohacuje nielen obdobie Klonových vojen, ale aj celý vesmír Star Wars.

Star Wars: Klonové války - Čarodějnice z mlh (2011) (epizoda)

Všetko je fajn. Duely so svetelnými mečmi sa rovnali alebo možno aj prekonali niektoré súboje z filmov. Akurát výcvik Savagea Opressa mohol byť dlhší. Takto to pôsobí moc uponáhlane.

Star Wars: Klonové války - Sestry noci (2011) (epizoda)

Parádna epizóda, ktorá predstavila nám doteraz neznámu skupinu užívateľov sily, respektíve užívatelky. Sestry Noci síce silu používajú, ale úplne iným spôsobom ako Jediovia alebo Sithovia. Sú to jednoducho čarodejnice.

Lov (2020)

Kto pozná čierne komédie produkované štúdiom Blumhouse má približne predstavu, čo zač bude film "The Hunt". Žánrovo sa to dá porovnať so snímkami ako "Happy Death Day", "Ready or Not", atď. Takže kto má rád takéto žánrovky, určite nebude sklamaný. Dokonca vo veľa ohľadoch "The Hunt" prevyšuje zmienené dva filmy. Pre niekoho môže byť sklamaním, že "Lov" neobsahuje absolútne žiadnu plnohodnotnú hororovú scénu alebo sekvenciu. Občas sú nejaké náznaky, ale to je slabota a častokrát z tých náznakov ani nič nevzíde. Čo sa týka príbehu: je jednoduchý, avšak trefný a funguje na výbornú. A čo sa týka postáv.... tak pri nich sa ukáže, že buď sú lovení kladní a loviaci záporní alebo naopak. Každopádne hlavná postava je na stopro kladná, navyše aj výborne zahraná.

Star Wars: Klonové války - Hrdinové na obou stranách (2010) (epizoda)

Epizóda "Heroes on Both Sides" ukazuje, že Klonové vojny neboli iba čierno-bielym konfliktom dobrej Republiky a zlých Separatistov. Ale práveže na oboch stranách boli aj zlí aj dobrí, na čo odkazuje aj samotný názov epizódy. Je to veľmi politická časť, ale ja práve takéto časti milujem.

Sherlock - Série 3 (2014) (série)

Prvé dve epizódy boli dosť komediálne, príbeh bol hlavne o vzťahoch postáv a zločiny sa odsunuli na druhú koľaj. 3. epizóda ale priniesla príbeh, v ktorom sa spojili zločiny a príbehy postáv do jedného výborného celku, pri ktorom ma niekedy dokonca mrazilo. Je mi však ľúto, že sme si nového záporáka nemohli užiť viac. Herci sú stále výborní (aj hlavní, aj vedľajší), príbehy zaujímavé a hudba perfektná. To znamená, že 3. séria Sherlocka si kvalitu prvých dvoch zachovala, ale príbehy sú už viac opulentnejšie. Ja by som v 4. sérii ocenil práve preto návrat ku koreňom, ale to sa zrejme kvôli návratu Moriartyho nestane. P.S.: Dúfam, že sa Moriarty vráti iba ako nejaká aplikácia alebo niečo také, lebo ak nie, tak finále druhej série fakt nemalo zmysel.

Sherlock - Znamení tří (2014) (epizoda)

Nehovorím, že Benedict Cumberbatch a Martin Freeman tu podali doposiaľ vyložene najlepší výkon v seriáli, ale rozhodne si to poriadne užili. The Sign of Three sa oplatí pozrieť hlavne vďaka hereckému koncertu týchto dvoch pánov. Nie som si istý, či bol správny ťah poňať prvé dva diely 3. série komediálne, ale ja som sa skvele bavil. Doteraz určite najvtipnejšia epizóda.

Sherlock - Reichenbašský pád (2012) (epizoda)

Zatiaľ určite najlepšia epizóda a vrchol prvých dvoch sérií. Postava Moriartyho nedostala doposiaľ veľa priestoru, tu sa to však vynahradilo. Prvýkrát sa vizuálne objavil až v 3. epizóde 1. série. Vtedy mi ale neprišiel ako príliš geniálny a temný záporák. Tu sa ale všetky moje dojmy z neho zmenili. Postava dostala dostatočný priestor na ukázanie charakteru a Andrew Scott ju zahral bravúrne. Dokonca to bola postava, ktorá dokázala preľstiť a šokovať aj samotného Sherlocka spolu s divákmi. Takže fantasticky zahrané, hudba skvelá, napätie skoro furt, super atmoška. Koncept je síce otrepaný a pre niekoho to môže byť aj klišé, ale ja mám takéto obraty príbehu rád a nevadí mi to (aj keď sa to stáva v sériach dosť často). Uvažujem či by nebolo lepšie takýmto spôsobom ukončiť rovno celý seriál. Nemusel by sa však skončiť 2. sériou, kľudne by sa toto grandiózne finále mohlo odohrať o pár sérií neskôr. Ale keby sa to celé skončilo Sherlockovou smrťou (bez oživenia), bolo by to viac údernejšie. Áno, viem, že je to inšpirované knižnou predlohou, ale seriál "Sherlock" robí oproti nej veľké zmeny. Častokrát príbehy z kníh adaptuje a vykladá úplne iným štýlom, rovnako je to napríklad aj u poňatí tejto epizódy. Preto aj koniec by mohol byť iný. Jedinú výhradu mám voči miernemu pochybovaniu inšpektora Lestradea, pretože predchádzajúca epizóda sa odohrávala pomimo hlavného príbehu, a tam bolo jasne dokázané, že Sherlock nemôže byť podvodníkom. A Lestrade sa v nej účastnil. P.S.: Dúfam, že Sherlockovo prežitie vysvetlia uveriteľným a premysleným spôsobom.

Sherlock - Studie v růžové (2010) (epizoda)

Epizóda je to výborná, vo všetkom (od príbehu, cez hercov, až po hudbu a kostýmy). Ale neviem, aký malo zmysel spraviť 2 verzie tohto príbehu (1. je pilotný film a 2. je toto). Veď predsa museli vedieť už pred natáčaním pilotu, že spravia aj seriál. Toto spracovanie ale viac funguje ako seriálová epizóda a otvára dvere príbehu v pozadí. Pilot sa mi však páčil viac pri "na chlp" rovnakých scénach. Tu bolo vidieť, že už sa to raz točilo a nemalo to taký drajf. Každopádne, 1. epizóda seriálu "A Study in Pink" je kopírka pilotu (ale len do poslednej pol hodiny, ktorá sa mi tu páči viac) doplnená o nejaké udalosti, ktoré sa budú rozvíjať ďalej. Preto je zbytočné pozerať aj pilotný film (aj keď je v niektorých ohľadoch lepší).