KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 1.4.2020  03:22

Zameranie sa na superschopnosti určite prinieslo nový a dosť dobrý nádych. Wyatt Oleff znovu zažiaril ako Stanley Barber, no výborná bola aj Sophia Lillis.

• 1.4.2020  01:05

Prvá epizóda priniesla základné informácie o postavách a celkom ušla. Problém môže nastať v neskorších častiach, keď sa bude príbeh zamotávať, lebo epizódy majú veľmi krátku stopáž a to môže byť príčinou zlého odrozprávania. Pri "Dear Diary..." ale krátka stopáž nevadila. Uvidíme...

• 30.3.2020  00:57

Epizóda je super. Ale je tu jeden malý detail, ktorý zrejme Lucasfilm Story Group ušiel pri zaraďovaní tejto epizódy do oficiálneho chronologického poradia. Totižto, "Sphere of Influence" sa malo odohrávať pred epizódou "The Academy", a nie až 3 epizódy po nej. Ale ako som už písal, je to len jeden malý detail a moje hodnotenie je preto aj tak 5*.

• 25.3.2020  22:16
    Parazit (2019)

"Parazit" je film, ktorý charakterizuje ľudskú spoločnosť ako takú a postavenie v nej. Jedni majú hojno a druhí hovno. Je to aj dokonalý príklad toho, ako spraviť z podarenej komédie morbídny, až brutálny thriller. Motívom to dosť pripomína Jokera. Lenže "Joker" bol len morbídnou drámou, v Parazitovi je aj kus satiry. Možno aj to je dôvod, prečo ho "Parazit" predbehol na Oscaroch.

• 25.3.2020  02:56

Pozemná bitka, vesmírna bitka, súboje zo svetelnými mečmi... PARÁDA! Postrádam ale nájomných lovcov, ktorí trénovali klony.

• 23.3.2020  23:08
    Pád anděla (2019)

"Angel Has Fallen" je tretí a ja dúfam, že aj posledný film tejto série. Nehovorím to preto, že by kvalita išla dole. Naopak, je to kvalitatívny posun oproti druhému dielu, ale myslím si, že táto séria je už vyšťavená aj vymačkaná dosť a nemá už toho moc čo ponúknuť (jedine že by sa začali témy znovu opakovať, a to myslím nechce nikto). Proste treba vedieť kedy prestať. Určite filmu pomohlo, že príbeh a zápletku poňali tvorcovia trochu inak, ako sme boli u predchádzajúcich dielov zvyknutí. Akcia je stále super, ale je jej tu menej a ani už nie je taká prehľadná, ako v 1 a 2 (čo ma mrzí).

• 19.3.2020  03:30

Konečne film, ktorý ukazuje postapokalyptický svet po vypuknutí zombie pandémie v celku reálnom prevedení. Brad Pitt si to užíva. Je vidieť, že mu rola sadla. Celkovo som bol z filmu unesený (nikdy by som nepovedal, že film so zombie tématikou ma môže takto dostať). Je pre mňa záhadou, prečo sa pokračovanie tak dlho ťahá. Úprimne mám veľmi zlý pocit, že nakoniec ani nevznikne, čo by ma veľmi mrzelo, pretože prípadné pokračovania majú na čom stavať. P.S.: Po dopozeraní som si predstavil situáciu, keby sa takto podobne rozšírila momentálna pandémia koronavírusu. Myslím tým jej následky a škody, ktoré môžu byť tiež takéto fatálne.

• 11.3.2020  02:34

Väčšina ľudí to zrejme vidí inak a "To Kapitola 2" je pre nich sklamaním, ale mne sa dvojka páči proste viac. Neviem či to je už dospelými hlavnými postavami, respektíve ich predstaviteľmi (samozrejme detskí herci z jednotky boli super) kvôli väčším skúsenostiam alebo väčšou dávkou humoru, ktorý film skvele odľahčoval (v jednotke bol humor super, ale tu ho bolo viac a aj mi sadol viac). Každopádne každá hl. postava tu má dostatok priestoru. Príbeh je znovu najhlavnejšia vec. Obrovskú pochvalu si zaslúži casting, pretože vybrali hercov, ktorí sa skutočne podobajú na svojich detských kolegov, a keby mi niekto ukázal ich fotky a povedal, že to je jedna osoba, ale v inom veku, tak mu uverím. Je tu strašne veľa lakačiek, ale aj dosť scén, ktoré desia atmosférou a napätím. A tempo je ustálené, čo je pre mňa najlepší posun oproti jednotke. Bohužiaľ jedným veľkým negatívom je prepísknuté finále. P.S.: "It" 1 aj 2 nie sú určite filmami pre bežného dnešného "hororového" diváka, ktorý sa chce iba báť a dej má u riti. V týchto dvoch snímkoch vidím síce malý, ale aj tak dobrý návrat k pravým hororom minulého storočia, čo ma teší. Ale myslím si, že "It"-i sú záležitosťou, ktorú v najbližšej dobe len tak neuvidíme. Bodaj by som sa mýlil. 😞

• 16.2.2020  14:38
    1917 (2019)

Fúha, nemám skoro nič, čo by som mohol filmu "1917" a Samovi Mendesovi vytknúť. Takže budem iba chváliť. Fantastická kamera, ktorá krásne zachytáva postavy v popredí, ale aj pozadie a to dodáva filmu reálnosť, a vy sa pri pozeraní budete cítiť, ako keby ste pri tom všetkom boli. To by samozrejme nešlo bez úžasnej výpravy, kulís, hudby a kostýmov. A čo sa hercov týka, tak George MacKay podal svoj historický výkon a otvoril si celkom iste brány Hollywoodu. Dean-Charles Chapman má úlohu menšiu, ale zato zo začiatku dôležitejšiu a tiež hrá skvelo. Všetci "Páni Herci" sa predstavili v rolách armádnych nadriadených, a aj keď sú dokopy na plátne cca 8 minút, z každého ide veľký rešpekt a charizma. P.S.: Parazita som ešte nevidel, ale ak prekonal na Oscaroch toto, tak to musí byť riadna bomba. P.P.S.: "1917" je prvým filmom, čo som z tohto roku videl a vyzerá to tak, že bude aj jedným z najlepších.

• 13.2.2020  15:40

Dosť odlišná epizóda, ktorej hlavnou témou nie je vojna, ale vyšetrovanie. P.S.: Tera Sinube je veľmi sympatický starček.

• 7.2.2020  22:57

A po SW verzii "7 samurajov" tu máme aj verziu Godzilly z preďalekej galaxie. P.S.: Veľmi smutný koniec.

• 4.2.2020  18:21

Príbeh "7 samurajov", respektíve "7 statočných" v Star Wars prevedení. To predsa nemohlo chýbať:-D

• 2.2.2020  02:35

Hlavný koncept je síce dosť otrepaný, ale "Dokonalá lož" dokázala sakra prekvapiť koncom. Tušil som, že sa nakoniec karta obráti. No ale takýto perfektný obrat som nečakal. Dosť ma prekvapilo, že sa film postupne začal uberať skôr thrillerovým štýlom, než komediálnym. Ian McKellen je perfektný. Jeho postava nám je v priebehu celého filmu detailne rozobraná. A aj napriek tomu, že je sviňa, je sympatický. Rovnako skvelá je aj jeho kolegyňa Helen Mirren. O jej postave platí to isté. Celkovo ako duo im to ide na výbornú. P.S.: Ian McKellen znovu dokazuje, že je jedným z TOP hollywoodskych hercov, ktorí sa neživia iba hraním v blockbusteroch.

• 30.1.2020  19:10

Parádna epizóda, ktorá nám odhaľuje viac informácií a tajomstiev o chráme jediov, a o jedioch samotných.

• 24.1.2020  19:06
    Van Helsing (2004)

Ako crossover tzv. Universal Monsters to funguje na výbornú. Hugh Jackman má ako Gabriel Van Helsing skvelú charizmu. Vizuálne je to pecka. Pár chybyčiek film má, rovnako aj niektoré nevysvetlené udalosti. Ale to sa v tom ostatnom výbornom v pohode stratí.

• 23.1.2020  21:37

Vzhľadom k dnešnej českej a slovenskej rozprávkovej tvorbe som nečakal od toho až tak veľa. Musím ale uznať, že tento počin je vysoký nadpriemer a jedna z najlepších česko-slovenských rozprávok tohto desaťročia. Možno aj najlepšia.

• 21.1.2020  23:34

Úžasne vytvorený a prepracovaný svet na rovnakej úrovni ako Star Wars alebo príbehy zo Stredozeme (Pán prsteňov, Hobit). Vizuál, hudba, bitky sú parádne. Postavy tiež dobre fungujú. Veľká chyba podľa mňa bola, že "Warcraft: Prvý stret" nebol rozdelený na dve časti alebo z toho celého mohol byť rovno seriál. Pretože vo filme nie je viac vecí vysvetlených (čo, ako funguje) a viaceré postavy tu nemajú toľko miesta, koľko by si zaslúžili. Preto som niektoré dejové zvraty chápal ťažšie.

• 19.1.2020  01:34

Takto nejak by som si predstavoval Obi-Wanov seriál. P.S.: Chválim nádhernú hudbu.

• 8.1.2020  22:26

Dokonalé vyváženie boja a politiky.

• 7.1.2020  12:26

Film je skvelý hlavne vďaka výborným hercom. Tým nemyslím len hlavné duo Scarlett Johansson a Adam Driver, ktorí tu podali fantastický výkon, ale aj hercov vo vedľajších úlohách a aj od nich ešte v menších.

• 7.1.2020  12:19

Parádna epizóda! Máme tu možnosť vidieť ako prebiehal výcvik klonov a ešte k tomu aj aká bola atmosféra na Kaminu počas Klonových vojen.

• 26.12.2019  02:58

My, čo vidíme, cítime a počujeme si to nevážime. Niekedy môže nastať práve takáto situácia a až potom si to všetko začneme vážiť, ale vtedy je už neskoro. "Rande naslepo" je v prvom rade fantasticky zahraté komicko-dramatické dielo, pri ktorom sa určite nebudete nudiť. Začiatok má síce tempo svetelnej rýchlosti, ale onedlho sa dej pekne ustáli a začne sa zameriavať len na to podstatné. P.S.: V momentoch, keď sa pozeráme cez postihnuté oči hlavného hrdinu je cítiť istá nervozita, strach a súcit - to sa im fakt podarilo.

• 4.12.2019  17:48

Dlhšia stopáž filmu určite prospela. Všetko rovnako dobre funguje, ako aj pri jednotke. Akurát, že film je viac prepracovanejší a aj keď sa tu niektoré veci opakujú z prvého filmu, tak to vôbec nevadí a vy nebudete mať pocit, ako keby ste to už niekde videli. V "Sám doma" sme mali len jednu zápletku, v dvojke je ich niekoľko. Z toho vyplýva - oveľa viac zábavy. P.S.: Boj zo zloduchmi bol tiež viac zaujímavejší, nápaditejší a vtipnejší ako v jednotke.

• 22.11.2019  20:25

V porovnaní s Godzillou (2014) je Kong iný kaliber. Godzille chýbali emócie a zaujímavá zápletka + dobrý scenár a zrežírovanie, pri ktorom by som sa nestrácal. V Kongovi toto všetko je a naviac, Kongovi som celú dobu fandil, Godzille ale nie. P.S.: Dúfam, že sa v pokračovaní vrátia všetky preživšie postavy, pretože som si istým spôsobom vytvoril ku všetkých vzťah.

• 13.11.2019  21:21

Som unesený. Parádny vizuál a skvelí herci - v tom to vyniká. Je vidieť, že sa Jon Favreau so scenárom vyhral a prácu na ňom si užil. Pretože to celé pôsobí ako dielo fanúšika pre fanúšikov, ktorým Jon určite je. Veľkým fanúšikom je aj Dave Filoni, ktorý si po animovanej tvorbe vyslúžil miesto aj v hranom projekte. V prvej epizóde sa hneď chopil réžie a musím uznať, že si nepočínal vôbec zle. Epizóda ako taká funguje dobre, aj napriek drobnostiam. Hudba, tá je u mňa pri Star Wars jednou z hlavných priorít. A Ludwig Göransson ju poňal dosť odlišným, možno až odvážnym spôsobom, za ktorý môže byť u fanúšikov ostro skritizovaný. Mne ale hudba sadla. Samozrejme nie je to to, na čo sme pri Star Wars zvyknutí, ale všetci vieme, že tu John Williams nebude večne a bude potrebovať náhradníka ("The Rise of Skywalker" bude jeho posledný SW projekt), ktorý bude pri Star Wars hlavným skladateľom. Disney a Lucasfilm teraz dávajú vo svojich projektoch priestor novým a mladým hudobníkom, aby našli do budúcna toho správneho. Prvá epizóda s názvom "Chapter 1: The Bounty" teda splnila moje očakávania a v niektorých ohľadoch ich dokonca prevýšila. P.S.: Počas niektorých pasáží som mal zimomriavky.

• 30.10.2019  20:31

A už sme v období epizódy VIII.

• 24.9.2019  21:15

Všetko je pripravené na veľký a epický boj, v ktorom sa proti sebe postavia bytosti z Thra a odporní Skeksiovia. Len dúfam, že sa ho skutočne do konca seriálu dočkáme.

• 21.9.2019  00:20

Napätie sa zvyšuje, zvraty pribúdajú a seriál naberá čím ďalej, tým viac na temnej atmosfére. Ak niekto uvidí plagát alebo trailer pomyslí si: "Toto bude zas nejaká slabá fantasy-hovadina pre malé deti". Opak je ale pravdou. Každá epizóda nám viac a viac dokazuje svojou temnotou a bezproblémovým zabíjaním postáv, že sa nejedná o detský seriál, ale o temné fantasy s dospelým príbehom.

• 17.9.2019  22:57
    Teroristka (2019)

Iva Janžurová ako stará učiteľka na dôchodku, chystajúca vraždiť... to je komédia sama o sebe. Je tu síce pár slabších miest, ale to je vo výsledku jedno.

• 26.8.2019  00:02
    Mám v piči na lehátku (hudební videoklip) (2011)

Typická slovenská rodinka. :-D