KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 25.8.2019  23:57
    Horkýže Slíže - Nazdar!!! (hudební videoklip) (2013)

Vždy, keď si pustím tento klip, na tvári sa mi zjaví úsmev.

• 25.8.2019  23:54
    Horkýže Slíže - Vojtech (hudební videoklip) (2015)

Hudobný videoklip k filmu je oveľa lepší, ako samotný film.

• 24.8.2019  03:06
    Skyfall (2012)

"James Bond: Skyfall" je bezpochyby jedna z najlepších bondoviek. Je to jedna veľká akciou nadupaná, epická, ale zato umelecká jazda s výbornou atmosférou a prepracovanými postavami. Javier Bardem si svoju úlohu šialeného, ale geniálneho záporáka, prahniaceho po pomste užíva a je v nej perfektný. Judi Dench, to je kapitola samá o sebe. Tento film by som nazval akousi poctou pre túto úžasnú herečku, ktorá v úlohe M strávila pekných pár rokov. Som veľmi rád, že sa vrátili postavy Moneypenny a Q, no a ich predstavitelia (Naomie Harris a Ben Whishaw) sú fakt skvelí. A samozrejme nakoniec tu máme samotného agenta 007, Daniel Craig je proste pán. A k tomu všetkému je tu ešte titulný song od Adele, ktorý nemá chybu. Takto má vyzerať poriadna bondovka, nie ako tie dve predchádzajúce "sračky". :-D

• 23.8.2019  15:51

"James Bond: Quantum of Solace" priamo naväzuje na predošlý film "James Bond: Casino Royale". Rozdiel medzi nimi je ale obrovský. "Casino Royale" bola skôr komorná dráma, ale "Quantum of Solace" je veľkolepá akčná jazda s množstvom výbuchov, prestreliek a pod. Avšak, nezabúda na príbeh a postavy. Daniel Craig si znovu ide svoje, Olga Kurylenko je ako bondgirl výborná a rovnako výborný je aj Mathieu Amalric ako záporák. Rovnako ako aj pri Casine, tak aj tu chýbajú postavy Moneypenny a Q, ďalej absentujú bondovské hlášky a na začiatku filmu ikonický Bondov výstrel.

• 23.8.2019  00:06

"James Bond: Casino Royale" je prvým filmom z novej série o tajnom agentovi s kódovým označením 007 a musím uznať, že nedopadol vôbec zle, práve naopak. Nová bondovka je veľmi dobrý špionážny film, ktorému nechýba akcia a prepracovaný príbeh. Kamera vyniká. O tom či Daniel Craig svoju úlohu zvládne som nemal žiadne pochybnosti. Mads Mikkelsen je ako bondovský záporák výborný a rovnako výborná je vo svojej úlohe bondgirl aj Eva Green. Nová bondovka ale postráda postavy Moneypenny a Q, tancujúce dievčatá pri úvodných titulkách (ktoré boli mimochodom veľmi nápadité a vizuálne úžasné), Bondove ikonické hlášky a legendárny James Bond Theme (ktorý zaznel iba pri záverečných titulkách). Dej filmu šlape, problém mám ale s príliš moc naťahovaním koncom, ktorý trvá skoro 30 minút (ukončenie hlavného deja prišlo oveľa skôr). To jediné nebolo režisérsky dobre zvládnuté.

• 18.8.2019  16:58

Prvý Rád je sviňa.... :-)

• 14.8.2019  19:44

Za chvíľku sa nám začne Star Wars Resistance pretínať s epizódou sedem. Musím pochváliť Lucasfilm Story Group, že ustrážili, aby doterajšie účinkovanie Poea Damerona v tomto seriály neodporovalo jeho príbehu v knižke "Pred prebudením sily".

• 14.8.2019  18:45
    Imagine Dragons - Natural (hudební videoklip) (2018)

Skvelá atmosféra klipu a výborný song.

• 14.8.2019  01:54
    Kabát: Banditi di Praga (hudební videoklip) (2010)

Klip je fajn, ale Gotta si mohli odpustiť, aj keď sa im ten fór podaril.

• 31.7.2019  01:43

Epizódu 6 ovládla Jitka Čvančarová, vďaka ktorej som sa bohovsky zabával. Šiestou epizódou sa nám začína seriál pomaličky rozmotávať. Troch ma ale mrzí, že Bolek Polívka a.k.a. Olin Nekula tu bol zas dosť v ústraní. Super epizóda.

• 30.7.2019  02:19

Zatiaľ bezpochyby najlepšia epizóda. Pri treťom diely, narozdiel od predchádzajúcich, som sa už vôbec nenudil. Epizóda ide svižným tempom, zápletka sa ďalšou vraždou ešte viac zamotáva a Bolek Polívka tu má konečne viac priestoru. Znovu jediná vec, čo ma na tretej epizóde sere, je ten dementný pražský policajt Písařík.

• 28.7.2019  01:22
    Columbo (TV seriál) (1971)

Pomačkaný baloňák, neustále pofajčievanie cigary, starý automobil Peugeot 403 Cabrio, pes s menom Pes, početní rodinní príbuzní a manželka, ktorú sme nikdy nemali možnosť vidieť... to sú vonkajšie znaky nášho obľúbeného poručíka Columba. Columbo je detektív losangeleskej polície s podivnými, ale zato účinnými vyšetrovacími metódami. Keď raz začne niečo vyšetrovať, vždy to dotiahne do konca. Častokrát privádza vrahov do "šialenstva". Inak sa jedná o veľmi milého týpka, ktorý rád rozpráva príhody svojich súrodencov a ich detí, alebo rád rozpráva o svojej žene. P.S.: "Columbo" je pre mňa najlepší čisto kriminálny seriál, aký som doposiaľ videl.

• 28.7.2019  00:45
    Columbo - Série 8 (série) (1989)

Trochu som sa obával, že nové časti nebudú dosahovať kvalitu tých starých. Musím ale povedať, že som sa nemal čoho báť. Stále to sú kvalitné Columbovky a stále je to ten istý poručík Columbo so svojim psom, starým autom, pomačkaným baloňákom . . . Pochopiteľne sa nejaké tie veci zmenili, napr. poručík nám zostarol :-D. Veľa vecí sa zmenili k lepšiemu, napr.: výprava, kamera. Na druhej strane sú tu veci, ktoré sa zmenili, ale nie k lepšiemu a ani nie k horšiemu, napr. oveľa brutálnejšie vraždy. Každopádne si seriál stále drží výbornú kvalitu.

• 27.7.2019  17:34
    Columbo - Série 3 (série) (1973)

3. séria sa od predchádzajúcich dvoch líši tým, že nie sú všetky postavy vrahov na jedno kopyto. Predstavia sa nám tu vrahovia, s ktorými budeme súcitiť a chápať ich, prečo museli vraždiť. Vlastne nám ich bude ľúto a zavraždení sa nám budú hnusiť. A to v epizódach "To je vražda, povedalo portské" a "Labutia pieseň". Potom sa nám predstavia vrahovia, ktorých by sme za ich skutky najradšej sami popravili. A to v "V núdzi poznáš priateľa" a "Kandidát zločinu". P.S.: Zatiaľ najlepšia séria.

• 25.7.2019  01:54

V tejto epizóde Columbo dokonale ukázal, aký je skvelý vyšetrovateľ, ale aj psychológ. Dvoch ľudí, ktorí spoločne spáchali vraždu dokázal poštvať proti sebe, aby sa navzájom usvedčili. Náš obľúbený poručík to skrátka s vrahmi vie.

• 23.7.2019  13:33

Tak tentokrát musel poručík Columbo spolupracovať s "mafiou", aby mohol dolapiť vraha. "Podivní spojenci" je epizóda výborná, ale predsa len má jednu veľkú chybu. Columbo hovoril, že vraha nemôže nijak usvedčiť a kvôli tomu sa muselo udiať to divadlo na konci. Tu Columbo zrejme zabudol alebo skôr scenáristi zabudli, že vraha by bolo ľahké dostať aj bez toho divadielka, pretože alibi hlavnému podozrivému nemohol nik potvrdiť.

• 22.7.2019  02:53
    Lví král (2019)

Najviac som sa bál toho, že "The Lion King" bude kopírovať svoju predlohu 1 ku 1, nestalo sa tak. Tým pádom môžem iba pogratulovať Jonovi Favreauovi, že znovu zvládol natočiť dôstojný remake, voči originálu. Niektoré scény sú úplne rovnaké, ako aj v originále, ale veľa scén sa od originálu líši. Jon Favreau sa nám tu snaží odrozprávať príbeh Levieho kráľa viac reálnejším, ale zato nie dospelejším filmom. Preto sa aj veľa postáv vzhľadom odlišuje od svojich predchodcov. P.S.: Myslím, že sme spoznali víťaza Oscara za najlepší animák roku.

• 22.7.2019  02:09

V poradí už 2. diel, v ktorom identitu vraha zistíme až na konci. "Columbo v prestrojení" je ďalšia epizóda z 10. série, ktorá je oproti bežným Columbovkám dosť netradičná. Tentokrát sa epizóda zameriava skôr na hľadanie strateného pokladu, než na vyšetrovanie vraždy, ktoré je upozadené. Columbo ale dokáže poskladať skladačku potrebnú na nájdenie ukradnutých peňazí rovnako, ako aj vyriešiť 2 vraždy.

• 16.7.2019  01:34

Úplne prvý film s naším obľúbeným poručíkom Columbom, a zároveň jedna z najlepších, ak nie aj najlepšia Columbovka.

• 14.7.2019  02:19

Dvaja tupí študenti, ktorí spáchajú vraždu a myslia si o sebe, akí sú veľkí čávovia, lebo ich vražde je "najgeniálnejšia", pekne pohoria, keď ich dostane poručík, s ktorého celú dobu robia debila.

• 13.7.2019  23:55

Táto časť je tak veľmi zamotaná, že som nemal ani len potuchy, kto je vlastne vrah. Zistil som to až na konci, samozrejme, keď ho Columbo odhalil. :-D

• 10.7.2019  02:09
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Rovnako ako Krausova talk-show je aj "Všechnopárty" veľmi zábavná relácia s hosťami nielen zo showbiznisu.

• 9.7.2019  20:02
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Zábavná talk-show, pri ktorej sa vždy veľa nasmejem. Som veľmi rád, že si Kraus nepozýva iba známych hercov, spevákov, športovcov, atď., ale skôr vo väčšej miere ľudí z bežného života, ktorí sú ale niečim zaujímaví.

• 8.7.2019  17:20

"Nič nás nerozdelí" je pekný a dojímavý film, ktorý je ale pre silné žalúdky. Skoro v každej druhej scéne je krv alebo je niekto zakrvavený, ale na druhej strane to pôsobí skutočne veľmi reálne. Všetci hlavní herci tu predvádzajú výborné výkony či už dospelí alebo detskí. P.S.: Scénu, v ktorej sa všetci stretnú by som si mohol púšťať dokola a aj tak by ma neomrzela.

• 7.7.2019  19:39
    Avatar (2009)

Tak toto je BOMBA! Prepracovaný príbeh, výborní herci, skvelá hudba, nadupaná akcia a najlepšie CGI efekty, aké som kedy videl (spolu s filmom Kniha džungle (2016)). A to pritom vznikol v 2009! Takto by sa dal zhrnúť film "Avatar". Obdivujem Jamesa Camerona zato, čo dokázal (a nielen v tomto snímku). P.S.: O 2 roky by sa malo s pokračovaniami roztrhnúť vrece, tak pevne verím, že to bude stáť za to.

• 24.6.2019  21:43

Pekné zakončenie jednej veľkej éry Marvel Cinematic Universe. Je to film, ktorému môže len ťažko nejaký Marvel-fanúšik niečo vytknúť. Mňa sklamalo, že nezomrelo viac Avengerov (mohlo to byť viac epickejšie, dojímavejšie a celkovo lepšie). A finálna bitka mohla byť dlhšia. Ale aj tak je pre mňa Endgame omnoho lepší film ako Infinity War.

• 13.6.2019  19:57
    Klec (TV film) (2019)

Sviňa dopadla ako si zaslúžila. Klec vyniká skvelými hereckými výkonmi Jiřiny Bohdalovej a Kryštofa Hádeka. Hudba dotvára skvelú atmosféru. A divák nikdy netuší, čo sa vlastne udeje.

• 4.5.2019  03:12

Film Christopher Robin vôbec nevyzerá ako jeden z Disneyho hraných remakeov. Narozdiel od ostatných je to dosť veľká dojímavá dráma, v ktorej je ale veľa vtipných momentov, na ktorých som sa skvele pobavil. Celý príbeh je originálny, takže sa to ani nedá úplne nazvať remake. Ewan McGregor je vo svojej úlohe vynikajúci (rovnako ako vo všetkých svojich úlohách). Zvieratká sa vizuálne moc nezmenili, teda až na Králika a ich CGI je výborné (rovnako ako vo všetkých Disneyho hraných remakeoch animovaných filmov). Veľmi ma prekvapilo, že film nehral na nostalgiu, za čo má u mňa veľké uznanie. Na druhej strane si nie som istý, či je Christopher Robin schopný pobaviť menších divákov, pretože mnohým veciam, ktoré sa vo filme riešia nemusia chápať. PS.: Niekedy som mal slzy na krajíčku.

• 3.5.2019  19:45

"Spider-Man: Paralelné svety" musí byť pre fanúšikov čistý orgazmus. Ja fanúšik nie som, a aj preto to tu nebudem vynášať do nebies. Každopádne sa jedná o fajn film, ktorý ale nemusí potešiť každého radového diváka a hlavne si nie som istý, či z neho budú až tak nadšené deti. Philovi Lordovi a Christopherovi Millerovi sa znova podarilo niečo výnimočné, čo aj naznačujú rôzne ocenenia a hlavne zisk Oscara.

• 13.4.2019  01:32

Tak v tejto epizóde bola zatiaľ najbrutálnejšia vražda z celého seriálu. Krásne je tu vidieť Columbov postup pátrania a tiež jeho prefíkané dolapenie vraha.