KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 13.4.2019  01:32

Tak v tejto epizóde bola zatiaľ najbrutálnejšia vražda z celého seriálu. Krásne je tu vidieť Columbov postup pátrania a tiež jeho prefíkané dolapenie vraha.

• 5.4.2019  01:46
    Aquaman (2018)

"Aquaman" je skvelý hlavne vďaka akčným častiam, ktoré sú krásne prehľadné, farebné, majú výbornú choreografiu a dopĺňa ich skvelá hudba. No a film "Aquaman" je nimi nabitý, ale nemožno povedať, že len kvôli nim je "Aquaman" taký dobrý, aký je. Ale jednoducho vyniká práve akciou. Preto Aquamana odporúčam hlavne milovníkom akčných filmov, ktorí si potrpia na dobrom príbehu a nevadí im sci-fi a fantasy.

• 17.3.2019  02:40

Hhhhmmmmm, detektív, ktorý vyšetruje vraždu, ktorá sa stala na výletnej plavbe loďou, na ktorej on čírou náhodou bol.....to mi niečo pripomína. Moje šedé bunky mi hovoria, že asi ide o poctu malému guľatému belgickému súkromnému detektívovi, ktorý tiež musel riešiť podobný prípad.

• 22.2.2019  15:28
    Ján a Martina (TV film) (2019)

Je to v podstate zhrnutie všetkého, čo sa na Slovensku za ten rok stalo od vraždy, až po policajné akcie. Je až neuveriteľné, čo dokázala táto 2-násobná vražda vyvolať a spôsobiť. Ľudia svojimi protestami dali najavo, že pánovi (teraz už len) POSLANCOVI doktorovi Ficovi, Kalimu, Gašparkovi, kapitánovi Dankovi a celej tejto prehnitej vláde zvoní na ich koniec. Tento veľmi silný dokumentárny film o chladnokrvnej vražde dvoch ľudí, ktorí mali život ešte len pred sebou odporúčam každému Slovákovi, ale aj ľuďom z iných krajín, pretože útok na novinárov je útok na nás všetkých. Klobúk dole pred tým, čo sa Markíze podarilo. #AllForJan P.S.: Martinu Kušnírovú som stretol osobne. P.S.2: Ako vidím, SMERácki a Kotlebovskí trollovia sú už aj na ČSFD.

• 24.12.2018  02:04

Ak si chcete pozrieť zábavnú rozprávku pre celú rodinu, pozrite si Knihu Džungle od Jona Favreaua, ale ak máte chuť na dospelejší film s viac prepracovaným príbehom, zvoľte Mowgli: Legend of the Jungle. Všetko je super, akurát FINÁLE mohlo byť viac epickejšie. Jediné, čo ma mrzí je to, že tento film nešiel do kín, pretože sa Andymu Serkisovi režisérsky debut pri veľkom filme naozaj podaril. PS.: CGI nie je vôbec také zlé ako veľa ľudí hovorí, práve naopak. Zvieratá síce nevyzerajú tak reálne ako v Knihe Džungle od Disneyho, ale aj tak sú veľmi dobre spravené a dá sa na ne pozerať.

• 23.12.2018  00:25

Toto je prvá epizóda, v ktorej som súcítil s vrahom, chápal som vrahovu nutnosť spáchať tento zločin a myslím, že spravil... no, správna vec to asi nebola, ale tak... Navyše mi bola tá postava veľmi sympatická, najmä vďaka jeho predstaviteľovi, ktorým bol Donald Pleasence. Inak ďalšia veľmi podarená časť.

• 2.11.2018  21:38

Výborná epizóda - ako všetky predošlé. Ale predsa len sa nájdu nejaké veci, voči ktorým mám výhrady: koniec sa zbytočne preťahoval a soundtrack bol oproti predchádzajúcim dielom slabší.

• 7.10.2018  02:02

Veľmi veľmi dobrá časť. Peter Falk bol ako režisér výborný, škoda, že režíroval len túto časť. Ani som nevedel kto je režisérom, dozvedel som sa to až pri záverečných titulkách. Trochu mám pocit, že sa to odlišuje od predchádzajúcich častí, myslím tým dejovo. Veľmi sa my páčilo ako celú vraždu náš vrah naplánoval. Zatiaľ jediná časť pri ktorej som si myslel, že Columbo je naozaj v koncoch, jediná časť pri ktorej som si s napätím obhrýzal nechty a čakal ako sa to celé skončí. Taktiež musím podotknúť, že všetci herci boli vynikajúci, rovnako ako aj scenár a samozrejme, Falkova réžia.

• 6.10.2017  22:18

Je pekné vidieť ako sa povstalecké bunky spojili + príhovor Mon Mothmi... to je jasných 5*.

• 13.2.2021  01:10

No viem si predstaviť ako veľmi museli byť MCU fans nadšení. Pre mňa bola 4. epizóda fajn. Super, že došlo k nejakému vysvetľovaniu, pretože za predchádzajúce epizódy sa toho toľko nakopilo a dokopy nič nevysvetlilo, že aspoň niečo sme už potrebovali objasniť. To, že príde na komplet vysvetľovací diel, by ma ale rozhodne nenapadlo. Do ďalšieho vývoja seriálu dúfam, že sa pôjde už ucelenejším spôsobom, lebo si nemyslím, že takýto typ rozprávania je pre takto komplikovaný seriál vhodný aj do budúcna.

• 23.1.2021  14:45
    Španělsko, zpívej! (TV pořad) (2020)

V podstate rovnaké ako nemecká verzia. Moderátor určite lepší tu. Nebol zbytočne preafektovaný, zato vtipný hej. Výber pesničiek do žánrovo odlišných epizód, bol zasa lepší v "Sing On! Germany". Ako som už písal aj pri nemeckej show: nevšedné spracovanie, pobavilo, nenudilo. Znova veľmi cením živú kapelu (tú si Netflix podpísal zrejme pre všetky spracovania).

• 16.1.2021  23:55

Vyzerá to zaujímavo. Som zvedavý, ako to bude postupne meniť žánre. Epizóda jeden ako sitkom bola podarená.

• 9.1.2021  16:56
    Neviditelný (2020)

V rámci žánru sa jedná o vynikajúci psychologicko-hororový thriller. Sekvencie s neviditeľným mužom sú výborne spracované. Napätie sa pri nich dalo krájať - najmä zo začiatku, keď Cecilia ešte poriadne nevedela, čo to je. Film sprevádza slušná hudba, či už techno-hororová alebo uvoľnenejšia (skladateľovi z "It"-a skrátka takéto žánre idú). Zaujímavé sú tiež dlhé obtočivé kamerové zábery. Elisabeth Moss, ale aj Aldis Hodge sú vo svojich úlohách výborní. Hold, film kazia nelogickosti. Ja som nepostrehol, že by mal neviditeľný oblek aj teleportovaciu schopnosť. Rovnako zvrat nedáva logiku. Pri bitke v nemocnici sa tvorcovia asi nechali trošku uniesť. Postavu Neviditeľného mohli spracovať rôznymi spôsobmi, bohužiaľ ten, ktorý si vybrali zrejme môže za väčšinu týchto problémov.

• 12.12.2020  01:34

"Americké Psycho" je skutočne psycho, hlavne ku koncu. Christian Bale v hlavnej úlohe predviedol fantastický výkon vyšinutého magora, ale aj Willem Dafoe sa svojej menšej roly zhostil perfektne. Vystavaný príbeh tu chýba, skôr to je sled určitých udalostí a sledovanie života protagonistu. Vadilo mi to, no na konci sa všetko vysvetlilo a dáva to zmysel. Jedná sa o slušný psychologický film, ktorý sa občas pohrá aj so psychikou diváka. Musím ale povedať, že som čakal dačo iné.

• 9.12.2020  16:36
    Ostrá (2020)

"Ostrá" robí veľmi dobrý obraz zákulisiu speváckych/talentových show, ktorý nie je príliš pekný, zato ale pravdivý. Príbeh bol o niečo viac komplikovanejší, než som si myslel (je jednoduchý, ale menej, ako som očakával). Začo ide určite palec hore. Hlavne koniec bol vydarený - mal gule. Poviem na rovinu, že scéna na ceste ma dosť zarazila. Charakterový vývoj, ktorým si prechádzala hlavná postava počas súťaže bol zase niekedy až príliš tlačený, ale jako OK. Postavy sú fajn, no niektorí herci zo seba zrejme nevydali maximum. A to práve Katarzyna Sawczuk, no nájdu sa aj ďalší. Určite však najlepšími postavami boli babča a direktor (prípadne aj Olo). Miestami dráma, miestami úsmevné, možno aj dojímavé. Avšak nič svetoborné s niekoľkými muchami.

• 6.12.2020  20:36

Z traileru to pôsobilo iba ako uletená komédia s jednoduchým dejom, ale dobrou zápletkou. Pustil som si film a po niekoľkých minútach sa to začalo nejako zamotávať. Od toho momentu až po koniec filmu sme sa o Diane dozvedeli veľmi veľa a v podstate ona si prešla určitým charakterovým vývojom. Každopádne povedal by som, že "Identity Thief" je výborná komédia, avšak s prvkami dojímavej drámy. O tú komediálnu zložku sa samozrejme postarala skvelá ústredná dvojica v podaní Jasona Batemana a Melissy McCarthy. Film má samozrejme niekoľko problémov, ale nejedná sa o nič strašné. Mňa skrátka toto bláznivé road movie bavilo. P.S.: Bol som trochu sklamaný z malinkého priestoru Jona Favreaua.

• 6.12.2020  01:58

"Chapter 13: The Jedi" je dosť slušná epizóda, no mám s ňou určité problémy. Rozhodne som nečakal, že sa Ahsoka Tano objaví hneď v úvode. Bál som sa ako bude vyzerať, Rosario Dawson som nepovažoval za dobrý výber, pretože jej tvár mi skrátka na Ahsoku nesedela. Musím však uznať, že ju zamaskovali skutočne veľmi dobre. Irituje ma však dĺžka jej lekku (Jako prečo sú také krátke, keď by mala byť už dlho dospelou Togrutkou a navyše už na konci klonových vojen ich mala dlhšie než tu?). Počítal som určite s hlasovou prítomnosťou Ashley Eckstein, no tá sa na moje veľké prekvapenie nekonala (WTF?!). Každopádne, s Ahsokou prišla aj dávka nových informácií o Baby Yodovi (teda pardon, o Groguovi) aj jednej známej postave. Čo je hlavné, tak sme sa dozvedeli, že náš malinký kamarát nie je také mimino, za ktoré sme ho doteraz všetci mali, ale že toho už má skutočne dosť odžitého a zažitého. A zrejme jeho roztopašné správanie a neschopnosť rozprávať zapríčiňuje jeho polživotné odtrhnutie od spoločnosti. Príbeh epizódy je fajn, no koniec nefunguje úplne na 100%. Ako fakt som dúfal, že Ahsoka si Grogua zoberie a začne ho cvičiť a tým sa ho seriál v podstate "zbaví" a posunie sa ďalej. Nuž... nestalo sa tak. Ahsokine dôvody, pre ktoré to odmietla sú pochopiteľné a ja ich beriem (čo ale neberiem, je jej nedodržanie sľubu), ale aj tak by som bol oveľa radšej, keby ich nemala a zobrala si ho. Tým by si aj do budúcna vlastne zabezpečila v seriáli väčšiu rolu. Sú nejaké drby, že by mohla mať svoj vlastný film alebo skôr seriál a doň by to bola skvelé téma. Dozvedeli sme sa, že sa Ahsoka snaží nájsť Thrawna (zrejme kvôli Ezrovi), no neviem ako sa dá aj táto téma zapracovať do tohto seriálu. Z toho mi vyplýva a zároveň ma aj mrzí, že si z tejto epizódy tvorcovia spravili v podstate len akúsi reklamu na jej prípadný vlastný seriál. Celkový príbeh sa nám v podstate nikam neposunul, bude ale zaujímavé v ďalšej časti sledovať, ako sa Grogu spojí so silou. P.S.: Začínam sa báť, že finále série nebude moc konzistentné.

• 23.11.2020  12:54

Množstvo akcie, kopa odkazov, prepojenie na novú trilógiu a odpovede na hlavnú zápletku prvej sérky. Skrátka všetko, nad čím bude Star Wars fanúšik onanovať. Nuž, mne tam niečo nejak nešmakovalo. Možno kvôli jednoduchému príbehu, alebo preto, že mi moc nesadol Mythrol (pritom v Chapter 1 bol fajn). Ale zrejme to, že tu Mando po prvýkrát pôsobí iba ako jeden z niekoľkých hrdinov. Každopádne epizóda slušná, ktorú fakt nijako extra kritizovať nechcem. P.S.: Zaujímalo by ma, čo sa stalo s mandaloriánskou výzbrojárkou, keďže tu o nej nebola ani len zmienka, čo je divné?

• 22.11.2020  23:19
    Halloween (1978)

Príbeh jednoduchý, ale na daný žáner úplne postačujúci. Fantastická napínavá atmosféra, ktorú dopĺňali vhodne načasované lakačky. Samozrejme výborná hudba - Carpenter stvoril bezpochyby jeden z najlepších hororových soundtrackov. Hrátky s kamerou boli slušné, ale pri úvode to absolútne nevyšlo. Veľa vecí sa nevysvetlilo (dokonca na problém "Myers a auto" sám film poukázal, no nechalo sa to tak). Koniec bol akože fajn, no mal som pocit, že tam to trošku haprovalo. P.S.: Veľká škoda nevyužitého Donalda Pleasencea a jeho postavy.

• 21.11.2020  20:01
    Ďábel (2020)

Dlhú dobu depresívne, chladné a niekedy až nepríjemné. To však bol zámer tvorcov, takže to sa podarilo. Na druhej strane tomu chýbal akýsi šmrnc. Avšak po cca 1 hodine a 22 minútach, presnejšie od rozhovoru v kostole medzi Lenorou a mladým farárom, ma film vtiahol do deja a nabral neskutočné obrátky. Hudba bola veľmi dobrá. No "The Devil All the Time" vynikol najviac vďaka hercom. Všetci boli perfektní, no mňa najviac zaujal Tom Holland ako mladý Arvin. Znovu ukázal, že vie hrať aj komorné úlohy rovnako dobre, ako aj akčných hrdinov. Množstvo ľudí tu píše, že určité dejové linky neboli moc dobre spracované osobitne, aj že príliš dobre nefungovali ako celok. Ja mám úplne opačný názor. Všetky boli vyvážené, každá postava dostala toľko priestoru, na koľko mala. Aj ako celok to dávalo perfektný zmysel, lebo v podstate od začiatku filmu sa začali jednotlivé príbehy navzájom premotávať (niektoré viac, niektoré menej). Rozhodne sa u mňa jedná o prekvapenie a možno aj o jeden z najlepších filmov roku (hlavne vďaka covidu).

• 25.10.2020  19:48
    Bloodshot (2020)

Aj keď som zaradil "Bloodshot"-a do svojich najočakávanejších filmov tohto roku, tak som samozrejme nedúfal v nejaký zázrak. Ten sa ani nedostavil, ale ja som spokojný. Bavilo ma to. Najslabším článkom filmu je samotný Vin Diesel. Ten bol skutočne veľké poleno. Zato pochvalu si zaslúži Guy Pearce ako hl. záporák a Lamorne Morris, ktorý stvárnil typickú odľahčujúcu postavu. Samotný príbeh chybový nie je a zápletka je fajn. Takže pobavilo, ale o pár dní si moc z toho pamätať nebudem. P.S.: Dave Wilson by potreboval zrejme vysvetliť, že slow motion nemusí byť vždy cool.

• 13.10.2020  21:59

Dosť brutal... Nemôžem povedať, že som z finále série sklamaný. Malo to všetko, čo dobré finále má mať. Potrebné grády tu takisto nechýbali. Ale bolo to inšie, než som očakával. Každopádne je tu pripravená pôda pre druhú sériu, ktorá môže byť veľmi zaujímavá. P.S.: Na začiatku je síce oznámené, že sa posledná epizóda odohráva 2 týždne po predchádzajúcej, ale Jimove pracovné problémy mali byť vysvetlené.

• 24.9.2020  19:06

Jedná sa doposiaľ o najvýplnkovejšiu epizódu. Čo ale neznamená chybu. 1. séria "Gotham"-u má 22 dielov, takže vyplňovacie epizódy, ktoré pôjdu výrazne mimo hlavnú dejovú líniu, si môže pokojne dovoliť. "Spirit of the Goat" sám o sebe nemá bohvieaký príbeh. Je ale fajn vidieť mladého zapáleného Harveyho Bullocka i bližšie priblíženie k Nygmovi. A aj keď je tu hlavná linka dosť v pozadí, tak koniec sa náramne vydaril.

• 14.9.2020  02:25

Slušný akčňák. Scenár je jednoduchý, banálny. Ale to filmu vôbec neubližuje. Príbeh funguje relatívne dobre, hluchých miest je minimum. Chris Hemsworth si ide svoje. "Extraction" je akčný film, a práve akčné sekvencie sú fantastické. Je to nápadité, uveriteľné, choreograficky výborne zvládnuté. Jednoducho akčné, jak má byť. Aj občasne roztrasená kamera sa hodila. To, že sa réžie chopil kaskadér, je skutočne poznať. Koniec tiež milo prekvapil a potešil. Len škoda toho posledného momentu. P.S.: Dvojka je potvrdená, ale ja vôbec netuším, čo by nám mohla nového ponúknuť, pretože rovnaký film už taký ohlas znovu nespraví.

• 26.8.2020  15:57
    Prokletá - Nimue (E01) (epizoda) (2020)

Zaujímavý a pútavý príbeh. Krásny vizuál (na seriál). Fajn hudba. Uletená, ale o to sympatickejšia postava Merlina. Nebyť nie moc podarenej postavy Nimue a nepresvedčivého výkonu jej predstaviteľky, bol by to plný počet. P.S.: Na ďalšiu časť som dosť zvedavý.

• 18.8.2020  23:49

Unikátny projekt. 1. séria/zväzok (alebo čo to vlastne je) obsahovala 18 (až na jeden) animovaných mini-filmíkov. Tie nemali skoro nič spoločné. Príbehy boli rôzneho typu, žánre sa menili aj animácia bola pre každú časť jedinečná (až na jeden fantastický štýl). Spoločné pre ne však bola (alebo mohla byť) veľká dávka násilia, sexuality a sprostej mluvy. Epizódy sú rôznorodé, takže každý si určite nájde niečo svoje. Napr. ja som bol hotový z 2 filmíkov, inšpirovaných poviedkami od Alastaira Reynoldsa (ktorého tvorbu začnem sledovať), ktoré považujem za vrcholné časti 1. série. 4 príbehy majú dokonca vysoký potenciál na celovečerný film. Konkrétne to sú: "Suits", "Beyond the Aquila Rift", "Good Hunting" a "Secret War". Animácia jednotlivých dielov bola perfektná, dychberúca, až na pár výnimiek. Jeden animačný štýl, ktorý sa ako jediný vyskytol hneď v niekoľkých epizódach, vyzeral skoro až foto-realisticky. Muselo sa do toho vraziť určite poriadne veľa. No a výsledok stojí zato. Niektoré časti majú veľmi dobrú, zaujímavú a tematickú hudbu. Moje TOP 3 filmíky: 1. "Beyond the Aquila Rift", 2. "Good Hunting", 3. "Zima Blue". Najhorší (pre mňa) mini-film: "Alternate Histories". P.S.: Na 2. sériu sa nesmierne teším. Dúfam, že tvorcovský tím znovu vyberie slušné poviedky, parádne ich spracuje a mne nimi potom vyrazí dych, vytrie zrak a vezme slová.😁

• 17.8.2020  17:34
    Německo, zpívej! (TV pořad) (2020)

Oproti iným speváckym súťažiam je to dosť originálne. Každá epizóda je zameraná na určité žánre/skupiny/typy piesní. Bol by som radšej, keby boli epizódy mixom rôznych žánrov, pretože každý súťažiaci má iné najlepšie schopnosti. Pravidlá sú nastavené celkom dobre. Bočné výhry sú fajn. Výber pesničiek je solídny, aj keď rocková časť ma veľmi sklamala. Zaznejú tu svetové, ale i domáce (pre Nemcov) hity. Čo sa týka moderátorky, tak tá by mohla trochu ubrať. Plusový bod to má u mňa za živú kapelu. P.S.: Španielsku verziu, ktorá vyšla ako prvá, som ešte nevidel.

• 15.8.2020  19:56

Zaujímavé prevedenie. Skvelá animácia. Príbeh by vystačil aj na slušný celovečerný film. Lenže "Secret War" po väčšinu epizódy nejak postráda náležité tempo. Potom ale príde koniec s fantastickou hudbou, ktorý vytrie zrak.

• 13.8.2020  18:21

Animácia úchvatná, hudba výborná, dej ma celkom pohltil. Nuž, ako píše väčšina tu komentujúcich, tak takýto skutočne neuzavretý koniec nenarobil dobrotu. Veľmi chýba aj patričné vysvetlenie.

• 6.8.2020  22:37

Keď sa dvaja bijú, tretí vyhráva. Toto príslovie vystihuje finále filmu "Vojna o planétu opíc". Vírus zmutoval, ľudia zprimitívneli a opice prežili. Musím uznať, že sa jedná o parádne zakončenie a srandovný paradox. Sklamali ma dve veci, v podstate iba jedna: Chcel som, aby finálna bitka bola epický nadupaný súboj opice vs ľudia jak sa patrí. Zo začiatku filmu sa to tak aj javilo, lenže nakoniec ten posledný súboj bol ľudia vs ľudia (vojaci vs vojaci). Opičiaci sa snažili iba prežiť a ísť si šťastne žiť na samotu. Druhá vec je súčasť tej prvej a nebolo to ani tak sklamanie, ale Caesar sa mal mstiť, opice sa mali mstiť, zabíjať bez zľutovanie vojakov, ale znovu... nestalo sa. Hlavne na tieto udalosti lákali trailery najviac, tak preto také sklamanie. Jedná sa však celkovo o skvelú komornú (a skutočne) vojnovú drámu s koncom, ktorý sa nedá považovať ani za šťastný, ani za smutný. V Úsvite tvorba Michaela Giacchinoa bola fajn, mierne nadpriemerná záležitosť. No ale tu... tu sa znovu ukázal, akým je dobrým hudobným skladateľom (jemu dramatická hudba proste ide). Vizuál je... jednoducho perfektný. Herecky zrejme najlepšia časť. Doteraz (čo som ja videl) rozhodne najlepšia úloha Andyho Serkisa. Užíval si to po celú trilógiu. Príbeh sympatického opičiaka Caesara, ktorý prežil skutočne zaujímavý a rozhodne pre neho nečakaný a plne nabitý život, sa končí. U mňa si určite niekde miesto našiel. P.S.: Nato, že sa jedná o blockbusterovú trilógiu, tak jednotlivé filmy menili žánre a smerovanie deja malo 180 stupňové otáčky + koniec, kedy došli slová, sa jedná o (aspoň pre mňa) unikátny počin, ktorý ma avšak celkovo až tak za srdiečko nechytil.