KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 11.7.2020  23:14

Prvých 20 minút nuda, ale potom ako prišla na rad párty u Otisa, tak to nabralo obrátky a gule. Humoru kopec. Asa Butterfield bol parádny. Vždy v tomto seriáli mal skvelú reč tela a tu sa to naplno prejavilo. Samozrejme sa to ale neubránilo krížom-krážom zamotaným vzťahom, ktoré ma už nudia, ale že moc.

• 11.7.2020  01:56

Už mi to pomaly začína pripomínať telenovelu. No... po prvej kvalitnej epizóde to nejak nešlape a nešmakuje.

• 10.7.2020  00:50

Úvod druhej série bol vtipný, zaujímavý, ale hlavne dosť divný.

• 9.7.2020  01:01

Nesklamalo, ale z trailerov som očakával niečo trošku iné. Niečo viac odľahčenejšie. Netvrdím, že prvá séria "Sex Education" nebola odľahčenou zábavkou, ale riešilo sa tu až príliš veľa osobných záležitostí. Skôr som očakával, že to bude viac o tej "klinike". Postavy sú zaujímavo napísané. Herci sú fantastickí, ani na jedného nemôžem povedať krivé slovo. Vtipov je tu tiež dosť. Je to celé o sexe a sexualite, a preto je potrebné, aby tu boli aj iné (LGBT) ako iba heterosexuálne postavy a rovnako dobré je predstaviť aj rasovo kombinované páry (pri druhom prípade by sa to mohlo aj zapracovať do príbehu). Áááále bolo toho viac, než by bolo potreba, a preto to niekedy pôsobilo ako nejaká propaganda. Navyše celý dej okolo sexuality na strednej škole je až príliš nereálny a pôsobí to niekedy dosť divne.

• 8.7.2020  23:55

Trošku som nechápal, prečo sa v predchádzajúcej epizóde zrazu nitky zamotali a bol som veľmi zvedavý, ako ich chcú tvorcovia vo finále rozmotať. Musím uznať, že sa im to v priebehu cca 50 minút veľmi dobre podarilo. So skoro všetkými "uzavretiami" som veľmi spokojný. Nuž ale nezaobišlo sa to bez podivných udalostí.

• 6.7.2020  15:03

Seriál "Star Wars: The Clone Wars" sa konečne dočkal svojho zaslúženého konca. Veľa ľudí tu zas nadávalo na Davea Filoniho, že skazil tento už posledný žijúci klenot od Georgea Lucasa. Samozrejme len dovtedy, čo nám ešte neboli predstavené 4 finálové diely. Takže Filoni im priadne vytrel zrak. Ale aj tak zabudli, že to bol určite práve Dave Filoni, ktorý vybojoval PRE NÁS fanúšikov pokračovanie (regulárne zakončenie) nášho obľúbeného seriálu. Tak, a teraz už k samotnej 7. sérii. Tá sa skladá z troch dejových liniek, rozdelených po 4 epizódach. 1. rozpráva príbeh okolo špeciálnej jednotky zmutovaných klonových nepodarkov s názvom Clone Force 99 alias Bad Batch. Musím povedať, že tam ma viac ako samotný príbeh a zápletka (ktoré však boli perfektné) zaujala prepracovaná a vyčačkaná animácia, zvuk, krásne dlhé ťahavé zábery a prostredie planéty Anaxes. V ďalších dvoch dejových linkách už tieto veci také ohromujúce neboli, ale stále to malo patričnú kvalitu. Udeje sa tu viacero zvratov a dozvieme sa aj pár zaujímavých informácii. Potom nasleduje 2. nešťastná dej. linka, ktorá rozpráva príbeh dvoch pre mňa doposiaľ najotravnejších postáv v Star Wars, sestier Martezových, a ich dobrodružstvá s Ahsokou Tano. Jedná sa ale o úplne zbytočný príbeh, sú to najzbytočnejšie a aj najhoršie epizódy celého seriálu. Tento až 4-dielny dej by sa dal v pohode zhrnúť do jednej epizódy a o nič podstatné by sme neprišli. Fakt dôležitá tu bola akurát konfrontácia Ahsoky s Mandalorianmi a Maulom. A to sa aj tak po väčšine udeje až v poslednej časti. Namiesto toho nám teda mohli priniesť radšej nejaké poriadne "Clone Wars" epizódy, kde by sa objavili postavy ako Dooku, Grievous alebo nejaký známejší jediovia. Pretože tieto postavy mi tu neskutočne chýbali, keďže boli doteraz neodmysliteľnou súčasťou "Star Wars: The Clone Wars". Záverečná 3. dejová linka nám prináša toľko očakávané finále. Musím uznať a skloniť poklonu, lebo to bolo skutočne grandiózne. Dokonale sa zvládlo aj prelínanie so "Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov", čoho som sa trošku obával. Bitka o Mandalore bola úchvatne prevedená. Maul tu dostal obrovský priestor (a to som si nevedel predstaviť, čo zaujímavé nám môže ešte ponúknuť), ktorý aj náležite využil. Jeho charakter si znovu prešiel určitým vývojom a vždy keď bol na scéne, tak som mal sánku dole. Ahsoka a Rex tu tiež dostali dosť priestoru, tieto dve postavy proste musíte milovať. Hudba bola perfektná, hlavne v epizóde "Shattered" pred rozkazom 66. Veľmi sa mi páčila aj ukážka jeho vnímania zo strany klonov, pretože vo filmovej epizóde III sme ho videli iba zo strany Jediov. Plus tu máme ďalšie veľmi zaujímavé informácie a kopu známych postáv z iných SW diel. Zrejme sa jedná o najlepšiu pasáž celého seriálu, bohužiaľ epizóda, ktorú by som čisto vrámci seriálu označil za najlepšiu, konkrétne "The Phantom Apprentice", sa nie úplne zhoduje s flashbackmi v knihe "Ahsoka". Hold kniha bola vydaná pár rokov dozadu, takže je to chyba práve tohto seriálu. Filonimu sa proste nehodilo, ako to bolo v knihe podané, tak to pozmenil. Star Wars je ale prepojený vesmír, v ktorom všetko so všetkým súvisí. Takže toto mu Lucasfilm Story Group nemala dovoliť. Nuž stalo sa a my to nijak zmeniť nemôžeme. Stále sa ale nejedná o taký fail, aký bol v najnovšej filmovej epizóde súvisiaci s minulosťou Poea Damerona. Maul bol v tej knihe zajatý tiež, len to tam malo úplne iný priebeh ako tu. "Star Wars: The Clone Wars" sa síce skončilo, ale ešte tu stále zostávajú nevysvetlené otázky ohľadom klonových vojakov Wolffeea a Gregora, ktorí si vybrali čip a žili potom spolu s Rexom na Vonkajšom okraji. Obávam sa ale, že keď sme sa vysvetlenia nedočkali tu, tak sa ho už nedočkáme. A to mi vadí. Celkovo sa teda u mňa jedná o dosť kontroverznú sériu, ktorá však vôbec nesklamala, len po nej zostala akási pachuť.

• 5.7.2020  23:00

Tak toto už hej. Krásne prepojenie so SW: Ep. III. Parádne súboje Mandalorianov a klonov. Rovnako aj Ahsokin s Maulom. Nové doplňujúce informácie k prequel trilógii. Množstvo odkazov na kopu rôznych iných SW diel. Atmosféra po celý čas dychberúca. Akurát zamrzelo, že sa už Dookua v "Star Wars: The Clone Wars" nedočkáme. Takže sa naozaj naozaj veľmi veľmi teším na finále, od ktorého očakávam veľa. Jááj... táto epizóda je dôvod, prečo tak veľmi milujem tento úžasný vesmír, ktorý nemá absolútne žiadnu konkurenciu. No.... lenže odporuje si to celkom výrazne s knihou "Ahsoka" a takéto chyby ja trestám, takže preto len 4*. P.S.: V poslednej dobe mám pocit, že týpkov v LSG by trebalo vyhodiť.

• 5.7.2020  16:48

Konečne koniec tejto 4-dielnej série o príbehu dvoch neskutočne hlúpych sestier (jako to sú asi najhoršie postavy zo Star Wars, ale ešte som nevidel celú 2. sériu Resistance). Všetko podstatné, čo sa v deji za posledné 4 epizódy stalo, by sa dalo zhrnúť do jedinej epizódy. Takže namiesto tejto najzbytočnejšej linky celého seriálu sme mohli radšej dostať nejaký poriadny "Clone Wars" príbeh.

• 28.6.2020  19:03

Veľký palec hore za nových a hlavne zaujímavých užívateľov sily. Epizóde ale uberá detský podtón. P.S.: Nie, nemôže zato iba Jar Jar.

• 23.6.2020  00:26

"Let's get this party started." - naj hláška filmu. https://www.youtube.com/watch?v=dptLzkxbNMc - naj highlight filmu. "Chata v horách" sa spočiatku tvári (a aj tak pôsobí) ako priamočiary a niekedy až detinský film. Práve preto najviac prekvapilo finále, a aj keď máme už od začiatku stále na očiach zápletku s vedcami, o ktorých úlohe a motivácii nevieme podstatné dokopy nič, tak to finále, ktoré sa rozbehne cca od poslednej pol hodiny sakramentsky prekvapí jak hovado. Aj zápletka vznikne poriadne až od tohto momentu. Niektoré scény, ktoré sa snažia zabaviť, sú úplne uletené až prestrelené a nevydajú na vtip. Niekedy to ale zasa funguje. SPOILER: Väčšina postáv študentov zomrie úplne nečakanou smrťou, možno až prehnanou. Tieto postavy však nie sú ničím zaujímavé, takže vám ich rýchle skonanie nebude prekážať - KONIEC SPOILERU. Veľmi sa mi páčil koniec, tiež totálne uletený. Film sa neskončil dobre, ale som zato rád, pretože tvorcovia mali gule nespraviť trápny happyending, ale poriadne sa odtrhli z reťaze. Záverečné titulky tomu tiež nasvedčujú. Na druhej strane, veľký problém filmu je nedomyslený dej okolo rituálu, o ktorom sa to v podstate celé točí. No a druhým väčším problémom sú nevysvetlené udalosti v iných štátoch. Čiže po hodine filmu som bol presvedčený, že dám iba 3*, ale za 30 minút po bode zvratu musím dať jednu hviezdu navyše.

• 14.6.2020  20:48
    Cizinec (2010)

Až do konca filmu som bol presvedčený, že mu dám 3*. Lenže potom prišlo finále, ktoré je zrejme najlepšou časťou a highlightom celého filmu. Bolo to šokujúce a uletené, ale nie zas tak, žeby to bolo prestrelené a nedávalo by to zmysel. Práve naopak, vysvetlilo to niektoré nezrovnalosti v deji. Herci si svoju úlohu splnili. Vzťah medzi Johnnym a Angelinou bol OK, až teda nedošlo na romantické scény. Tam to medzi nimi nejak neiskrilo. P.S.: Paul Bettany ma v poslednej dobe príjemne herecky prekvapuje.

• 26.5.2020  23:02

Šiesta epizóda vytvorila nové a veľmi zaujímavé zápletky, no bohužiaľ, nie všetky dávajú úplne zmysel skrz udalosti v predchádzajúcich častiach. P.S.: Od poslednej časti ukončenie neočakávam, skôr rozbeh do druhej série. Ale vyžadujem si od nej dovysvetlenie niektorých udalostí.

• 25.5.2020  16:45

Ôsma epizóda sa začala až príliš motať v politike. Prosím takto ďalej nie.

• 24.5.2020  00:58

Prečo sa stále niekto vyhráža tomu doktorovi? Všetci sa tvária jak machri... ako keby on potreboval ich a popritom oni potrebujú jeho. Záhadné je aj, ako sa nakazil Lutherov syn...?!

• 23.5.2020  00:36

V tretej epizóde sa rozbehlo veľké množstvo dejových liniek, ktoré však spolu úzko súvisia. Len sa obávam, aby všetky príbehy dostali v ďalších častiach dostatočný priestor. Inak postoj polície je dementný... veď je to vírus, tak treba informovať občanov o situácii a dať im pokyny, aby sa predišlo rozšíreniu a epidémii.

• 12.5.2020  15:16

Epizóda bola pekná, hlavne čo sa týka príbehu. Spočiatku jednoduchý dej sa stal po odhalení hlavného problému celkom zaujímavým. Po epizóde "Mercy Mission" je svet Star Wars zas o niečo bohatší, akurát podsvetie planéty Aleen mi prišlo na Star Wars až príliš fantasy a rozprávkové. P.S.: Mrzí ma, že postavy z podsvetia sme už v žiadnom ďalšom SW počine nevideli.

• 4.5.2020  22:06
    2012 (2009)

Trochu sklamal príbeh, ale spracovanie konca sveta sa podarilo. Silnou stránkou filmu je parádny vizuál. Padajúce budovy, rozpad povrchu Zeme a umierajúci ničnetušiaci ľudia.... zimomriavky po celom tele, keď som to videl. Film je prepchatý klišé momentami a scénami, ktoré sa snažia byť humorné (ale sa nedarí). Avšak hlavné posolstvo "2012" bolo myslím dobre podané. Život nie je síce fér, ale aj tak by sme si mali ako ľudia navzájom pomáhať, lebo len tak prežijeme. P.S.: Viem si predstaviť, aké emócie to mohlo vyvolať v niektorých ľuďoch, keďže to išlo do kín 3 roky pred dvetisíc dvanástkou. :-D

• 2.5.2020  22:37

To, že Anakin prišiel s nápadom zmrazenia sa do carbonitu, podrýva význam zmrazenia Hana Sola doň vo filmovej epizóde V. Pretože tam Darth Vader chcel na Hanovi vyskúšať funkčnosť tohto mrazenia. Tým pádom to nedáva zmysel, keďže si to na vlastnej koži pred niekoľkými rokmi v tejto časti vyskúšal. Plus je tu ďalší problém, a síce, že hrdinovia po uvoľnení z carbonitu nemali skoro žiadne príznaky krátkodobého tranzu, ktorý carbonit spôsobuje. To sú dôvody, prečo dávam inak slušnej epizóde iba 4*.

• 22.4.2020  12:48
    Horkýže Slíže - Vójak (hudební videoklip) (2009)

Ďalšia HS paródia na Rusov, tentokrát ale z iného súdka. Tempom pri nich trochu nezvyk.

• 17.4.2020  00:17
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Krátke zhrnutie 4. série: 1. epizóda bola príliš osobná a jej príbeh a zápletka boli nevýrazné. Plus tu máme Johnov mimomanželský románik, ktorý síce dokazuje, že aj on je iba človek, avšak k jeho charakteru sa mi to vôbec nehodilo. Navyše vzhľadom nato, aká bola jeho rodinná situácia. 2. epizóda bola o mnoho lepšia vo viacerých ohľadoch: 1. poriadny záporák, 2. o čosi menej osobnejšej časti príbehu, 3. parádne vybudovaná cesta k finále seriálu. Jej rozuzlenie však nedávalo moc zmysel. 3. epizóda bola parádne finále, ktorému ale chýbal dostatočne prepracovaný záver. 4. séria je zo všetkých sérií najchladnejšia. Teraz sa to hodilo, ale ak by bol takýto mrazivý celý seriál, asi by som si ho nepozrel. Najväčším problémom finálovej série je určite príliš osobná dejová linka, na ktorú záverečné diely seriálu aj doplatili.

• 16.4.2020  23:36

Finále jak sa patrí, akurát mrzí záver tohto inak dokonale premysleného príbehu. Väčšinu času pri sledovaní som mal zimomriavky. Tempo je vražedné, zato divák stíha vnímať všetko potrebné, aby sa v deji nestratil. Atmosféra je mrazivá a skvele funguje. "Konečný problém" bola určite najkomornejšia epizóda celého seriálu (minimum vtípkov, čo pri "Sherlock"-ovi nebýva zvykom), ale v podstate celá táto séria bola dosť temná, takže to, že jej finále bude najtemnejšou a najmrazivejšou časťou nebolo až takým prekvapením. Trochu ale mrzí nedostatočný priestor na rozlúčenie s Mrs. Hudson a Lestradeom. Každopádne na finále 2. série to nemá, hlavne kvôli nedobre vymyslenému zakončeniu a rozuzleniu prípadu. Dúfal som, že posledná epizóda bude aj akýmsi záverom jednej dlhej a bohatej etapy Sherlocka a Johna, keďže sa aj volá "The Final Problem", ale očividne ich príbeh bude pokračovať plynule ďalej.

• 15.4.2020  01:59

"Klamár detektív" je znovu komornejšia epizóda, ako doteraz všetky predošlé od finále 3. série. Narozdiel od predchádzajúcej časti z nej ide mráz po chrbte. Čo znamená, že chladná atmosféra je dobre spravená aj využitá. Je to hlavne vďaka perfektnému Tobymu Jonesovi, ktorý tu stvárnil záporáka. Celá jeho postava je už obohraná, ale ako jednoepizódový zloduch skvele funguje. Celý dej však narúša neskutočne otravná postava Mary Watson, ktorá je po smrti, ale z nejakého dôvodu majú tvorcovia potrebu nám ju tu stále cpať (ja tú postavu mám rád, ale od začiatku tejto série sa nedá zniesť). V tomto prípade bolo osobnej časti príbehu viac, ako by bolo dobré. Päť minút pred koncom epizódy som bol nastavený, že dám určite 3*. To ale zmenili 2 posledné minúty deja. Neuveriteľný šok!, dávajúci zmysel. Len dúfam, že scenáristi pri poslednom diely skladačky moc neexperimentovali a nezamotávali celý príbeh seriálu nelogickými zvratmi a odhaleniami. Aby s toho napokon nebol "bullshit". P.S.: Bol by som rád keby sa s nami dôstojne rozlúčili v poslednom diely okrem hlavných hrdinov aj všetky ostatné výraznejšie postavy seriálu, čiže Mrs. Hudson, inšpektor Lestrade, Molly a Mycroft.

• 11.4.2020  01:09

1. epizóda 3. série nie je zlá. Je celkom v pohode. Je to doteraz najslabšia epizóda? Áno, ale je to hlavne preto, lebo seriál "Sherlock" nastavil laťku veľmi vysoko. Úvod 3. série veľmi uberá na osudovosti parádnemu finále série druhej (respektíve koncu tej epizódy) aj genialite Moriartyho. To ako vysvetlili Sherlockovo prežitie je logické aj reálne, ale bol som z toho trošku sklamaný. Aj keď sám neviem, ako by sa to dalo lepšie vymyslieť. "The Empty Hearse" je skôr objasnenie finále predchádzajúcej série, ako epizóda s celistvým príbehom. To, že sa tu viac riešia vzťahy postáv mi nevadí (ja mám práveže radšej detektívky s bočným príbehom, než tie so samostatnými voľnými časťami), ale tu to značne uškodilo hlavnej zápletke tejto epizódy, čo je škoda.

• 3.4.2020  16:00
    Ostrov (2005)

Prvých 45 minút bolo výborných. Potom sa to ale začalo hemžiť nie moc podarenou akciou a príbeh ako keby zastal. Posledných 45 minút sa všetko ustálilo a príbeh začal znovu napredovať. Takže, cca pol hodina je o ničom, zvyšok je však veľmi fajn. Hudba je fantastická, asi najlepšia vec na filme. Soundtrack "My Name Is Lincoln" je jeden z najlepších filmových soundtrackov, aké som kedy počul. Steve Jablonsky si zaslúži poklonu.

• 21.3.2020  20:13

A takto sa sama začala zvnútra rozoberať novomandalorská civilizácia. To sú proste bojovníci, nie úradníci.

• 21.3.2020  20:09

Akčné pasáže sú fantastické, rovnako aj choreografia súbojov. Čiže ako akčný film je "London Has Fallen" zvládnutý na jednotku, plus má super výpravu a hercov. V týchto všetkých veciach bola výborná aj jednotka, lenže tá mala aj nejaké emócie. Keď v "Olympus Has Fallen" teroristi zaútočili na Biely Dom a vyzabíjali pritom celú ochranku a strielali aj na civilistov, behal mi mráz po chrbte (lepšie povedané po celom tele). Tu zdevastujú polovicu Londýna, zabijú stovky civilov a 5 svetových lídrov... a so mnou to ani nehne. Možno preto, lebo vidíme hlavne padať iba stavby a nie zomierať ľudí. P.S.: Dúfam, že sa to v trojke zlepší, lebo ak nie, tak celá táto dobre naštartovaná séria môže ísť do riti.

• 18.3.2020  16:34
    Sviňa (2020)

Viackrát počas sledovania filmu a hlavne po skončení mi prišlo doslova zle. Z umeleckého hľadiska to nie je nič extra. Veľmi priemerný snímok, ktorý má ale fantastických hercov. Vajda (Wagner), Mórová (Direktorka), Heriban (Ňuňu) a mnoho ďalších skvelých. Príbeh je vlastne stručné odrozprávanie "väčšiny" káuz SMER-u, ktoré za tie roky napáchal. Aj keď je veľa z nich zveličených, ale preháňať nikdy neuškodí. Pôsobí to ale ako nejaká zlepenina množstva malých príbehov a udalostí, ktorú drží pokope lepidlo s názvom postavy. Navyše sa "Sviňa" neodohráva v takom veľkom časovom rozpätí, aby toľko zločinov nepôsobilo predsa len divne. Každopádne, film svoju úlohu určite splnil. SMER voľby nevyhral a určite na tom má podiel aj "Sviňa". Za nečestnú antikampaň to nepovažujem, pretože aj oni povyťahovali svinstvá na Kisku. P.S.: Na film som bol v kine 29.2., čo bol aj dňom volieb. Keď sa film skončil, v sále zostalo hrobové ticho. To som ešte nikdy nezažil. Dúfajme a držme palce Igorovi, Rišovi, Veronike a Borisovi nech to vyjde (teraz je ale prioritou Korona).

• 9.3.2020  23:27
    To (2017)

Film "To" má pekný príbeh, ale to nestačí. Navyše, keď nie je úplne dobre odrozprávaný (skáče sa z jednej udalosti na druhú). Dosť ma šokovalo video s vystrihnutými scénami, pretože v nich boli dosť zásadné udalosti, ktoré by viac dokreslovali dej a postavy (scény Billyho s rodičmi, Henryho zabitie kamarátov, Stanov príhovor v kostole...). Film by si rozhodne zaslúžil dlhšiu stopáž. Čo sa týka ostatných vecí, tak všetko je dobrý priemer, až na detských hercov a samozrejme Bill Skarsgårda, ktorí boli o level vyššie. Určite som čakal, že Pennywise dostane viac času, ale čo už. "To" ma sklamalo hlavne z hororového hľadiska, pretože som čakal viac rozvinutých a psychologických hororových scén. Namiesto toho som dostal veľkú dávku lakačiek, ktoré ja moc neuznávam. Ďalšiu výhradu mám voči tempu, ktoré nie je rovnomerné. Rýchlo sa striedajú humorné scény z krvavými a hororovými, a to ja nemám rád. P.S.: Ja fakt "moderné" horory nemusím, ale kvôli odporúčaniam a úspechu som si "It-a" pozrel. Môj názor je taký, že ľudia dlho nedostali žiadny kvalitný nový horor, a tak ich "It" uchvátil.

• 12.2.2020  21:48

Viac nelogických vecí. Nebolo tu vysvetlené, že Cut nie je biologickým otcom svojich detí. Určite to mali vysvetliť priamo v epizóde, pretože ak by boli jeho, tak by to časovo nesedelo. Inak zaujímavý námet.

• 5.2.2020  16:49

Skvelá hlavná myšlienka na zamyslenie. Fakt by sme si mali čas nášho života vážiť a nepreflákať ho, pretože nikdy nevieme, kedy sa náš čas skončí. Výsledné prevedenie filmu nie je zlé, ale dalo by sa to zvládnuť aj lepšie. Viackrát som sa stratil pri určitých sekvenciách, kde sa čo nachádza. A keďže hlavným tagom je čas, tak by sa malo vo filme dodržiavať presné plynutie času. That's all.