KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 21.3.2020  20:13

A takto sa sama začala zvnútra rozoberať novomandalorská civilizácia. To sú proste bojovníci, nie úradníci.

• 21.3.2020  20:09

Akčné pasáže sú fantastické, rovnako aj choreografia súbojov. Čiže ako akčný film je "London Has Fallen" zvládnutý na jednotku, plus má super výpravu a hercov. V týchto všetkých veciach bola výborná aj jednotka, lenže tá mala aj nejaké emócie. Keď v "Olympus Has Fallen" teroristi zaútočili na Biely Dom a vyzabíjali pritom celú ochranku a strielali aj na civilistov, behal mi mráz po chrbte (lepšie povedané po celom tele). Tu zdevastujú polovicu Londýna, zabijú stovky civilov a 5 svetových lídrov... a so mnou to ani nehne. Možno preto, lebo vidíme hlavne padať iba stavby a nie zomierať ľudí. P.S.: Dúfam, že sa to v trojke zlepší, lebo ak nie, tak celá táto dobre naštartovaná séria môže ísť do riti.

• 18.3.2020  16:34
    Sviňa (2020)

Viackrát počas sledovania filmu a hlavne po skončení mi prišlo doslova zle. Z umeleckého hľadiska to nie je nič extra. Veľmi priemerný snímok, ktorý má ale fantastických hercov. Vajda (Wagner), Mórová (Direktorka), Heriban (Ňuňu) a mnoho ďalších skvelých. Príbeh je vlastne stručné odrozprávanie "väčšiny" káuz SMER-u, ktoré za tie roky napáchal. Aj keď je veľa z nich zveličených, ale preháňať nikdy neuškodí. Pôsobí to ale ako nejaká zlepenina množstva malých príbehov a udalostí, ktorú drží pokope lepidlo s názvom postavy. Navyše sa "Sviňa" neodohráva v takom veľkom časovom rozpätí, aby toľko zločinov nepôsobilo predsa len divne. Každopádne, film svoju úlohu určite splnil. SMER voľby nevyhral a určite na tom má podiel aj "Sviňa". Za nečestnú antikampaň to nepovažujem, pretože aj oni povyťahovali svinstvá na Kisku. P.S.: Na film som bol v kine 29.2., čo bol aj dňom volieb. Keď sa film skončil, v sále zostalo hrobové ticho. To som ešte nikdy nezažil. Dúfajme a držme palce Igorovi, Rišovi, Veronike a Borisovi nech to vyjde (teraz je ale prioritou Korona).

• 9.3.2020  23:27
    To (2017)

Film "To" má pekný príbeh, ale to nestačí. Navyše, keď nie je úplne dobre odrozprávaný (skáče sa z jednej udalosti na druhú). Dosť ma šokovalo video s vystrihnutými scénami, pretože v nich boli dosť zásadné udalosti, ktoré by viac dokreslovali dej a postavy (scény Billyho s rodičmi, Henryho zabitie kamarátov, Stanov príhovor v kostole...). Film by si rozhodne zaslúžil dlhšiu stopáž. Čo sa týka ostatných vecí, tak všetko je dobrý priemer, až na detských hercov a samozrejme Bill Skarsgårda, ktorí boli o level vyššie. Určite som čakal, že Pennywise dostane viac času, ale čo už. "To" ma sklamalo hlavne z hororového hľadiska, pretože som čakal viac rozvinutých a psychologických hororových scén. Namiesto toho som dostal veľkú dávku lakačiek, ktoré ja moc neuznávam. Ďalšiu výhradu mám voči tempu, ktoré nie je rovnomerné. Rýchlo sa striedajú humorné scény z krvavými a hororovými, a to ja nemám rád. P.S.: Ja fakt "moderné" horory nemusím, ale kvôli odporúčaniam a úspechu som si "It-a" pozrel. Môj názor je taký, že ľudia dlho nedostali žiadny kvalitný nový horor, a tak ich "It" uchvátil.

• 12.2.2020  21:48

Viac nelogických vecí. Nebolo tu vysvetlené, že Cut nie je biologickým otcom svojich detí. Určite to mali vysvetliť priamo v epizóde, pretože ak by boli jeho, tak by to časovo nesedelo. Inak zaujímavý námet.

• 5.2.2020  16:49

Skvelá hlavná myšlienka na zamyslenie. Fakt by sme si mali čas nášho života vážiť a nepreflákať ho, pretože nikdy nevieme, kedy sa náš čas skončí. Výsledné prevedenie filmu nie je zlé, ale dalo by sa to zvládnuť aj lepšie. Viackrát som sa stratil pri určitých sekvenciách, kde sa čo nachádza. A keďže hlavným tagom je čas, tak by sa malo vo filme dodržiavať presné plynutie času. That's all.

• 25.1.2020  18:14

Fantastický dramatický film ťahá dolu "preblockbusterovaný" koniec, respektíve posledných 20 minút. Luke Evans je znovu výborný. Príbeh je originálny. Ukazuje nám, ako sa zrodilo najznámejšie hororové monštrum. Bitky, masky a kostýmy sú tiež na jednotku.

• 4.1.2020  02:40

Napätie sa strieda s humorom a je z toho celkom slušný film. Na začiatku aj v priebehu filmu sa väčšina príslušníkov rodiny Le Domas správala vcelku "normálne", ale na konci sa im zrazu zmenil charakter a zo všetkých sa stali dementi (a nechápem, prečo aj z Alexa). Navyše tu nie je veľa dôležitých vecí vysvetlených, prečo sa dejú, tak jak sa dejú.

• 22.12.2019  21:28

Super epizóda s veľkou dávkou napätia, ktoré sa pomaly (ale citeľne) stupňuje, až vygraduje nedobre zvládnutým bojom, ktorý nám bol dlho sľubovaný. Vo filmovom spracovaní bola bitka o Bolvangar oveľa lepšie spracovaná. Asi je to tým, že film mal vyšší rozpočet, preto to mohlo mať väčšiu dávku epickosti, akčnosti a dlhšiu stopáž.

• 22.12.2019  20:43

Dosť dobrý nápad spraviť epizódu s chrapúnskymi žoldniermi. Pekne bolo vidieť rozdiel medzi nimi a Mandom. Dokonca aj náznaky sprostejšej reči boli, zato palec hore. Príbeh ako taký je slušný. Tempo šlape. Atmosféra dotváraná dobrou hudbou je fajn tiež. Nuž, samotný ten nápad s väzením na nestráženej lodi vo vesmíre je... pekne povedané veľmi blbý. Veď predsa také niečo sa dá jednoducho prepadnúť. Aspoň oceňujem zapojenie Novej Republiky do deja a dúfam, že sa s ňou v seriáli ešte zopárkrát stretneme. Koniec je akýsi nemastný - neslaný. V "Chapter 6: The Prisoner" Mando ukázal svoju bojovú stránku v plnej kráse - fakt borec👊, ale už sme ho videli zabíjať, takže nechápem, prečo sa zachoval ako nejaký Jedi a nechal tých hajzlov žiť. Aj keď tá jeho hra na mačku a myš bola výborne spravená. P.S.: Rôzne odkazy a narážky potešili💗.

• 7.12.2019  00:38
    Joker (2019)

"Joker" je nepochybne skvelý film s Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe, ktorú zvládol bravúrne. U mňa prekonal všetkých predošlých predstaviteľov tohto ikonického záporáka až na Heatha Ledgera (ktorý je za mňa neprekonateľný). Každopádne, aj keď sa jedná o skvelý film, mám s ním 2 hlavné problémy: 1. Joker bol pre mňa vždy geniálny psychopat a na jeho čiernom humore (aj keď niekoho zabil) som sa zabavil. Tu nie je Joker ani geniálny, ani zábavný. Celý čas to je len pochmúrna postava so psychickým problémom. Nič viac, nič menej. 2. Určite nie som jediný, kto nepochopil niektoré veci. Hlavne tie udalosti, ktoré sa stali iba v Arthurovej hlave. Napr. jeho vzťah so susedou. Mali aspoň námatkovo ukázať, čo je skutočnosť a čo nie. Ako to bolo pri jeho predstave, že je v tej komediálnej show.

• 4.12.2019  18:07

Ak by som to mal zhrnúť, tak "Pokémon Detektív Pikachu" je čisto priemerný 50%-ný film. 1* pridávam za skvelú postavu Pikachu - Harryho, ktorý keď bol na obraze, tak vždy posúval film o level vyššie.

• 1.12.2019  01:22

Niekomu môže pripadať 4. epizóda výrazne slabšia, než predchádzajúce. Ja si to ale nemyslím. Podľa mňa si "The Mandalorian" od začiatku udržuje vysokú kvalitu. Príbeh je síce mnohokrát videný, ale bol dobre spracovaný... až na samotnú bitku. Plus som nepochopil to AT-ST. Predstavila sa nám tu Cara Dune - celkom fajn postava. A chémia medzi ňou a Mandom bola citeľná. P.S.: "Baby Yoda" je už teraz bezpochyby najroztomilejšou postavičkou z preďalekej galaxie.

• 25.11.2019  19:52
    Sám doma (1990)

"Sám doma" je kultová klasika, na koncepte ktorej vznikli rôzne filmy rôznych žánrov. Všetko je skvelé: príbeh, postavy, hudba (jedna z najlepších vecí filmu).... až na tempo. Film šlape a ja som sa nenudil, ale úsek, v ktorom má dojsť k lúpeži (čo je hlavné vyvrcholenie) je veľmi pomalý. A práve vtedy by to malo ísť na plný plyn. Len kvôli tejto veci strhávam 1*, pretože to najdôležitejšie nebolo moc vydarené.

• 27.10.2019  02:13
    Temný krystal: Věk vzdoru (TV seriál) (2019)

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o fantasy rozprávočku pre deti (a dokonca samotný Netflix to do tejto kategórie radí - WHAT?!). Skutočnosť je ale úplne iná. Ide o temný, krvavý a niekedy až brutálny seriál s výborným príbehom a najmä dychberúcim spracovaním, ktoré vás posadí na prdel. Navyše je tu bonus v podobe perfektného originálneho znenia. Prvé epizódy sú síce trošku jednoduchšie a pomerne viac vecí sa v nich deje iba náhodou (podobne ako tomu bolo aj pri starom filme). Pomaly však seriál graduje a naberá na obrátkach. Máme možnosť vidieť množstvo nečakaných zvratov a detailne prekreslený svet plný všakovakých tvorov a prírody. Bohužiaľ, môj celkový dojem pokazili posledné dve epizódy, pri ktorých sa mi zdalo, že tvorcovia sami nevedia, ako to majú zakončiť. P.S.: Pevne verím, že sa onedlho dočkáme ďalšej alebo možno aj ďalších sérií, aby sme mohli tento úžasný svet aj naďalej spoznávať.

• 19.9.2019  17:00

Vizuálne je to bomba. Ale príbeh je príliš jednoduchý a väčšina zásadných vecí sa tu deje iba pomocou náhody. Snáď sa to do budúcna zmení.

• 19.9.2019  02:11

Prvá epizóda potvrdzuje, že tento svet má úžasný potenciál. Skutočne je to vizuálna bomba, ktorá vás zaručene pohltí a vy budete neveriacky krútiť hlavami, aký krásny môže byť bábkový film. Hneď na úvod sa nám začínajú 3 zaujímavé dejové linky. Som fakt zvedavý, ako bude celý seriál ďalej napredovať.

• 16.9.2019  20:54

Starý dobrý Mr. Bean je späť!

• 8.9.2019  01:51

"The Dark Crystal" je film, na ktorý som pozeral s otvorenými ústami. A to kvôli dokonalým a precíznym bábkam s rovnako precíznymi pohybmi (nie je sa čomu čudovať, keď na ňom pracovali Jim Henson a Frank Oz). Chvíľami som mal dokonca pocit, že sa dívam na animovaný film. Čo ale nie je také dobré, je príbeh, ktorý je moc jednoduchý. A ďalšia vec je nedostatočné predstavenie celého fiktívneho sveta. Je mi ale veľmi ľúto, že bábkové filmy a aj divadelné predstavenia nie sú momentálne tým, čím kedysi bývali, navyše postupne bábkový žáner upadá (podobne ako westerny). P.S.: Dúfam, že v chystanom seriáli nám bude tento veľmi zaujímavý fantasy svet podrobnejšie ukázaný.

• 29.8.2019  21:55

Celkom solídne pokračovanie, ale dúfam, že trojka už nevznikne. Dva filmy na toto téma bohate stačia, pretože sa použili a vyčerpali všetky nápady, ktoré boli. "Ralph búra internet" je slušné odrozprávanie pokračovania príbehu o postavičkách z videohier s veľkou porciou vtipov. Väčšinu z nich ale deti nepochopia. Film je príliš dlhý, na to zápletka veľmi jednoduchá. Skáče sa tu z jednej webovej stránky do druhej, ale je toho príliš moc. Tá Disney stránka je čisto reklama na rôzne značky, ktoré Disney vlastní. Prekvapilo ma a aj potešilo, že sa film netočí len okolo nej. Za mňa 62%.

• 26.8.2019  00:00
    Horkýže Slíže - Silný refrén (hudební videoklip) (2007)

Jeden z najlepších songov tejto bláznivej skupiny.

• 19.8.2019  01:47

Keď som videl prvý trailer na tento seriál, hovoril som si: "Toto snáď nemyslia vážne". Keď som ale uvidel prvú epizódu s názvom "The Recruit" bol som milo prekvapený. S ďalšími epizódami som si seriál obľúbil. A keď prišiel trailer na druhú polovicu série, začal som sa na ňu ešte viac tešiť. No a vtedy prišlo veľké sklamanie, sklamali ma jej prvé epizódy. Onedlho sa to ale zlepšilo a séria mala znova kvalitu prvej polovice. Postupne sme sa dostali až do obdobia Epizódy VII. Po finále prvej série a traileri na druhú, mám do budúcna veľké očakávania. Dúfam, že ma 2. séria nesklame.

• 19.8.2019  01:28
    Star Wars Povstalci (TV seriál) (2014)

Disney nám zrušil seriál "Star Wars: The Clone Wars" a zjavne si myslel, že jeho kvality môže nahradiť svojím "Star Wars Rebels". Prvá séria bola až moc detská, druhá sa ale zlepšila a jej finálová časť patrí medzi moje TOP epizódy. No a tretia sa už mohla rovnať vyššie zmienenému seriálu. Potom ale prišla štvrtá, posledná a zároveň aj najhoršia séria, ktorej hlavný problém bol, že nedokázala seriál dobre ukončiť. Celkovo seriál "Star Wars Rebels" nie je vôbec zlý, jeho problémom ale je, že sa ani zďaleka nedokázal vyrovnať svojmu predchodcovi a jeho fanúšikovia to nevedeli prekúsnuť.

• 19.8.2019  00:29

Máme tu finále prvej série seriálu "Star Wars Resistance" a musím uznať, že nedopadlo vôbec zle. Niektoré pasáže sa ale príliš naťahovali a strácali tak na napätí. Epizóda "No Escape, Part 2" sa odohráva už v období Epizódy VII, a preto museli tvorcovia vymyslieť spôsob akým by vysvetlili, prečo sa postavy z tohto seriálu neobjavili aj vo filmoch. Áááááá..... poradili si s tým celkom dobre a vtipne - Neeku nemal čas na zadanie správneho smeru. P.S.: Dúfal som, že zomrú nejaké postavy. Bohužiaľ, zomrel iba červený major Prvého Rádu, ktorý mal v seriály veľmi málo priestoru.

• 14.8.2019  01:59
    Kabát: Pohoda (hudební videoklip) (2001)

Najznámejšia, a zároveň jedna z najlepších piesní od Kabátu. Videoklip je na tú dobu solídny.

• 12.8.2019  00:21
    Správné místo (amatérský film) (2005)

Rovnaký puntičkár ako ja. :-D

• 2.8.2019  03:17
    Čelisti II (1978)

"Čeľuste II" nerobia hanbu svojmu kultovému predchodcovi a sú mu slušným pokračovaním. Ale aj tak neprinášajú nič nové. Znovu je tu žralok, ktorý požiera návštevníkov pláže, policajt, ktorý tomu chce zabrániť a starosta, čo sa stará iba o zisk mesta. Narozdiel od jednotky, v dvojke nejde zo žraloka taký veľký rešpekt. Veľa scén sa zbytočne preťahovalo a mňa to dosť iritovalo, hlavne tie, v ktorých žralok útočil na jachty s teenagermi. Navyše mi tu veľmi chýba Richard Dreyfuss ako výskumník z morského ústavu. Na druhej strane tu znovu máme skvelého Roya Scheidera a.k.a. Martina Brodyho a samozrejme výbornú hudbu Johna Williamsa, ktorí film pozdvihujú o level vyššie.

• 1.8.2019  02:49
    Černé vdovy (TV seriál) (2019)

Po prvej epizóde som si hovoril: "No, námet dobrý, spracovanie horšie". Ďalšie epizódy, ma ale presvedčili, že sa jedná o veľmi podarený, oddychový seriál, pri ktorom som sa riadne nasmial. Prekvapilo ma ale to, že aj keď sa jedná o oddychový seriál, pri ktorom netreba moc rozmýšľať, je príbeh dosť zamotaný a v každej epizóde sa rieši viac vecí naraz. Každá jedna epizóda veľmi rýchlo utečie a ja som mal vždy veľkú chuť si pustiť ďalšiu (ale nemal som nato čas). "Čierne vdovy" vynikajú najmä skvelými hercami. Každý jeden herec, ktorý mal hlavnejšiu úlohu, (hral aspoň v dvoch epizódach) predviedol fantastický výkon. S hercov musím vypichnúť hlavne Jitku Čvančarovú, na ktorej som sa asi najviac nasmial. Trochu ma mrzí, že Bolek Polívka ako Olin Nekula nedostal viac priestoru. Po Četníckych humoreskách sa určite jedná o najlepší český krimi-komediálny seriál. P.S.: Až by bola 2. séria, tak dúfam, že ju neposerú a udrží si kvalitu prvej.

• 31.7.2019  18:56

Aj po záverečnom diely seriálu o vdovách, ktoré (ne)zabili svojich manželov zostáva pár nevysvetlených vecí. Preto by som sa nečudoval, keby sme sa o rok či dva dočkali ďalšej série. A musím povedať, že by som si ju s radosťou pozrel. P.S.: Predsa sa ukázalo, že Písařík nie je taký blbec, akého zo seba robil.

• 30.7.2019  18:07

Ďalšia svižná epizóda, ktorá mi rýchlo utiekla. Štvrtá epizóda je skôr romantická komédia, než čierna komédia. Niekomu môže príliš veľa romantiky vadiť, mne to ale absolútne nevadí, aj keď romantické filmy nie sú môj čajíček. P.S.: Stále dúfam, že Písařík dostane infarkt a bude od neho konečne pokoj.