KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 21.7.2020  02:27

Aj keď som dal len 3*, tak tretia epizóda mala veľký kvalitatívny posun hore oproti predošlím častiam.

• 16.7.2020  02:27

Hneď na úvod upozorním, že aj keď som dal filmu "Zombieland: Rana istoty" rovnaké hodnotenie ako jednotke, tak dvojka je pre mňa oveľa lepším filmom. "Zombieland" považujem za mierne podpriemerný film, ale toto pokračovanie považujem za mierne nadpriemerný. Rovnaké hodnotenie teda zapríčiňuje nízky počet stupňov hodnotenia. Teraz ale k samotnému filmu. Prvá polovica poňatím veľmi pripomína jednotku. Avšak od sekvencie v hoteli to začne naberať grády. Hlavná štvorka aj s novými postavami sú fajn. Najlepšou vecou na tomto filme je však Woody Harrelson a jeho postava Tallahassee. A finále nebyť časti s monster truckom by bolo parádne. Celkovo je "Zombieland: Rana istoty" oproti jednotke omnoho zábavnejší a sympatickejší film s poriadnym príbehom a zápletkou, ktorý neobsahuje až toľko nelogičností.

• 14.7.2020  18:33

Prvá epizóda bola veľmi srandovná, no niekedy až moc prehnaná. Potom ale príbeh začal byť oveľa vážnejší a osobnejší, než dovtedy a začali sa až príliš riešiť vzťahy medzi jednotlivými postavami. Dobré to však pre sériu nebolo. Vytratil sa potrebný humor. Malo to znaky telenovely. Takto to trvalo vyše 4 epizódy. Následne našťastie prišla zápletka okolo Otisovej párty a príbeh sa začal uberať lepším smerom. Herci sú stále výborní (najmä Asa Butterfield a Emma Mackey). Veľa postáv sa tu začalo správať divne, robili niekedy až debilné rozhodnutia. Na druhej strane si niektoré postavy prešli zaujímavým vývojom. Otis sa síce správal voľakedy dementne, ale konečne začal žiť sexuálny život. Z Maeve sa stala vážnejšia postava, ktorá sa začala naplno venovať štúdiu. Smutné je, že v 2. sérii dostala málo priestoru. A Adam sa poučil, zamyslel sa nad sebou a zistil, čo život obnáša. Ďalšou smutnou vecou je rozpad skvelého dua Otis - Maeve, ktorí mali spolu oproti 1. sérii minimum scén. Mrzí aj úplné zahodenie deja okolo kliniky (tá tu totiž bola iba v pár epizódach, a aj to iba na chvíľu). Bohužiaľ sa ani po druhej sérii neubránim pocitu, že tento seriál istým spôsobom slúži aj ako rasová a LGBT propaganda. Po tejto sérii navyše aj feministická.

• 14.7.2020  02:14
    Zombieland (2009)

Má to byť hlavne paródia na filmy so zombie tématikou, ale funguje to možno tak na 50%. Deju chýba nejaký hlbší príbeh, nejaká poriadna kostra. Vtipné mi to tiež až tak moc neprišlo. Je tu veľké množstvo nezmyslov a chýb. Ale zato hlavná štvorka či už ako postavy alebo ich predstavitelia sú veľmi fajn. Oceňujem aj brutálnejšie poňatie.

• 10.7.2020  18:54

V posledných 2 epizódach sa nejak vytratil humor. Dej je viac osobnejší, čo mi vadí. Postava Maeve na začiatku tejto série dostala celkom slušný rozjazd, nuž potom sa nejak vytratila. Teraz je z nej dosť nezaujímavá postava, ktorá sa len točí v kruhu. A Otisove správanie sa k Jakobovi mi leze na nervy.

• 4.7.2020  18:09

Doteraz prvá zbytočná (a zároveň najhoršia) epizóda v histórii celého seriálu. Predchádzajúca dejová linka okolo Bad Batch bola veľmi slušná. Tak som sa tešil, že to Disney neposralo a "Star Wars: The Clone Wars" sa vrátilo v štýle, v akom sme ho všetci poznali a milovali. Lenže tento výtvor na mňa vo veľa ohľadoch pôsobil ako najhoršie diely "Star Wars Rebels" alebo "Star Wars Resistance". A nezaujímavosťou a neskutočnou jednoduchosťou zas ako výplod "Star Wars: Forces of Destiny". Ahsoka je späť! Hurá! Áno, ale dúfam, že sa po zvyšok série nebudeme zaoberať len jej príbehom.

• 1.7.2020  23:05
    Zem je láva (TV pořad) (2020)

Koncept pôvodnej "domácej" hry nevyužitý. A to popritom možností bolo kopec. Čo sa ale týka technickej stránky, tak tá bola na úrovni, akú by mala takáto show mať. Takže škoda, že z toho nakoniec bola iba ďalšia prekážková show, ktorých sme tu už mali veľa.

• 13.6.2020  14:00

"Mortdecai" má skvelé obsadenie. To je práve asi jediná vec, ktorá sa dá pokladať za výbornú. Samozrejme sa títo herci zmocnili svojich úloh na jednotku. Len u jediného ma sklamal jeho priestor vo filme, konkrétne sa jedná o Jeffa Goldbluma, ktorý sa tu objaví bohužiaľ iba v 3 scénach. Humor je vcelku podarený. Väčšinou som sa smial, ale boli tam aj trápnejšie momenty. Netvrdím, že David Koepp úlohu režiséra nezvládol, ale bolo tu strašne veľké množstvo vedľajších postáv, v ktorom som sa začal postupne strácať (vo väčšine to boli dôležité postavy, a preto to vidím ako problém). Najväčším problémom filmu sú však dejové trhliny a nedomyslenosti. Záverečný verdikt: Ako oddychovú záležitosť po ťažkom týždni alebo dni odporúčam.

• 28.5.2020  00:19
    V Wars (TV seriál) (2019)

Aký to malo výborný, komorný a atmosférický začiatok... tak taký to malo špatný, opulentný a nelogický koniec. Zo začiatku bolo "V Wars" vcelku podarenou komorne ladenou drámou s originálnym poňatím upírov. Prvé 2,3 diely fantasticky šlapali, atmosféra mala gule, postavy sa zaujímavo vyvíjali... no potom prišla 4. epizóda, ktorá obsahovala mnoho nezmyslov. A to bol bod, od ktorého to išlo dole kopcom. V ďalších epizódach pribúdali dejové zvraty, a zápletky. Na prvý pohľad sa mohlo zdať, že aké to je len premyslené... stačilo sa nad tým ale len trochu zamyslieť a výsledok bol, že drvivá väčšina z nich nedávala zmysel. Je to o to viac smutné, pretože až by seriál išiel trochu odľahčeným tempom, tak by to až tak nevadilo. Lenže on sa po celý čas tvári ako vážna dráma, a to je problém. Takže scenár je na oko dobrý, ale inak deravý jak ementál. Aby som ale povedal aj kladné stránky seriálu, tak tými sú: 1. Skvelá hororová atmosféra (akurát škoda, že skoro všetky takéto scény končia lakačkou), ktorej najsilnejšou stránkou je výborná hudba - nie je to ten typ hudby, ktorú by ste si len tak pustili a počúvali, ale ako trefná atmosférická hudba funguje na výbornú (skvelý príklad toho, že nie všetky výborné skladby musia byť urgentne zapamätateľné alebo epické). 2. Niekoľko veľmi sympatických a dobre zahraných postáv (napr. Michael Fayne, Luther Swann či indiánsky tajný agent Jimmy - asi najlepšia postava seriálu). 3. Masky a triky (myslím hlavne u upírov). Ešte k tým postavám, sú tu aj také, čo nie sú úplne dobre zahrané, a ani sympatické (jedná sa teda hlavne o detské postavy). No a posledným klinčekom do rakvy bola totálne posratá posledná epizóda série. P.S.: Ani sa nečudujem a musím povedať, že som to aj čakal, že Netflix "V Wars" zruší hneď po prvej sérii. Ohlas to veľký nemalo, hodnotenia nízke, takže rozumné bolo nepokračovať v niečom tak nákladovom, keď to vlastne nikto nechce. P.S.2: Niektorí to tu zrovnávajú s "World War Z", lenže asi si neuvedomujú, že tento film sa pozeral na pandémiu zombie úplne iným pohľadom a smerom ako "V Wars" na epidémiu upírov. Spoločným znakom týchto dvoch počinov je iba zápletka okolo vírusu, nič viac.

• 23.5.2020  16:35

4. diel už začína naberať na opulentnosti, čo mne vadí. Pretože sa mi páčila práve komornosť a ako taká "reálnosť" predchádzajúcich častí. Plus sa tu objavilo viac nelogických chýb.

• 21.5.2020  23:06
    Doom (2005)

"Doom" je dokonalým príkladom toho, ako sa dá aj dobre našliapnutá akčná pecka sku*viť. Prvá hodina bola výborná, po skoro všetkých stránkach... ale potom... potom to začalo. Charakterový prerod postavy Dwayneho Johnsona o 180 stupňov, dementné finále (ktoré malo pripomínať atmosféru hry, nuž nevydalo) a nie moc dobre (alebo nie úplne logicky) vysvetlená záhada okolo tajomnej archy. Toto zhodilo film, pri ktorého prvej hodine som si hovoril, že to bude plný počet. Nesmiem zabudnúť poznamenať, že herci sa veľmi snažili. Naopak hudba bola otrasná po celú dobu filmu (neviem či to bol zámer, aby sa hudba vo filme priblížila hudbe z hier, ale ak áno, tak treba si zobrať, že film je film a hra je hra, a preto sa to do filmu nehodí). A posledný klinec do už aj tak dobre upevnenej rakvy zabili titulky spolu so "songom".

• 10.5.2020  23:16

Ako historický spin-off k filmom o múmii to ušlo. Príbeh aj postavy sú jednoduché. V skratke sú to typické charaktery a dej pre klasický dobrodružný film. Akcie je tu plno, nie je síce choreograficky úžasná, ale vcelku v pohode. Výprava je parádna, rovnako ako aj v hlavnej sérii. Je vidieť, že sa jedná o jednu z prvých úloh Dwayneho Johnsona. Nepredvádza tu ani zďaleka to, čo dokáže v dnešnej dobe zahrať, ale OK. Hudba je fajn. Pokrivkávať to ale začne, keď sa do slušnej dobovej hudby začnú primiešavať elektrické gitary a bicie (teda rocková muzika), vtedy to trhá uši. Najväčšou slabinou filmu je príbeh, ktorý (ako som už písal) nám neponúka nič extra zaujímavého, čo sme doposiaľ nemali možnosť vidieť. Taký priemer. P.S.: Postava Kráľa Škorpióna má byť akože tá istá ako tá, čo bola v "Múmia sa vracia"? To mi dáko nesedí.

• 13.4.2020  17:18

Na film "Sherlock: Ohavná nevesta" som sa veľmi tešil. Hlavne kvôli vyobrazeniu Sherlocka, v podaní Benedicta Cumberbatcha, do 19. storočia. Čakal som regulárny a celistvý príbeh so zápletkou a konečným rozuzlením. Namiesto toho som dostal akýsi pilot k 4. sérii, ktorý sa za normálny film pokladať ani nemôže. Keby tento snímok videl niekto bez znalostí seriálu, nebude chápať ničomu. A to tá zápletka bola fakt zaujímavá, a mi sa ani nedočkáme vyriešenia prípadu!

• 2.4.2020  03:31
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

WTF? Tvorcovia sa zrejme nevedeli rozhodnúť, kam bude príbeh smerovať, ako sa budú postavy vyvíjať a hlavne, aký žáner bude celý seriál mať. Navyše tam je kopa nelogičností. Problémom prekvapivo nebola krátka stopáž epizód, ale dĺžka seriálu ako taká (za 2 h a 39 min sa nedá dobre odrozprávať príbeh takéhoto charakteru). Postava Syd bola zo začiatku ok. Po prvých 2 dieloch mi ale začala liezť poriadne na nervy (Sophia Lillis ju však zahrala parádne). Najväčšiu pochvalu si ale zaslúži Wyatt Oleff a jeho postava. Mrzí ma však, že Stan bol zo začiatku príjemnou, pohodovou a sympatickou postavou (a navyše sa staral o komediálnu zložku, samozrejme s bratom Sydney), no na konci sa z neho stala skôr tragická postava. V oficiálnom albume od "kapely" Bloodwitch, ktorej songy boli vytvorené čisto len pre tento seriál (rovnako aj kapela), máme skvosty ako napr. "Fly" alebo "I'm Yours Tonight". Z celkovo 11 songov zaznelo v seriáli iba 5 (čo som zachytil), navyše väčšina z nich tu bola trestuhodne nevyužitá. Hudba je tiež parádna. Tú spolu zo songami skomponoval Graham Coxon, gitarista a spevák kapely Blur. Songy nielen napísal, ale aj nahral všetky nástroje a mužské vokály. Za túto fantastickú prácu má u mňa veľké uznanie. Takže asi tak, seriál ma zaujal hlavne vďaka perfektným hercom a hudbe. Celkovo ma ale dej a hlavne vyvrcholenie sklamalo. Ak vôbec vznikne 2. séria, pretože koniec bol hodne otvorený, nebránil by som sa jej. Pozeral by som ju ale hlavne kvôli Wyattovi, pretože ten mladík má veľký potenciál. P.S.: Chvalabohu, že Wyatt Oleff dostal šancu sa ukázať, pretože ako hovorí väčšina ľudí, v "It-ovi" nedostal moc priestoru, ale tu..... tu si to vynahradil a celý seriál si ukradol pre seba. Mám ale zlý pocit, že v S2 nebude mať moc priestoru, vzhľadom na koniec tohoto.

• 1.4.2020  02:26

Jako nemám nič proti LGBT, vždy sa týchto ľudí zastávam, ááále...... to, že je Sydney lesba je fakt ujetý (aj keď v predošlých epizódach nejaké náznaky boli). Nechápem, čo sa to teraz deje. Prečo sú do všetkých filmov, seriálov atď. napchaté LGBT momenty a postavy? Toto teda rozhodne dobrý krok nebol. P.S.: Takto pokazia celkom dobre rozbehnutý seriál?!!

• 19.1.2020  01:03

Príbehovo kopírka jednotky, dvojky aj už nekánonickej trojky, ktorej ale chýba ich atmosféra a napätie. Nové hlavné hrdinky sú nudné a niekedy aj otravné. Terminátor Rev-9, v podaní Gabriela Lunu je fajn, ale oproti Robertovi Patrickovi a Arniemu je to slabý odvar. Samotní Arnie a Linda Hamilton tu majú svoj priestor a sú dobre zakomponovaní do príbehu, ale ak by v ňom neboli, nič by sa nestalo. Najviac ma sklamala (ne)účasť Edwarda Furlonga, ktorý bol vo svojom vyjadrení tiež dosť nasratý (bohvie, čo mu vlastne nasľubovali). Celkom zbytočný film, ktorý sériu neposúva nijak vpred.

• 12.1.2020  01:48

Negatíva: nelogičnosti, R3, otrasná hudba. Pozitíva: postavy (okrem R3), parádne bitky.

• 3.1.2020  00:59

"Star Wars: The Clone Wars" nemalo v kinách čo hľadať. Predsa len sa jedná o pilot k seriálu a nie o plnohodnotný film. Navyše animácie je na celovečerák nepostačujúca, ale na seriál solídna. Toto proste Lucas poslal do kín, len za účelom väčšieho zárobku. Príbeh nie je najhorší, ale na celovečerný film je slabý. Skladateľ Kevin Kiner sa rozhodol spraviť niečo nové. Hlavný motív je výborný (spolu s pár ďalšími melódiami), predpokladám, že sa na ňom podieľal aj John Williams. Ale tie ostatné pazvuky a melódie, ktoré trhajú uši sa nepodarili. Musím vyzdvihnúť vesmírne a pozemné bitky, ktoré mali grády. P.S.: Obdivujem, že si George Lucas vedel spraviť srandu z dialógu o piesku (ep. II), na ktorý sa tu často vtipne naráža.

• 24.11.2019  01:10

Príbeh - fajn. Spracovanie... horšie. Neviem prečo, ale mám pocit, ako keby sa na tom moc šetrilo. Nemyslím tým, že je to vizuálne zlé, ale výprava je celkovo taká... nijaká. Všetky priestory sú akési malé a prázdne. Uhly, z akých kamera sníma tiež nestoja za nič. Daemony boli v Zlatom Kompase lepšie spracovaní. Zatiaľ je to také "meh", ale určite dám ďalším dielom šancu.

• 11.11.2019  00:21
    Godzilla (2014)

Niééééé! Ako katastrofický film to nefunguje. Postavy sa správali, ako keby bolo na každodennom poriadku, že sa obrovské monštrá prechádzajú po našej planéte a ničia ju. Preboha, veď tam ľudia zomierajú po tisíckach, ale všetci sa tvária akoby sa nič hrozné nedialo. Samozrejme veľkú vinu za to nesie režisér Gareth Edwards, ktorý nedokázal spraviť konzistentný film z celkom solídneho scenára. Asi prvých 20 minút bolo veľmi fajn, atmosféra bola super aj dej. Potom ale prišiel hlavný zvrat a všetko išlo z kopca. Počas nasledovných 100 minút som sa viackrát stratil. V podstate sa dialo stále to isté, akurát hlavní hrdinovia vždy pozmenili taktiku. Musím ale pochváliť hudbu Alexandra Desplata, ktorá vždy vystihla danú scénu a jej emócie. P.S.: Už chápem, prečo sa museli diať rozsiahle pretáčky na Rogue One a tiež, prečo už bez Garetha Edwardsa.

• 5.11.2019  23:50

Nie je to až tak veľká sračka, akú som očakával. Ale ani to nie sú starí dobrí Men in Black. Jednoducho Willa Smitha a Tommyho Lee Jonesa nahradiť nejde. Lenže hlavný problém nie sú hlavní hrdinovia, ale strašne jednoduchý, otrepaný a niekedy až primitívny scenár. Zo začiatku som si hovoril, že to nie je až tak zlé a celkom som sa bavil. Ale hneď, ako sa začala riešiť hlavná zápletka filmu, celé to išlo z kopca. Navyše bol celý ten zvrat predvídateľný (už z trailerov bolo cítiť, čo sa vykľuje z postavy L. Neesona). "Muži v čiernom: Globálna hrozba" sú aj napriek všetkému zlému pozeratelný akčný film, s pár slušnými vtipmi.

• 4.11.2019  15:51

Oproti Madagaskaru sú Tučniaky príliš veľké sci-fi. Ja by som skôr bral, keby sa držali v šlapajach predchádzajúcich filmov. Filmu navyše chýba logika. Áno, je to akčná jazda plná vtipov, pri ktorej sa nebudete nudiť, ale scenár je veľmi deravý.

• 3.11.2019  00:56

Rozhodne lepšie ako jednotka. Oproti prvému filmu tu neboli v príliš veľkej miere detinské až trápne fóry. Naopak, humor bol celkom podarený a niekedy som sa aj zasmial (ale aj tak sme sa primitívnym "vtipom" nevyhli). Príbeh sa skladá z troch súčasne idúcich dejových liniek, ktoré majú oproti jednotke väčšiu kvalitu. Celé je to ale veľmi krátke nato, aby sme si k novým postavám vytvorili nejaký vzťah, prípadne rešpekt (aj keď Fordova postava bolo napísaná výborne). Rozprávka je to pekná, kazí ju ale odfláknutý a jednoduchý koniec. P.S.: Dúfam, že sa na túto stratenú sériu Illumination vykašle a pôjde znovu točiť kvalitné filmy.

• 27.10.2019  02:53

Toto mal byť ten veľký boj, na ktorý sme boli v priebehu celého seriálu pripravovaný? Nemám slov, za mňa obrovské sklamanie.

• 26.10.2019  09:36
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

Potom, čo som zistil, aké nekalé praktiky sa v tejto show robia (dokonca vo všetkých ročníkoch), som poriadne sklamaný a znechutený. Preto každému ročníku strhávam 2 hviezdičky navyše.

• 26.9.2019  19:54

Seriál bol pekne rozbehnutý, až kým neprišla táto epizóda. Pripadá mi, ako keby tvorcovia sami nevedeli, čo nám vlastne chcú ďalej odrozprávať a kam sa má celý seriál ďalej uberať. Nehovorím, že je táto epizóda nudná. Proste je celá taká "meh", čo ma veľmi mrzí.

• 22.8.2019  21:31

Po Avengers jednotke som sa na dvojku veľmi tešil. Za prvé, že prvá MCU tímovka je jeden z mojich najobľúbenejších filmov a za druhé, že "Avengers 2: Vek Ultrona" režíroval znovu Joss Whedon. Bol som ale veľmi sklamaný. Namiesto veľkolepého akčného filmu s dobrým príbehom som dostal nejakú psycho-drámu, veľmi podobnú filmu "Neuveriteľný Hulk". Okrem dokonalej finálnej bitky stojí skoro všetko ostatné za prd.

• 19.8.2019  01:12

Po fantastickej 3. sérii som sa veľmi tešil na štvrtú, mal som ale prehnane veľké očakávania, a preto aj moje sklamanie je veľmi veľké. Štvrtá séria nenaplnila potenciál, ktorý mala. Jednoduchým a nedôstojným spôsobom ukončila zápletku okolo Mandaloru, ktorá sa budovala predošlé 2 série. A nedokázala dobre ukončiť príbehy postáv (od začiatku seriálu som vedel, že ich nedokáže dobre ukončiť).

• 18.8.2019  12:38

Pred začiatkom filmu som nemal ani len potuchy o čom to bude. Pokladal som si otázku: "Čo také dôležité nám chcú ešte tvorcovia odrozprávať, keď Toy Story 3 bolo krásne zakončenie príbehu o živote hračiek?". A podobnú otázku som si kládol aj keď sa film skončil, keď som sa postavil zo sedadla a odišiel som z kina: "Prečo vznikol film Toy Story 4?". Ten film nám neukazuje nič nové. Väčšina hračiek v ňom je, len aby v ňom bola. Príbeh (teda ak sa to dá vôbec považovať za príbeh) je najslabší zo všetkých štyroch dielov. Myšlienka: "Čo je vlastne hračka?" je tu síce pekne ukázaná, ale aj dosť upadá. Jediné, čo musím skutočne pochváliť je animácia, pretože pri niektorých momentoch som mal pocit, že sa dívam na hraný film. Na tejto sérii, ktorá sa ťahá už neuveriteľných 24 rokov je krásne vidieť ten animačný progres od prvého celovečerného 3D-animovaného filmu (Toy Story), až po jeden z najnovších celovečerných 3D-animovaných filmov (Toy Story 4). Celkovo mám ale z posledného Príbehu hračiek pocit, že nevznikol z lásky k filmárskemu remeslu, ale iba pre peniaze, čo mi je veľmi ľúto. :-(

• 29.7.2019  01:59

Tri zúfalé ženy zabijú svojich manželov, pretože život s nimi už nemohli ďalej znášať. Onedlho ale zistia, že bez nich sú úplne stratené. Do toho sa ešte pripletie brnenský poručík Olin Nekula, ktorý si je na 100% istý, že smrť ich manželov nebola nehoda. Ako oddychovka je to zatiaľ v poho.