KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 27.1.2019  03:26

1* za celkom fajn záporáka, ale inak je všetko ostatné ODPAD! Ani sexi Angeliny Jolie (ktorá mimochodom hrala úplne príšerne) to nezachráni.

• 10.5.2020  23:16

Ako historický spin-off k filmom o múmii to ušlo. Príbeh aj postavy sú jednoduché. V skratke sú to typické charaktery a dej pre klasický dobrodružný film. Akcie je tu plno, nie je síce choreograficky úžasná, ale vcelku v pohode. Výprava je parádna, rovnako ako aj v hlavnej sérii. Je vidieť, že sa jedná o jednu z prvých úloh Dwayneho Johnsona. Nepredvádza tu ani zďaleka to, čo dokáže v dnešnej dobe zahrať, ale OK. Hudba je fajn. Pokrivkávať to ale začne, keď sa do slušnej dobovej hudby začnú primiešavať elektrické gitary a bicie (teda rocková muzika), vtedy to trhá uši. Najväčšou slabinou filmu je príbeh, ktorý (ako som už písal) nám neponúka nič extra zaujímavého, čo sme doposiaľ nemali možnosť vidieť. Taký priemer. P.S.: Postava Kráľa Škorpióna má byť akože tá istá ako tá, čo bola v "Múmia sa vracia"? To mi dáko nesedí.

• 21.9.2018  00:32
    Deflation (2001)

Pár-krát som sa pousmial, napr. dedko meditujúci v tráve. Hudba bola skvelá, takáto komediálna hudba sa tam perfektne hodila. Ale inak ako píše Sfinkter: "nezmysel bez akéhokoľvek zdelenia". Takéto amatérske klipy nemajú na ČSFD čo hľadať!

• 14.8.2019  01:59
    Kabát: Pohoda (hudební videoklip) (2001)

Najznámejšia, a zároveň jedna z najlepších piesní od Kabátu. Videoklip je na tú dobu solídny.

• 3.7.2019  20:11

Vyzerá to tak, že štyria páni, ktorý robili scenár sa nevedeli dohodnúť kam sa vlastne bude film uberať. Lara Croft - Tomb Raider má byť dobrodružný film nadupaný akciou. Dobrodružné to síce je, ale akčné ani náhodou. Všetky "akčné scény" sú akési pomalé, nezáživné a hlavný choreograf bol pri ich vymýšľaní asi napitý, skrátka nefungujú. Rovnako zlyháva aj hudba a efekty (či už praktické alebo počítačové). Jednoducho Indiana Jones v sukni sa nevydaril.

• 18.10.2019  16:26
    Princezna ze mlejna 2 (TV seriál) (2001)

Jednu hviezdičku nedávam kvôli kvalite. Je to z princípu - tvorcovia sú proste nenažraní a chcú z filmu vyťažiť čo najviac peňazí, tak z neho spravili seriál. Toto jednoducho z lásky spravené nebolo.

• 11.10.2020  16:08

Výborný príbeh, slušné a sympatické postavy, parádni herci. Vo chvíľach, keď to má pôsobiť dojemne, tak to tak pôsobí. Vo chvíľach, keď je na rade romantika, tak tá z toho ide. Vo chvíľach, keď má byť na mieste určité napätie, tak tam aj je. Humorné pasáže sú zvládnuté na výbornú. "Príbeh o rytierovi" je skrátka natočený, napísaný a zahraný tak, aby diváka nenudil. Keby som mu mal niečo "vytknúť", tak by to boli pesničky pri titulkách (hodili sa tam, úplne, ale prvá bola nie moc dobre odseknutá a tá druhá bola cover verzia), ale to je skoro nič. Takže sa za mňa jedná o skoro dokonalý film. P.S.: "A Knight's Tale" je zároveň ďalším dôkazom, aký bol Heath Ledger skvelý herec a akou veľkou stratou pre filmový svet bola jeho smrť. P.S.2: Čím viac filmov vidím s Paulom Bettanyim, tým ho mám radšej. Dáte mu hocjakú úlohu a on ju vždy zahrá výborne.

• 12.12.2020  01:34

"Americké Psycho" je skutočne psycho, hlavne ku koncu. Christian Bale v hlavnej úlohe predviedol fantastický výkon vyšinutého magora, ale aj Willem Dafoe sa svojej menšej roly zhostil perfektne. Vystavaný príbeh tu chýba, skôr to je sled určitých udalostí a sledovanie života protagonistu. Vadilo mi to, no na konci sa všetko vysvetlilo a dáva to zmysel. Jedná sa o slušný psychologický film, ktorý sa občas pohrá aj so psychikou diváka. Musím ale povedať, že som čakal dačo iné.

• 9.8.2020  23:37
    Na telo (TV pořad) (1999)

"Na telo" so Z. Švajdovou-Puškárovou som nepozeral, takže hodnotím iba inovované, momentálne vysielané "Na telo" s M. Kovačičom. Dá sa to porovnať s "O 5 minút 12", ktoré vysiela RTVS. Diskusná relácia Slovenskej televízie je... jednoducho nudná. Zvyčajne tam bývajú 3, 4 politici (čo viem, tak vždy iba politici), ktorí komentujú, vysvetľujú a hodnotia určité témy. Máme tam zvyčajne jak koaličných, tak aj opozičných. Témy sa prevažne týkajú nových zákonov, vládnych plánov, nariadený, "balíčkov", ale aj káuz. Čiže skrátka všetkého, čo by mali ľudia vedieť a v čom by mali mať prehľad. A to je fajn. Lenže bežný jednoduchý občan sa v tom stráca, lebo tam všetci hovoria príliš odborne, ale aj "odborne". Dochádza tam navyše častokrát k hádkam (lepšie povedané ku škriepkam), ktoré sú niekedy zábavné, ale niekedy je to až moc. Toto by mal usmerňovať moderátor, on by mal udávať tempo, mierniť politikov. No lenže skoro nikdy sa z toho nič nedeje. Politici si tam robia, čo chcú, skáču si do reči, nenechajú druhého hovoriť... Čiže to vyzerá tak, ako keby tam niekto moderujúci ani nebol. A to takto bolo furt, jedno kto to práve moderoval. Zase sú ale objektívni. Chýbajú tomu nejaké pikantnejšie témy (tým nemyslím bulvár, ale predpolitický život politikov, vnútorný pohľad do strán, atmosféra v koalícii atď.) Ako celkovo to pôsobí hrozne staromódne, dlhé roky, čo sa to vysiela neprišli žiadne inovácie. Aspoň im teraz zmodernizovali štúdio. A zrejme najväčší problém je to, že tam mávajú často obyčajných poslancov, ktorých málokto pozná. Teraz k "Na telo": Bývajú tu zvyčajne 2 politici (všetkým ľuďom dobre známy), ale ak je v danej dobe vysoko v popredí iná téma, tak si vzhľadom na ňu pozvú aj hostí. Čo je veľmi dobré. Témy sa rovnako, ako aj u vyššie spomínaného "O 5 minút 12" týkajú nových zákonov, plánov vlády, káuz atď., avšak aj tých vyššie spomínaných pikantnejších tém. Tie divákovi prinášajú trošku "osvieženia". Hostia hovoria veľmi stručne, presne a jednoducho. Ak sa náhodou začnú motať alebo komplikovane rečnia, zastaví ich moderátor a pripomenie im, že majú hovoriť tak, aby z toho nemali ľudia guláš. Ak náhodou príde k slovnej roztržke a už je to príliš ukričané, tak ich jednoducho stopne. Ak sú príliš urozprávaní, tak ich tiež nekompromisne stopne a nechá hovoriť druhého. Čiže Kovačič to zvláda fakt skvele. Je objektívny a nenechá si skákať po hlave. Politici majú dovolené používať vizuálne pomôcky, aby priblížili diváka bližšie k téme. Diváci môžu v priebehu relácie poslať otázky na politikov aj označiť, kto ich presvedčil viac. Od tohto roku (tuším) si dávajú objednať zakaždým u Focusu exkluzívny prieskum na rôzne zameranie, ten tiež veľmi dodáva relácii na zaujímavosti. Takže zhrniem to takto: Moderné, trefné, objektívne a zaujímavé.

• 23.8.2020  21:38
    SpongeBob v kalhotách (TV seriál) (1999)

Na prvý pohľad príbehy, postavy a humor môžu alebo aj pôsobia detinsky. Keď si však niekto pozrie zopár epizód, tak pochopí, aké je to celé geniálne. Nehovorím, že to všetko dáva perfektný zmysel, ale o to tvorcom niekedy dokonca ide. Skrátka morskú hubu SpongeBoba a spol. si zamilujete (nadhľad a zmysel pre humor sú nato veľmi potrebné). Akurát občas sa tam objavia miestni superhrdinovia, ktorí mi do toho nepasujú.

• 27.10.2020  23:59
    Oggy a škodíci (TV seriál) (1998)

Na rozdiel od Toma a Jerryho (ktorým sa to chce bezpochyby podobať), tu chýba priateľstvo medzi dvoma tábormi. Čiže "Oggy a švábi" sú len škodoradostná zábava pre deti, ktorá sa aj mne dakedy páčila. Teraz v tom však nevidím žiadnu pointu, len "bum, trésk" hlava nehlava.

• 25.7.2019  01:54

V tejto epizóde Columbo dokonale ukázal, aký je skvelý vyšetrovateľ, ale aj psychológ. Dvoch ľudí, ktorí spoločne spáchali vraždu dokázal poštvať proti sebe, aby sa navzájom usvedčili. Náš obľúbený poručík to skrátka s vrahmi vie.

• 23.7.2019  13:33

Tak tentokrát musel poručík Columbo spolupracovať s "mafiou", aby mohol dolapiť vraha. "Podivní spojenci" je epizóda výborná, ale predsa len má jednu veľkú chybu. Columbo hovoril, že vraha nemôže nijak usvedčiť a kvôli tomu sa muselo udiať to divadlo na konci. Tu Columbo zrejme zabudol alebo skôr scenáristi zabudli, že vraha by bolo ľahké dostať aj bez toho divadielka, pretože alibi hlavnému podozrivému nemohol nik potvrdiť.

• 19.12.2020  00:10
    Bon Jovi - Always (hudební videoklip) (1994)

Kapelu Bon Jovi mám rád, ale "Always" je len jednoduchý tuctový slaďák.

• 22.7.2019  02:09

V poradí už 2. diel, v ktorom identitu vraha zistíme až na konci. "Columbo v prestrojení" je ďalšia epizóda z 10. série, ktorá je oproti bežným Columbovkám dosť netradičná. Tentokrát sa epizóda zameriava skôr na hľadanie strateného pokladu, než na vyšetrovanie vraždy, ktoré je upozadené. Columbo ale dokáže poskladať skladačku potrebnú na nájdenie ukradnutých peňazí rovnako, ako aj vyriešiť 2 vraždy.

• 18.10.2019  16:27
    Princezna ze mlejna (TV seriál) (1994)

2 hviezdy iba za nenažranosť tvorcov.

• 31.10.2018  15:17

Film nebol zlý, aspoň čo sa týka hereckých výkonov, masiek, kostýmov a kamery. So scenárom je to trochu horšie, pretože film potápajú nelogické chyby. To je dôvod, prečo som mu dal 4* a nie 5*. Napríklad, ako mohol vedieť Tučniak písať a čítať keď bol celý svoj život v kanáloch alebo ako je možné, že sa z neho stal geniálny zločinec, keď nemal nikdy možnosť rozvíjať svoju myseľ. Ďalší problém mám s hudbou, ktorá sa mi v niektorých momentoch do scén nehodila. Ale na druhú stranu sa mi toto pokračovanie páči oveľa viac ako 1. diel, s ktorým mám omnoho viac problémov. P.S.: Catwoman mohla radšej zomrieť, keď sa už v ďalšom pokračovaní neobjavuje.

• 4.12.2019  17:48

Dlhšia stopáž filmu určite prospela. Všetko rovnako dobre funguje, ako aj pri jednotke. Akurát, že film je viac prepracovanejší a aj keď sa tu niektoré veci opakujú z prvého filmu, tak to vôbec nevadí a vy nebudete mať pocit, ako keby ste to už niekde videli. V "Sám doma" sme mali len jednu zápletku, v dvojke je ich niekoľko. Z toho vyplýva - oveľa viac zábavy. P.S.: Boj zo zloduchmi bol tiež viac zaujímavejší, nápaditejší a vtipnejší ako v jednotke.

• 14.7.2019  02:19

Dvaja tupí študenti, ktorí spáchajú vraždu a myslia si o sebe, akí sú veľkí čávovia, lebo ich vražde je "najgeniálnejšia", pekne pohoria, keď ich dostane poručík, s ktorého celú dobu robia debila.

• 13.7.2019  23:55

Táto časť je tak veľmi zamotaná, že som nemal ani len potuchy, kto je vlastne vrah. Zistil som to až na konci, samozrejme, keď ho Columbo odhalil. :-D

• 25.11.2019  19:52
    Sám doma (1990)

"Sám doma" je kultová klasika, na koncepte ktorej vznikli rôzne filmy rôznych žánrov. Všetko je skvelé: príbeh, postavy, hudba (jedna z najlepších vecí filmu).... až na tempo. Film šlape a ja som sa nenudil, ale úsek, v ktorom má dojsť k lúpeži (čo je hlavné vyvrcholenie) je veľmi pomalý. A práve vtedy by to malo ísť na plný plyn. Len kvôli tejto veci strhávam 1*, pretože to najdôležitejšie nebolo moc vydarené.

• 28.7.2019  00:45
    Columbo - Série 8 (série) (1989)

Trochu som sa obával, že nové časti nebudú dosahovať kvalitu tých starých. Musím ale povedať, že som sa nemal čoho báť. Stále to sú kvalitné Columbovky a stále je to ten istý poručík Columbo so svojim psom, starým autom, pomačkaným baloňákom . . . Pochopiteľne sa nejaké tie veci zmenili, napr. poručík nám zostarol :-D. Veľa vecí sa zmenili k lepšiemu, napr.: výprava, kamera. Na druhej strane sú tu veci, ktoré sa zmenili, ale nie k lepšiemu a ani nie k horšiemu, napr. oveľa brutálnejšie vraždy. Každopádne si seriál stále drží výbornú kvalitu.

• 12.8.2019  23:55

Film "Čeľuste: Odplata" chcel veľmi kvalitou nadviazať na prvý a druhý diel, ale robí im skôr hanbu. Nehovorím, že sa naň nedá pozerať. Všetky neakčné pasáže sú pozerateľné, ale keď prídu "akčné", začne sa človek nudiť. Akcia je nepriehľadná, často prepchaná flashbackmi a je jej strašne málo. Žralok nevzbudzuje žiaden rešpekt, pôsobí ako gumená nafukovačka. Celý ten koncept o tom, že sa Veľký biely žralok chce pomstiť rodine Brodyovej zato, že Martin Brody kedysi zabil jeho druhov je nereálny, nelogický a trápny. P.S.: Ak by tu neboli Michael Caine a Mario Van Peebles, určite by bolo moje hodnotenie o hviezdičku nižšie.

• 12.8.2019  01:48
    Čelisti 3 (1983)

Čaro prvých Čeľustí sa už definitívne vytratilo a "Čeľuste 3" sú iba béčkovou drámou s otrasnými vizuálnymi efektami. Na druhej strane som čakal väčšiu sračku a herecké výkony celkom ušli. Ak by ale nebolo skladby "Shark" od Johna Williamsa, znížil by som moje hodnotenie o jednu hviezdu.

• 8.9.2019  01:51

"The Dark Crystal" je film, na ktorý som pozeral s otvorenými ústami. A to kvôli dokonalým a precíznym bábkam s rovnako precíznymi pohybmi (nie je sa čomu čudovať, keď na ňom pracovali Jim Henson a Frank Oz). Chvíľami som mal dokonca pocit, že sa dívam na animovaný film. Čo ale nie je také dobré, je príbeh, ktorý je moc jednoduchý. A ďalšia vec je nedostatočné predstavenie celého fiktívneho sveta. Je mi ale veľmi ľúto, že bábkové filmy a aj divadelné predstavenia nie sú momentálne tým, čím kedysi bývali, navyše postupne bábkový žáner upadá (podobne ako westerny). P.S.: Dúfam, že v chystanom seriáli nám bude tento veľmi zaujímavý fantasy svet podrobnejšie ukázaný.

• 13.4.2019  01:32

Tak v tejto epizóde bola zatiaľ najbrutálnejšia vražda z celého seriálu. Krásne je tu vidieť Columbov postup pátrania a tiež jeho prefíkané dolapenie vraha.

• 22.11.2020  23:19
    Halloween (1978)

Príbeh jednoduchý, ale na daný žáner úplne postačujúci. Fantastická napínavá atmosféra, ktorú dopĺňali vhodne načasované lakačky. Samozrejme výborná hudba - Carpenter stvoril bezpochyby jeden z najlepších hororových soundtrackov. Hrátky s kamerou boli slušné, ale pri úvode to absolútne nevyšlo. Veľa vecí sa nevysvetlilo (dokonca na problém "Myers a auto" sám film poukázal, no nechalo sa to tak). Koniec bol akože fajn, no mal som pocit, že tam to trošku haprovalo. P.S.: Veľká škoda nevyužitého Donalda Pleasencea a jeho postavy.

• 2.8.2019  03:17
    Čelisti II (1978)

"Čeľuste II" nerobia hanbu svojmu kultovému predchodcovi a sú mu slušným pokračovaním. Ale aj tak neprinášajú nič nové. Znovu je tu žralok, ktorý požiera návštevníkov pláže, policajt, ktorý tomu chce zabrániť a starosta, čo sa stará iba o zisk mesta. Narozdiel od jednotky, v dvojke nejde zo žraloka taký veľký rešpekt. Veľa scén sa zbytočne preťahovalo a mňa to dosť iritovalo, hlavne tie, v ktorých žralok útočil na jachty s teenagermi. Navyše mi tu veľmi chýba Richard Dreyfuss ako výskumník z morského ústavu. Na druhej strane tu znovu máme skvelého Roya Scheidera a.k.a. Martina Brodyho a samozrejme výbornú hudbu Johna Williamsa, ktorí film pozdvihujú o level vyššie.

• 17.3.2019  02:40

Hhhhmmmmm, detektív, ktorý vyšetruje vraždu, ktorá sa stala na výletnej plavbe loďou, na ktorej on čírou náhodou bol.....to mi niečo pripomína. Moje šedé bunky mi hovoria, že asi ide o poctu malému guľatému belgickému súkromnému detektívovi, ktorý tiež musel riešiť podobný prípad.

• 23.2.2019  03:05

Klasická columbovská epizóda so všetkým, čo má dobrá Columbovka mať (dobrá hudba, pôsobivá atmosféra, skvelý Peter Falk). Ale preboha, čo mal znamenať ten koniec. Keď už si tá ženská po večernom vykonaní vraždy na druhý deň ráno nič zo včerajšieho večera nepamätala, prečo sa správala po celí čas vyšetrovania ako keby chcela priviesť Columba na zlú stopu a bola celí čas nervózna ako keby jej horelo pod kotlom? Zrazu prišiel večer, keď k nej mal prísť Columbo na návštevu a ona sa zrazu začala správať ako keby bola úplne mimo, ale dovtedy sa správala ako čistá vrahyňa. Možno je to nedomysleným scenárom alebo nepresvedčivým výkonom herečky, ale ten koniec bol fakt divný.