KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 1.7.2020  23:05
    Zem je láva (TV pořad) (2020)

Koncept pôvodnej "domácej" hry nevyužitý. A to popritom možností bolo kopec. Čo sa ale týka technickej stránky, tak tá bola na úrovni, akú by mala takáto show mať. Takže škoda, že z toho nakoniec bola iba ďalšia prekážková show, ktorých sme tu už mali veľa.

• 21.11.2020  20:01
    Ďábel (2020)

Dlhú dobu depresívne, chladné a niekedy až nepríjemné. To však bol zámer tvorcov, takže to sa podarilo. Na druhej strane tomu chýbal akýsi šmrnc. Avšak po cca 1 hodine a 22 minútach, presnejšie od rozhovoru v kostole medzi Lenorou a mladým farárom, ma film vtiahol do deja a nabral neskutočné obrátky. Hudba bola veľmi dobrá. No "The Devil All the Time" vynikol najviac vďaka hercom. Všetci boli perfektní, no mňa najviac zaujal Tom Holland ako mladý Arvin. Znovu ukázal, že vie hrať aj komorné úlohy rovnako dobre, ako aj akčných hrdinov. Množstvo ľudí tu píše, že určité dejové linky neboli moc dobre spracované osobitne, aj že príliš dobre nefungovali ako celok. Ja mám úplne opačný názor. Všetky boli vyvážené, každá postava dostala toľko priestoru, na koľko mala. Aj ako celok to dávalo perfektný zmysel, lebo v podstate od začiatku filmu sa začali jednotlivé príbehy navzájom premotávať (niektoré viac, niektoré menej). Rozhodne sa u mňa jedná o prekvapenie a možno aj o jeden z najlepších filmov roku (hlavne vďaka covidu).

• 16.2.2020  14:38
    1917 (2019)

Fúha, nemám skoro nič, čo by som mohol filmu "1917" a Samovi Mendesovi vytknúť. Takže budem iba chváliť. Fantastická kamera, ktorá krásne zachytáva postavy v popredí, ale aj pozadie a to dodáva filmu reálnosť, a vy sa pri pozeraní budete cítiť, ako keby ste pri tom všetkom boli. To by samozrejme nešlo bez úžasnej výpravy, kulís, hudby a kostýmov. A čo sa hercov týka, tak George MacKay podal svoj historický výkon a otvoril si celkom iste brány Hollywoodu. Dean-Charles Chapman má úlohu menšiu, ale zato zo začiatku dôležitejšiu a tiež hrá skvelo. Všetci "Páni Herci" sa predstavili v rolách armádnych nadriadených, a aj keď sú dokopy na plátne cca 8 minút, z každého ide veľký rešpekt a charizma. P.S.: Parazita som ešte nevidel, ale ak prekonal na Oscaroch toto, tak to musí byť riadna bomba. P.P.S.: "1917" je prvým filmom, čo som z tohto roku videl a vyzerá to tak, že bude aj jedným z najlepších.

• 25.7.2020  15:42

Kravina preplnená akciou, takú nálepku by som dal filmu "6 Underground". No lenže ani akčné pasáže nie sú príliš úžasné. Sú síce nápadité, rýchle a streštené v dobrom slova zmysle. Ale zároveň aj chaotické, niekedy neprehľadné a veľmi prestrihané. Príbeh aj zápletka je slušná. Strašne mi prekážalo skákanie z prítomnosti do minulosti. Spolu s trápnymi pokusmi o hláškovanie to kazilo atmosféru a ani to nebolo dobre zakomponované do deja. Výsledné spracovanie teda nebolo vôbec dobré a pripomenulo mi to nedávny film o Harley Quinn, ktorý sa vo veľa ohľadoch na "6 Underground" podobal. Dal som mu aj rovnaké hodnotenie. Či to má potenciál na pokračovanie? Zrejme hej. Ale keby pokračovanie vzniklo, určite by to nedopadlo lepšie ako toto, skôr ešte horšie.

• 24.6.2019  21:43

Pekné zakončenie jednej veľkej éry Marvel Cinematic Universe. Je to film, ktorému môže len ťažko nejaký Marvel-fanúšik niečo vytknúť. Mňa sklamalo, že nezomrelo viac Avengerov (mohlo to byť viac epickejšie, dojímavejšie a celkovo lepšie). A finálna bitka mohla byť dlhšia. Ale aj tak je pre mňa Endgame omnoho lepší film ako Infinity War.

• 13.6.2019  20:09

Hneď na začiatok chcem napísať, že komix som nečítal. Akonáhle som sa dozvedel, že sa chystá Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles bol som vo vytržení a potom, čo som videl trailer som si vravel: "Toto bude BOMBA". Ale keď som si pozrel výsledný film bol som sklamaný. Stopáž je veľmi krátka a to je aj dôvod, prečo tu sú tak slabé charakteri. Skrz krátku stopáž sa nedali postavy viac vykresliť a áno, všetkých poznáme z iných filmov, ale aj tak som si v tomto filme nedokázal k postavám vytvoriť nejaký väčší vzťah. To o postavách, že majú slabé charakteri však neplatí o Trhačovi, ktorý film jasne zdvíha o pol stupňa vyššie. Veľmi ma sklamalo aj to ako animátori spravili zmutovaných záporákov z DC. Prečo preboha museli všetci (až na jednu výnimku) zmutovať na zviera? Napr.: Mr. Freeze zmutoval na ľadového medveďa, keby mali tvorcovia väčšiu fantáziu, dokázali by zneho spraviť niečo ako chodiaci kus ľadu, lenže to by chcelo zapojiť trošku fantázie. A to ani nehovorím o tom, že niektorí zmutovali úplne odveci, napr.: Joker zmutoval na hada. Z jedného bojovníka Foot Clanu sa stal dokonca dinosaurus, jako really? Celý film pôsobý takým "MEH" dojmom, ale máte z neho pocit, že úmysel tvorcov bolo spraviť niečo veľkolepé, nuž nevydalo. Možno keby bol film hraný, tak by pôsobil lepším dojmom, ale určite by bol moc drahý. P.S.: Po titulkách nasleduje ešte krátka scéna (ktorá je podľa mňa až moc pritiahnutá za vlasy).

• 18.9.2019  18:43

Ako tu mohla byť triceratopsia rodina, keď na konci dvojky (päťky) prežil z určitých rás iba jeden dino?! Ešte k tomu ten mäsožravý druh v dvojke vyhynul. A práve toto ma sere najviac, keď sa nerešpektujú predchádzajúce časti série.

• 26.6.2019  22:50

V "Spider-Ham: Caught in a Ham" vidíme, čo robil Spider-Ham predtým, ako bol vtiahnutý do dimenzionálneho portálu. Pre mňa dosť slabé.

• 2.2.2020  02:35

Hlavný koncept je síce dosť otrepaný, ale "Dokonalá lož" dokázala sakra prekvapiť koncom. Tušil som, že sa nakoniec karta obráti. No ale takýto perfektný obrat som nečakal. Dosť ma prekvapilo, že sa film postupne začal uberať skôr thrillerovým štýlom, než komediálnym. Ian McKellen je perfektný. Jeho postava nám je v priebehu celého filmu detailne rozobraná. A aj napriek tomu, že je sviňa, je sympatický. Rovnako skvelá je aj jeho kolegyňa Helen Mirren. O jej postave platí to isté. Celkovo ako duo im to ide na výbornú. P.S.: Ian McKellen znovu dokazuje, že je jedným z TOP hollywoodskych hercov, ktorí sa neživia iba hraním v blockbusteroch.

• 17.3.2019  01:28

Predtým, ako som šiel na toto do kina som si pozrel predchádzajúce 2 filmy a musím povedať, že som bol pri obidvoch dojatý. Tým pádom som si myslel, že pri trojke vypustím slzu, no nestalo sa tak. Teraz napíšem svoje dôvody, prečo som z 3. dielu trochu sklamaný. Trailery ma dostatočne nepresvedčili, ale na trojku by som išiel aj keby bola celá kampaň príšerná, pretože 1 a 2 mám veľmi rád. Príbeh je o dosť slabší ako v predchádzajúcich filmoch, navyše v 1 a 2 bol dej oveľa hutnejší, (čiže som si z deja 1 a 2 odniesol viac) aj keď mala 3 najdlhšiu stopáž. Veľa hlavnejších postáv, ktoré mali dosť miesta v 1 a 2 tu boli istým spôsobom upozadené (Valka, Eret, Pahlt...) aj Bezzubý tu má o dosť menej priestoru ako v 1 a 2. Možno je to tým, že tu má v podstate vlastnú dejovú linku a preto so Štikútom nie sú toľko spolu ako v 1 a 2, čo mne bolo ľúto. Na druhej strane Štikút s Astrid a ostatný mladý dospeláci (Soplinos, Rybonoh...) tu majú miesta až až. Záporák újde, ale na posledný diel tu mal byť niekto iný, kto by mal lepšiu motiváciu a charakter, napr. Drago, ktorý tu mal byť a nechápem, prečo vlastne v trojke nebol. Oproti predchádzajúcim častiam je v 3 viac detinskejšieho humoru. Celý čas, čo som sedel v kine som čakal na to veľké ukončenie príbehu, ktoré nám tvorcovia sľubovali v traileroch a ono prišlo, ale až v 5. minúte pred záverečnými titulkami. S tým, čo sa stalo s drakmi som čakal, že sa stane, ale myslel som si, že draci odídu kvôli tomu, že budú musieť. Ďalej som chcel, aby nejaká hlavnejšia postava zomrela ako tomu bolo v prípade dvojky a ani to sa nestalo. Celkovo som bol trochu sklamaný, že sa to takto skončilo, no nebolo to také veľké sklamanie ako v prípade LEGO Príbehu 2. Trojka je celkovo priemerný animák (priemerný neznamená kvalitou, ale to, že sa jedná o obyčajný dobrý animovaný film, ktorý nie je ničím výnimočný) na rozdiel od Ako si vycvičiť draka 1 a 2. PS: Hudba je skvelá, ale je tu minimum nových motívov.

• 24.11.2019  01:10

Príbeh - fajn. Spracovanie... horšie. Neviem prečo, ale mám pocit, ako keby sa na tom moc šetrilo. Nemyslím tým, že je to vizuálne zlé, ale výprava je celkovo taká... nijaká. Všetky priestory sú akési malé a prázdne. Uhly, z akých kamera sníma tiež nestoja za nič. Daemony boli v Zlatom Kompase lepšie spracovaní. Zatiaľ je to také "meh", ale určite dám ďalším dielom šancu.

• 22.12.2019  21:28

Super epizóda s veľkou dávkou napätia, ktoré sa pomaly (ale citeľne) stupňuje, až vygraduje nedobre zvládnutým bojom, ktorý nám bol dlho sľubovaný. Vo filmovom spracovaní bola bitka o Bolvangar oveľa lepšie spracovaná. Asi je to tým, že film mal vyšší rozpočet, preto to mohlo mať väčšiu dávku epickosti, akčnosti a dlhšiu stopáž.

• 7.12.2019  00:38
    Joker (2019)

"Joker" je nepochybne skvelý film s Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe, ktorú zvládol bravúrne. U mňa prekonal všetkých predošlých predstaviteľov tohto ikonického záporáka až na Heatha Ledgera (ktorý je za mňa neprekonateľný). Každopádne, aj keď sa jedná o skvelý film, mám s ním 2 hlavné problémy: 1. Joker bol pre mňa vždy geniálny psychopat a na jeho čiernom humore (aj keď niekoho zabil) som sa zabavil. Tu nie je Joker ani geniálny, ani zábavný. Celý čas to je len pochmúrna postava so psychickým problémom. Nič viac, nič menej. 2. Určite nie som jediný, kto nepochopil niektoré veci. Hlavne tie udalosti, ktoré sa stali iba v Arthurovej hlave. Napr. jeho vzťah so susedou. Mali aspoň námatkovo ukázať, čo je skutočnosť a čo nie. Ako to bolo pri jeho predstave, že je v tej komediálnej show.

• 27.7.2020  00:11

Páčilo sa mi to, ale šťava predchádzajúceho filmu tu už nie je. Čo je celkom očakávané, keďže koncept a zápletka sú rovnaké. Čo je však nové, sú destinácie, zopár postáv a hlavne zmena alebo aj menenie avatarov v hre medzi jednotlivými postavami. Posledná vec bola zvládnutá skvele. Herci tu znovu predviedli fantastický výkon. Hlavný dôvod, prečo sa naši hrdinovia ocitli znova v prostredí videohry už ale nebol tak nápadití, ako toto scenáristi dosť odflákli. Neboli tu zodpovedané otázky, ktoré nastali po predchádzajúcich filmoch. Vzhľadom nato, že sa jedná už o tretí film série, respektíve druhý sequel, som čakal, že sa objasnia. P.S.: Potitulková scéna naznačila možné pokračovanie, no úprimne si neviem predstaviť, kam by sa ďalej príbeh uberal, aby to bolo ešte ako tak originálne, pretože týmto filmom sa vyčerpali všetky nápady. Taký je aspoň môj pohľad. Keby som sa mýlil, budem len rád.

• 22.2.2019  15:28
    Ján a Martina (TV film) (2019)

Je to v podstate zhrnutie všetkého, čo sa na Slovensku za ten rok stalo od vraždy, až po policajné akcie. Je až neuveriteľné, čo dokázala táto 2-násobná vražda vyvolať a spôsobiť. Ľudia svojimi protestami dali najavo, že pánovi (teraz už len) POSLANCOVI doktorovi Ficovi, Kalimu, Gašparkovi, kapitánovi Dankovi a celej tejto prehnitej vláde zvoní na ich koniec. Tento veľmi silný dokumentárny film o chladnokrvnej vražde dvoch ľudí, ktorí mali život ešte len pred sebou odporúčam každému Slovákovi, ale aj ľuďom z iných krajín, pretože útok na novinárov je útok na nás všetkých. Klobúk dole pred tým, čo sa Markíze podarilo. #AllForJan P.S.: Martinu Kušnírovú som stretol osobne. P.S.2: Ako vidím, SMERácki a Kotlebovskí trollovia sú už aj na ČSFD.

• 19.1.2020  01:34

Takto nejak by som si predstavoval Obi-Wanov seriál. P.S.: Chválim nádhernú hudbu.

• 13.6.2019  19:57
    Klec (TV film) (2019)

Sviňa dopadla ako si zaslúžila. Klec vyniká skvelými hereckými výkonmi Jiřiny Bohdalovej a Kryštofa Hádeka. Hudba dotvára skvelú atmosféru. A divák nikdy netuší, čo sa vlastne udeje.

• 4.1.2020  02:40

Napätie sa strieda s humorom a je z toho celkom slušný film. Na začiatku aj v priebehu filmu sa väčšina príslušníkov rodiny Le Domas správala vcelku "normálne", ale na konci sa im zrazu zmenil charakter a zo všetkých sa stali dementi (a nechápem, prečo aj z Alexa). Navyše tu nie je veľa dôležitých vecí vysvetlených, prečo sa dejú, tak jak sa dejú.

• 15.8.2020  17:46

Úbohé. Primitívne. Nevtipné. Zaujímavý námet tvorcovia poňali absolútne dementne. Malo sa jednať o alternatívne scenáre minulosti, ale toto pripomínalo alternatívne sny po určitých látkach.

• 10.8.2020  01:28

No do prdele... Tak toto jako... Ty vole, to bolo úžasné. Nemám slov, vôbec. Masaker... Atmosféra fantastická. Zvrat a odhalenie parádne. Hudba a hlavne skvele vybratý song, fantasticky tam zapasoval. Toto ako celovečerák by som si nechal lúbiť. Úžasná originálna psychologicko mysteriózne hororová sci-fi podívaná s výbornou animáciou. Zimomriavky jak ďas. P.S.: Tie potrvajú ešte aj hodinu. :-D

• 13.8.2020  23:59

Nič moc. Príbeh nulový. Akurát akcie plno. Ani neviem o čom to bolo. Doteraz každá časť mala ucelený príbeh, boli to de facto mini-filmy. Toto je iba nejaká misia bez kontextu. A ten koniec... ako OK, ale... detské. Tento seriál nastavil nejakú hranicu istej kvality a osudovosti deja. Lenže toto mi pripomenulo niečo na spôsob TMNT (nie, že by boli Korytnačky špatné). Toto bol skrátka úlet, ktorý verím, že sa už nezopakuje. P.S.: Animácia bola navyše strašne obyčajná, čo pri tomto seriáli znamená veľké špatné.

• 13.8.2020  18:21

Animácia úchvatná, hudba výborná, dej ma celkom pohltil. Nuž, ako píše väčšina tu komentujúcich, tak takýto skutočne neuzavretý koniec nenarobil dobrotu. Veľmi chýba aj patričné vysvetlenie.

• 15.8.2020  17:18

A toto bolo jako čo? Príbeh nedomyslený. Téma neoriginálna. Správanie postáv divné. Projekt "Love, Death & Robots" vynikal predovšetkým skvelou animáciou. A preto spraviť hranú časť iba kvôli hlavným predstaviteľom, nepokladám za dobrý krok. Bolo to taktické, nie umelecké.

• 18.8.2020  23:49

Unikátny projekt. 1. séria/zväzok (alebo čo to vlastne je) obsahovala 18 (až na jeden) animovaných mini-filmíkov. Tie nemali skoro nič spoločné. Príbehy boli rôzneho typu, žánre sa menili aj animácia bola pre každú časť jedinečná (až na jeden fantastický štýl). Spoločné pre ne však bola (alebo mohla byť) veľká dávka násilia, sexuality a sprostej mluvy. Epizódy sú rôznorodé, takže každý si určite nájde niečo svoje. Napr. ja som bol hotový z 2 filmíkov, inšpirovaných poviedkami od Alastaira Reynoldsa (ktorého tvorbu začnem sledovať), ktoré považujem za vrcholné časti 1. série. 4 príbehy majú dokonca vysoký potenciál na celovečerný film. Konkrétne to sú: "Suits", "Beyond the Aquila Rift", "Good Hunting" a "Secret War". Animácia jednotlivých dielov bola perfektná, dychberúca, až na pár výnimiek. Jeden animačný štýl, ktorý sa ako jediný vyskytol hneď v niekoľkých epizódach, vyzeral skoro až foto-realisticky. Muselo sa do toho vraziť určite poriadne veľa. No a výsledok stojí zato. Niektoré časti majú veľmi dobrú, zaujímavú a tematickú hudbu. Moje TOP 3 filmíky: 1. "Beyond the Aquila Rift", 2. "Good Hunting", 3. "Zima Blue". Najhorší (pre mňa) mini-film: "Alternate Histories". P.S.: Na 2. sériu sa nesmierne teším. Dúfam, že tvorcovský tím znovu vyberie slušné poviedky, parádne ich spracuje a mne nimi potom vyrazí dych, vytrie zrak a vezme slová.😁

• 15.8.2020  19:56

Zaujímavé prevedenie. Skvelá animácia. Príbeh by vystačil aj na slušný celovečerný film. Lenže "Secret War" po väčšinu epizódy nejak postráda náležité tempo. Potom ale príde koniec s fantastickou hudbou, ktorý vytrie zrak.

• 11.8.2020  18:34

Animácia síce dobrá, ale doteraz určite najslabšia. Príbeh dosť slabý. Vtípky nie príliš vtipné. Nedozvedeli sme sa dôvod, prečo tam vlastne tá skupinka išla. Ale ako oddychovka je to celkom fajn záležitosť. Nudiť sa nebudete. Oceňujem trochu originálnejšie poňatie upírov.

• 11.8.2020  17:49

Tento mini-filmík sa podaril. Príbehom a prostredím to pripomínalo nejakú hru. Aj z tohto by sa dal spraviť celovečerák, len by asi musel byť animovaný, ale to by pri takomto parádnom prevedení nevadilo.

• 13.8.2020  22:40

Animácia je zvláštna, no nedá sa povedať, že by bola zlá (respektíve odfláknutá), pretože pri tomto seriáli je zlá animácia nezmysel. Jednoducho sa jedná o štýl, ktorý nesadne každému, mne tiež moc nesadol, ale dalo sa na to bez problémov pozerať. A musím uznať, že predsa len má dačo do seba. Príbeh je neakčný a celkom jednoduchý. A až do rozuzlenia to celé pôsobí všelijak... no keď to príde, tak to všetko začne dávať perfektne zmysel a vy na to budete čumieť s otvorenou papulou. Samotný koniec pôsobí veľmi upokojujúco a vyrovnane. Pán Alastair Reynolds je jednoducho majster rozprávač a majster dejových zvratov. Určite má však na obrovskej kvalite epizód, ktoré adaptovali jeho diela veľký podiel aj scenárista Philip Gelatt a režiséri.

• 7.11.2019  21:20
    Lucky Room (TV pořad) (2019)

Ešte nudnejšie a prvoplánovejšie ako jej bratranec - "Veľký balík".

• 22.7.2019  02:53
    Lví král (2019)

Najviac som sa bál toho, že "The Lion King" bude kopírovať svoju predlohu 1 ku 1, nestalo sa tak. Tým pádom môžem iba pogratulovať Jonovi Favreauovi, že znovu zvládol natočiť dôstojný remake, voči originálu. Niektoré scény sú úplne rovnaké, ako aj v originále, ale veľa scén sa od originálu líši. Jon Favreau sa nám tu snaží odrozprávať príbeh Levieho kráľa viac reálnejším, ale zato nie dospelejším filmom. Preto sa aj veľa postáv vzhľadom odlišuje od svojich predchodcov. P.S.: Myslím, že sme spoznali víťaza Oscara za najlepší animák roku.