Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Hiddleston a Wilson ma bavili. Páči sa mi 60-kový/70-kový vizuál TVA. Nič epické či megalomanské. Úplne jednoduché priestory len umocňujú absurdnú komickosť celého tohto úradu. Hudba je vcelku zaujímavá. Zápletka vyzerá slušne. Samozrejme, keď sa niekto chce vŕtať cestovaním v čase, vždycky to prinesie aj nejaké tie logické problémy, čo isto bude prípad aj tohto seriálu, s tým však treba rátať. A to, že tu je minimum akcie... Prosím pekne, hádam sa ani len nedalo očakávať, že to bude akčná smršť.🤔

Loki - Větvení (2021) (epizoda)

4. epizóda posunula dej riadne vpred. Udialo sa tu niekoľko šokujúcich (až surových) zvratov, pri ktorých mi behal mráz po chrbte. Zároveň sa však príbeh nanovo zamotal a my tak vôbec netušíme, o čo tu v skutočnosti ide, respektíve, čo je vlastne TVA a kto ťahá za nitky. P.S.: Potitulková scéna však bohužiaľ naznačila, že je to predsa len MCU, ktoré k svojim postavám zas až tak kruté nie je.

Love, Death & Robots - Automatická hlasová služba (2021) (epizoda)

Námet o vzbure strojov je otrepaný. Bohužiaľ, Automated Customer Service tomu nepridáva žiadnu inováciu. Sparodovanie situácie, keď zákazník rieši problém cez zákaznícku linku ale fungovalo. Pobavil som sa. Ale to je asi tak všetko. Pokiaľ tu bola snaha poukázať na závislosť našej spoločnosti od moderných technológií, tak moc nevyšla. Ehm... Samozrejme, zabudol som na parádnu animáciu (ako inak).😅

Love, Death & Robots - Azyl (2021) (epizoda)

Znova ten príbeh s otrepanou zápletkou o pokazenom robotovi, tentokrát doplnený aj o klišoidné momenty. Áno, aj ja by som si oveľa radšej pozrel len tú vesmírnu bitku... Samozrejme, kompletnú. Jej podoba v spomienkach protagonistu príliš nefungovala. Čo však treba na epizóde pochváliť, je surovosť a citeľná tvrdosť, čiže to, že hlavná postava viditeľne nie je z titánu. A, ako inak, skvelý vizuál.

Love, Death & Robots - Duch Vánoc (2021) (epizoda)

Tak aj na Vianočnú tému muselo prísť.😂 Hovorí sa, že zvedavosť nie je úplne vždy dobrá vlastnosť. No a tu to detičky majú. All Through the House je spolu s predchádzajúcou The Tall Grass esenciou toho, čo na Love, Death & Robots milujem. Krátke, úderné a hlavne šokantné. Plus tu máme po prvýkrát stop-motion animáciu.

Love, Death & Robots - Led (2021) (epizoda)

Nie je to nejaký ucelený príbeh so začiatkom a koncom. Skôr je to iba poviedka z fikčného sveta, v ktorej nie je úplne všetko vysvetlené. Každopádne, atmosféru to má výbornú a dej ma celkom pohltil. Animácia je rovnaká ako v Zima Blue. A musím sa priznať, že tento štýl mi príliš nesedí. Tam sa mi ale skrz filozofický a umelecký príbeh hodila. Ice však nepracuje ani s jedným z týchto aspektov, a preto si dovolím veľmi jemne a subjektívne animáciu skritizovať.🙂

Love, Death & Robots - Utonulý obr (2021) (epizoda)

Po dlhšom čase sme dostali aj filozofickú časť. Avšak táto má ďaleko od takého Zima Blue z prvej série. Kopu rôznorodých fráz autora o ľudskej spoločnosti je vypustených do éteru bez nejakej patričnej hĺbky. Nie je to dostatočne silné, aby sa nad tým dokázal človek zamyslieť. Navyše tomu chýba celkové vyvodenie záveru. Nejaké blbosti spojené s nezáujmom polície, vlády, novinárov či vôbec celého sveta nechám radšej tak. Pokus bol, hold to nevypálilo najlepšie...

Love, Death & Robots - Zakázané ovoce (2021) (epizoda)

Konečne slušná časť. Téma je velice osobná. Svet vyzerá zaujímavo. Nádherná realistická animácia (ktorú teda už dobre poznáme). No... Z tohto námetu by som si vedel veľmi dobre predstaviť aj celovečerák. (!Spoilers!) S tým rozdielom, že hlavný hrdina by neumrel (pokiaľ vôbec umrel), ale pridal by sa na stranu tých tzv. plodičov a rozpútala by sa revolúcia v snahe zvrátiť tento zvrátený systém.

Luca (2021)

Klasický príbeh o priateľstve, rodine a porozumení. Tentokrát ale zasadený do Talianska s morskými kamarátmi. Téma videná už mnohokrát, ale napriek tomu to stále velice dobre funguje. Pixar veľmi dobre vie, čo robí. Otázne však je, dokedy mu to bude ešte vychádzať. My ale buďme radi za pixarovky, pretože to je jednoducho záruka kvality. Takých rozprávok v dnešnej dobe mimo nich veľa nevzniká. A to ani nespomínam znovu úžasný vizuál.

Mortal Kombat (2021)

Ten vesmír pôsobí zaujímavo. Prológ bol fajn. Potom to však išlo, ani nie z kopca, keďže sa to po celý zvyšok filmu držalo na jednej rovnej velice, aleže velice špatnej dráhe. Príbeh, respektíve to sú len akési udalosti a informácie, ktoré na nás tvorcovia vyšplechujú, nedáva poriadne zmysel. Celé je to uponáhľané. Fanúšikovia, ktorí dobre poznajú lore si to samozrejme dokážu dať dokopy. Bežný divák, ako som aj ja, ktorý hry Mortal Kombat pozná len zbežne, sa na to, čo sa pred ním deje pozerá s "WTF" výrazom. Nepridáva tomu ani absencia logiky. Postavy sú prevažne plytké a nezaujímavé. Teda mimo sympatickej blondínky a dvoch extrémne hláškujúcich čávov. Hlavný hrdina ale patrí do prvej skupiny a je nezáživný a nudný ako postava aj herec. Počas celého filmu si neprejde a ani sa na ňom neprejaví absolútne nijaký progres. Po akčnej stránke je to fajn, avšak keď si zoberieme, že by to malo byť prevažne o tých súbojoch, akcia spadne do priemeru. Nemôžem povedať zase, že by som sa nudil, ale nový Mortal Kombat je proste zlý.