KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 4.4.2020  02:22
    Česko Slovensko má talent 8 (TV pořad) (2019)

A ja som si myslel, že sa poučia z minuloročného "semifinále", ale nie. Rovno ho zrušia celé a dajú výber iba pomocou esemesiek. Palec hore dávam za účasť Jiřiny Bohdalovovej (aspoň nejaké ozvláštnenie) a samozrejme za skvelé číslo Diany "Lady Viky" Mórovej.

• 26.7.2020  01:04
    Řád (TV seriál) (2019)

V tomto komentári by som sa chcel venovať seriálu ako takému, teda zvonku. K obsahu a spracovaniu som sa už vyjadroval komentárom k 1. sérii. Na sledovanie "The Order" ma navnadil trailer, ako inak. Lenže bol to trailer k 2. sérii, čo som ja nevedel. Očakával som teda od toho teen dobrodružný seriál s množstvom prvkov fantasy. Začal som ho sledovať, no po prvých dvoch epizódach som bol šokovaný neskutočnou hlúposťou toho celého. Hovoril som si: "Dobre, je to len začiatok. Slabý rozbeh je pri seriáloch častý, tak dám tomu šancu ďalej." Vydržal som potom už len ďalšie 4 epizódy a musel som prestať. Jednoducho tak hlúpy a chybový dej seriálu (ktorý sa navyše tvári tak vážne) s kopou nedostatkov aj vo veľa ďalších ohľadoch som nemohol zniesť. Doslova som sa cítil byť tým celým urazený. Jednotlivé epizódy majú okolo 50 minút, vzhľadom k tomu, ako sa celý príbeh neskutočne vlečie je to príšerná stopáž. Navyše tých epizód je až 10. Z tých 6 dielov, ktoré som videl, sa dá iba jeden považovať za ako tak fajn podívanú (3. epizóda s názvom "Introduction To Ethics, Part One"), ale aj ten zráža neskutočná demencia scenára. Práve na ňom pracovalo až 5 ľudí, tak nechápem nad čím pri jeho písaní všetci piati rozmýšľali. Úprimne ak by som videl trailer na 1. sériu ako prvý, tak by som si tento počin asi len tak nepustil, pretože neni pútavý, rovnako ako aj prvá séria. Ja nie som ten typ, čo kuká aj na zlé filmy/seriáli, len aby si zvýšil počet slabších hodnotení. Ja sa vždy pozerám iba na to, čo mi pripadá zaujímavé, čo ma baví, prípadne čo momentálne letí alebo je populárne, a keď vidím, že je to zlé, tak na to proste nečumím. Čo je prípad aj tohto seriálu. P.S.: Ako mohla vzniknúť 2. séria nechápem, lebo celkovo nemala 1. séria dobré hodnotenia. Každopádne, ani zaujímavo vyzerajúca zápletka 2. série ma neprinúti, aby som si seriál dopozeral. Pretože keď vidím cca rovnaké hodnotenie ako pri sérii prvej, tak si hneď viem spraviť obrázok o jej kvalite. P.S.2: Jediné, čo by ma mohlo dotiahnuť k seriálu naspäť je prípadná 3. séria, ale tá by ma musela zaujať trailerom a samozrejme by musela mať aj omnoho lepšie hodnotenie ako prvé dve.

• 22.7.2020  01:11

5. epizóda patrí k "lepším". Neustále ma sere, že vlkodlaci (traja pôvodní) sa vkuse doťahujú ohľadom Jacka. Stále je to len jedno a to isté.

• 23.7.2020  01:16

Po šiestej epizóde s touto bajačinou končím. Jako na to sa fakt nedá kukať.

• 19.7.2020  01:43

Je to akési nekonzistentné, primitívne. Herci nepresvedčiví. No neviem...

• 20.7.2020  19:12

Dementné správanie postáv. Neskutočne hlúpy príbeh. Slabí herci. Dialógy typu "jedna perla za druhou". Malo to dva svetlé momenty, tak za ne tá 1*. Dám ešte šancu 1, 2 epizódam, ale ak ma to nepresvedčí, tak s týmto výtvorom končím.

• 23.7.2020  02:10
    Řád - Série 1 (série) (2019)

Do konca som nevydržal. Po šiestich epizódach som skončil. Zhrniem prečo: Primitívny príbeh, strašne jednoduchý. Humor tam nie je skoro vôbec (to by ale nevadilo), a keď sa náhodou nejaký vyskytne, tak to je väčšinou príšerne detinské. K postavám som si nedokázal vytvoriť skoro žiadny vzťah. Zo začiatku som mal niektoré aj rád, ale onedlho sa z nich stali "dementi", jednu už v tretej epizóde zabili. Lenže tieto postavy boli vedľajšie, veľmi veľmi vedľajšie. Takže to je tak či tak prúser. Postavy sa správajú nelogicky. Príbeh navyše ani nedáva poriadne zmysel. Kúzla fungujú ani nevieme vlastne ako (aj keď tu sa mi páčilo, že na ich vykonanie bolo treba obetu). Uvediem príklad: Pri sérii Harry Potter bolo jasne stanovené, čo ktoré kúzlo vykonáva a ako funguje. Tu nič také nie je. Scény s vlkolakmi (premenenými) sú kapitola samá o sebe. Sú strašne chaotické, neprehľadné, samotných vlkodlakov v nich je minimum (celých). Poprípade sa tam objaví iba ich ruka, noha, hlava, atď. Buď na ne nemal Netflix peniaze alebo proste na nich šetril (fakt si nemyslím, že tie scény takto mali v predstavách tvorcov vyzerať). Každopádne nech je to jak chce, tento hendikep mohli využiť vo svoj prospech, že by z toho boli atmosferické hororové scény (inak za horor sa to nedá pokladať vôbec). Nuž nestalo sa tak. Čo sa týka hereckých výkonov... tak tam to nie je tiež žiadna sláva. Plus to celé má obrovské množstvo malých, ale hlavne i veľkých chýb a problémov. Musím ale trošku aj oceniť hudbu. Nič prevratné sa neudialo, avšak titulkový soundtrack a jedna romantická skladba boli celkom fajn. Má to dosť dobré zvraty, lenže tie sú aj tak neskôr ubité príbehom.

• 21.7.2020  02:27

Aj keď som dal len 3*, tak tretia epizóda mala veľký kvalitatívny posun hore oproti predošlím častiam.

• 21.7.2020  22:52

Po 3. epizóde, ktorá celkom ušla sme sa zas kvalitatívne vrátili na úroveň prvých dvoch dielov. Ja jako fakt nechápem, jak môže byť niečo tak neskutočne hlúpe. To som ešte takýto seriál nevidel, ktorý by bol tak strašne dementný a popritom sa tváril tak ohromne vážne.

• 5.4.2019  01:46
    Aquaman (2018)

"Aquaman" je skvelý hlavne vďaka akčným častiam, ktoré sú krásne prehľadné, farebné, majú výbornú choreografiu a dopĺňa ich skvelá hudba. No a film "Aquaman" je nimi nabitý, ale nemožno povedať, že len kvôli nim je "Aquaman" taký dobrý, aký je. Ale jednoducho vyniká práve akciou. Preto Aquamana odporúčam hlavne milovníkom akčných filmov, ktorí si potrpia na dobrom príbehu a nevadí im sci-fi a fantasy.

• 30.3.2019  00:57

Jednotka ma sklamala na plnej čiare a som rád, že som radšej išiel do kina na Rogue one. Dvojka ma tým pádom nemohla v ničom sklamať a ani nesklamala, ale na druhej strane ani neprekvapila. Pozrel som si ju, len kvôli Deppovi a ako som videl, Johnny v nej mal veľmi málo priestoru (max. 20 min, čo je zo 134 min filmu strašne málo na to, že hral hl. záporáka) a jeho úloha ma sklamala aj keď je charizmatický jak hovado. Príbeh, poprípade scenár je strašne slabý, čo sa pri prvom filme povedať nedalo. Zápletka je celá o tom, že sa všetky postavy snažia chytiť Credenca a on sa snaží zistiť, kým vlastne je. No skrátka je to celé o ničom. Najviac ma zarážalo, keď čarodejníci čarovali pred zrakom ľudí a tí sa najskôr tvárili vystrašene, ale o pár sekúnd na to sa tvárili, akoby bolo na dennom poriadku vidieť niekoho čarovať a kúzla alebo príšery si vôbec nevšímali. To ani pri jednom filme tejto ságy nebolo. Filmu nepomáha ani stopáž, ktorá je vzhľadom na slabý scenár pridlhá a môže sa stať, že sa pri filme začnete nudiť alebo stratíte prehľad. Najviac priestoru tu má samozrejme hlavný hrdina Mlok Scamander, ale príde mi, že ostatných postáv je tu tak veľa, že s nimi Rowling, poprípade Yates nevedeli čo robiť. Celkovo ma Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny nesklamali, ale ani nepotešili, určite si ale myslím, že táto séria je stratená a stratená bude dovtedy, dokedy ju bude režírovať Yates.

• 25.6.2019  23:27
    Grinch (2018)

Priemerná vianočná rozprávka s jednoduchým dejom. V podstate je to celé iba o tom, že sa Grinch pokúša skaziť Vianoce obyvateľom mestečka tak, že im ukradne všetky darčeky a deti chcú prichytiť Santu pri nosení darčekov do domov.

• 14.8.2019  18:45
    Imagine Dragons - Natural (hudební videoklip) (2018)

Skvelá atmosféra klipu a výborný song.

• 1.5.2019  01:11

Aj napriek zlým recenziám a hodnoteniam som chcel dať tomuto filmu šancu. No a po zhliadnutí musím súhlasiť, že tento film je fakt katastrofa. Podľa mňa mal potenciál byť dobrou rozprávkou. Páčil sa mi nápad natočiť rozprávku, v ktorej sa bude hovoriť aj po česky, aj po slovensky (aspoň aby české deti trochu rozumeli slovenčine). Ale vo výsledku je tento nápad aj tak na prd, pretože Česká televize aj RTVS si skoro všetky postavy (ktoré hovorili iným jazykom) predabovali do svojho jazyku, až na pár, ktoré mali výraznejšie úlohy. Digitálnych drakov radšej ani nebudem spomínať, pretože vyzerajú strašne, rovnako ako aj maska dvojhlavého draka. Scenár je veľmi slabý a dej strašne rozpačitý. Môj názor je taký, že by mali Česi zostať pri rozprávkach s čertmi, lebo to im ide. No a Slováci by mali radšej prestať točiť rozprávky, pretože v posledných rokoch je to katastrofa (s výnimkou "Sedem zhavranelých bratov"). PS.: Kája snažiaci sa hovoriť slovenčinou je rovnako strašný ako celý tento film, ale aj tak Kájovi snahu nikto zaprieť nemôže.

• 4.5.2019  03:12

Film Christopher Robin vôbec nevyzerá ako jeden z Disneyho hraných remakeov. Narozdiel od ostatných je to dosť veľká dojímavá dráma, v ktorej je ale veľa vtipných momentov, na ktorých som sa skvele pobavil. Celý príbeh je originálny, takže sa to ani nedá úplne nazvať remake. Ewan McGregor je vo svojej úlohe vynikajúci (rovnako ako vo všetkých svojich úlohách). Zvieratká sa vizuálne moc nezmenili, teda až na Králika a ich CGI je výborné (rovnako ako vo všetkých Disneyho hraných remakeoch animovaných filmov). Veľmi ma prekvapilo, že film nehral na nostalgiu, za čo má u mňa veľké uznanie. Na druhej strane si nie som istý, či je Christopher Robin schopný pobaviť menších divákov, pretože mnohým veciam, ktoré sa vo filme riešia nemusia chápať. PS.: Niekedy som mal slzy na krajíčku.

• 21.6.2019  17:51

Ďalší film, v ktorom Domhnall Gleeson dokazuje, že je skvelý herec. P.S.: Sam Neill bol ako starý Pán McGregor tak dobre zamaskovaný, že som až pri záverečných titulkách zistil, že ho hrá práve on.

• 24.12.2018  02:04

Ak si chcete pozrieť zábavnú rozprávku pre celú rodinu, pozrite si Knihu Džungle od Jona Favreaua, ale ak máte chuť na dospelejší film s viac prepracovaným príbehom, zvoľte Mowgli: Legend of the Jungle. Všetko je super, akurát FINÁLE mohlo byť viac epickejšie. Jediné, čo ma mrzí je to, že tento film nešiel do kín, pretože sa Andymu Serkisovi režisérsky debut pri veľkom filme naozaj podaril. PS.: CGI nie je vôbec také zlé ako veľa ľudí hovorí, práve naopak. Zvieratá síce nevyzerajú tak reálne ako v Knihe Džungle od Disneyho, ale aj tak sú veľmi dobre spravené a dá sa na ne pozerať.

• 18.7.2019  09:42
    Moje zprávy (TV pořad) (2018)

Soukup je proste debil. Moje zprávy neobsahujú žiadne reportáže. Je to proste iba o blabotajúcom Soukupovi, ktorý si myslí, že je zaujímavý (nie je mu často ani dobre rozumieť) a obrázkoch, ktoré stiahol z internetu. Príšerná nuda.

• 16.9.2019  20:41
    Mr. Bean: Halloween (2018)

Čo to ku**a je?

• 19.8.2020  23:26
    Mrakodrap (2018)

Ten film pôsobí divne. Veľmi ťažko sa to preto hodnotí. Príbeh je jednoduchý, väčšina zvratov predvídateľná. Hlavný dôvod celej zápletky je úplne slabý. Dalo sa vymyslieť všeličo... ale toto je skutočne slabučké, prvoplánové. Herecké výkony sú nevyrovnané. Jedni hrajú celkom fajn, no druhí o dosť slabšie. Vizuálne to vyzerá fajn. Napätie je výborné. Pri nebezpečných situáciach som doslova cítil s Dwayneim.

• 21.11.2020  00:34

Sylvester Stallone a Dave Bautista v rolách protagonistov... velké hovno! Maximálne tak prvý v prvej kope vedľajších postáv a druhý možno tak v tretej. Pokračovanie, ktoré vzniklo po 5 rokoch - a takýto shit to je. Nie, žeby som bol nejak sklamaný, ako takýto výsledok som čakal vzhľadom na hodnotenia a aj po zhliadnutí traileru. Ten film je skrátka prázdny, a to extrémne. Od postáv, cez príbeh, až po koniec. Jednotka bola úplne kvalitatívne niekde inde. Všetko mala pekne spracované, plánovanie úteku bolo vzrušujúce a pútavé, skvelá atmosféra a napätie... a samozrejme fantastická dvojka hrdinov. Tu nefunguje z toho nič. Všetko je odfláknuté. Jedine tak zvrat bol fajn - pre mňa dosť neočakávaný. Sly bez Arnieho sa tiež nepredviedol (vlastne ani nemal možnosť). No... vyzerá to tak, že ďalšia filmová séria (respektíve filmový svet) sa dodrbala skrz peňáze.

• 29.8.2019  21:55

Celkom solídne pokračovanie, ale dúfam, že trojka už nevznikne. Dva filmy na toto téma bohate stačia, pretože sa použili a vyčerpali všetky nápady, ktoré boli. "Ralph búra internet" je slušné odrozprávanie pokračovania príbehu o postavičkách z videohier s veľkou porciou vtipov. Väčšinu z nich ale deti nepochopia. Film je príliš dlhý, na to zápletka veľmi jednoduchá. Skáče sa tu z jednej webovej stránky do druhej, ale je toho príliš moc. Tá Disney stránka je čisto reklama na rôzne značky, ktoré Disney vlastní. Prekvapilo ma a aj potešilo, že sa film netočí len okolo nej. Za mňa 62%.

• 7.11.2019  21:16
    Slovensko s Tiposom (TV pořad) (2018)

Oproti TV šanci je "Slovensko s Tiposom" slabota či už sa jedná o moderátora alebo celkový koncept súťaže. Prikrátka súťaž s často až primitívnymi otázkami. Ak sa to malo priblížiť dlhodobo vysielanému Duelu, tak sa to absolútne nepodarilo.

• 3.5.2019  19:45

"Spider-Man: Paralelné svety" musí byť pre fanúšikov čistý orgazmus. Ja fanúšik nie som, a aj preto to tu nebudem vynášať do nebies. Každopádne sa jedná o fajn film, ktorý ale nemusí potešiť každého radového diváka a hlavne si nie som istý, či z neho budú až tak nadšené deti. Philovi Lordovi a Christopherovi Millerovi sa znova podarilo niečo výnimočné, čo aj naznačujú rôzne ocenenia a hlavne zisk Oscara.

• 21.7.2019  02:13

Nechápem, prečo cestovanie časom musia cpať už aj do Star Wars. A navyše oživia postavu, ktorej "smrť" bola fantasticky spracovaná. Strašne ma nasrali. P.S.: Finálovej epizóde druhej sezóny, respektíve jej koncu tento výplod strašne ubral na osudovosti.

• 4.1.2019  14:48

To ako animátori tejto epizódy nemali dosť nápadov na vytvorenie viacerých rôznych druhov postáv pirátov? Štve ma, že viaceré postavy týchto pirátov vyzerajú úplne rovnako a to som tento seriál na začiatku chválil, že má veľa rozličných druhov postáv (či už správaním alebo výzorom). A druhá vec, ktorú by som vytkol tejto časti je ten "veľký" pirátsky útok, v ktorom máme možnosť vidieť iba minimálny počet týchto pirátov. A za tieto moje výhrady strhávam 1*. Inak celkom fajn epizóda.

• 19.8.2019  01:47

Keď som videl prvý trailer na tento seriál, hovoril som si: "Toto snáď nemyslia vážne". Keď som ale uvidel prvú epizódu s názvom "The Recruit" bol som milo prekvapený. S ďalšími epizódami som si seriál obľúbil. A keď prišiel trailer na druhú polovicu série, začal som sa na ňu ešte viac tešiť. No a vtedy prišlo veľké sklamanie, sklamali ma jej prvé epizódy. Onedlho sa to ale zlepšilo a séria mala znova kvalitu prvej polovice. Postupne sme sa dostali až do obdobia Epizódy VII. Po finále prvej série a traileri na druhú, mám do budúcna veľké očakávania. Dúfam, že ma 2. séria nesklame.

• 8.12.2018  01:39

Táto epizóda mala výbornú atmosféru a konečne nám bol ukázaný Prvý Rád vo všetkej svojej kráse aj keď tu boli len jeho 3 vojaci. Ale aj tak ma to viac ťahá k 4* než k 5*.

• 3.11.2018  11:54

Čakal som sračku, ale dostal som milé prekvapenie. Uvidíme, čo prinesie 2. epizóda. P.S.: Posledný záber na flotilu Prvého Rádu bol úchvatný.

• 19.8.2019  23:32
    Tlapková patrola (2018)

"Film" Labková patrola sa skladá zo šiestich seriálových epizód. Kto nepozná seriál, ako aj ja, bude v tom stratený. Moje hodnotenie je odpad! nie preto, že by to bolo až tak hrozné a nepozeratelné. Je to z dôvodu, že takýto počin nemá čo v kine robiť. Nickelodeon skrátka chcel zo značky vyťažiť viac peňazí, tak pospájal doposiaľ nevidené epizódy dokopy a vytvoril z nich akože film. Čudujem sa, že mu to vôbec dovolili pustiť do kín.