KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 25.7.2019  01:54

V tejto epizóde Columbo dokonale ukázal, aký je skvelý vyšetrovateľ, ale aj psychológ. Dvoch ľudí, ktorí spoločne spáchali vraždu dokázal poštvať proti sebe, aby sa navzájom usvedčili. Náš obľúbený poručík to skrátka s vrahmi vie.

• 23.7.2019  13:33

Tak tentokrát musel poručík Columbo spolupracovať s "mafiou", aby mohol dolapiť vraha. "Podivní spojenci" je epizóda výborná, ale predsa len má jednu veľkú chybu. Columbo hovoril, že vraha nemôže nijak usvedčiť a kvôli tomu sa muselo udiať to divadlo na konci. Tu Columbo zrejme zabudol alebo skôr scenáristi zabudli, že vraha by bolo ľahké dostať aj bez toho divadielka, pretože alibi hlavnému podozrivému nemohol nik potvrdiť.

• 22.7.2019  02:53
    Lví král (2019)

Najviac som sa bál toho, že "The Lion King" bude kopírovať svoju predlohu 1 ku 1, nestalo sa tak. Tým pádom môžem iba pogratulovať Jonovi Favreauovi, že znovu zvládol natočiť dôstojný remake, voči originálu. Niektoré scény sú úplne rovnaké, ako aj v originále, ale veľa scén sa od originálu líši. Jon Favreau sa nám tu snaží odrozprávať príbeh Levieho kráľa viac reálnejším, ale zato nie dospelejším filmom. Preto sa aj veľa postáv vzhľadom odlišuje od svojich predchodcov. P.S.: Myslím, že sme spoznali víťaza Oscara za najlepší animák roku.

• 22.7.2019  02:09

V poradí už 2. diel, v ktorom identitu vraha zistíme až na konci. "Columbo v prestrojení" je ďalšia epizóda z 10. série, ktorá je oproti bežným Columbovkám dosť netradičná. Tentokrát sa epizóda zameriava skôr na hľadanie strateného pokladu, než na vyšetrovanie vraždy, ktoré je upozadené. Columbo ale dokáže poskladať skladačku potrebnú na nájdenie ukradnutých peňazí rovnako, ako aj vyriešiť 2 vraždy.

• 21.7.2019  02:13

Nechápem, prečo cestovanie časom musia cpať už aj do Star Wars. A navyše oživia postavu, ktorej "smrť" bola fantasticky spracovaná. Strašne ma nasrali. P.S.: Finálovej epizóde druhej sezóny, respektíve jej koncu tento výplod strašne ubral na osudovosti.

• 19.7.2019  00:13
    Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Včera som videl diel, v ktorom sa Soukup navážal do České televize (asi má väčšiu sledovanosť, než jeho Barrandov) a pritom sa trápne oplašoval. Ľudia sa mu na tom ale dobre a hlavne umelo smiali, musel im dobre zaplatiť.

• 19.7.2019  00:11
    Zámena manželiek (TV pořad) (2004)

Občas sa zabavím na dementnosti niektorých účastníkov tejto show.

• 19.7.2019  00:06
    Svokra (TV pořad) (2014)

Pomáhanie rodinám v núdzi... hahaha! Ak je pomáhanie rodine v núdzi to, že sponzori zaplatia malému a nenadanému decku hokejovú školu, tak potom ja som klon Gizky Oňovej, teda "Svokry".

• 18.7.2019  09:42
    Moje zprávy (TV pořad) (2018)

Soukup je proste debil. Moje zprávy neobsahujú žiadne reportáže. Je to proste iba o blabotajúcom Soukupovi, ktorý si myslí, že je zaujímavý (nie je mu často ani dobre rozumieť) a obrázkoch, ktoré stiahol z internetu. Príšerná nuda.

• 18.7.2019  09:31
    Volejte a pište šéfovi (TV pořad) (2019)

Tak šéfovi, ten blbec si o sebe veľa myslí.

• 16.7.2019  01:34

Úplne prvý film s naším obľúbeným poručíkom Columbom, a zároveň jedna z najlepších, ak nie aj najlepšia Columbovka.

• 14.7.2019  02:19

Dvaja tupí študenti, ktorí spáchajú vraždu a myslia si o sebe, akí sú veľkí čávovia, lebo ich vražde je "najgeniálnejšia", pekne pohoria, keď ich dostane poručík, s ktorého celú dobu robia debila.

• 13.7.2019  23:55

Táto časť je tak veľmi zamotaná, že som nemal ani len potuchy, kto je vlastne vrah. Zistil som to až na konci, samozrejme, keď ho Columbo odhalil. :-D

• 11.7.2019  19:26
    Shazam! (2019)

Zachary Levi sa nedokázal na 100% vžiť do role 14-ročného chlapca. Totižto, príde mi, že Billy Batson je úplne iná postava ako Shazam. To ale neznamená, že by bol Levi zlý, jednoducho úplne nezvládol to najdôležitejšie, čo zvládnuť mal. Mark Strong je ako záporák fantastický. Celý film je svižný a rýchlo to ubieha, až posledných 25 minút sa začne zbytočne naťahovať.

• 11.7.2019  19:20

Celý film sa v podstate skladá z Heathových domácich videí a z rozhovorov s jeho blízkymi osobami. Niektoré pasáže sú príliš zdĺhavé a film by sa dal v pohode skrátiť o 40 minút, aby bolo tempo vyrovnané. Je síce pekné vidieť aj Heathov osobný život z pohľadu jeho rodiny a priateľov, ale úprimne som čakal viac informácií z jeho filmového života, pretože tých je tu veľmi málo.

• 10.7.2019  02:09
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Rovnako ako Krausova talk-show je aj "Všechnopárty" veľmi zábavná relácia s hosťami nielen zo showbiznisu.

• 10.7.2019  02:01

Stále sú tu iba samí herci, speváci, športovci atď. Niekedy by si mohol Marcin pozvať aj niekoho menej známeho. Na druhej strane oceňujem, že sa nejedná len o rozhovory, ale príde aj na nejakú akciu, hry a scénky. Marcin sám o sebe nemá takú zásobu vtipov alebo nevie tak dobre improvizovať ako Kraus, ktorý akčné pasáže vo svojej show nemá (väčšinou), ale svojím humorom to utiahne bez problémov aj bez nich.

• 9.7.2019  20:02
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Zábavná talk-show, pri ktorej sa vždy veľa nasmejem. Som veľmi rád, že si Kraus nepozýva iba známych hercov, spevákov, športovcov, atď., ale skôr vo väčšej miere ľudí z bežného života, ktorí sú ale niečim zaujímaví.

• 8.7.2019  17:20

"Nič nás nerozdelí" je pekný a dojímavý film, ktorý je ale pre silné žalúdky. Skoro v každej druhej scéne je krv alebo je niekto zakrvavený, ale na druhej strane to pôsobí skutočne veľmi reálne. Všetci hlavní herci tu predvádzajú výborné výkony či už dospelí alebo detskí. P.S.: Scénu, v ktorej sa všetci stretnú by som si mohol púšťať dokola a aj tak by ma neomrzela.

• 7.7.2019  19:55

"Spider-Man: Far from Home" má síce pomalý rozjazd, ale ten vynahrádza akciou nadupaná druhá polovica filmu. Film krásne vysvetľuje niektoré nezrovnalosti, ktoré nastali po Endgame. Jake Gyllenhaal je ako Mysterio za mňa jedným z najlepších záporákov celého MCU. Tom Holland je ako Spider-Man znovu fantastický, vlastne všetky postavy sú výborné. !Chcem upozorniť všetkých, čo zájdu na Spideyho nech počkajú do konca tituliek, pretože film obsahuje 2 dôležité potitulkové scény! P.S.: Som veľmi rád, že sa Marvel rozhodol dať práve Spider-Manovi, respektíve Tomovi Hollandovi hlavnú úlohu do ďalších fáz MCU.

• 7.7.2019  19:39
    Avatar (2009)

Tak toto je BOMBA! Prepracovaný príbeh, výborní herci, skvelá hudba, nadupaná akcia a najlepšie CGI efekty, aké som kedy videl (spolu s filmom Kniha džungle (2016)). A to pritom vznikol v 2009! Takto by sa dal zhrnúť film "Avatar". Obdivujem Jamesa Camerona zato, čo dokázal (a nielen v tomto snímku). P.S.: O 2 roky by sa malo s pokračovaniami roztrhnúť vrece, tak pevne verím, že to bude stáť za to.

• 3.7.2019  20:11

Vyzerá to tak, že štyria páni, ktorý robili scenár sa nevedeli dohodnúť kam sa vlastne bude film uberať. Lara Croft - Tomb Raider má byť dobrodružný film nadupaný akciou. Dobrodružné to síce je, ale akčné ani náhodou. Všetky "akčné scény" sú akési pomalé, nezáživné a hlavný choreograf bol pri ich vymýšľaní asi napitý, skrátka nefungujú. Rovnako zlyháva aj hudba a efekty (či už praktické alebo počítačové). Jednoducho Indiana Jones v sukni sa nevydaril.

• 2.7.2019  12:38

Tvorcovia nezvládli zadaptovať knihu tak, aby film nepôsobil ako nejaká zlepenina jej najdôležitejších častí. Knihu som nečítal, takže neviem posúdiť či všetko podstatné, čo kniha obsahovala je vo filme zachytené alebo či jej nespravili hanbu. Vizuálne je to veľká bomba. Zlatý kompas mal byť prvým filmom série natočenej podľa knižnej trilógie His Dark Materials, ktorá má okrem Zlatého kompasu ešte diely Magický nôž a Jantárový ďalekohľad. Podľa mňa film Zlatý kompas dobre našliapol sériu, ktorá by mala parádne obsadenie (Nicole Kidman, Daniel Craig, Eva Green, Sam Elliott, Ian McShane, Ian McKellen, Christopher Lee, atď...), nuž nevydalo. P.S.: Tento rok sa dočkéme novej adaptácie His Dark Materials, tentokrát vo forme seriálu. Tak držím palce, nech sa to podarí.

• 1.7.2019  01:38

Ešte horšie ako jednotka. Možno by to nebolo až tak hrozné, nebyť toho hnusného uvrešťaného decka a toho tlstoprda starostu. Jednotka bola tiež strašná, ale všetko v nej fungovalo lepšie. Jediné, čo zostalo na rovnakej úrovni ako v jednotke boli primitívne vtípky, ale to je vlastne zlá vec. Animácia je na lepšej úrovni, ako bola v prvom dieli, ale to je pochopiteľné, keďže dvojka vznikla o 3 roky neskôr. A je to možno práve animácia, ktorá u mňa zachraňuje film od odpadu!.

• 1.7.2019  01:35

Fajn rozprávka na modernú tematiku, ktorá vôbec nie je taká hrozná, ako je jej hodnotenie na ČSFD a ostatných filmových databázach. Uznávam, že koniec bol celkom... celkom dosť prepísknutý, ale to sa dá filmu odpustiť. Nachádza sa tu množstvo odkazov na rôzne mobilné aplikácie a hry. Humor nesadne každému dospelákovi, ale deti sa budú určite smiať od ucha k uchu.

• 28.6.2019  18:27

Tvorcovia si zjavne mysleli, že stačí dať do filmu populárnu hudbu a film bude hneď cool. Bohužiaľ, ak nemá film dobrý dej a bude celý naplnený "vtípkami" o prdení a grganí, tak cool NIKDY NEBUDE.

• 27.6.2019  16:49
    Všechno, co mám rád (TV pořad) (2017)

Občas prídu zaujímaví hostia, ale inak dosť slabé, čo sa obsahu týka. Na druhej strane... Kandráč má bohatú zásobu celkom slušných vtipov, na Skrúcaného sa dá tiež pozerať a Ander z Košíc svojimi frkmi dodáva koncu body.

• 26.6.2019  22:50

V "Spider-Ham: Caught in a Ham" vidíme, čo robil Spider-Ham predtým, ako bol vtiahnutý do dimenzionálneho portálu. Pre mňa dosť slabé.

• 25.6.2019  23:27
    Grinch (2018)

Priemerná vianočná rozprávka s jednoduchým dejom. V podstate je to celé iba o tom, že sa Grinch pokúša skaziť Vianoce obyvateľom mestečka tak, že im ukradne všetky darčeky a deti chcú prichytiť Santu pri nosení darčekov do domov.

• 24.6.2019  21:43

Pekné zakončenie jednej veľkej éry Marvel Cinematic Universe. Je to film, ktorému môže len ťažko nejaký Marvel-fanúšik niečo vytknúť. Mňa sklamalo, že nezomrelo viac Avengerov (mohlo to byť viac epickejšie, dojímavejšie a celkovo lepšie). A finálna bitka mohla byť dlhšia. Ale aj tak je pre mňa Endgame omnoho lepší film ako Infinity War.