KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 28.8.2020  02:26
    Prokletá - Sami (E03) (epizoda) (2020)

Toto až tak nebavilo. Príbeh nelogický, dosť chybovitý. Dejová linka s Artušom absolútne nezaujímavá (ako čo ten človek stváral... ?) Ide z toho celkovo veľmi divný dojem. No, začína tomu dochádzať šťava... a to celkom rapídne - čo je ešte len pri tretej epizóde 10-dielneho seriálu veľký problém. P.S.: A Merlina som vôbec nepochopil.

• 27.8.2020  02:07

Síce sa jedná dejovo o jednu z najzaujímavejších epizód, doplnenú skvelými hercami, ale ten príbeh... ten je dosť nelogický.

• 26.8.2020  15:57
    Prokletá - Nimue (E01) (epizoda) (2020)

Zaujímavý a pútavý príbeh. Krásny vizuál (na seriál). Fajn hudba. Uletená, ale o to sympatickejšia postava Merlina. Nebyť nie moc podarenej postavy Nimue a nepresvedčivého výkonu jej predstaviteľky, bol by to plný počet. P.S.: Na ďalšiu časť som dosť zvedavý.

• 25.8.2020  00:21

Slabšie než prvý film. Hlavne preto, lebo pri "Snehulienka a lovec" sa príbeh (alebo základná dejová kostra) z veľkej časti čerpal z predlohy. "Lovec: Zimná vojna" nečerpal však zo žiadneho diela (nie, so Snehovou kráľovnou to nemá nič spoločné, teda až na postavu), a práve to je veľmi vidieť na samotnom príbehu (až na prológ, ten sa vydaril, rovnako ako aj pri prvej časti) a postavách (niektoré boli dosť zbytočné). Aj keď finále sa podarilo oveľa lepšie. Navyše je cítiť, že zlá kráľovná tu bola vopchatá iba preto, lebo proste Charlize Theron. Je to podobne veľké fantasy ako aj prvý film, akurát, že už je to raz videné a práve preto to nepôsobí tak dobre. Veľký problém je aj to, že si to vo veľa veciach odporuje s predošlým filmom. Celkovo "Lovec: Zimná vojna" nie ja tak záživný a zaujímavý ako bola "Snehulienka a lovec". P.S.: Chápem, že si tvorcovia chceli nechať maličko pootvorené dvierka do budúcna, ale toto bolo až trápne.

• 23.8.2020  21:38
    SpongeBob v kalhotách (TV seriál) (1999)

Na prvý pohľad príbehy, postavy a humor môžu alebo aj pôsobia detinsky. Keď si však niekto pozrie zopár epizód, tak pochopí, aké je to celé geniálne. Nehovorím, že to všetko dáva perfektný zmysel, ale o to tvorcom niekedy dokonca ide. Skrátka morskú hubu SpongeBoba a spol. si zamilujete (nadhľad a zmysel pre humor sú nato veľmi potrebné). Akurát občas sa tam objavia miestni superhrdinovia, ktorí mi do toho nepasujú.

• 23.8.2020  02:45

Nápad zaujímavý. Ale skoro všetko ostatné je čisto fanservice (ja fanúšik nie som, takže u mňa to extra body nezískalo). Príbeh je nelogický a hlúpučký. Finálny zvrat je však celkom fajn.

• 21.8.2020  20:08
    Defending Jacob (TV seriál) (2020)

Veľmi silný komorný počin. Herecké výkony sú famózne. Hlavne teda Chris Evans, ktorý stvárňuje hl. postavu, tu úplne zažiaril. Normálne som rád, že v MCU už skončil. Nie, že by bol ako Cap zlý, ale ukazuje sa, že dokáže veľmi dobre zahrať aj dramatické role. Respektíve, že môže skvele hrať hlavnú postavu aj vtedy, ak nie je súčasťou nejakej populárnej série a jeho fanúšikovia mu to zožerú, nech hrá akokoľvek. Toto sa ukázalo už pri "Na nože". Ale tu... tu si ma svojím stvárneným postavy otca - prokurátora, ktorému obvinia syna z vraždy, získal. Skrátka tak výborne hrajúceho Chrisa Evansa si nechám lúbiť aj do budúcna. Inak... počas sledovania celého procesu od vyšetrovania po obvinenie až po súdny proces, som sa zamýšľal nad tým, aké to musí byť, keď ťa krivo obvinia, aké to musí byť, keď sa na teba verejnosť pozerá ako na netvora, ale ty si v skutočnosti nič nejak zlé nespravil. Extrémne mrazivý pocit. Jednotlivé epizódy síce trvajú v priemere 50 minút, ale odsýpajú ako keby mali polovičnú stopáž. Nudiť sa skrátka nebudete. Seriál sprevádza dosť dobrá hudba, aj vďaka ktorej atmosféra tak dobre funguje. Hlavne úvodný soundtrack je parádny. Ten doprevádza veľmi zaujímavé intro, ktoré má fantastické prechody. Príbeh je samozrejme zaujímavý, mrazivý. Nejak sa to začne, zamotá a vyvrcholí. Ľudia tu píšu, že koniec nebol uzavretý, že sme sa vlastne v skutočnosti nedozvedeli, kto je vrah... no ale my sme sa to dozvedeli, aj keď nie priamo. Ja takéto rozhodnutie od tvorcov akceptujem a príde mi, že to bolo asi lepšie riešenie, nech to má takýto tajomnejší podtón. Najlepšia časť je bezkonkurenčne "Job", v ktorej prebiehal súdny proces. Naopak za najslabšiu považujem časť poslednú, ktorá bola extrémne uponáhľaná a... akási divná oproti predošlým epizódam. Postavy sú nielen výborne zahraté, ale aj veľmi slušne napísané. Andy Barber (ktorého, ako som už písal vyššie, fantasticky stvárnil Chris Evans) si prešiel rozsiahlou charakterovou "zmenou". Na konci ktorej si musel položiť dôležitú otázku. P.S.: Toto je také menšie negatívum: Barberovcom zrejme vykapali všetci príbuzní (teda okrem Billyho), keďže sa tu nikto z nich neobjavil, hoci mali v rodine obvinenie z vraždy.

• 19.8.2020  23:26
    Mrakodrap (2018)

Ten film pôsobí divne. Veľmi ťažko sa to preto hodnotí. Príbeh je jednoduchý, väčšina zvratov predvídateľná. Hlavný dôvod celej zápletky je úplne slabý. Dalo sa vymyslieť všeličo... ale toto je skutočne slabučké, prvoplánové. Herecké výkony sú nevyrovnané. Jedni hrajú celkom fajn, no druhí o dosť slabšie. Vizuálne to vyzerá fajn. Napätie je výborné. Pri nebezpečných situáciach som doslova cítil s Dwayneim.

• 18.8.2020  23:49

Jedná sa o unikátny projekt. 1. séria/zväzok (alebo čo to vlastne je) obsahovala 18 (až na jeden) animovaných mini-filmíkov. Tie nemali skoro nič spoločné. Príbehy boli rôzneho typu, žánre sa menili aj animácia bola pre každú časť jedinečná (až na jeden fantastický štýl). Spoločné pre ne však bola (alebo mohla byť) veľká dávka násilia, sexuality a sprostej mluvy. Epizódy sú rôznorodé, takže každý si určite nájde niečo svoje. Napr. ja som bol hotový z 2 filmíkov, inšpirovaných poviedkami od Alastaira Reynoldsa (ktorého tvorbu začnem sledovať), ktoré považujem za vrcholné časti 1. série. 4 príbehy majú dokonca vysoký potenciál na celovečerný film. Konkrétne to sú: "Suits", "Beyond the Aquila Rift", "Good Hunting" a "Secret War". Animácia jednotlivých dielov bola perfektná, dychberúca, až na pár výnimiek. Jeden animačný štýl, ktorý sa ako jediný vyskytol hneď v niekoľkých epizódach, vyzeral skoro až foto-realisticky. Muselo sa do toho vraziť určite poriadne veľa. No a výsledok stojí zato. Niektoré časti majú veľmi dobrú, zaujímavú a tematickú hudbu. Moje TOP 3 filmíky: 1. "Beyond the Aquila Rift", 2. "Good Hunting", 3. "Zima Blue". Najhorší (pre mňa) mini-film: "Alternate Histories". P.S.: Na 2. sériu sa nesmierne teším. Dúfam, že tvorcovský tím znovu vyberie slušné poviedky, parádne ich spracuje a mne nimi potom vyrazí dych, vytrie zrak a vezme slová.😁

• 18.8.2020  14:38
    Lights Out (2013)

Príbeh (aj keď sa jedná len o kraťas) nulový. Nápad celkom originálny. Žiadna atmosféra, scény čisto iba o lakačkách. Tá vystrašená žienka mi bola celkom sympatická, niekdy pôsobila komicky. Keby bol celovečerný film s ňou v hl. úlohe, tak by som tomu možno aj šancu dal.

• 17.8.2020  17:34
    Německo, zpívej! (TV pořad) (2020)

Oproti iným speváckym súťažiam je to dosť originálne. Každá epizóda je zameraná na určité žánre/skupiny/typy piesní. Bol by som radšej, keby boli epizódy mixom rôznych žánrov, pretože každý súťažiaci má iné najlepšie schopnosti. Pravidlá sú nastavené celkom dobre. Bočné výhry sú fajn. Výber pesničiek je solídny, aj keď rocková časť ma veľmi sklamala. Zaznejú tu svetové, ale i domáce (pre Nemcov) hity. Čo sa týka moderátorky, tak tá by mohla trochu ubrať. Plusový bod to má u mňa za živú kapelu. P.S.: Španielsku verziu, ktorá vyšla ako prvá, som ešte nevidel.

• 15.8.2020  19:56

Zaujímavé prevedenie. Skvelá animácia. Príbeh by vystačil aj na slušný celovečerný film. Lenže "Secret War" po väčšinu epizódy nejak postráda náležité tempo. Potom ale príde koniec s fantastickou hudbou, ktorý vytrie zrak.

• 15.8.2020  17:46

Úbohé. Primitívne. Nevtipné. Zaujímavý námet tvorcovia poňali absolútne dementne. Malo sa jednať o alternatívne scenáre minulosti, ale toto pripomínalo alternatívne sny po určitých látkach.

• 15.8.2020  17:18

A toto bolo jako čo? Príbeh nedomyslený. Téma neoriginálna. Správanie postáv divné. Projekt "Love, Death & Robots" vynikal predovšetkým skvelou animáciou. A preto spraviť hranú časť iba kvôli hlavným predstaviteľom, nepokladám za dobrý krok. Bolo to taktické, nie umelecké.

• 13.8.2020  23:59

Nič moc. Príbeh nulový. Akurát akcie plno. Ani neviem o čom to bolo. Doteraz každá časť mala ucelený príbeh, boli to de facto mini-filmy. Toto je iba nejaká misia bez kontextu. A ten koniec... ako OK, ale... detské. Tento seriál nastavil nejakú hranicu istej kvality a osudovosti deja. Lenže toto mi pripomenulo niečo na spôsob TMNT (nie, že by boli Korytnačky špatné). Toto bol skrátka úlet, ktorý verím, že sa už nezopakuje. P.S.: Animácia bola navyše strašne obyčajná, čo pri tomto seriáli znamená veľké špatné.

• 13.8.2020  22:40

Animácia je zvláštna, no nedá sa povedať, že by bola zlá (respektíve odfláknutá), pretože pri tomto seriáli je zlá animácia nezmysel. Jednoducho sa jedná o štýl, ktorý nesadne každému, mne tiež moc nesadol, ale dalo sa na to bez problémov pozerať. A musím uznať, že predsa len má dačo do seba. Príbeh je neakčný a celkom jednoduchý. A až do rozuzlenia to celé pôsobí všelijak... no keď to príde, tak to všetko začne dávať perfektne zmysel a vy na to budete čumieť s otvorenou papulou. Samotný koniec pôsobí veľmi upokojujúco a vyrovnane. Pán Alastair Reynolds je jednoducho majster rozprávač a majster dejových zvratov. Určite má však na obrovskej kvalite epizód, ktoré adaptovali jeho diela veľký podiel aj scenárista Philip Gelatt a režiséri.

• 13.8.2020  18:21

Animácia úchvatná, hudba výborná, dej ma celkom pohltil. Nuž, ako píše väčšina tu komentujúcich, tak takýto skutočne neuzavretý koniec nenarobil dobrotu. Veľmi chýba aj patričné vysvetlenie.

• 11.8.2020  18:34

Animácia síce dobrá, ale doteraz určite najslabšia. Príbeh dosť slabý. Vtípky nie príliš vtipné. Nedozvedeli sme sa dôvod, prečo tam vlastne tá skupinka išla. Ale ako oddychovka je to celkom fajn záležitosť. Nudiť sa nebudete. Oceňujem trochu originálnejšie poňatie upírov.

• 11.8.2020  17:49

Tento mini-filmík sa podaril. Príbehom a prostredím to pripomínalo nejakú hru. Aj z tohto by sa dal spraviť celovečerák, len by asi musel byť animovaný, ale to by pri takomto parádnom prevedení nevadilo.

• 10.8.2020  01:28

No do prdele... Tak toto jako... Ty vole, to bolo úžasné. Nemám slov, vôbec. Masaker... Atmosféra fantastická. Zvrat a odhalenie parádne. Hudba a hlavne skvele vybratý song, fantasticky tam zapasoval. Toto ako celovečerák by som si nechal lúbiť. Úžasná originálna psychologicko mysteriózne hororová sci-fi podívaná s výbornou animáciou. Zimomriavky jak ďas. P.S.: Tie potrvajú ešte aj hodinu. :-D

• 9.8.2020  23:37
    Na telo (TV pořad) (1999)

"Na telo" so Z. Švajdovou-Puškárovou som nepozeral, takže hodnotím iba inovované, momentálne vysielané "Na telo" s M. Kovačičom. Dá sa to porovnať s "O 5 minút 12", ktoré vysiela RTVS. Diskusná relácia Slovenskej televízie je... jednoducho nudná. Zvyčajne tam bývajú 3, 4 politici (čo viem, tak vždy iba politici), ktorí komentujú, vysvetľujú a hodnotia určité témy. Máme tam zvyčajne jak koaličných, tak aj opozičných. Témy sa prevažne týkajú nových zákonov, vládnych plánov, nariadený, "balíčkov", ale aj káuz. Čiže skrátka všetkého, čo by mali ľudia vedieť a v čom by mali mať prehľad. A to je fajn. Lenže bežný jednoduchý občan sa v tom stráca, lebo tam všetci hovoria príliš odborne, ale aj "odborne". Dochádza tam navyše častokrát k hádkam (lepšie povedané ku škriepkam), ktoré sú niekedy zábavné, ale niekedy je to až moc. Toto by mal usmerňovať moderátor, on by mal udávať tempo, mierniť politikov. No lenže skoro nikdy sa z toho nič nedeje. Politici si tam robia, čo chcú, skáču si do reči, nenechajú druhého hovoriť... Čiže to vyzerá tak, ako keby tam niekto moderujúci ani nebol. A to takto bolo furt, jedno kto to práve moderoval. Zase sú ale objektívni. Chýbajú tomu nejaké pikantnejšie témy (tým nemyslím bulvár, ale predpolitický život politikov, vnútorný pohľad do strán, atmosféra v koalícii atď.) Ako celkovo to pôsobí hrozne staromódne, dlhé roky, čo sa to vysiela neprišli žiadne inovácie. Aspoň im teraz zmodernizovali štúdio. A zrejme najväčší problém je to, že tam mávajú často obyčajných poslancov, ktorých málokto pozná. Teraz k "Na telo": Bývajú tu zvyčajne 2 politici (všetkým ľuďom dobre známy), ale ak je v danej dobe vysoko v popredí iná téma, tak si vzhľadom na ňu pozvú aj hostí. Čo je veľmi dobré. Témy sa rovnako, ako aj u vyššie spomínaného "O 5 minút 12" týkajú nových zákonov, plánov vlády, káuz atď., avšak aj tých vyššie spomínaných pikantnejších tém. Tie divákovi prinášajú trošku "osvieženia". Hostia hovoria veľmi stručne, presne a jednoducho. Ak sa náhodou začnú motať alebo komplikovane rečnia, zastaví ich moderátor a pripomenie im, že majú hovoriť tak, aby z toho nemali ľudia guláš. Ak náhodou príde k slovnej roztržke a už je to príliš ukričané, tak ich jednoducho stopne. Ak sú príliš urozprávaní, tak ich tiež nekompromisne stopne a nechá hovoriť druhého. Čiže Kovačič to zvláda fakt skvele. Je objektívny a nenechá si skákať po hlave. Politici majú dovolené používať vizuálne pomôcky, aby priblížili diváka bližšie k téme. Diváci môžu v priebehu relácie poslať otázky na politikov aj označiť, kto ich presvedčil viac. Od tohto roku (tuším) si dávajú objednať zakaždým u Focusu exkluzívny prieskum na rôzne zameranie, ten tiež veľmi dodáva relácii na zaujímavosti. Takže zhrniem to takto: Moderné, trefné, objektívne a zaujímavé.

• 9.8.2020  23:09
    O päť minút 12 (TV pořad) (2006)

Diskusná relácia Slovenskej televízie je... jednoducho nudná. Zvyčajne tam bývajú 3, 4 politici (čo viem, tak vždy iba politici), ktorí komentujú, vysvetľujú a hodnotia určité témy. Máme tam zvyčajne jak koaličných, tak aj opozičných. Témy sa prevažne týkajú nových zákonov, vládnych plánov, nariadený, "balíčkov", ale aj káuz. Čiže skrátka všetkého, čo by mali ľudia vedieť a v čom by mali mať prehľad. A to je fajn. Lenže bežný jednoduchý občan sa v tom stráca, lebo tam všetci hovoria príliš odborne, ale často aj "odborne". Dochádza tam navyše veľakrát k hádkam (lepšie povedané ku škriepkam), ktoré sú niekedy zábavné, ale niekedy je to až moc. Toto by mal usmerňovať moderátor, on by mal udávať tempo, mierniť politikov. No lenže skoro nikdy sa z toho nič nedeje. Politici si tam robia, čo chcú, skáču si do reči, nenechajú druhého hovoriť... Čiže to vyzerá tak, ako keby tam niekto moderujúci ani nebol. A to takto bolo furt, jedno kto to práve moderoval. Ale sú zas objektívny. Chýbajú tomu nejaké pikantnejšie témy (tým nemyslím bulvár, ale predpolitický život politika, vnútorný pohľad do strán, atmosféra v koalícii atď.) Ako celkovo to pôsobí hrozne staromódne, dlhé roky, čo sa to vysiela neprišli žiadne inovácie. Aspoň im teraz zmodernizovali štúdio. A zrejme najväčší problém je to, že tam mávajú často obyčajných poslancov, ktorých málokto pozná. V porovnaní s markizáckym "Na telo" sa jedná o slabý odvar.

• 8.8.2020  22:34

Slušný film so zaujímavou témou. Skupinka nesmrteľných je sympatická. Akčné scény sú na úrovni a nápadité, len niekedy v nich boli otrasne vybraté pesničky. Záporák je potrebne slizký. Jedná sa o komornejší film, ktorý je spravený tak, aby vyzeral reálne. A preto nechápem názory, že téma okolo nesmrteľnosti tu nebola dostatočne vyťažená, že je to strašne slabé. Ak je to raz poňaté realisticky, nemôže sa očakávať neviem aké veľké fantasy. Ja som s tým spokojný. Som veľmi rád, že samotná nesmrteľnosť tu má nejaké hranice. Posledná scéna láka na prípadné pokračovanie, ktoré môže byť vďaka nej dosť zaujímavé. Dúfam ale, že sa v ňom dovysvetlujú nezodpovedané otázky a upresnia nepriamo podané odpovede.

• 6.8.2020  22:37

Keď sa dvaja bijú, tretí vyhráva. Toto príslovie vystihuje finále filmu "Vojna o planétu opíc". Vírus zmutoval, ľudia zprimitívneli a opice prežili. Musím uznať, že sa jedná o parádne zakončenie a srandovný paradox. Sklamali ma dve veci, v podstate iba jedna: Chcel som, aby finálna bitka bola epický nadupaný súboj opice vs ľudia jak sa patrí. Zo začiatku filmu sa to tak aj javilo, lenže nakoniec ten posledný súboj bol ľudia vs ľudia (vojaci vs vojaci). Opičiaci sa snažili iba prežiť a ísť si šťastne žiť na samotu. Druhá vec je súčasť tej prvej a nebolo to ani tak sklamanie, ale Caesar sa mal mstiť, opice sa mali mstiť, zabíjať bez zľutovanie vojakov, ale znovu... nestalo sa. Hlavne na tieto udalosti lákali trailery najviac, tak preto také sklamanie. Jedná sa však celkovo o skvelú komornú (a skutočne) vojnovú drámu s koncom, ktorý sa nedá považovať ani za šťastný, ani za smutný. V Úsvite tvorba Michaela Giacchinoa bola fajn, mierne nadpriemerná záležitosť. No ale tu... tu sa znovu ukázal, akým je dobrým hudobným skladateľom (jemu dramatická hudba proste ide). Vizuál je... jednoducho perfektný. Herecky zrejme najlepšia časť. Doteraz (čo som ja videl) rozhodne najlepšia úloha Andyho Serkisa. Užíval si to po celú trilógiu. Príbeh sympatického opičiaka Caesara, ktorý prežil skutočne zaujímavý a rozhodne pre neho nečakaný a plne nabitý život, sa končí. U mňa si určite niekde miesto našiel. P.S.: Nato, že sa jedná o blockbusterovú trilógiu, tak jednotlivé filmy menili žánre a smerovanie deja malo 180 stupňové otáčky + koniec, kedy došli slová, sa jedná o (aspoň pre mňa) unikátny počin, ktorý ma avšak celkovo až tak za srdiečko nechytil.

• 5.8.2020  16:02

Príbehovo a aj žánrovo sa jedná o dosť odlišný film ako bol "Zrodenie planéty opíc". Tým pádom je ťažké určiť, ktorý bol lepší. "Úsvit planéty opíc" je dráma o rodine, priateľstve, avšak aj o zrade a pomste (tá tu zohrá dôležitú úlohu). A práve Kobova linka mi prišla až príliš prehnaná. Ale nevravím, že bola zlá. Jason Clarke so svojou postavou je rovnako sympatický, ako bol v prvom diele James Franco. Šimpanz Caesar zmužnel, zostarol (aj vizuálne) a stal sa z neho rozvážny vodca. Andy Serkis je proste kráľ motion capture technológie. Jedná sa predsa len asi o niečo horší film ako bol predchodca, no séria rozhodne neupadá.

• 1.8.2020  02:28
    Artemis Fowl (2020)

Nejedná sa určite o tak príšerný film, ako to má tu hodnotenie. Každopádne, nejedná sa ale ani o dobrý film. Je preto isté, že sa na základe ohlasov na "Artemis Fowl" Disneymu nepodarí vygenerovať novú fantasy ságu, ako bolo určite zamýšľané. K filmu: Príbeh je nepostačujúci, dosť jednoduchý, priamočiary. Skrátka v priebehu filmu nedôjde k žiadnemu výraznejšiemu zamotaniu deja, okrem začiatočnej zápletky. Postavy sú nevýrazne napísané aj zahraté. Teda až na elfskú veliteľku a obrieho trpaslíka. Tí sú celkom zaujímaví. Judi Dench a Josh Gad odviedli parádnu prácu. Finále je chaotické, človek netuší, čo sa vlastne deje.

• 31.7.2020  01:37

Posledný diel bol krok mimo. Od konverzácie medzi Andyim a Billim to šlo dolu vodou. Dej bol uponáhľaný. Postave Jacobovej matky začalo hrabať, ale že poriadne. To som fakt nepochopil, prečo to takto spravili. A tá sekvencia v aute... ako ktorá normálna mater (a Laurie bola normálna) by niečo také urobila?! Navyše ona po tom náraze vyzerala jak zdochnutá a Jacob vyzeral byť v pohode, ale ako sa ukázalo, tak Laurie mala iba škrabančeky a práve Jacob bojoval o život. Ako sorry, ale doteraz tak kvalitný seriál spraví taký fail?! Príde mi divné, že potom, ako súd uznal Jacoba nevinným sa nikto jemu blízky neprišiel ospravedlniť, nezagratulovať mu. Dôvod, pre ktorý sa priznal pán pedofil k vražde je vysvetlený fakt dobre, má to spád, zároveň je to aj trochu smutné, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zabil on. Pokiaľ to teda nebola nejaká iná neznáma osoba. Aspoň to nebolo tak jednoduché, ako sa javilo. Každopádne to, čo spravil Billy Barber bolo dosť silné, najmä jeho veta o dobrom otcovi. Všetci (no skoro) tu píšu, že sme sa nedozvedeli, kto je vlastne vrah. Na toto mám len jednu odpoveď: Ten, kto aspoň trochu chápe ako funguje ľudská psychika a vyvíjanie tlaku na ňu, si myslím, že v tom má jasno, lebo rozhovor v aute pred haváriou nám dal jasnú odpoveď (minimálne na 90%).

• 30.7.2020  22:14

Sánka dole... Nemám slov. Asi len toľko, že pred pozretím epizódy som rozmýšľal, podľa čoho bola pomenovaná. Dá sa povedať, že má dvojvýznam. Odkazuje na činnosť, ktorú pomenúva, ale aj na... no, budete dosť prekvapení, čo sa za tým ešte skrýva. V príbehu ide už skutočne do tuhého, tak som zvedavý, ako sa to celé rozuzlí. Už sa zdalo ku koncu epizódy, že zrejme vieme, kto je vrahom. Lenže potom prišla posledná scéna a záber, ktorý rozuzlenie naspäť zahalil tajomnom. P.S.: Ako tu väčšina píše, jedná sa bezpochyby o najlepší diel.

• 30.7.2020  01:35

Začína ísť do tuhého. Veľmi sa teším na súdny proces. P.S.: Posledná scéna parádna... zimomriavky.

• 28.7.2020  21:00

Názov "Damage Control" skvelo vystihuje 4. epizódu. Prípad a "vyšetrovanie" sa pomaly začína vymykať spod kontroly. Niektoré postavy začínajú pochybovať o pravdivosti určitých tvrdení. Objavili sa tu nové skutočnosti. Každopádne príbeh pre diváka stále zostáva zamotaný. Sám neviem komu veriť. No myslím si, že každý podozrivý má kus masla na hlave.