KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 4.7.2020  18:12

Príbeh okolo Bad Batch... jedným slovom: spokojnosť. "Star Wars: The Clone Wars" sa nám vrátilo v štýle, v akom sme ho poznali a milovali.

• 4.7.2020  18:09

Doteraz prvá zbytočná (a zároveň najhoršia) epizóda v histórii celého seriálu. Predchádzajúca dejová linka okolo Bad Batch bola veľmi slušná. Tak som sa tešil, že to Disney neposralo a "Star Wars: The Clone Wars" sa vrátilo v štýle, v akom sme ho všetci poznali a milovali. Lenže tento výtvor na mňa vo veľa ohľadoch pôsobil ako najhoršie diely "Star Wars Rebels" alebo "Star Wars Resistance". A nezaujímavosťou a neskutočnou jednoduchosťou zas ako výplod "Star Wars: Forces of Destiny". Ahsoka je späť! Hurá! Áno, ale dúfam, že sa po zvyšok série nebudeme zaoberať len jej príbehom.

• 1.7.2020  23:05
    Zem je láva (TV pořad) (2020)

Koncept pôvodnej "domácej" hry nevyužitý. A to popritom možností bolo kopec. Čo sa ale týka technickej stránky, tak tá bola na úrovni, akú by mala takáto show mať. Takže škoda, že z toho nakoniec bola iba ďalšia prekážková show, ktorých sme tu už mali veľa.

• 1.7.2020  22:48

Už v tretej sérii sa objavovali epizódy, ktoré boli netradičné buď prostredím, postavami alebo príbehom, ktorý nie úplne súvisel s klonovými vojnami. Štvrtá a piata séria s týmto trendom pokračovali, no a pokračovala s ním aj táto šiesta. Avšak tá obsahuje aj zrejme doposiaľ najdôležitejšie príbehy celého seriálu (vadný čip, výcvik Yody). Znovu veľký prínos pre Star Wars univerzum.

• 28.6.2020  19:03

Veľký palec hore za nových a hlavne zaujímavých užívateľov sily. Epizóde ale uberá detský podtón. P.S.: Nie, nemôže zato iba Jar Jar.

• 27.6.2020  16:23

Touto epizódou sa začína dejová linka okolo vadného čipu. Tvorcovia sa nám rozhodli objasniť dosť podstatné informácie ohľadom "rozkazu 66". No nespravili to iba nejakým rozprávačským štýlom, ale rovno vymysleli aj zaujímavú zápletku, čo veľmi kvitujem a teším sa z toho. Lenže, rozhodli sa to spraviť celkom odvážnym spôsobom, a preto si vyžadujem aj rozumné uzavretie tejto linky, aby to dávalo zmysel skrz nadchádzajúce udalosti.

• 23.6.2020  00:26

"Let's get this party started." - naj hláška filmu. https://www.youtube.com/watch?v=dptLzkxbNMc - naj highlight filmu. "Chata v horách" sa spočiatku tvári (a aj tak pôsobí) ako priamočiary a niekedy až detinský film. Práve preto najviac prekvapilo finále, a aj keď máme už od začiatku stále na očiach zápletku s vedcami, o ktorých úlohe a motivácii nevieme podstatné dokopy nič, tak to finále, ktoré sa rozbehne cca od poslednej pol hodiny sakramentsky prekvapí jak hovado. Aj zápletka vznikne poriadne až od tohto momentu. Niektoré scény, ktoré sa snažia zabaviť, sú úplne uletené až prestrelené a nevydajú na vtip. Niekedy to ale zasa funguje. SPOILER: Väčšina postáv študentov zomrie úplne nečakanou smrťou, možno až prehnanou. Tieto postavy však nie sú ničím zaujímavé, takže vám ich rýchle skonanie nebude prekážať - KONIEC SPOILERU. Veľmi sa mi páčil koniec, tiež totálne uletený. Film sa neskončil dobre, ale som zato rád, pretože tvorcovia mali gule nespraviť trápny happyending, ale poriadne sa odtrhli z reťaze. Záverečné titulky tomu tiež nasvedčujú. Na druhej strane, veľký problém filmu je nedomyslený dej okolo rituálu, o ktorom sa to v podstate celé točí. No a druhým väčším problémom sú nevysvetlené udalosti v iných štátoch. Čiže po hodine filmu som bol presvedčený, že dám iba 3*, ale za 30 minút po bode zvratu musím dať jednu hviezdu navyše.

• 22.6.2020  13:55

Tak Palpoš sa poriadne vybláznil. Je to ďábel :-D

• 22.6.2020  13:52

No Ahsoky je mi ľúto. Sklamali ju ľudia, ktorým dôverovala najviac (teda až na Anakina). P.S.: Možno sa jedná o najlepšiu epizódu piatej série.

• 14.6.2020  20:48
    Cizinec (2010)

Až do konca filmu som bol presvedčený, že mu dám 3*. Lenže potom prišlo finále, ktoré je zrejme najlepšou časťou a highlightom celého filmu. Bolo to šokujúce a uletené, ale nie zas tak, žeby to bolo prestrelené a nedávalo by to zmysel. Práve naopak, vysvetlilo to niektoré nezrovnalosti v deji. Herci si svoju úlohu splnili. Vzťah medzi Johnnym a Angelinou bol OK, až teda nedošlo na romantické scény. Tam to medzi nimi nejak neiskrilo. P.S.: Paul Bettany ma v poslednej dobe príjemne herecky prekvapuje.

• 14.6.2020  02:45

Vždy sa snažím filmy dokukať až do konca, lenže na toto som už nemal kapacitu ani nervy..... tak som to cca po 45 min vypol.

• 14.6.2020  02:39

Znova diel, ktorý nás obohatil o zaujímavé informácie a udalosti v ceste jediho.

• 13.6.2020  14:00

"Mortdecai" má skvelé obsadenie. To je práve asi jediná vec, ktorá sa dá pokladať za výbornú. Samozrejme sa títo herci zmocnili svojich úloh na jednotku. Len u jediného ma sklamal jeho priestor vo filme, konkrétne sa jedná o Jeffa Goldbluma, ktorý sa tu objaví bohužiaľ iba v 3 scénach. Humor je vcelku podarený. Väčšinou som sa smial, ale boli tam aj trápnejšie momenty. Netvrdím, že David Koepp úlohu režiséra nezvládol, ale bolo tu strašne veľké množstvo vedľajších postáv, v ktorom som sa začal postupne strácať (vo väčšine to boli dôležité postavy, a preto to vidím ako problém). Najväčším problémom filmu sú však dejové trhliny a nedomyslenosti. Záverečný verdikt: Ako oddychovú záležitosť po ťažkom týždni alebo dni odporúčam.

• 11.6.2020  00:28

"A War on Two Fronts" pekne ukazuje, že jediovia skutočne neboli vojakmi, ale strážcami mieru.

• 4.6.2020  01:55

Generál Grievous v celej svojej paráde!

• 28.5.2020  00:19
    V Wars (TV seriál) (2019)

Aký to malo výborný, komorný a atmosférický začiatok... tak taký to malo špatný, opulentný a nelogický koniec. Zo začiatku bolo "V Wars" vcelku podarenou komorne ladenou drámou s originálnym poňatím upírov. Prvé 2,3 diely fantasticky šlapali, atmosféra mala gule, postavy sa zaujímavo vyvíjali... no potom prišla 4. epizóda, ktorá obsahovala mnoho nezmyslov. A to bol bod, od ktorého to išlo dole kopcom. V ďalších epizódach pribúdali dejové zvraty, a zápletky. Na prvý pohľad sa mohlo zdať, že aké to je len premyslené... stačilo sa nad tým ale len trochu zamyslieť a výsledok bol, že drvivá väčšina z nich nedávala zmysel. Je to o to viac smutné, pretože až by seriál išiel trochu odľahčeným tempom, tak by to až tak nevadilo. Lenže on sa po celý čas tvári ako vážna dráma, a to je problém. Takže scenár je na oko dobrý, ale inak deravý jak ementál. Aby som ale povedal aj kladné stránky seriálu, tak tými sú: 1. Skvelá hororová atmosféra (akurát škoda, že skoro všetky takéto scény končia lakačkou), ktorej najsilnejšou stránkou je výborná hudba - nie je to ten typ hudby, ktorú by ste si len tak pustili a počúvali, ale ako trefná atmosférická hudba funguje na výbornú (skvelý príklad toho, že nie všetky výborné skladby musia byť urgentne zapamätateľné alebo epické). 2. Niekoľko veľmi sympatických a dobre zahraných postáv (napr. Michael Fayne, Luther Swann či indiánsky tajný agent Jimmy - asi najlepšia postava seriálu). 3. Masky a triky (myslím hlavne u upírov). Ešte k tým postavám, sú tu aj také, čo nie sú úplne dobre zahrané, a ani sympatické (jedná sa teda hlavne o detské postavy). No a posledným klinčekom do rakvy bola totálne posratá posledná epizóda série. P.S.: Ani sa nečudujem a musím povedať, že som to aj čakal, že Netflix "V Wars" zruší hneď po prvej sérii. Ohlas to veľký nemalo, hodnotenia nízke, takže rozumné bolo nepokračovať v niečom tak nákladovom, keď to vlastne nikto nechce. P.S.2: Niektorí to tu zrovnávajú s "World War Z", lenže asi si neuvedomujú, že tento film sa pozeral na pandémiu zombie úplne iným pohľadom a smerom ako "V Wars" na epidémiu upírov. Spoločným znakom týchto dvoch počinov je iba zápletka okolo vírusu, nič viac.

• 27.5.2020  01:36

Čo to bolo za pič*vinu?! Jako z tohto mi začínal rozum stáť.

• 26.5.2020  23:02

Šiesta epizóda vytvorila nové a veľmi zaujímavé zápletky, no bohužiaľ, nie všetky dávajú úplne zmysel skrz udalosti v predchádzajúcich častiach. P.S.: Od poslednej časti ukončenie neočakávam, skôr rozbeh do druhej série. Ale vyžadujem si od nej dovysvetlenie niektorých udalostí.

• 25.5.2020  16:45

Ôsma epizóda sa začala až príliš motať v politike. Prosím takto ďalej nie.

• 24.5.2020  21:45

Povedal by som, že sa seriál so 6. epizódou vrátil k začiatkom (myslím rozprávaním príbehu), čo ma teší.

• 24.5.2020  00:58

Prečo sa stále niekto vyhráža tomu doktorovi? Všetci sa tvária jak machri... ako keby on potreboval ich a popritom oni potrebujú jeho. Záhadné je aj, ako sa nakazil Lutherov syn...?!

• 23.5.2020  16:35

4. diel už začína naberať na opulentnosti, čo mne vadí. Pretože sa mi páčila práve komornosť a ako taká "reálnosť" predchádzajúcich častí. Plus sa tu objavilo viac nelogických chýb.

• 23.5.2020  00:36

V tretej epizóde sa rozbehlo veľké množstvo dejových liniek, ktoré však spolu úzko súvisia. Len sa obávam, aby všetky príbehy dostali v ďalších častiach dostatočný priestor. Inak postoj polície je dementný... veď je to vírus, tak treba informovať občanov o situácii a dať im pokyny, aby sa predišlo rozšíreniu a epidémii.

• 21.5.2020  23:06
    Doom (2005)

"Doom" je dokonalým príkladom toho, ako sa dá aj dobre našliapnutá akčná pecka sku*viť. Prvá hodina bola výborná, po skoro všetkých stránkach... ale potom... potom to začalo. Charakterový prerod postavy Dwayneho Johnsona o 180 stupňov, dementné finále (ktoré malo pripomínať atmosféru hry, nuž nevydalo) a nie moc dobre (alebo nie úplne logicky) vysvetlená záhada okolo tajomnej archy. Toto zhodilo film, pri ktorého prvej hodine som si hovoril, že to bude plný počet. Nesmiem zabudnúť poznamenať, že herci sa veľmi snažili. Naopak hudba bola otrasná po celú dobu filmu (neviem či to bol zámer, aby sa hudba vo filme priblížila hudbe z hier, ale ak áno, tak treba si zobrať, že film je film a hra je hra, a preto sa to do filmu nehodí). A posledný klinec do už aj tak dobre upevnenej rakvy zabili titulky spolu so "songom".

• 15.5.2020  20:00

Super epizóda! Chcem ale upozorniť na fakt, že čepeľ svetelného meča nemá žiadnu hmotnosť (pretože je to iba svetlo), tak by sa to malo aj dodržiavať!

• 12.5.2020  15:16

Epizóda bola pekná, hlavne čo sa týka príbehu. Spočiatku jednoduchý dej sa stal po odhalení hlavného problému celkom zaujímavým. Po epizóde "Mercy Mission" je svet Star Wars zas o niečo bohatší, akurát podsvetie planéty Aleen mi prišlo na Star Wars až príliš fantasy a rozprávkové. P.S.: Mrzí ma, že postavy z podsvetia sme už v žiadnom ďalšom SW počine nevideli.

• 10.5.2020  23:16

Ako historický spin-off k filmom o múmii to ušlo. Príbeh aj postavy sú jednoduché. V skratke sú to typické charaktery a dej pre klasický dobrodružný film. Akcie je tu plno, nie je síce choreograficky úžasná, ale vcelku v pohode. Výprava je parádna, rovnako ako aj v hlavnej sérii. Je vidieť, že sa jedná o jednu z prvých úloh Dwayneho Johnsona. Nepredvádza tu ani zďaleka to, čo dokáže v dnešnej dobe zahrať, ale OK. Hudba je fajn. Pokrivkávať to ale začne, keď sa do slušnej dobovej hudby začnú primiešavať elektrické gitary a bicie (teda rocková muzika), vtedy to trhá uši. Najväčšou slabinou filmu je príbeh, ktorý (ako som už písal) nám neponúka nič extra zaujímavého, čo sme doposiaľ nemali možnosť vidieť. Taký priemer. P.S.: Postava Kráľa Škorpióna má byť akože tá istá ako tá, čo bola v "Múmia sa vracia"? To mi dáko nesedí.

• 10.5.2020  02:44

Vrámci tejto 3-dielnej príbehovej línie nám boli po prvýkrát predstavené súboje pod vodou. Príbeh bol pekný, o spolupatričnosti. Navyše finálna bitka, v ktorej sa proti sebe postavili na jednej strane klonovaní vojaci, Gungani, Quarreni, Mon Calamariovia a jediovia, a na strane druhej oddiely separatistov, v zložení droidov a Karkarodonov, bola fantastická.

• 4.5.2020  22:06
    2012 (2009)

Trochu sklamal príbeh, ale spracovanie konca sveta sa podarilo. Silnou stránkou filmu je parádny vizuál. Padajúce budovy, rozpad povrchu Zeme a umierajúci ničnetušiaci ľudia.... zimomriavky po celom tele, keď som to videl. Film je prepchatý klišé momentami a scénami, ktoré sa snažia byť humorné (ale sa nedarí). Avšak hlavné posolstvo "2012" bolo myslím dobre podané. Život nie je síce fér, ale aj tak by sme si mali ako ľudia navzájom pomáhať, lebo len tak prežijeme. P.S.: Viem si predstaviť, aké emócie to mohlo vyvolať v niektorých ľuďoch, keďže to išlo do kín 3 roky pred dvetisíc dvanástkou. :-D

• 2.5.2020  22:37

To, že Anakin prišiel s nápadom zmrazenia sa do carbonitu, podrýva význam zmrazenia Hana Sola doň vo filmovej epizóde V. Pretože tam Darth Vader chcel na Hanovi vyskúšať funkčnosť tohto mrazenia. Tým pádom to nedáva zmysel, keďže si to na vlastnej koži pred niekoľkými rokmi v tejto časti vyskúšal. Plus je tu ďalší problém, a síce, že hrdinovia po uvoľnení z carbonitu nemali skoro žiadne príznaky krátkodobého tranzu, ktorý carbonit spôsobuje. To sú dôvody, prečo dávam inak slušnej epizóde iba 4*.