KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 18.3.2020  16:44
    SuperStar 2020 (TV pořad) (2020)

Dôvod prečo som prestal sledovať "SuperStar 2020" v priebehu tretej epizódy: Nemohol som vystáť porotu. Jaký magor preboha vyberal "porotcov"? Zas nechcem uraziť všetkých. Idem teda postupne: Habera je už dávno vyhasnutá hviezda a jediné, čo jej dodáva ešte trochu žiary je vysoký honorár za "SuperStar". Ale dobre, je väčšinou objektívny a jeho vyjadrenia majú často hodnotu. Marián Čekovský je odborník, to je vidieť. Niekomu sa nemusí páčiť jeho prejav, ale to je proste on a ja ho rešpektujem. A teraz ideme na tých ostatných "umelcov". Leoš Mareš pracuje v showbiznise dlhú dobu, a ako moderátora ho mám veľmi rád, ale už v talente ako porotca mi nesadol, pri SuperStar deto. On nie je spevák a spevu moc nerozumie, tak prečo sakra robí porotcu v najväčšej česko-slovenskej speváckej súťaži. No a potom sú tu dve vrcholne nesympatické slečny. P. Bagárová-speváčka, o ktorej som prvýkrát počul až tu. A keď som si pustil jej songy, prišlo mi zle. A P. Pagáčová-"komparzistka", ktorá si splietla asi reláciu aj štúdio. No jak môžu dvaja hudobní neznalci (Pagáčová a Mareš) porotcovať v hudobnej súťaži? Veď ono to už vlastne neni spevácka súťaž, keď ťa traja "Porotcovia" hodnotia na základe osobných sympatií (a niekedy sa k nim pridá aj Habera). Tým pádom zostáva jediným zatiaľ z cela objektívnym porotcom Čekovský, ktorému patrí všetká česť.

• 18.3.2020  16:34
    Sviňa (2020)

Viackrát počas sledovania filmu a hlavne po skončení mi prišlo doslova zle. Z umeleckého hľadiska to nie je nič extra. Veľmi priemerný snímok, ktorý má ale fantastických hercov. Vajda (Wagner), Mórová (Direktorka), Heriban (Ňuňu) a mnoho ďalších skvelých. Príbeh je vlastne stručné odrozprávanie "väčšiny" káuz SMER-u, ktoré za tie roky napáchal. Aj keď je veľa z nich zveličených, ale preháňať nikdy neuškodí. Pôsobí to ale ako nejaká zlepenina množstva malých príbehov a udalostí, ktorú drží pokope lepidlo s názvom postavy. Navyše sa "Sviňa" neodohráva v takom veľkom časovom rozpätí, aby toľko zločinov nepôsobilo predsa len divne. Každopádne, film svoju úlohu určite splnil. SMER voľby nevyhral a určite na tom má podiel aj "Sviňa". Za nečestnú antikampaň to nepovažujem, pretože aj oni povyťahovali svinstvá na Kisku. P.S.: Na film som bol v kine 29.2., čo bol aj dňom volieb. Keď sa film skončil, v sále zostalo hrobové ticho. To som ešte nikdy nezažil. Dúfajme a držme palce Igorovi, Rišovi, Veronike a Borisovi nech to vyjde (teraz je ale prioritou Korona).

• 11.3.2020  02:34

Väčšina ľudí to zrejme vidí inak a "To Kapitola 2" je pre nich sklamaním, ale mne sa dvojka páči proste viac. Neviem či to je už dospelými hlavnými postavami, respektíve ich predstaviteľmi (samozrejme detskí herci z jednotky boli super) kvôli väčším skúsenostiam alebo väčšou dávkou humoru, ktorý film skvele odľahčoval (v jednotke bol humor super, ale tu ho bolo viac a aj mi sadol viac). Každopádne každá hl. postava tu má dostatok priestoru. Príbeh je znovu najhlavnejšia vec. Obrovskú pochvalu si zaslúži casting, pretože vybrali hercov, ktorí sa skutočne podobajú na svojich detských kolegov, a keby mi niekto ukázal ich fotky a povedal, že to je jedna osoba, ale v inom veku, tak mu uverím. Je tu strašne veľa lakačiek, ale aj dosť scén, ktoré desia atmosférou a napätím. A tempo je ustálené, čo je pre mňa najlepší posun oproti jednotke. Bohužiaľ jedným veľkým negatívom je prepísknuté finále. P.S.: "It" 1 aj 2 nie sú určite filmami pre bežného dnešného "hororového" diváka, ktorý sa chce iba báť a dej má u riti. V týchto dvoch snímkoch vidím síce malý, ale aj tak dobrý návrat k pravým hororom minulého storočia, čo ma teší. Ale ako vidím, filmy "It" sú iba záležitosťou, ktorú v najbližšej dobe len tak neuvidíme. Bodaj by som sa mýlil. :-(

• 9.3.2020  23:27
    To (2017)

Film "To" má pekný príbeh, ale to nestačí. Navyše, keď nie je úplne dobre odrozprávaný (skáče sa z jednej udalosti na druhú). Dosť ma šokovalo video s vystrihnutými scénami, pretože v nich boli dosť zásadné udalosti, ktoré by viac dokreslovali dej a postavy (scény Billyho s rodičmi, Henryho zabitie kamarátov, Stanov príhovor v kostole...). Film by si rozhodne zaslúžil dlhšiu stopáž. Čo sa týka ostatných vecí, tak všetko je dobrý priemer, až na detských hercov a samozrejme Bill Skarsgårda, ktorí boli o level vyššie. Určite som čakal, že Pennywise dostane viac času, ale čo už. "To" ma sklamalo hlavne z hororového hľadiska, pretože som čakal viac rozvinutých a psychologických hororových scén. Namiesto toho som dostal veľkú dávku lakačiek, ktoré ja moc neuznávam. Ďalšiu výhradu mám voči tempu, ktoré nie je rovnomerné. Rýchlo sa striedajú humorné scény z krvavými a hororovými, a to ja nemám rád. P.S.: Ja fakt "moderné" horory nemusím, ale kvôli odporúčaniam a úspechu som si "It-a" pozrel. Môj názor je taký, že ľudia dlho nedostali žiadny kvalitný nový horor, a tak ich "It" uchvátil.

• 16.2.2020  14:38
    1917 (2019)

Fúha, nemám skoro nič, čo by som mohol filmu "1917" a Samovi Mendesovi vytknúť. Takže budem iba chváliť. Fantastická kamera, ktorá krásne zachytáva postavy v popredí, ale aj pozadie a to dodáva filmu reálnosť, a vy sa pri pozeraní budete cítiť, ako keby ste pri tom všetkom boli. To by samozrejme nešlo bez úžasnej výpravy, kulís, hudby a kostýmov. A čo sa hercov týka, tak George MacKay podal svoj historický výkon a otvoril si celkom iste brány Hollywoodu. Dean-Charles Chapman má úlohu menšiu, ale zato zo začiatku dôležitejšiu a tiež hrá skvelo. Všetci "Páni Herci" sa predstavili v rolách armádnych nadriadených, a aj keď sú dokopy na plátne cca 8 minút, z každého ide veľký rešpekt a charizma. P.S.: Parazita som ešte nevidel, ale ak prekonal na Oscaroch toto, tak to musí byť riadna bomba. P.P.S.: "1917" je prvým filmom, čo som z tohto roku videl a vyzerá to tak, že bude aj jedným z najlepších.

• 13.2.2020  15:40

Dosť odlišná epizóda, ktorej hlavnou témou nie je vojna, ale vyšetrovanie. P.S.: Tera Sinube je veľmi sympatický starček.

• 12.2.2020  21:48

Viac nelogických vecí. Nebolo tu vysvetlené, že Cut nie je biologickým otcom svojich detí. Určite to mali vysvetliť priamo v epizóde, pretože ak by boli jeho, tak by to časovo nesedelo. Inak zaujímavý námet.

• 7.2.2020  22:57

A po SW verzii "7 samurajov" tu máme aj verziu Godzilly z preďalekej galaxie. P.S.: Veľmi smutný koniec.

• 5.2.2020  16:49

Skvelá hlavná myšlienka na zamyslenie. Fakt by sme si mali čas nášho života vážiť a nepreflákať ho, pretože nikdy nevieme, kedy sa náš čas skončí. Výsledné prevedenie filmu nie je zlé, ale dalo by sa to zvládnuť aj lepšie. Viackrát som sa stratil pri určitých sekvenciách, kde sa čo nachádza. A keďže hlavným tagom je čas, tak by sa malo vo filme dodržiavať presné plynutie času. That's all.

• 4.2.2020  18:21

Príbeh "7 samurajov", respektíve "7 statočných" v Star Wars prevedení. To predsa nemohlo chýbať:-D

• 2.2.2020  02:35

Hlavný koncept je síce dosť otrepaný, ale "Dokonalá lož" dokázala sakra prekvapiť koncom. Tušil som, že sa nakoniec karta obráti. No ale takýto perfektný obrat som nečakal. Dosť ma prekvapilo, že sa film postupne začal uberať skôr thrillerovým štýlom, než komediálnym. Ian McKellen je perfektný. Jeho postava nám je v priebehu celého filmu detailne rozobraná. A aj napriek tomu, že je sviňa, je sympatický. Rovnako skvelá je aj jeho kolegyňa Helen Mirren. O jej postave platí to isté. Celkovo ako duo im to ide na výbornú. P.S.: Ian McKellen znovu dokazuje, že je jedným z TOP hollywoodskych hercov, ktorí sa neživia iba hraním v blockbusteroch.

• 30.1.2020  19:10

Parádna epizóda, ktorá nám odhaľuje viac informácií a tajomstiev o chráme jediov, a o jedioch samotných.

• 25.1.2020  18:14

Fantastický dramatický film ťahá dolu "preblockbusterovaný" koniec, respektíve posledných 20 minút. Luke Evans je znovu výborný. Príbeh je originálny. Ukazuje nám, ako sa zrodilo najznámejšie hororové monštrum. Bitky, masky a kostýmy sú tiež na jednotku.

• 24.1.2020  19:06
    Van Helsing (2004)

Ako crossover tzv. Universal Monsters to funguje na výbornú. Hugh Jackman má ako Gabriel Van Helsing skvelú charizmu. Vizuálne je to pecka. Pár chybyčiek film má, rovnako aj niektoré nevysvetlené udalosti. Ale to sa v tom ostatnom výbornom v pohode stratí.

• 23.1.2020  21:37

Vzhľadom k dnešnej českej a slovenskej rozprávkovej tvorbe som nečakal od toho až tak veľa. Musím ale uznať, že tento počin je vysoký nadpriemer a jedna z najlepších česko-slovenských rozprávok tohto desaťročia. Možno aj najlepšia.

• 21.1.2020  23:34

Úžasne vytvorený a prepracovaný svet na rovnakej úrovni ako Star Wars alebo príbehy zo Stredozeme (Pán prsteňov, Hobit). Vizuál, hudba, bitky sú parádne. Postavy tiež dobre fungujú. Veľká chyba podľa mňa bola, že "Warcraft: Prvý stret" nebol rozdelený na dve časti alebo z toho celého mohol byť rovno seriál. Pretože vo filme nie je viac vecí vysvetlených (čo, ako funguje) a viaceré postavy tu nemajú toľko miesta, koľko by si zaslúžili. Preto som niektoré dejové zvraty chápal ťažšie.

• 19.1.2020  01:34

Takto nejak by som si predstavoval Obi-Wanov seriál. P.S.: Chválim nádhernú hudbu.

• 19.1.2020  01:03

Príbehovo kopírka jednotky, dvojky aj už nekánonickej trojky, ktorej ale chýba ich atmosféra a napätie. Nové hlavné hrdinky sú nudné a niekedy aj otravné. Terminátor Rev-9, v podaní Gabriela Lunu je fajn, ale oproti Robertovi Patrickovi a Arniemu je to slabý odvar. Samotní Arnie a Linda Hamilton tu majú svoj priestor a sú dobre zakomponovaní do príbehu, ale ak by v ňom neboli, nič by sa nestalo. Najviac ma sklamala (ne)účasť Edwarda Furlonga, ktorý bol vo svojom vyjadrení tiež dosť nasratý (bohvie, čo mu vlastne nasľubovali). Celkom zbytočný film, ktorý sériu neposúva nijak vpred.

• 12.1.2020  01:48

Negatíva: nelogičnosti, R3, otrasná hudba. Pozitíva: postavy (okrem R3), parádne bitky.

• 8.1.2020  22:26

Dokonalé vyváženie boja a politiky.

• 7.1.2020  12:26

Film je skvelý hlavne vďaka výborným hercom. Tým nemyslím len hlavné duo Scarlett Johansson a Adam Driver, ktorí tu podali fantastický výkon, ale aj hercov vo vedľajších úlohách a aj od nich ešte v menších.

• 7.1.2020  12:19

Parádna epizóda! Máme tu možnosť vidieť ako prebiehal výcvik klonov a ešte k tomu aj aká bola atmosféra na Kaminu počas Klonových vojen.

• 4.1.2020  02:40

Napätie sa strieda s humorom a je z toho celkom slušný film. Na začiatku aj v priebehu filmu sa väčšina príslušníkov rodiny Le Domas správala vcelku "normálne", ale na konci sa im zrazu zmenil charakter a zo všetkých sa stali dementi (a nechápem, prečo aj z Alexa). Navyše tu nie je veľa dôležitých vecí vysvetlených, prečo sa dejú, tak jak sa dejú.

• 3.1.2020  00:59

"Star Wars: The Clone Wars" nemalo v kinách čo hľadať. Predsa len sa jedná o pilot k seriálu a nie o plnohodnotný film. Navyše animácie je na celovečerák nepostačujúca, ale na seriál solídna. Toto proste Lucas poslal do kín, len za účelom väčšieho zárobku. Príbeh nie je najhorší, ale na celovečerný film je slabý. Skladateľ Kevin Kiner sa rozhodol spraviť niečo nové. Hlavný motív je výborný (spolu s pár ďalšími melódiami), predpokladám, že sa na ňom podieľal aj John Williams. Ale tie ostatné pazvuky a melódie, ktoré trhajú uši sa nepodarili. Musím vyzdvihnúť vesmírne a pozemné bitky, ktoré mali grády. P.S.: Obdivujem, že si George Lucas vedel spraviť srandu z dialógu o piesku (ep. II), na ktorý sa tu často vtipne naráža.

• 26.12.2019  02:58

My, čo vidíme, cítime a počujeme si to nevážime. Niekedy môže nastať práve takáto situácia a až potom si to všetko začneme vážiť, ale vtedy je už neskoro. "Rande naslepo" je v prvom rade fantasticky zahraté komicko-dramatické dielo, pri ktorom sa určite nebudete nudiť. Začiatok má síce tempo svetelnej rýchlosti, ale onedlho sa dej pekne ustáli a začne sa zameriavať len na to podstatné. P.S.: V momentoch, keď sa pozeráme cez postihnuté oči hlavného hrdinu je cítiť istá nervozita, strach a súcit - to sa im fakt podarilo.

• 22.12.2019  21:28

Super epizóda s veľkou dávkou napätia, ktoré sa pomaly (ale citeľne) stupňuje, až vygraduje nedobre zvládnutým bojom, ktorý nám bol dlho sľubovaný. Vo filmovom spracovaní bola bitka o Bolvangar oveľa lepšie spracovaná. Asi je to tým, že film mal vyšší rozpočet, preto to mohlo mať väčšiu dávku epickosti, akčnosti a dlhšiu stopáž.

• 22.12.2019  20:43

Dosť dobrý nápad spraviť epizódu s chrapúnskymi žoldniermi. Pekne bolo vidieť rozdiel medzi nimi a Mandom. Dokonca aj náznaky sprostejšej reči boli, zato palec hore. Príbeh ako taký je slušný. Tempo šlape. Atmosféra dotváraná dobrou hudbou je fajn tiež. Nuž, samotný ten nápad s väzením na nestráženej lodi vo vesmíre je... pekne povedané veľmi blbý. Veď predsa také niečo sa dá jednoducho prepadnúť. Aspoň oceňujem zapojenie Novej Republiky do deja a dúfam, že sa s ňou v seriáli ešte zopárkrát stretneme. Koniec je akýsi nemastný - neslaný. V "Chapter 6: The Prisoner" Mando ukázal svoju bojovú stránku v plnej kráse - fakt borec👊, ale už sme ho videli zabíjať, takže nechápem, prečo sa zachoval ako nejaký Jedi a nechal tých hajzlov žiť. Aj keď tá jeho hra na mačku a myš bola výborne spravená. P.S.: Rôzne odkazy a narážky potešili💗.

• 7.12.2019  00:38
    Joker (2019)

"Joker" je nepochybne skvelý film s Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe, ktorú zvládol bravúrne. U mňa prekonal všetkých predošlých predstaviteľov tohto ikonického záporáka až na Heatha Ledgera (ktorý je za mňa neprekonateľný). Každopádne, aj keď sa jedná o skvelý film, mám s ním 2 hlavné problémy: 1. Joker bol pre mňa vždy geniálny psychopat a na jeho čiernom humore (aj keď niekoho zabil) som sa zabavil. Tu nie je Joker ani geniálny, ani zábavný. Celý čas to je len pochmúrna postava so psychickým problémom. Nič viac, nič menej. 2. Určite nie som jediný, kto nepochopil niektoré veci. Hlavne tie udalosti, ktoré sa stali iba v Arthurovej hlave. Napr. jeho vzťah so susedou. Mali aspoň námatkovo ukázať, čo je skutočnosť a čo nie. Ako to bolo pri jeho predstave, že je v tej komediálnej show.

• 4.12.2019  18:07

Ak by som to mal zhrnúť, tak "Pokémon Detektív Pikachu" je čisto priemerný 50%-ný film. 1* pridávam za skvelú postavu Pikachu - Harryho, ktorý keď bol na obraze, tak vždy posúval film o level vyššie.

• 4.12.2019  17:48

Dlhšia stopáž filmu určite prospela. Všetko rovnako dobre funguje, ako aj pri jednotke. Akurát, že film je viac prepracovanejší a aj keď sa tu niektoré veci opakujú z prvého filmu, tak to vôbec nevadí a vy nebudete mať pocit, ako keby ste to už niekde videli. V "Sám doma" sme mali len jednu zápletku, v dvojke je ich niekoľko. Z toho vyplýva - oveľa viac zábavy. P.S.: Boj zo zloduchmi bol tiež viac zaujímavejší, nápaditejší a vtipnejší ako v jednotke.