KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 1.8.2019  02:49
    Černé vdovy (TV seriál) (2019)

Po prvej epizóde som si hovoril: "No, námet dobrý, spracovanie horšie". Ďalšie epizódy, ma ale presvedčili, že sa jedná o veľmi podarený, oddychový seriál, pri ktorom som sa riadne nasmial. Prekvapilo ma ale to, že aj keď sa jedná o oddychový seriál, pri ktorom netreba moc rozmýšľať, je príbeh dosť zamotaný a v každej epizóde sa rieši viac vecí naraz. Každá jedna epizóda veľmi rýchlo utečie a ja som mal vždy veľkú chuť si pustiť ďalšiu (ale nemal som nato čas). "Čierne vdovy" vynikajú najmä skvelými hercami. Každý jeden herec, ktorý mal hlavnejšiu úlohu, (hral aspoň v dvoch epizódach) predviedol fantastický výkon. S hercov musím vypichnúť hlavne Jitku Čvančarovú, na ktorej som sa asi najviac nasmial. Trochu ma mrzí, že Bolek Polívka ako Olin Nekula nedostal viac priestoru. Po Četníckych humoreskách sa určite jedná o najlepší český krimi-komediálny seriál. P.S.: Až by bola 2. séria, tak dúfam, že ju neposerú a udrží si kvalitu prvej.

• 31.7.2019  18:56

Aj po záverečnom diely seriálu o vdovách, ktoré (ne)zabili svojich manželov zostáva pár nevysvetlených vecí. Preto by som sa nečudoval, keby sme sa o rok či dva dočkali ďalšej série. A musím povedať, že by som si ju s radosťou pozrel. P.S.: Predsa sa ukázalo, že Písařík nie je taký blbec, akého zo seba robil.

• 31.7.2019  01:43

Epizódu 6 ovládla Jitka Čvančarová, vďaka ktorej som sa bohovsky zabával. Šiestou epizódou sa nám začína seriál pomaličky rozmotávať. Troch ma ale mrzí, že Bolek Polívka a.k.a. Olin Nekula tu bol zas dosť v ústraní. Super epizóda.

• 30.7.2019  18:07

Ďalšia svižná epizóda, ktorá mi rýchlo utiekla. Štvrtá epizóda je skôr romantická komédia, než čierna komédia. Niekomu môže príliš veľa romantiky vadiť, mne to ale absolútne nevadí, aj keď romantické filmy nie sú môj čajíček. P.S.: Stále dúfam, že Písařík dostane infarkt a bude od neho konečne pokoj.

• 30.7.2019  02:19

Zatiaľ bezpochyby najlepšia epizóda. Pri treťom diely, narozdiel od predchádzajúcich, som sa už vôbec nenudil. Epizóda ide svižným tempom, zápletka sa ďalšou vraždou ešte viac zamotáva a Bolek Polívka tu má konečne viac priestoru. Znovu jediná vec, čo ma na tretej epizóde sere, je ten dementný pražský policajt Písařík.

• 29.7.2019  16:58

Druhá epizóda je o poznanie lepšia ako tá prvá. Pomaly, ale isto sa nám príbeh začína zamotávať a naberá grády. Jediné, čo ma strašne sere je ten debilný veliteľ pražskej polície, ktorý uberá seriálu dramatickejšiu atmosféru.

• 29.7.2019  01:59

Tri zúfalé ženy zabijú svojich manželov, pretože život s nimi už nemohli ďalej znášať. Onedlho ale zistia, že bez nich sú úplne stratené. Do toho sa ešte pripletie brnenský poručík Olin Nekula, ktorý si je na 100% istý, že smrť ich manželov nebola nehoda. Ako oddychovka je to zatiaľ v poho.

• 28.7.2019  01:22
    Columbo (TV seriál) (1971)

Pomačkaný baloňák, neustále pofajčievanie cigary, starý automobil Peugeot 403 Cabrio, pes s menom Pes, početní rodinní príbuzní a manželka, ktorú sme nikdy nemali možnosť vidieť... to sú vonkajšie znaky nášho obľúbeného poručíka Columba. Columbo je detektív losangeleskej polície s podivnými, ale zato účinnými vyšetrovacími metódami. Keď raz začne niečo vyšetrovať, vždy to dotiahne do konca. Častokrát privádza vrahov do "šialenstva". Inak sa jedná o veľmi milého týpka, ktorý rád rozpráva príhody svojich súrodencov a ich detí, alebo rád rozpráva o svojej žene. P.S.: "Columbo" je pre mňa najlepší čisto kriminálny seriál, aký som doposiaľ videl.

• 28.7.2019  00:45
    Columbo - Série 8 (série) (1989)

Trochu som sa obával, že nové časti nebudú dosahovať kvalitu tých starých. Musím ale povedať, že som sa nemal čoho báť. Stále to sú kvalitné Columbovky a stále je to ten istý poručík Columbo so svojim psom, starým autom, pomačkaným baloňákom . . . Pochopiteľne sa nejaké tie veci zmenili, napr. poručík nám zostarol :-D. Veľa vecí sa zmenili k lepšiemu, napr.: výprava, kamera. Na druhej strane sú tu veci, ktoré sa zmenili, ale nie k lepšiemu a ani nie k horšiemu, napr. oveľa brutálnejšie vraždy. Každopádne si seriál stále drží výbornú kvalitu.

• 27.7.2019  17:34
    Columbo - Série 3 (série) (1973)

3. séria sa od predchádzajúcich dvoch líši tým, že nie sú všetky postavy vrahov na jedno kopyto. Predstavia sa nám tu vrahovia, s ktorými budeme súcitiť a chápať ich, prečo museli vraždiť. Vlastne nám ich bude ľúto a zavraždení sa nám budú hnusiť. A to v epizódach "To je vražda, povedalo portské" a "Labutia pieseň". Potom sa nám predstavia vrahovia, ktorých by sme za ich skutky najradšej sami popravili. A to v "V núdzi poznáš priateľa" a "Kandidát zločinu". P.S.: Zatiaľ najlepšia séria.

• 27.7.2019  16:57

Posledná epizóda poslednej série seriálu o našom obľúbenom poručíkovi Columbovi nerobí hanbu predchádzajúcim epizódam. Aj keď je "Columbo má rád noční život" dosť odlišnou časťou, je to Columbovka, ako má byť. Vyzerá to tak, že to mala byť prvá epizóda novej nezrealizovanej série, ktorá mala byť dosť odlišnou od predchádzajúcich. 1 hviezdičku strhávam za príšernú elektronickú hudbu. P.S.: Columbo mi bude ako seriál dosť chýbať, ale myslím, že o takých 10, možno 20 rokov si Columba celého rád zopakujem. :-)

• 25.7.2019  01:54

V tejto epizóde Columbo dokonale ukázal, aký je skvelý vyšetrovateľ, ale aj psychológ. Dvoch ľudí, ktorí spoločne spáchali vraždu dokázal poštvať proti sebe, aby sa navzájom usvedčili. Náš obľúbený poručík to skrátka s vrahmi vie.

• 23.7.2019  13:33

Tak tentokrát musel poručík Columbo spolupracovať s "mafiou", aby mohol dolapiť vraha. "Podivní spojenci" je epizóda výborná, ale predsa len má jednu veľkú chybu. Columbo hovoril, že vraha nemôže nijak usvedčiť a kvôli tomu sa muselo udiať to divadlo na konci. Tu Columbo zrejme zabudol alebo skôr scenáristi zabudli, že vraha by bolo ľahké dostať aj bez toho divadielka, pretože alibi hlavnému podozrivému nemohol nik potvrdiť.

• 22.7.2019  02:53
    Lví král (2019)

Najviac som sa bál toho, že "The Lion King" bude kopírovať svoju predlohu 1 ku 1, nestalo sa tak. Tým pádom môžem iba pogratulovať Jonovi Favreauovi, že znovu zvládol natočiť dôstojný remake, voči originálu. Niektoré scény sú úplne rovnaké, ako aj v originále, ale veľa scén sa od originálu líši. Jon Favreau sa nám tu snaží odrozprávať príbeh Levieho kráľa viac reálnejším, ale zato nie dospelejším filmom. Preto sa aj veľa postáv vzhľadom odlišuje od svojich predchodcov. P.S.: Myslím, že sme spoznali víťaza Oscara za najlepší animák roku.

• 22.7.2019  02:09

V poradí už 2. diel, v ktorom identitu vraha zistíme až na konci. "Columbo v prestrojení" je ďalšia epizóda z 10. série, ktorá je oproti bežným Columbovkám dosť netradičná. Tentokrát sa epizóda zameriava skôr na hľadanie strateného pokladu, než na vyšetrovanie vraždy, ktoré je upozadené. Columbo ale dokáže poskladať skladačku potrebnú na nájdenie ukradnutých peňazí rovnako, ako aj vyriešiť 2 vraždy.

• 21.7.2019  02:13

Nechápem, prečo cestovanie časom musia cpať už aj do Star Wars. A navyše oživia postavu, ktorej "smrť" bola fantasticky spracovaná. Strašne ma nasrali. P.S.: Finálovej epizóde druhej sezóny, respektíve jej koncu tento výplod strašne ubral na osudovosti.

• 19.7.2019  00:13
    Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Včera som videl diel, v ktorom sa Soukup navážal do České televize (asi má väčšiu sledovanosť, než jeho Barrandov) a pritom sa trápne oplašoval. Ľudia sa mu na tom ale dobre a hlavne umelo smiali, musel im dobre zaplatiť.

• 19.7.2019  00:11
    Zámena manželiek (TV pořad) (2004)

Občas sa zabavím na dementnosti niektorých účastníkov tejto show.

• 19.7.2019  00:06
    Svokra (TV pořad) (2014)

Pomáhanie rodinám v núdzi... hahaha! Ak je pomáhanie rodine v núdzi to, že sponzori zaplatia malému a nenadanému decku hokejovú školu, tak potom ja som klon Gizky Oňovej, teda "Svokry".

• 18.7.2019  09:42
    Moje zprávy (TV pořad) (2018)

Soukup je proste debil. Moje zprávy neobsahujú žiadne reportáže. Je to proste iba o blabotajúcom Soukupovi, ktorý si myslí, že je zaujímavý (nie je mu často ani dobre rozumieť) a obrázkoch, ktoré stiahol z internetu. Príšerná nuda.

• 18.7.2019  09:31
    Volejte a pište šéfovi (TV pořad) (2019)

Tak šéfovi, ten blbec si o sebe veľa myslí.

• 16.7.2019  01:34

Úplne prvý film s naším obľúbeným poručíkom Columbom, a zároveň jedna z najlepších, ak nie aj najlepšia Columbovka.

• 14.7.2019  02:19

Dvaja tupí študenti, ktorí spáchajú vraždu a myslia si o sebe, akí sú veľkí čávovia, lebo ich vražde je "najgeniálnejšia", pekne pohoria, keď ich dostane poručík, s ktorého celú dobu robia debila.

• 13.7.2019  23:55

Táto časť je tak veľmi zamotaná, že som nemal ani len potuchy, kto je vlastne vrah. Zistil som to až na konci, samozrejme, keď ho Columbo odhalil. :-D

• 11.7.2019  19:26
    Shazam! (2019)

Zachary Levi sa nedokázal na 100% vžiť do role 14-ročného chlapca. Totižto, príde mi, že Billy Batson je úplne iná postava ako Shazam. To ale neznamená, že by bol Levi zlý, jednoducho úplne nezvládol to najdôležitejšie, čo zvládnuť mal. Mark Strong je ako záporák fantastický. Celý film je svižný a rýchlo to ubieha, až posledných 25 minút sa začne zbytočne naťahovať.

• 11.7.2019  19:20

Celý film sa v podstate skladá z Heathových domácich videí a z rozhovorov s jeho blízkymi osobami. Niektoré pasáže sú príliš zdĺhavé a film by sa dal v pohode skrátiť o 40 minút, aby bolo tempo vyrovnané. Je síce pekné vidieť aj Heathov osobný život z pohľadu jeho rodiny a priateľov, ale úprimne som čakal viac informácií z jeho filmového života, pretože tých je tu veľmi málo.

• 10.7.2019  02:09
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Rovnako ako Krausova talk-show je aj "Všechnopárty" veľmi zábavná relácia s hosťami nielen zo showbiznisu.

• 10.7.2019  02:01

Stále sú tu iba samí herci, speváci, športovci atď. Niekedy by si mohol Marcin pozvať aj niekoho menej známeho. Na druhej strane oceňujem, že sa nejedná len o rozhovory, ale príde aj na nejakú akciu, hry a scénky. Marcin sám o sebe nemá takú zásobu vtipov alebo nevie tak dobre improvizovať ako Kraus, ktorý akčné pasáže vo svojej show nemá (väčšinou), ale svojím humorom to utiahne bez problémov aj bez nich.

• 9.7.2019  20:02
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Zábavná talk-show, pri ktorej sa vždy veľa nasmejem. Som veľmi rád, že si Kraus nepozýva iba známych hercov, spevákov, športovcov, atď., ale skôr vo väčšej miere ľudí z bežného života, ktorí sú ale niečim zaujímaví.

• 8.7.2019  17:20

"Nič nás nerozdelí" je pekný a dojímavý film, ktorý je ale pre silné žalúdky. Skoro v každej druhej scéne je krv alebo je niekto zakrvavený, ale na druhej strane to pôsobí skutočne veľmi reálne. Všetci hlavní herci tu predvádzajú výborné výkony či už dospelí alebo detskí. P.S.: Scénu, v ktorej sa všetci stretnú by som si mohol púšťať dokola a aj tak by ma neomrzela.