Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Komedie
  • Dobrodružný

plakát

Co kdyby...? - What If... Ultron Won? (2021) (epizoda)

Absentujúci trápny "humor" a hneď je z toho dobrá dramatická epizóda. Samozrejme, to nestačí. Ôsma časť What If...? funguje skutočne velice dobre v mnohých ohľadoch. Atmosféra celkom mrazivá - postapokaliptická, ako má byť. Na hrdinoch je vidieť tá bezmocnosť nejak zachrániť rozpadávajúci sa vesmír. Z Ultrona vyžaruje bezcitnosť a chlad. Za dosiahnutím svojho cieľa si ide doslova cez mŕtvoly. Má to však jeden výrazný problém. Prečo Ultron nezničil aj Zem? Takto si tam mohli Natasha a Clint v pokoji kuť plány na jeho odstavenie. Musím ale povedať, že ma ôsma epizóda milo prekvapila, pretože som bol presvedčený, že seriál What If...? je už u mňa stratený. A on si nechal na záver pre budúcnosť MCU ešte dôležitejší príbeh, než mal Loki vo finále. Aj keď si myslím, že tu to posledná epizóda uzavrie a pre tú budúcnosť to veľký dopad mať nebude... Celkom isto doteraz najlepšia časť.

plakát

Co kdyby...? - What If... Thor Were an Only Child? (2021) (epizoda) odpad!

Normálne si nepamätám, kedy som sa naposledy pri niečom takto nudil. Nevtipné, primitívne, debilné... fuj! No načo bola táto epizóda vôbec dobrá?!?! P.S.: Modrý Loki ok.

plakát

Co kdyby...? - What If... Zombies?! (2021) (epizoda)

Vidieť známych a obľúbených hrdinov MCU v zombie podaní je celkom zaujímavý a zábavný námet. Ale ten scenár... Jak keby ho vysral susedov pes. Chýb, blbostí a trápnych pokusov o vtip až to bolí.

plakát

Co kdyby...? - What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? (2021) (epizoda)

!Spoilers! Toto akože vážne ľudí bavilo (a navyše až tak veľmi)? No ja som skoro dal odpad! nebyť toho konca, že sa zničil celý vesmír. Polovicu epizódy pozeráme najskôr na rôzne scenáre smrti Strangeovej ženy alebo priateľky (neviem už, ako to bolo), navyše niektoré z nich ani nedávajú zmysel. Potom sledujeme, ako Strange vcucáva potvory. Druhá polovica je fight medzi dvoma Strangeami. Vrhali po sebe všelijaké kúzla, no ja som tam videl len voľajaké farebné machlaniny. O nejakom dramatickom alebo osobnom príbehu sa tu ani len nedá baviť, je to naopak celé akurát tak smiešne. A práve tú "vyspelosť" a "vážnosť" štvrtej epizódy všetci ospevujú. Nechápem. Mňa to strašne nudilo...

plakát

Co kdyby...? - What If... the World Lost Its Mightiest Heroes? (2021) (epizoda)

Tretia epizóda What If...? nám ponúkla iný Marvel, než sme zvyknutí. Detektívne vyšetrovanie je pre nás v rámci MCU niečím celkom novým. A ja som si to užil. Atmosféra skvelá. Dramatickosť tiež. Nick Fury v hlavnej úlohe výborný. Od záverečného odhalenia som čakal trochu viac ako len osobnú pomstu, ale ok. Zrážajú tomu však nohy niektoré úplne nedotiahnuté časti príbehu a otrasný nevtipný detinský "humor". P.S.: Konečne MCU potvrdilo, že The Incredible Hulk je stále jeho pevnou súčasťou.😄

plakát

Co kdyby...? - What If... T'Challa Became a Star-Lord? (2021) (epizoda)

Tak, mýlil som sa a What If...? skutočne spracovalo ďalší diel iným spôsobom. Oveľa lepším. Máme tu celkom nápaditý komplexný príbeh. Nie je to len výmena jednej postavy, je to prepis veľkej časti MCU histórie tak, ako ju poznáme. Bavil som sa, ale to, že T'Challa tu má nejakú vymykanú superschopnosť presviedčať postavy (všemožného ranku) a tým v podstate zachraňovať galaxiu, je minimálne debilné. Potešilo, že Zberateľ a Káčer Howard dostali aspoň takouto formou konečne priestor a treba povedať, že ho aj náležite využili. P.S.: Kde je Gamora?!

plakát

Co kdyby...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

Koniec 1. série Lokiho má následky, a práve What If...? ich prezentuje. Tok času sa rozvetvil do takých rozmerov, že TVA to nedokáže (možno ani nechce) zastaviť. To teda umožňuje vznik takýchto alternatívnych realít. Prvá epizóda nám prináša príbeh Peggy Carter, ak by sa práve ona stala supervojakom. No... Budem úprimný. Tento alternatívny príbeh vyzerá zaujímavo, ale... Spracovanie je katastrofálne. Dej nie je vôbec vystavaný. Skáčeme tu z miesta na miesto, z udalosti na udalosť. Informácie sa len sypú, až ich ani nejde poriadne vstrebať. Epizóda ukazuje iba pozmenené časti z prvého Kapitána, čiže o vôbec nejakom príbehu tu konkrétnej epizódy sa ani nedá hovoriť. Jedným slovom je to celé extrémne nekonzistentné. A k tomu ešte aj deravé. Animácia nie je svetoborná, ale úplne postačí a myslím si, že tvorcovia zvolili pre takýto seriál veľmi dobrý štýl. Akcia je tu to najlepšie, čo nám bolo ponúknuté, hoci znovu opakujem, nič prevratné sa nekoná. Navyše je z toho veľmi cítiť, na akú vekovú kategóriu sa primárne cielilo. Tej preafektovanosti bolo až priveľa. A to všade! O nejakých dialógoch nebudem radšej ani písať. Toto sú však veci, o ktorých si myslím, že sa už nezmenia, keďže sa nejedná o príbehový problém tejto epizódy, ale o strašne zlú prácu, čo sa spracovania týka... P.S.: Vidieť znova to prostredie je určite pre MCU nostalgikov dojemné, lenže ja ním nie som.

plakát

Loki - Season 1 (2021) (série)

Loki je zatiaľ celkom isto najlepším MCU seriálom (videné len WandaVision a The Falcon and the Winter Soldier). Môže za to predovšetkým fakt, že okrem hlavnej postavy (a samozrejme rovnakého vesmíru) nemá s ostatnými projektami MCU nič spoločné, mimo zopár odkazov. Príbeh, prostredie, postavy, zápletka, atď. sú originálne a predovšetkým skvelo spracované. WV a TFATWS sa museli držať určitých bodov. Kvázi rozširovali už známy svet. Kdežto Loki pracuje s úplne novými (aspoň pre MCU) témami. Navyše si po celý čas udržuje kvalitu bez väčších výkyvov. WandaVision začal originálne a zaujímavo, no koniec skĺzol do priemernej akčnej zábavy. A ani tie sitcomové epizódy neboli vždy celkom podarené. Falcon a Winter Soldier si skoro stále držal kvalitu, ale ani jedna epizóda nepriniesla nič extra, nič výrazne zaujímavého. Treba povedať, že čo sa samotného Lokiho týka, tak ten je úplne inou postavou, než na akú sme boli zvyknutí. Po väčšinu seriálu funguje ako klaďas (a vo finále ako stopercentný). Ten prerod je možno trochu prirýchly, ale inak v pohode. Veľmi ma pobavilo, ako bleskovo skrotili "mocného" boha falše a ukázali mu, kto je v TVA pánom. Ďalej je tu veľmi sympatický detektív/agent Mobius, ktorého fantasticky stvárnil Owen Wilson, pre ktorého to bola dosť netradičná rola, než sme uňho zvyknutí. Sylvia, ženský variant Lokiho, zas naopak príliš sympatická nebola. Reálne som je musel trpieť. Avšak svoje miesto si zastala, no a napokon sa ukázala ako pravý hlavný záporák (aj keď tak chtiac-nechtiac). Čo sa Kanga týka, tak ten bol celkom solídny a zábavný. Budúci grand antagonista teda vyzerá slušne, aj keď tu sme videli len jeho kladnú podobu. Dôležitou súčasťou seriálu bola chémia medzi postavami. Duo Loki-Sylvia v tomto ohľade nefungovalo vôbec. Ich romantická linka bola až smiešna. Na druhej strane bromance Lokiho a Mobiusa fungovala skvele. Agentúra TVA ma jedným slovom pohltila. Kancelársky vizuál pripomínajúci 60. roky, štruktúra či samotné poslanie sú vskutku zaujímavé. Som veľmi rád, že sa z nej nestal druhý S.H.I.E.L.D., keďže by to ani moc nedávalo potom zmysel. Akurát musím vytknúť, že všetci pracovníci (teda varianty) sú ľudia. Akože žiadny mimozemšťan posvätný tok času nepokúšal? Rovnako je škoda, že sme sa v rámci cestovania v čase nepozreli (okrem Lamentisu) na žiadnu inú planétu než Zem ani do iného paralelného vesmíru. Každopádne, asi je to tak aj dobré, keďže mal seriál aspoň viac času sa venovať príbehu. Efekty sú fantastické, vidieť, že Disney nešetrilo. Akcie tu veľa nie je, ale ani ju netreba. Loki jednoducho nie je akčný seriál, jeho prednosti sú úplne iné. Bohužiaľ, istí jedinci to nepochopili. Každopádne, je to ich problém... V čom však Loki nepochybne vyniká, je parádna hudba. Natalie Holt sa predviedla vo veľmi dobrom svetle a ja som velice zvedavý, ako nadviazala na Johna Williamsa pri Obi-Wanovi Kenobim. Marvel pri Lokim dokázal, že to so seriálovou tvorbou myslí naozaj vážne, keďže záver prvej série výrazne ovplyvnil budúce smerovanie MCU a jeho nadchádzajúcu fázu. Na druhú sezónu mám veľký hajp, akurát sa trošku obávam, aby to tvorcovia dokázali celé ukočírovať, pretože to čo príde, bude evidentne veľké.

plakát

Love, Death & Robots - Zakázané ovoce (2021) (epizoda)

Konečne slušná časť. Téma je velice osobná. Svet vyzerá zaujímavo. Nádherná realistická animácia (ktorú teda už dobre poznáme). No... Z tohto námetu by som si vedel veľmi dobre predstaviť aj celovečerák. (!Spoilers!) S tým rozdielom, že hlavný hrdina by neumrel (pokiaľ vôbec umrel), ale pridal by sa na stranu tých tzv. plodičov a rozpútala by sa revolúcia v snahe zvrátiť tento zvrátený systém.

plakát

Love, Death & Robots - Led (2021) (epizoda)

Nie je to nejaký ucelený príbeh so začiatkom a koncom. Skôr je to iba poviedka z fikčného sveta, v ktorej nie je úplne všetko vysvetlené. Každopádne, atmosféru to má výbornú a dej ma celkom pohltil. Animácia je rovnaká ako v Zima Blue. A musím sa priznať, že tento štýl mi príliš nesedí. Tam sa mi ale skrz filozofický a umelecký príbeh hodila. Ice však nepracuje ani s jedným z týchto aspektov, a preto si dovolím veľmi jemne a subjektívne animáciu skritizovať.🙂

Ovládací panel
3 body