Joker (2019)

"Joker" je nepochybne skvelý film s Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe, ktorú zvládol bravúrne. U mňa prekonal všetkých predošlých predstaviteľov tohto ikonického záporáka až na Heatha Ledgera (ktorý je za mňa neprekonateľný). Každopádne, aj keď sa jedná o skvelý film, mám s ním 2 hlavné problémy: 1. Joker bol pre mňa vždy geniálny psychopat a na jeho čiernom humore (aj keď niekoho zabil) som sa zabavil. Tu nie je Joker ani geniálny, ani zábavný. Celý čas to je len pochmúrna postava so psychickým problémom. Nič viac, nič menej. 2. Určite nie som jediný, kto nepochopil niektoré veci. Hlavne tie udalosti, ktoré sa stali iba v Arthurovej hlave. Napr. jeho vzťah so susedou. Mali aspoň námatkovo ukázať, čo je skutočnosť a čo nie. Ako to bolo pri jeho predstave, že je v tej komediálnej show.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Ak by som to mal zhrnúť, tak "Pokémon Detektív Pikachu" je čisto priemerný 50%-ný film. 1* pridávam za skvelú postavu Pikachu - Harryho, ktorý keď bol na obraze, tak vždy posúval film o level vyššie.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Dlhšia stopáž filmu určite prospela. Všetko rovnako dobre funguje, ako aj pri jednotke. Akurát, že film je viac prepracovanejší a aj keď sa tu niektoré veci opakujú z prvého filmu, tak to vôbec nevadí a vy nebudete mať pocit, ako keby ste to už niekde videli. V "Sám doma" sme mali len jednu zápletku, v dvojke je ich niekoľko. Z toho vyplýva - oveľa viac zábavy. P.S.: Boj zo zloduchmi bol tiež viac zaujímavejší, nápaditejší a vtipnejší ako v jednotke.

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

Niekomu môže pripadať 4. epizóda výrazne slabšia, než predchádzajúce. Ja si to ale nemyslím. Podľa mňa si "The Mandalorian" od začiatku udržuje vysokú kvalitu. Príbeh je síce mnohokrát videný, ale bol dobre spracovaný... až na samotnú bitku. Plus som nepochopil to AT-ST. Predstavila sa nám tu Cara Dune - celkom fajn postava. A chémia medzi ňou a Mandom bola citeľná. P.S.: "Baby Yoda" je už teraz bezpochyby najroztomilejšou postavičkou z preďalekej galaxie.

Sám doma (1990)

"Sám doma" je kultová klasika, na koncepte ktorej vznikli rôzne filmy rôznych žánrov. Všetko je skvelé: príbeh, postavy, hudba (jedna z najlepších vecí filmu).... až na tempo. Film šlape a ja som sa nenudil, ale úsek, v ktorom má dojsť k lúpeži (čo je hlavné vyvrcholenie) je veľmi pomalý. A práve vtedy by to malo ísť na plný plyn. Len kvôli tejto veci strhávam 1*, pretože to najdôležitejšie nebolo moc vydarené.

Jeho temné esence - Lyra's Jordan (2019) (epizoda)

Príbeh - fajn. Spracovanie... horšie. Neviem prečo, ale mám pocit, ako keby sa na tom moc šetrilo. Nemyslím tým, že je to vizuálne zlé, ale výprava je celkovo taká... nijaká. Všetky priestory sú akési malé a prázdne. Uhly, z akých kamera sníma tiež nestoja za nič. Daemony boli v Zlatom Kompase lepšie spracovaní. Zatiaľ je to také "meh", ale určite dám ďalším dielom šancu.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Kong: Ostrov lebiek je prototyp filmu stvoreného pre mňa. Akcia, dobrodružstvo, fantastický fantasy ekosystém (krásne farby, krásne efekty, parádne tvory), množstvo sympatických postáv, množstvo zomretých postáv, dobrý príbeh, podarený humor... no skrátka toto ja môžem😂. V porovnaní s Godzillou (2014) to vyhráva vo všetkých ohľadoch na plnej čiare. P.S.: Takže samozrejme "Team Kong".🤣🤣

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Som unesený. Parádny vizuál a skvelí herci - v tom to vyniká. Je vidieť, že sa Jon Favreau so scenárom vyhral a prácu na ňom si užil. Pretože to celé pôsobí ako dielo fanúšika pre fanúšikov, ktorým Jon určite je. Veľkým fanúšikom je aj Dave Filoni, ktorý si po animovanej tvorbe vyslúžil miesto aj v hranom projekte. V prvej epizóde sa hneď chopil réžie a musím uznať, že si nepočínal vôbec zle. Epizóda ako taká funguje dobre, aj napriek drobnostiam. Hudba, tá je u mňa pri Star Wars jednou z hlavných priorít. A Ludwig Göransson ju poňal dosť odlišným, možno až odvážnym spôsobom, za ktorý môže byť u fanúšikov ostro skritizovaný. Mne ale hudba sadla. Samozrejme nie je to to, na čo sme pri Star Wars zvyknutí, ale všetci vieme, že tu John Williams nebude večne a bude potrebovať náhradníka ("The Rise of Skywalker" bude jeho posledný SW projekt), ktorý bude pri Star Wars hlavným skladateľom. Disney a Lucasfilm teraz dávajú vo svojich projektoch priestor novým a mladým hudobníkom, aby našli do budúcna toho správneho. Prvá epizóda s názvom "Chapter 1: The Bounty" teda splnila moje očakávania a v niektorých ohľadoch ich dokonca prevýšila. P.S.: Počas niektorých pasáží som mal zimomriavky.

Godzilla (2014)

Niééééé! Ako katastrofický film to nefunguje. Postavy sa správali, ako keby bolo na každodennom poriadku, že sa obrovské monštrá prechádzajú po našej planéte a ničia ju. Preboha, veď tam ľudia zomierajú po tisíckach, ale všetci sa tvária akoby sa nič hrozné nedialo. Samozrejme veľkú vinu za to nesie režisér Gareth Edwards, ktorý nedokázal spraviť konzistentný film z celkom solídneho scenára. Asi prvých 20 minút bolo veľmi fajn, atmosféra bola super aj dej. Potom ale prišiel hlavný zvrat a všetko išlo z kopca. Počas nasledovných 100 minút som sa viackrát stratil. V podstate sa dialo stále to isté, akurát hlavní hrdinovia vždy pozmenili taktiku. Musím ale pochváliť hudbu Alexandra Desplata, ktorá vždy vystihla danú scénu a jej emócie. P.S.: Už chápem, prečo sa museli diať rozsiahle pretáčky na Rogue One a tiež, prečo už bez Garetha Edwardsa.

Lucky Room (2019) (pořad)

Ešte nudnejšie a prvoplánovejšie ako jej bratranec - "Veľký balík".