tahit

Josef B.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 24.4.2020  20:32
    Jak dospívají gepardi (TV film) (2017)

Gepardi jsou fascinující a krásná zvířata... a tento film určitě také.

• 25.2.2020  11:35

A příští zastávka bude až k večeři.

• 24.2.2020  14:57

Tak tohle je příjemná vzpomínka na zlatou éra rokenrolu se vším všudy. Skvěle natočeno. Jedinou vadou na kráse, že jsem nikdy předtím moc Berryho neposlouchal, byť dělal poctivou muziku a ovlivňoval spousty lidí. Inu, snad se k tomu rád někdy vrátím. Ještě dodám, kdosi řekl, snad Lennon, rokenrolu se může taky jinak říkat Chuck Berry.

• 21.2.2020  00:16
    Perný den (1964)

Před padesáti šesti lety to byla exploze ve světě rokenrolu. Film měl sloužit jako propagace alba Hard Day's Night. Pokud mám mluvit za sebe, když jsem viděl poprvé, byl jsem z toho hotový. Musím říct, že jsem si potom začal shánět vinylovou desku, kterou mám dodnes. Zvuk na gramofonu zní mnohem lépe a přirozeněji než ve filmu. Přesto, nebo právě proto stále více oceňují, jak suprově všichni hráli. Vzpomínky na The Beatles už z hlavy nikdy nevytěsním.

• 20.2.2020  14:16
    V karavanu po Slovensku (TV seriál) (2020)

Možná, že trmácet se s báglem krajinou by mělo trochu jiný účinek, ale budiž, alespoň tě neporazí cyklista ženoucí se na elektrokole. Neboť karavan se ukázal jako velmi pohodlná volba. Koneckonců co je na tom špatného? Udělat si kafe, sednout si večer před karavan a koukat na krásy hvězdného nebe. No nic. Já jsem si to užil.

• 20.2.2020  00:06

S citem natočený film, který pěkně vystihuje lidské nitro. Fakt, že přátelství může mít i jiné podoby zcela v jiném světle, než jak se běžně traduje, bylo hodně působivé.

• 18.2.2020  23:26

Ať už koukám na cokoliv s Belmondem, koukám na to rád. Byť už má své léta, musím říct, že pořád umí, takže co chtít víc. Smutná jízda, jako facka bez výstrahy. Prostě život, to není jenom pohoda. O tom žádná!

• 11.2.2020  16:22
    Dva roky prázdnin (TV seriál) (1974)

Pro mě to bylo dobrodružství, které si pouštím dodnes, kde cítím dech moře, šplouchání vln a modré nebe. Vlastně takové pěkné odreagování od všedních starostí. A váže se k tomu malá vzpomínka. Na konci naší ulice žil starý námořník, jménem Michal, který možná proplul všechny vody oceánů. Měl vypravěčský talent a já byl vděčným posluchačem. Ještě dnes si pamatuji, jeho příběhy, které se někde odehrály pod souhvězdím Jižního kříže nebo u Hornova mysu. Škoda jen, že sny s tímto seriálem a starým Michalem odešly kamsi do ztracena spolu s dětskými léty.

• 5.2.2020  15:13

Asi tady je počátek mého obdivu k Belmondovi. Na tyhle filmy se před bijáskem v době totality stály nekonečné fronty. Vždycky se mi nesmírně ulevilo, když jsem sehnal lístek do kina. Dost možná z dnešního pohledu velmi jednoduché, předem očekávané a předvídatelné. No ale furt je lepší koukat na Belmonda, než sledovat nějakou telenovelu.

• 4.2.2020  13:21
    Vysoká hra (TV film) (2020)

O tom, jak se dělá česká politika. Konspirace nebo mrazivá skutečnost? Aneb uvedení české politiky na pravou míru. Může bejt ještě něco přesvědčivějšího? Hlavně proto, že na armádních zakázkách se dá určitě dobře vydělat. Nemám pochyb, že jistá řada politiků, ať už zprava, zleva, či středu, pracují po nocích jen proto, aby si mohli, namáznout kapsu. Už se pomalu bojím říci názor, abych nebyl označen za nepřítele jakési korektnosti. Tohle mi jen tak blesklo hlavou. Každopádně jsem jedině rád, že to konečně někdo zfilmoval.

• 3.2.2020  17:43

Z vlastní zkušenosti vím, že i nijak zvlášť pohledná vizáž dokáže přitáhnout pozornost. Potom už to jde samo. Skvělá podívaná. Neříkám, že vždycky, ale tohle mě úplně vyždímalo. Neboť co může být ve všednodenní zimě lepší než film, který bere dech. Pak je ale fajn, dát skleničku červeného vína, takže asi tak.

• 1.2.2020  18:50
    Frank v Americe (TV pořad) (2017)

Už po předešlé sérii „Frank v Mexiku“ bylo úplně jasné, že tohle je pohodový týpek. Dlužno říct, že i posluchačsky cosi svébytného. Z mého pohledu docela zábavná záležitost.

• 26.1.2020  13:44

Velká porce násilí, ale za to s malebným Dubrovníkem. Povím jen tolik, mráz šel po zádech, když jsem viděl tu brutalitu. Netroufám si tvrdit, jestli jsem si opravdu film užíval. Mám proto zdůvodnění. Jak to říct? Netřeba zastírat, že krutost tlačí přehnaně na pilu. Marně si vzpomínám, že by film zůstal ve mně ještě dlouho potom.

• 24.1.2020  12:22
    Tři králové (TV seriál) (1998)

Fakta fascinují samy o sobě bez ohledu na to, v jaké formě se prezentují. Příběh z nedávné minulosti vykreslil atmosféru osudů mužů české zpravodajské služby domácího odboje velmi zajímavě. Už jen proto, že zatím tady nevzniklo mnoho filmů, které by se dotýkali této zatím ne zcela úplně zmapované historie odbojové činnosti. V záplavě současných některých televizních seriálů plné nesmyslných blbostí a nekonečných telenovel poutavě zpracovaný seriál.

• 22.1.2020  15:55
    Tygr zvaný Zlomený ocas (TV film) (2011)

Fakt je, že příběh se smutnou příchutí má svojí působivost, což je mi hodně sympatické. Tak to se mi líbilo. Nicméně nepochybuji, že život volně žijících tygrů bude ještě chmurnější. Co dodat? Jednoznačně top ve své kategorii dokumentů.

• 17.1.2020  19:49
    Něžná (1969)

Mrazivě skličující uprostřed beznaděje, noci a smrti. Zahrané s opravdovou graciézností bez laciných metafor.

• 15.1.2020  16:49

Jo, taky jsem hledal v lesku konzumní společnosti a velkoměst sny a touhy nadějí pro lepší život, než jsem pochopil, že to je chiméra.

• 14.1.2020  13:43

Dějištěm filmu není nic jiného než žižkovská čtvrť, která byla a je světem a domovem svérázných postaviček. Charakteristický ráz minulé doby a rovněž vývařovny pouličních bufetů či hospůdek a dršťková polévka pro obyčejné lidi byla tehdejší realita a ještě dnes lze potkat na Žižkově rázovité postavy uhlířů. Zajímavě poskytuje neotřelý pohled do nitra prostých lidí a to není málo.

• 13.1.2020  20:00
    Život bez škatulky (TV film) (2008)

Mám rád zvířata, psy, kočky a koně a mnoho dalších, takže myšlenka a realizace režisérky Remundové natočit film o probíhajícím vztahu dvou různých lidí vůči jiným, nikoliv lidským bytostem, ale zvířatům, byl nesporně dobrý a zajímavý nápad. Snad mi tam chybělo i za cenu delšího času více prostoru pojednávajícím o emocích chovaných zvířat. Ale, čím víc jsem o tom přemýšlel, tak musím napsat, že obdivuji lidi, kteří dokážou věnovat svůj volný čas zvířatům, nebo dokonce celý čas.

• 11.1.2020  10:45
    Bee Gees živě v Las Vegas (koncert) (1997)

Bee Gees v celé své kráse. Navíc si myslím, že to byla jedna nejúžasnějších skupin své doby. Upřímně řečeno, stačí nastavit uši, trochu zavzpomínat, myslet na nesmrtelné hity, které krásně rezonují, šlapalo zatraceně dobře. Přičemž celý koncert se příjemně poslouchal, takže klobouk dolu.

• 10.1.2020  08:10
    Planeta opic (1968)

Dnes po více jak půl století od svého vzniku má film všechny klady brilantního natočení. Ještě poznamenám, že v knize je konec trochu jiný, ale filmu neubírá pranic na jeho kvalitě.

• 9.1.2020  18:46
    Zápisník zmizelého (TV film) (1979)

Ponurá až mysteriózní hlubina lásky o setkání dvou odlišných stavů v citech, selského synka a cikánské krásky. Kouzelný přísvit duševních světů a nádherné hudby.

• 8.1.2020  10:15
    Proudy lásku odnesou (TV film) (1969)

Kolem Kubišové se semlelo v osmašedesátém mnoho věcí. Smekám před ní, zachovala si tvář za oběť slávy. Opravdu obdivuhodné. Ukázala, že je výborná šansoniérka.. Její drsný hlas, mě pohladí po duši vždy.

• 7.1.2020  11:16

Chuck Norris v té nejlepší formě. Zábava, která ve své jednoduchosti dávkuje vše, co má akční film nabídnout. Ačkoliv například jiní borci jako Steven Seagal či Jean-Claude van Damme nejsou o nic lepší, kladu si otázku, proč je tedy tak všeobecně zesměšňován? Že by ohledně hereckých výkonů či přehnané fyzické super výkonnosti? Kdo ví? Možná příčina tkví, že jeho role vyznávající kult síly jsou vždy přednostně ztvárněny a proto vypadají asi jako jediný atribut jeho herectví, ale nepochybuji, že tento film patří k té lepší části jeho filmové kariéry.

• 6.1.2020  15:47
    Togo (2019)

Na tohle dobrodružství jsem se opravdu těšil, a nijak jsem se ve svém očekávání nemýlil. A bylo to velkolepé se vším všudy. Obzor potemněl a Togo se sotva dovlekl zpátky. Nakonec bych zmínil, že díky tomu už vím, proč a zač staví psům pomníky. Byla to skvělá ukázka toho, co psi dovedou.

• 5.1.2020  11:01
    Eso es (1982)

Tohle mě dneska fakt pobavilo. Kdesi jsem četl ve francouzských novinách, že o svých rolích Belmondo říká: „Chtěl jsem bavit lidi, aniž bych si kladl špičkové umělecké cíle a to se podařilo.“

• 5.1.2020  10:52

Mnohokrát jsem se přesvědčil, že čas od času i nenáročný film potěší. A musím říct, že jsem se bavil. Nemluvě o tom, že občas tak píše život, zvlášť když se člověk zamiluje.

• 2.1.2020  11:58

S ohledem na dobu vzniku slušná podívaná. Když jsem byl malý kluk, tak Verne byl pro mne ve spojitosti s knížkou nebo filmem obvykle kouzelnou jízdenkou do světa fantazie k tajemným dobrodružstvím. Neboť jeho romány vždycky přišly s něčím zajímavým. Jeho příběhy obvykle brázdily vlny všech moří a ve vědeckofantastické literatuře byl prostě mého dětství naprostá jednička. K jeho knihám se vracím už jen s nostalgickým pohledem a starou zaprášenou vazbu s obrázkem Julia Vernea očima jen pohladím. Ostatně měl velkou představivost a uměl tehdy předpovědět spousty věcí. No ale vrátím se k filmu. Musím se přiznat, že pomalu s přibývajícím věkem ztratilo toto zpracování příběhu už to kouzlo dětského pohledu. Přesto je to film, který jistě stojí i dnes za vidění.

• 31.12.2019  12:02
    Říše grizzlyho (TV film) (2015)

Tohle byl obzvlášť pěkný film, mimo jiné i proto, že takových míst je na světě dnes strašně málo. A já na ty zvířata hrozně rád koukám.

• 30.12.2019  09:44

Z táboráku stoupá dým, dřevo praská, trampská hymna Vlajka zní jako rajská hudba, která rezonuje v duši. Bylo to fajn, všichni obyčejně šťastní za velkou louží. Ani nevím proč a jak, ale na potlachu je krásně, jsem na stejné lodi, mám rád stejné věci.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37