tahit

Josef B.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 4.10.2018  08:16

Je to, jako bych prožil pěkný den, tak je tomu i s Hačikem. Dalo by se říci, že kromě toho, že vyprávění pobaví, pohladí i po duši. Je-li něco dobré, pak je to i milé.

• 3.10.2018  16:29

Jediná vada na kráse festivalu je, že nešlo o celý koncert, ale jen sestříhaný záznam, ale bavil jsem se. Nutno přiznat, že bigbít šlapal zatraceně dobře a příjemně se poslouchal. Sympatická byla rovněž vzpomínka na zpěváka Petra Nováka. Na každý pád, prostě líbivá muzika a výborný zvuk.

• 3.9.2018  15:59

Z táboráku stoupá dým, dřevo praská, trampská hymna Vlajka zní jako rajská hudba, která rezonuje v duši. Bylo to fajn, všichni obyčejně šťastní za velkou louží. Ani nevím proč a jak, ale na potlachu je krásně, jsem na stejné lodi, mám rád stejné věci.

• 17.8.2018  07:09
    Škola otců (1957)

Herci byli solidní, čas jak voda plyne. Večer jako stvořený k tomu, abych zavzpomínal na bezpáteřního ředitele, který ve snech mne dodnes pronásleduje ředitelskou důtkou. Vešel totiž do třídy, zrovna když jsme lepili na nástěnku Lenina. Já lepil Lenina a omylem jsem šlápl na Gottwalda na zemi. Důtka jak vyšitá s trojkou mravů:)

• 30.7.2018  07:26

Nádherný příběh ještě s úžasnou hudbou, přátelství dvou duší bez potřeby manželství. Máš-li něčí lásku, nejde zaplatit žádnou obětí, ale každá oběť je příliš velká, abys jí mohl koupit. Vše fungovalo jak by mělo….

• 30.7.2018  07:21
    Mona Lisa (1986)

První co mě napadne hezký pocit, že jsem si včera užil večer s hercem Bobem Hoskinsem, (pravda sice jen na plátně), ale to nemění nic na věci, že bych se z toho nemohl těšit. Skvělé dialogy a nádherně zachycené pocity, které mě dovedly zaujmout. Být v divadle určitě bych tleskal.

• 23.7.2018  17:48
    Maudie (2016)

Abych tak řekl, mám rád příběhy, ve kterých je mi nadmíru dobře. A kdyby pro nic jiného, tak třeba proto, že jsou v něm obrázky jako barevný květ i srdce dokořán. Ano, hovořím o Maudie. Zkrátka film, který člověka, když od něj dopředu nic nečeká, ohromí a okouzlí, vším…

• 21.4.2018  14:49
    Virunga (2014)

Dodnes si pamatuji film o Dian Fosseyové. Bylo to pro mě tak nějak podobné. Faktem však zůstává, že někdy je potřebné dát všechny své síly i pro zdánlivě beznadějnou věc. Snad právě proto nelze hodnotit jinak než srdcem.

• 18.4.2018  11:28
    Kocour Bob (2016)

Chodci se shlukují jako by kocour v duších lidí něco odemykal. Marně vzpomínám, jestli jsem už kdy viděl tak zvláštní spojení, téměř magické sblížení. Sny se uskutečňují. Přičtu-li k tomu všemu kytarové songy, a ozvláštňující uličky Londýna plné života. Moje očekávání naprosto splnilo. A můj žihanej kocour přitom spal stočený v křesle, aniž by měl ánung, oč tu běží. Tak určitě nebude náhodou, že buskerovi vždy do pouzdra nějaký obolus rád hodím.

• 14.4.2018  15:13
    Jarní vody (1968)

Avšak nic nepotěší duši, když je smutno, tak jako nádherný film z jiného filmového světa o lítosti nad uprchlým časem mladosti a vzpomínka nad ztracenou láskou, která je zde podivuhodně a romanticky procítěná. Ztvárněná ryzí filmovost lyriky Václava Kršky v tomto žánru je přímo příkladem, jak se dělá mistrovsky dokonalá režie. Mám rád ruské klasiky obzvlášť dnes, kdy naše filmy skomírají na citové úbytě

• 4.4.2018  08:26
    Tajemství pražských dvorků (TV pořad) (2014)

Mám rád staré dvorky, nezáleží na tom, je-li velký či malý. Podivuhodná místa, která skoro každého více či méně osloví. I když lze namítnout, že poezie starých dvorků, která z těchto míst vyzařovala, je dávno jiná. To, co zbylo, ničí moderní architektura. Poetických dvorků ubývá jako zajímavých pamětníků. Vedle myšlenkově prázdných a politicky bezvýznamných pořadů České televize je tohle učiněný klenot.

• 3.4.2018  14:19

Snad to způsobila podvědomá vzpomínka, kterou ve mně zanechal závan dětství. Možná mám slabost pro dobrodružné filmy, poněvadž to patřilo k mému dětství. Vše nebo to málo, co vím, vyplývá z toho, že verneovský svět je trvale pestrý, obzvláště když je to něco mezi cestopisem, exotikou. A tak, když o tom teď přemýšlím, očekával jsem zážitek, neubráním se úsměvům. Jako vždy. Kouzelný dojem mě vrátil do klukovských let.

• 9.3.2018  10:21
    Past (1950)

Když jsem včera v noci dokoukal. Dnes ráno otevírám okna do zmrzlé zahrady. Je osm nebo devět hodin. Hlavou mi běží děj, záběr po záběru. Nevlídná Pečkárna, beznadějné místo, kde umírali lidé. Extrémy se přitahují. Hrdinka a konfidentka. Co říct? Občas napětí, občas drama, které ovšem za zhlédnutí stálo.

• 8.3.2018  13:04

Ne, že by se to nelíbilo, sympatické je to, co pobaví. Stačí, atraktivní krajina a fantazii se meze nekladou. Bylo to, plné boje a přitom vábivý, i když nejvíce se mi snad líbilo vlnící moře.

• 1.3.2018  14:36

Válka skončila, slunce zářilo a šeříky kvetly jako o život. Země plná úsměvů, jako sad s krásným ovocem. Život se pomalu vracel k normálu. Byť zachycuje nepatrný zlomek poválečných jarních dnů. Bylo to silné a funkční. Ať bych charakterizoval jakkoli, skutečností zůstává, že to je jeden z nejzajímavějších filmů té doby, a to jak obsahem, tak nádhernou atmosférou pražských květnových dnů. Co k tomu ještě dodávat? Pravda, film už dost zestárl, ale šeřík si uchoval jarní rozkvétání dodnes.

• 27.2.2018  09:28
    Soumrak templářů (TV seriál) (2017)

Zrak klouže po rytířích s jasně červenými kříži na pláštích, mám rád všehochuť faktů, mystiky a fantazie. I s tím vším, čemu lidé říkají Svatý Grál, jak známo, snad pohár, ze kterého pil Ježíš Kristus při poslední večeři. Ta legenda už trochu vybledla, ale hledači ne, neboť vědí, že všechno je možné. Ona celá historka se mi líbí, má to kouzlo Artušových rytířů. I to je důvod, proč a jak se na to dívám.

• 27.2.2018  09:27
    Vlčí hory (2013)

Dokument má smysl pro detail, je zkoumavý i nádherný zároveň. Říkal jsem si, jaká škoda, že něco podobného nemáme u nás. Způsob, jakým je to natočeno, je něco tak krásného a úžasného, až dech se tají. Jednoduše řečeno, nešlo tak intenzivní zážitek odbýt pouhými pěti hvězdičkami.

• 27.2.2018  09:26
    Probuzení (1959)

Je tu cosi lyrického i smutného, cosi poněkud svérázného, možná to bylo dlouhé, ale čas mezitím příjemně utíkal. Brejchová byla krásná jako pohled z Hollywoodu. Když se k tomu přičte šedivá Praha, jde o neodolatelné zákoutí, které přitahuje jako magnet. Zážitek to je parádní.

• 31.12.2017  18:26
    Křižáci (1935)

Pokud jde o historii, král Richard Lví srdce je načrtnut jen z vnějšku ještě k tomu samá ctnost. Moc jsem se toho nedozvěděl ani o císaři Barbarosa, který byl klíčovým hráčem v této křížové výpravě. Sladkobolná zápletka krále Richarda s Berengarii Navarrskou posunula film do pohádkové roviny, alespoň mi to tak připadlo. Abych ale filmu jenom nekřivdil! Osmdesát tři let je pro film opravdu velké stáří, takže i přes dobovou omezenost filmových prostředků, které zejména ve filmu stárnou rychle, i po tolika letech je pořád na co se dívat.

• 30.10.2017  18:57

Brilantní zážitek, který dokážu plně vychutnat až po druhém shlédnutí. Filmová adaptace románu Tichý Don přenesená na stříbrné plátno je opravdu vizuálně povedená. Režisér Gerasimov si vybral tehdy do filmu neokoukané pěkné herecké tváře, které působí přesvědčivě. K této kvalitě dodám, že po stránce obrazové jsou nepominutelné záběry na zádumčivou řeku Don, které dodávají příběhu neopakovatelnost. Stylovost prostředí zejména v první části a třetí části má také svojí poetiku. Nutno podotknout, že rozvíjející dějová linie se snaží o výpověď atmosféry z té doby, takže jsem neměl pocit v rámci děje, že jsem sledoval vyloženou agitku bolševismu, protože se ukazuje hrůznost smrti na obou stranách. Přes všechna tato pozitiva si myslím, že i když jde o román, který možná vymyslel život, tak už nestrhne takovou pozornost diváků jak kdysi. Takže pro českou distribuci DVD nepředstavuje asi žádný velký kasovní úspěch, má ale svou poznávací hodnotu v poznání z jedné z mnoha tváří dějin ruské revoluce.

• 30.10.2017  18:15
    Mastičkář (1981)

Přestože režisér Jerzy Hoffman se proslavil spíše epicko-historickými příběhy, ve kterých uměl vždy dobře navodit výrazně historickou filmovou řeč. O to více se dá říci, že mě mile tímto filmem překvapil. Poeticky naladěné duše to spíše ocení. Film dovede vtáhnout živostí, smutkem, lyrikou a nezaměnitelným příběhem podobenství obrazu lásky a spravedlnosti, v němž čas rychle běží a je jak stvořen pro potěchu duše. Co víc dodat? Stojí jistě za úvahu, čím že tak cukrkandlová romance osloví a zanechá cosi, co nelze do detailu popsat. Kdo ví, možná krásnou souhrou skvělých polských herců nebo pečlivě vybranou tvorbou exteriérů či dobovými reáliemi. Nejspíše to ale bude přímočarou poetikou prodchnutou obsahem krásně lidských věcí.

• 30.10.2017  18:11
    Megan Leavey (2017)

Mám rád skutečné příběhy o psech, což je asi dáno tím, že vždycky jsem měl psa. Z tohoto důvodu se nechávám rád unášet filmy o poslání čtyřnohých hafanů. Každopádně, i když má vyprávění téměř dvouhodinovou stopáž, ani chvilku jsem se nenudil. Navíc žádná vyfabulovaná pohádka, ale dojemný příklad toho, co se týče psů, že může být dobrým přítelem i posluchačem.

• 30.10.2017  18:10
    Bába z ledu (2017)

Pojetí lidského domova v mnoha jejích podobách. Je v tom samozřejmě dosti životních pravd. Tedy jakých se odehrává denně hodně. Dějová linie se nijak nepodbízí lacinou líbivostí. V každém případě se jedná o film, které psal život. Způsob, jakým je Bába z ledu natočená, jak už výše bylo řečeno, je přinejmenším podle mě to lepší ze současné české tvorby.

• 30.10.2017  18:09
    Konvoj (2017)

Šroubovanost zápletky a jednání postav, je proti logice děje. Kolotoč absurdností, podivný sled scén je spíše v neprospěch filmu. S jistou dávkou zjednodušení lze říci, že jde jakýsi všeobjímající psychologický experiment o tom, že pomstychtivý šéf věznice nadělá víc škody než psychicky nemocný člověk.

• 10.10.2017  11:56
    Velká válka (TV seriál) (2014)

Dokument unikátním způsobem předkládá dějinné události. Navíc se film omezuje pouze na jasná, ověřitelná, pokud možno do sebe zapadající skutečnosti. Možná jeden z nejpůsobivějších dokumentů o první světové válce, jaký byl kdy natočen.

• 9.10.2017  22:50

Psát něco o Emilu Holubovi, to je jako kdybych psal, že cestovní kancelář nabízí zájezdy. Nic proti filmu, ale na první pohled je nepřehlédnutelné, že se v mnohém podřizuje celkovým potřebám ideové stylizace socrealismu. Tentokráte nešlo o nic víc než o přijatelnou podívanou.

• 9.10.2017  22:49

Ačkoliv je příběh ve svém jádru velice strojený, rozhodně nebyl úplně proti mysli. Nebudu zastírat, že pro Elvise mám slabost od první chvíle, když jsem si koupil jeho vinyl. Třešničkou na dortu byla i krásná Judy Tyler.

• 2.10.2017  18:17
    Srdcaři v Africe (TV seriál) (2017)

Na tohle jsem byl zvědav, díky upozornění několika svých přátel. Je znát, že jsou to lidé z jednoho těsta, přičemž jejich dokumentární road movie je naprosto ohromující. Pokud jde o formu, je to zajímavé, inspirující a zábavné. Nutká to vyrazit s kamarády někam na safari.

• 2.10.2017  18:16

Ponurý a na svou dobu až neočekávaně kvalitní. Všechno zde běží tak jak má. Napětí je promyšleně stupňováno až k závěrečnému odhalení. Ostatně Schulhoff patřil k těm režisérům, jejichž filmy mě osobně skoro pokaždé zaujmou. A to navzdory i tomu, že je to detektivka zrozená v éře socialismu. Najít dnes kvalitní českou krimi se stává stále větší vzácností.

• 29.9.2017  17:30

Vyprahlá poušť a její kouzelný svět. Zcela jistě má svůj půvab, i když půdu odvál vítr. Překvapivě zde žije velký počet živočišných druhů. Parádní dokument, který opět přináší něco zajímavého. Nicméně základem je život lvů. Aby se druh zachoval, pokud je člověk nevyhubí jednou provždy.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36