ještěžiju

Stanley Roe

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 9.4.2021  16:11

Divný film. Označení komedie je fakt dost mimo mísu... teda takřka celý film se usmíváte, byť začíná pokusem o sebevraždu. Říkáte si, že je to takový ten pohodový indie film, kde i přes zobrazené vzpomínané násilí, tady především díky holce posedlé fixací na masová střílení, vás dovede ke konečnému pochopení hlavních postav a že se máme radovat ze života i přesto, že zažíváme útrapy osobní či zprostředkované. Asi nemůžeme nic považovat za jistotu. :-( Mimochodem je film po titulcích věnovaný masovým střílením i lidem, kteří nás opustili příliš brzo.

• 20.3.2021  16:36
    Divorce Club (2020)

Pohodová komedie, ale ten klasický koncept, kde se odvyjí vtipné situace od toho, že někdo něco před druhým tají a čeká se, kdy to praskne, je strašně tuctový. SPOILER začátku filmu pro uvedení do děje: Realitní makléř Ben si vezme svou lásku. Po pěti letech na výročí dřevěné svatby ovšem zažije nejtrapnější okamžik svého života, když se dozví neobvyklým způsobem o nevěře své ženy.. po rozchodu (zpočátku jen ústním) navštíví skupinu, kde se ze svých trápení zpovídají rozvedení lidé a narazí na svého starého přítele. Tento jej pozve, aby šel bydlet s ním. Nabyl slušného bohatství, když vytvořil a později prodal oblíbenou APPKU Toaleťák hned, teď!.. no a dál už se řeší jestli milovat jen jednoho jedince, tak jako tučňáci, nebo si radši jen užívat. Vznikne i onen Klub rozvedených .. Ben díky své práci pozná novou lásku .. atd.. atd.. :-) A abych nezapomněl.. pár písní od Cool and The Gang není k zahození.

• 8.3.2021  00:41
    Sibyl (2019)

Kterej Jouda tam uvedl žánr komedie. :-)

• 28.2.2021  02:50

Je to milé, ale absolutně předvídatelné. Možná, kdyby se pustili více do linky vzpomínek a zážitků z mládí, ještě než hlavní hrdina jako kluk opustil svou rodnou vísku v Itálii a odjel s rodinou do Kanady, nepůsobil by ten film tak přímočaře.

• 21.2.2021  15:25

Toto Buráky nemá šanci ohrozit, vtip takřka žádný, již zde zmiňované přepálení emočních scén.. hlavně ta v té nemocnici, která hned zvidtelnila, že Branscombe není žádný top herec, hodně neobratná snaha o jakési přiblížení se hawaiské kultuře a jazyku... jediná povedená věc byla ono kratičké shledání se s duchem jejich otce.. na dvě hodiny filmu se mohli snažit daleko víc.

• 9.2.2021  20:30
    Âya to majo (2020)

A já si říkal, že mi to něco přpomíná... Ronja ve 3D. A stejně tak zůstalo i u toho, že to spíš působí příběhově jako seriálová epizoda. Protože to uspěchané zakončení pro samotný film nebylo ani trochu dostačující.

• 8.1.2021  00:28

A ten konec, kde šlo o život, to mělo hěkoho pobavit? To jim moc nevyšlo...

• 30.12.2020  23:38
    Portrét (TV film) (1993)

Další ze slušných hereckých výkonů pana Gregory Pecka .. vysílala to Prima ... Peck dabovaný Bartoškou .. co víc si přát.:-) .

• 30.12.2020  16:48
    Procitnutí (TV film) (1992)

Pěkný televizní snímek s docela slušnou výpravou. V našich končinách kdysi odvysíláno na Hallmarku a asi i na Primě.

• 7.12.2020  16:07

Tak neviděl jsem za poslední rok tak silný a emotivní film. Ano, není to příběhově nic nového, ale herecké výkony snad všech na jedničku. Od Close se asi nedalo čekat něco míň, ale ta role babičky ji vážně sedla. Právě díky těm hereckým výkonům mě ten film absolutně nenudil a ani díky zcela předvídatelnému příběhu. Ještě stojí za zmínku, že konečně film podle skutečnosti, kde byli herci somatotypem věrní svým skutečným předlohám.

• 22.10.2020  22:42
    Hubieho Halloween (2020)

Happy Madison je stále na dně... nestojí to za to. A ty odkazy na jiný filmy to fakt nezachrání. Film mě ani tak neurazil, ale ta absolutní nulová snaha se snažit aspoň o trochu víc je ubíjející. Netflix by měl mít nad těmito projekty trochu dozor. Sandler už dávno není zábavný. :-( Když si to dáte později dohromady, tak je to jen obrovská vykrádačka jeho dřívějších filmů. Ani ň navíc.

• 18.7.2020  22:15

Dá se natočit film o sexuálním obrození mladé ženy tak, aniž by ve filmu nebyl takřka ani náznak erotiky? Tento snímek je důkazem. I ty striptérky byly spíš divný. :-) Přesto to jako romantická komedie funguje. S děvčetem se rozejde její přítel poté, když se děvče nedokáže chovat svůdně a ještě vyčítá partnerovi jeho zájmy o internetovou erotiku. Navíc ji přítel označí jako pornofobickou. Dívku to zaskočí, proto si vytvoří seznam sexuality týkajících se úkolů, co musí zvládnout a dokázala si, že není žádný puritán. Nákup v sexshopu, návštěva striptýzklubu, rozhovor s pornohvězdou, vidět x pornofilmů, atd .. a dokázat říct svému protějšku .. že chce vidět jeho .. žhavého, pulzujícího XXXXX ... pár povedených fórků se tam rozhodně najde a osazenstvo je příjemné natolik, že film stojí za to ho shlédnout.

• 17.7.2020  20:05
    Ledový statek (TV film) (1997)

Pokud by třeba existovala delší nesestříhaná a nezkratkovitá verze, mohlo to být daleko povedenější. Takto máte u každé další scény pocit, že se něco nuceně přeskočilo a tak nic nebrání tomu, abyste se docela brzy dovtípili, jak to celé dopadne. Nezachrání to ani povedený dabing České televize.

• 11.6.2020  21:31
    Cesta domů (TV film) (2001)

"Cesta domů" na Hallmarku a "Cizí příbuzní" na Primě. Citlivě a jednoduše zahrané drama. Za zmínku stojí hlavně výkon herečky Julie Walters, která za něj dostala cenu BAFTA.

• 8.6.2020  16:44
    Čtvrtý příběh (TV film) (1991)

Opět... ČT v roce 2001 odvysílala dvakrát a hotovo. :-( Pěkný džezový podkres... styl oldschoolové detektivky. Žena si po zmizení manžela najde soukromého detektiva a postupně se dozvídáme, o co jde.

• 9.3.2020  10:19

Tak nějak mi v hlavě zůstal ten konec ... vážně volala na ty děti, zvlášť na Mirai, která ještě nechodila natož aby chápala, aby už šly do auta, že už pojedou? :-)

• 7.3.2020  15:27

Asi by mi musel někdo vysvětlit, proč se z dvacetiletých verzí Raoula a Madeleine skočilo takřka až na padesátileté verze, přitom jejich děti po tom skoku neměly zatím ani deset let. Asi se dvacet let marně sna... no nebudeme to rozebírat. :-) Holt mám rád Benoita, ale pro tu roli nebyl dobrá volba, už není nejmladší. Film byl milý, jenže se točil takřka výhradně kolem Raoulova tajemství a to je málo na celý film. Aspoň nějaké plus přidaly milé "Sempého" dialogy.

• 29.2.2020  15:29

Tak konečně film s Meradem, co měl vtipný scénář, byť byl ten příběh předvídatelný od začátku až do konce. Štefan (Merad), v tomto filmu lékař porodník, žije se čtyřmi ženami. Manželka a tři dcery. Téma, kolem kterého se film točí, je jasné. Štefan postrádá ve své rodině další mužskou osobu. Jeho snaha, aby si dcery našly své protějšky je ale tak urputná, že je jim schopen jejich vztah zrušit takřka na začátku. Proto se po těchto zkušenostech dcery snaží vše tutlat, dokud to jde. Zlom nastává v okamžiku, kdy se do jedné z jeho dcer zakouká známý a pohledný ragbista...

• 13.2.2020  13:39

Opět koukatelné, opět dobře zvolená hudba a za mě velké viditelné plus, hlavní představitelka zapracovala na hereckém umu a jsou ji ve tváři daleko víc vidět její emoce. Onu chybu z jedničky, kdy psala dopisy s kamennou tváří a dost mě to děsilo, už nezopakovali. Ani nemohli, jelikož se tu jen v jedné chvíli pokoušela na jeden dopis reagovat a málem jsem spadl ze židle, jakou bohatou hereckou reakci předvedla. Každopádně nečekejte nic objevného. Je to spíš jakoby takové prodlouženíčko jedničky, kde trochu ucelí její příběh a vztahy s nejbližšími známými. A jen ta mimoškolní aktivita ve starobinci a jakés takés namlouvání si sousedky jejím otcem, je dost málo na to, aby film působil výrazně a lidé se k němu rádi vraceli. Hlavní dějová linka je totiž opět dost čitelná a nepřekvapí.

• 4.2.2020  23:23

Hmm .. škoda. Doufal jsem, že by se do toho mohl Merad opřít a z tématu gigolo starších dam něco vytřískat. Ve výsledku je to spíš rodinná komedie, takže až na možná tři vtípky hrubšího zrna ( ad1 co obnáší práce gigola, ad2 co znamená "jarní obláček" v salónu krásy a ad3 co našla po ránu holčička v koupelně svého zahradního domečku ) bych moc nečekal. :-)

• 25.12.2019  13:23
    Porušený slib (TV film) (1981)

Vysíláno i na Hallmarku.

• 20.12.2019  14:58

Vážně silná emoce. Snad tento film neunikne českým divákům, byla by to opravdu škoda. Obdivuhodné, jak se dá s málem natočit tak hřejivý film. O hledání cesty nejen zpátky k sobě a nejen díky ztrátě někoho blízkého.

• 2.12.2019  20:51
    Taxík do Kanady (TV film) (1998)

Ano, je to milý TV film, no během ani ne hodiny a půl rozhodně nestačí rozehrát to, o čem se tu zmiňuje kolega pode mnou. Byť tak nějak by si to každý představoval. A ani pár rychlých přestřihů, co vynechaly důležité momenty v příběhu, tomu nepomůže. Možná, kdyby existovala nesestříhaná verze, pak by došlo k ucelení a vystavení plnohodnotného filmu.

• 28.11.2019  23:03
    Ve jménu lásky (TV film) (1999)

Kdysi odvysílala ČT a dokonce u loga měla hvězdičku. Tara Fitzgerald se tam v pár záběrech a to zezadu a z boku vystavila nahá. Ale bylo to vcelku cudné a v přítmí. A oba díly měly v TV minimálně á 98 minut, takže těch 180 v hlavičce je málo.

• 10.11.2019  16:11

Tak smíšené dojmy. Čekejte prostě jen další prodloužený díl City Huntera. Byť se o trochu víc snaží hrát na city, tak nic hlubšího nečekejte. Animace se vylepšila tak akorát, aby zbytečně nezničila ten starý feeling. Pro fandy nutnost vidět. :-)

• 8.11.2019  11:01
    Jak stvořit špiona (TV seriál) (1987)

Na Primě odvysíláno zřejmě pospojováno po dvou dílech do třech filmů. První film se jmenoval "Jak stvořit špióna".

• 13.10.2019  13:55
    Cesta do nebe (TV seriál) (1984)

Hlavně to kdysi vysílala Nova.

• 2.10.2019  13:17
    Příšery (TV seriál) (1988)

Vysíláno kdysi na Nově.

• 20.9.2019  10:53
    Anna (2019)

Tak dalo se na to jednou podívat a kupodivu to snad žádnou újmu nezpůsobilo. Nicméně by mě zajímalo, jestli to někdo sponzoroval ... Brutální Nikita 3.0? Jen to zabalit do novějšího kabátku, sehnat pár zvučných jmen a hrdinku postavit do SPOILER role dvojitého agenta. Akci udělat svižnou, aby si člověk nestihnul uvědomit, že holka, co má 50 kilo aj s botama, hází stokilovejma chlapama jak papírem a je to. Snad Besson nechá na pokoji svoje ostatní kultovní filmy, protože Nikitu už "znásilnil" dost. :-(

• 15.9.2019  15:58

Vysílala Nova a později i Prima. Brněnský dabing Eurokim pro ČNTS Nova 1997, režie pan Jiří Kubík.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7