Pepinec

okres Svitavy
Suzy Lafayette

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 11.10.2017  19:17

Tak ale vážně - dejte mi tužku a papír, posaďte mě v Hájích na metro a já vám garantuju, že do Leňan přijedu s o tolik lepším příběhem, že Amityville z toho znova upadne do kómatu. Ze kterého se tady mimochodem probralo fakt jen tak tak...

• 11.10.2017  19:10
    Svatba (2016)

No a co jako? My už tady všichni víme, jaké mají Muslimové problémy s náboženskou demagogií, tak co takhle začít ty filmy točit trochu jinak? Na mě to dělá dojem, že někde leží nějaká šablona, na kterou se přiloží nápad, obkreslí se, vrazí do promítačky a tradá - máme tady novou pecku, ze které si porotci cvrknou. Já teda nejsem porotce ani trošku, ale ze Svatby bych si necvrknul ani kdybych fakt potřeboval. Jediné, co mi film přinesl, byla bolest za krkem od kroucení hlavy nad tím, jak se někde ničí životy něčím, o čem se snad Bohové všech náboženských mančaftů shodnou, že by mělo život spíš otevírat.

• 11.10.2017  18:59
    Pura vida (2012)

Škoda, že film nemá k dispozici víc záběrů ze samotné záchranné akce, takhle je tam na můj vkus až moc řečí. Co se ale musí nechat, tak to, že všichni ti chlapi do jednoho tady ze sebe sypou mnohem chytřejší a pro život smysluplnější myšlenky, než jaké dokáže dát dokupy kdejaký oscarový scénárista. Čistý život v pravém slova smyslu.

• 11.10.2017  18:49
    Wind River (2017)

Nemám rád svatby a z malejch dětí mi naskakuje kopřivka, ale kdyby se tenhle film zhmotnil v ženu, vzal bych si ji hned teď jak tady sedím v tom křesle a měl s ní plnou mateřskou školku. Taylor Sheridan totiž není režisér, on je normální zloděj, protože mi na dvě hodiny ukradl duši, která se potácela v tom nejčistějším prostředí, jaké jsem kdy na plátně viděl. Ať se jde systém hodnocení ČSFD bodnout, protože co jsem z atmosféry a všech těch lidí tady cítil, tak na to ještě nikdo nevyrobil dostatečný počet hvězdiček.

• 10.10.2017  00:54

Já bych trochu zmírnil to všeobecné nadšení, protože Zázračná planeta mě už dokázala rozhodně oslovit víc. Budu teď za hnidopicha, ale když ono to tak v životě prostě chodí, že touha po dokonalosti zabíjí opravdovost. Všechny ty záběry jsou tak perfektní, až jsem z toho měl dojem, že hodinu a půl čučím na animaci. No a ať mi taky nikdo neříká, že ze dvanácti tisíc DVD materiálu nešlo poskládat trošku zábavnější příběh. Abych ale jenom nesejčkoval, tak musím ocenit smysl celého projektu a taky odvahu distribuce Aerofilms, že dřív než novinářům ukázala Zemi plnému Oku očí. Jestli ani tohle kritiky nevyhubí, zůstanem tu navěky. P.S.: Redford nebo Trojan; to je asi takové dilema, jako jestli si na hokej obout brusle nebo běžky.

• 8.10.2017  21:49

Horský hipster Elba a nesmrtelná teta Winsletová v romanci, kde chybí už jen medvědí kůže u krbu. Kdo ještě nikdy nebyl v horách, ten po tomhle filmu hodí do ledvinky diktafon s kondomem, vezme psa a vyrazí, protože co by se tak asi mohlo stát, že jo? Jsou filmy, při kterých i mně jako divákovi hrozí nebezpečí, tady jsem se ale nebál ani o postavy na plátně. Napětí se stavilo jen na prvních dvacet minut, pak přišla lavina plytkosti a zabila všechno to, co jsem na tomhle filmu mohl milovat.

• 29.9.2017  23:30
    Nakládačka (1977)

Stoprocentní filmový hokej. Už tedy víme, proč Florida angažovala Jágra; už před třiceti lety se zajímala o důchodce. Ta přehnanost mi sedla, stejně jako Newmanovi sedla uvolněná komediální role. A bratři Hansonové? Kéž by je měl náš nároďák... Možná bychom ani tak nevyhrávali, ale aspoň by se o nás ve světě vědělo.

• 29.9.2017  23:22

Argentinci jsou temperamentní a suprupřímní, Evropa pro to má nevím proč synonymum nebezpečný. A stejnou opravdovost vdechli Gastón s Marianem i tomuhle filmu, který mě rozložil jak jednotlivými částmi, tak výsledným vyzněním. Toho si cením na pět hvězd, protože častokrát je to spíš tak, že přijde buď supr pointa, ale dvě hodiny před ní je to nuda anebo je to dvě hoďky príma, ale k ničemu se nedojde. Vážený občan vás nenechá chvíli na pokoji, když budete chtít dá vaší mozkovně dost zabrat, a navíc si budete muset udělat čas, abyste postřehli ten přechod z grotesky na hořké drámo. Plus já si z toho beru ještě i ponaučení, abych až dostanu Nobelovu cenu, poslal k nám na vesnici leda pohled.

• 29.9.2017  18:23
    Smolař (1965)

Smolař? Kdybych tady už tenkrát byl a kdyby do mě naboural Fuňés, měl bych se rozhodně za klikaře. A mohl by mi nabídnout cokoli by chtěl, do Bordeaux bych mu přepravil klidně skákací balon. Skvělá road movie po francouzsku, smůla je leda tak to, že s tímhle filmem nemůžu jít na rande.

• 29.9.2017  17:59
    Goldfinger (1964)

Spousta kamarádů se mě už na Goldfingera ptala a já si říkal, jak je ten klub na Václaváku populární. Pak mi došlo, že asi spíš myslí ten film, tak jsem na něj teda kouknul a ona je to tam čoveče taky samá ženská, zrovna jako v tom klubu. James Bond je živoucím důkazem toho, že na velikosti nezáleží. Kdyby totiž jo, zbyl by číslu 007 jen Aston Martin pro pláč.

• 29.9.2017  16:53
    To (2017)

Chcete vidět, jak děti mlátí klauna železnou tyčí? Jděte na To! Chcete vidět horor, u kterého se budete bát? Vykašlete se na To... Nevím, pro koho to To vlastně toTočili, mně přišlo, že cílová skupina ještě nebyla vynalezena. Jako oficiální dospělák můžu ocenit technickou část, no ale co ta dějová nuda? Jako věčné děcko zase technické části prd rozumím a zajímá mě jen akce, která teda na to, že to To má zhruba dvě a půl hodiny, stojí pěkně za Ho. Ale oceňuji srandovní námět, protože u nás ve městě kdyby úřadoval tenhle šáša, jdu mu dělat asistenta.

• 29.9.2017  00:28
    Mlha (2007)

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál, je malý supermarket. V něm se schovávají individuálně pošahaní lidé před něčím, co podle úrovně animace přišlo z pravěku. Moc jako horor mi to teda nepřišlo, a pakliže si tady skutečně něco koledovalo o zabití, nebyly to chobotničky, nýbrž ta Kristova otrokyně, která pořekadlu "ženu ani květinou neuhodíš" dělá ještě horší reklamu než Zeman Krtečkovi. Kdyby takhle vypadal film z roku 80 a ne 07, byla by to jiná písnička, Franku Darabonte.

• 29.9.2017  00:06
    Dort (2014)

Nepřitažlivá Jennifer v dramatické roli... Dinosauři vymírají častěji, než se vidí tohle. Je mi záhadou, proč je to její jediné čistokrevné drámo v playlistu, protože kdyby jako ona tady hrál o víkendu Berdych na Laver Cupu, mohli by si Nadal s Federerem vzít volno a jít na procházku po nábřeží. Příběh je i zajímavě vystavěn, oproti americkým zvyklostem jsem nedostal všechno na podnose jako kdybych byl zproštěn samostatného uvažování. Vadu na kráse Dort ale má, protože mi přišlo, že trval tak dva dny a ne hodinu čtyřicet.

• 26.9.2017  11:48
    Jezero smrti (2008)

Žena je ztělesněním nelogičnosti a na dnešní mládež se nadává v jednom kuse, v tomhle je Jezero smrti stoprocentní, i když se vlastně všechno podstatné odehrává v lese. Co se Fásbendra týče, už chápu, co to znamená, když se řekne něco jako "vybudovat si kariéru stojí hodně bolesti a krve." No a až zase dojde na debatu o dětech, tak už vím, po čem sáhnout, aby konečně pochopila můj strach.

• 26.9.2017  11:24
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Ale vždyť je to roztomilé pozorovat Jardu Soukupa, kterak je pro něj Miloš Zeman učiněný Ježíš, a sledovat našeho prezidenta, kterak si ve stylu rockových hvězd užívá přítomnost fanouška s mokrými spoďáry. Ještě by mě zajímaly prostřihy na Jirku Ovčáčka, kterak žárlivostí ohryzává Zemanovu kouzelnou hůl. Tak jako taxikáři protestují proti Uberu, měli by vytáhnout do ulic i cirkusáci, protože náš Hrad jim bere práci.

• 26.9.2017  11:13

Měl jsem pocit, že nekoukám na film, ale že šmíruju něčí život. Tuhle přirozenost mají Frantíci v sobě a já doufám, že o ni nikdy nepřijdou. Komorní film, ale on není vždycky potřeba velký orchestr, aby měl člověk i velký zážitek.

• 26.9.2017  11:02

Podle plakátu to vypadá na film o bábě, která začala nosit plínky, ale nebojte se. A neřiďte se ani názvem, nejste-li milenkou Tigera Woodse. Naopak - je potřeba řvát na lesy, pak si kdejaké monstrum rozmyslí dělat vám křena. Mně se tenhle teen-porno-horor náhodou docela líbil, protože jsem z něj cítil, že ty lidi mají velkou vášeň pro to, co dělají. Teď ještě aby vás začalo bavit natáčet filmy a uvidíme se znova.

• 25.9.2017  23:54

Když je komedie nejen vtipná, ale když má navíc i dobrou pointu, není co řešit. Budu se opakovat, ale Francouzi prostě umí, a to i s květáky, kteří se u nás dávají leda do Partiček. Milé překvapení, co bych teda ale fakt nemusel, tak jít na tu divadelní hru...

• 25.9.2017  23:35

Kostýmová zkouška Nastassji Kinski: "Dobrý den, svlékněte se. Ano, komplet. Nikde vás to netáhne, cítíte se pohodlně? Výborně, tak další!" Naštěstí Marcello má vždy po ruce deštník, protože tam občas prší, jinak by tu angínu chudinka léčila dodnes. K filmu bych měl jednu nejapnou poznámku, kterou radši spolknu než mě osud potrestá, ale tak nějak obecně filmově vzato je to na pěkný večer, pokud vám tedy někdo při záběrech na nahatou Nastassju nepřepíná program.

• 25.9.2017  21:13

Z Amerických scénáristů akčních filmů mám dojem, že do chemie přišli na základce jenom v hodině, kdy se probíralo plutonium a do zeměpisu, když se bralo Rusko. No ale budiž, my si tady zase hrajeme na jejich hepyendy. Chválím trailer, protože je lepší lhát než bonzovat, chválím akční scény (především tu romantickou na pláži) a chválím Keatona, který teď v Hollywoodu frčí jako Kovy na Jútubu. Jo, viděl jsem ten dokument, takže vím, že kovy nejsou dneska už jenom chemické prvky. Kovy by tu situaci tady vyjůtuboval, Mitch ji naštěstí rozstřílel a rozsekal, což je mi jasně sympatičtější, ovšem víc než film na jednu noc z toho nebude. No ale toho Keatona teď asi budu odebírat...

• 25.9.2017  20:56

Belmondo rošťák, film polda. Nějak mi to nešlo k sobě, dost možná za to ale může Krampolův dabing, který je tvárný asi jako ocel za studena. Já vím, že to je už nějaký ten pátek, ale to tenkrát dabéři neměli ve studiu telku, aby se mrkli, jestli ta postava zrovna utíká, brečí nebo kadí? Najdu si originál, slibuju, pak dám vědět.

• 25.9.2017  20:35
    Dobrý časy (2017)

Úlet, který si nejprve užijete a posléze pro něj nedokážete najít vysvětlení. Atmoška, která drapne jako vášnivá zrzka a jestli se považujete za olympioniky v disciplíně "Uhádnu jak to bude dál", tak tady jsem na vás fakt zvědav. Jo a Robert se může přestat maskovat, my už všichni víme, že Twilight nebyla jeho chyba a že hrát umí!

• 25.9.2017  20:18

Ráno jsem si šel koupit boty a tvrdili mi, že jsou to čtyřicet trojky, i když jinak nosím čtyřicet dvojky, v poledne jsem šel do krámu pro máslo a řekli si o šedesát korun, i když jsem čekal tak půlku, no a odpoledne jsem šel do kina a tam se mi pro změnu snažili nakukat, že Whiterspoonový je čtyřicet, i když vypadala líp než dvacítka na pokladně. Já teda nevím, z jaké planety za námi Reese přiletěla, ale když už mám od včerejška v číslech profesionální hokej, mohl bych se taky vzepřít chlapskému čtyřbloku z filmu a myslet si, že ten pravý jsem tady jedině já. Tahle komedie asi fakt vznikat vyloženě nemusela, ale to spousta z nás tady a stejně nám nevadí, že tu jsme.

• 25.9.2017  12:35
    Stále spolu (2014)

Profesionální otec Petr by měl okamžitě dostat padáka od svých dětí, protože je nenaučil ani pořádně mluvit, natož samostatně uvažovat. To nemůže nikdo myslet vážně, že by ho takový život bavil. Upřímnost jsem tady viděl jenom u demagoga Petra, přičemž upřímný demagog je vždycky nejnebezpečnější. Zaplať Pánbůh, že takový člověk žije daleko od ostatních a otravuje život jen svojí rodině. Jinak dokumentaristika na bodě nula, Mlčoch jakoby tady působil i jako cenzor a film si stříhal ve Španělsku pod mostem. Dokument není obraz, aby něco prostě jenom zachytil.

• 25.9.2017  12:24
    Divné zvuky (studentský film) (2015)

Spíš než povídkou Odpuštění bych řekl, že je film inspirován lidovou slovesností "kocour v troubě."

• 25.9.2017  12:14
    Řeky (2014)

Fakt zvláštní, že to říkám zrovna já, ale tenhle kraťas měl být delší. Pěkná animace, ale tři minuty jsou vážně málo, to Daria neví?

• 25.9.2017  12:11

Kdo si přečte obsah, ten by podle mě jen těžko tipoval, že jde o obsah film. Možná o popis obrazu nebo videomapingu, ale že se takováhle psychadelie dostane už i na filmové plátno, to pochopím asi až s odpovídajícími léky.

• 25.9.2017  12:07
    Čím víc vím (studentský film) (2015)

To je sranda, jak se význam i smysl krátkých filmů dozvídám až dodatečně z obsahu. Pokud to byl záměr, abych si na konci stejně jako Falcon položil otázku "co se snaží říct?", měl bych asi změnit hodnocení. Jinak je sice príma, že to má průvodní slovo, ale celkovému vyznění to nijak nepomáhá.

• 25.9.2017  12:01
    Ploty (2015)

Myšlenka je jasná, to snad leda že by někdo nevěděl, co je to plot. Ani trochu se mi ovšem nelíbila animace, troufám si tvrdit, že sám bych nakreslil ne o moc ošklivější panáčky. Omezené vnímání svobody a člověka nemám, jestli ale něco mám, tak omezené vnímání krátkých animovaných filmů.

• 25.9.2017  11:54
    Vlčí hrátky (2015)

Fascinuje mě ten čtyřřádkový obsah Falconu, takovou niternou sondu tady nemá ani Pulp Fiction. Jestli ve Vlčích hrátkách někdo něco z toho vážně viděl, má můj obdiv. Já viděl jeden velký otazník.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83