Pepinec

okres Svitavy
Suzy Lafayette

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80
    • 15.6.2017  12:32

Konečně můžu porpvé v životě použít oblíbenou frázi knihomolů "předloha je lepší." Přečetl jsem v životě asi tři knížky, kromě slabikáře shodou náhod i jednoho Raymonda Chandlera. Nebýt toho, asi těžko bych se orientoval v postavách, nehledě na to, že některé věci byly upraveny podle mě ne úplně k lepšímu. Marlowe je na papíře mnohem větší kanón než ve filmu. I tak je to ale skvělá detektivka, jakou bych chtěl mít každý týden v kině.

• 15.6.2017  12:07

Tuhle jsem byl s kamarádem na pivku a u vedlejšího stolu sedělo tohle: rosolovitý, upocený muž středního věku s fyzickou kondicí hrocha, a odérem čerstvě zatavené občanky zapáchající asi ženština, kterou podle všeho oblékala malířská paleta kibicovaná štětkou. Nebyli to otec a dcera, anebo o to horší, protože se u toho stolu nejdřív málem vojeli, pak sedli do hrochovy limuzíny a zmizeli. Pointa je v tom, že navzdory obalu to klidně můžou být ti nejvzdělanější a nejdobrosrdečnější knihy pod Sluncem, ale já po jejich etudě dostal leda tak chuť na další pivo a panáka. Bez sympatií to nejde, a to je případ i Axolotlu.

• 13.6.2017  18:34

To ani tak není o touze jednoho člověka splnit si sen, to je spíš ukázka pravé Kiwi povahy v plné kráse. Takových lidí je tam jako u nás fňukalů, proto mě ani trochu nepřekvapuje, že bombarďák Burt byl zrovna ze Zélandu. Mimochodem dokonalá ukázka toho, že ani tak moc nezáleží na tom co děláte, nýbrž na tom, jací u toho jste. Burtovi bych při sekání trávníku ochotně doplňoval benzín, zatímco mojí sousedce stačí aby se na mě podívala a hned mám chuť ji rychlostí Indiána poslat na solnou pláň.

• 13.6.2017  18:24

Kopal, kopal a kopal, až se prokopal. Stal se vzorem všech malých fotbalistů a odrostlých vězňů. Film o legendě by ale zcela určitě měl vypadat jinak.

• 13.6.2017  18:17

Ustavičné natahování sérií všeho druhu má ten defekt, že čím dál tím víc kašlu na nějaký kontext. To abych v pondělí sjížděl všechny X-Meny, v úterý Batmany, ve středu Piráty, ve čtvrtek Star Warsy, v pátek Vetřelce a o víkendu chodil do práce, ne? Fakt na to nechci mít čas a fakt si sotva pamatuju, co dělal Vetřelec v letech 1979-2012. Takže mi zbývá akorát tak zhodnotit, jak na mě Covenant zapůsobil jako film sám o sobě. Řekl bych, že nebýt pana velkotovárníka Scotta, který umí udělat kuličku i z průjmu, vyměnil bych páteční sérku Vetřelců za Matrix. Nádech atmosféry tam byl a zvířátko dělalo co mohlo, ale unylost emocí postav mě v kině uspala dvakrát za sebou. Naštěstí aspoň v různých místech, takže na to nemusím jít potřetí...

• 13.6.2017  18:01

Vzpomněl jsem při tom, jak se i jedno naše Veličenstvo rádo nechává vidět na vodě v člunu. Akorát je škoda, že ten rybník na Vysočině nemá žádný odtok do Albánie... Podařená satira, která sice vážně k ničemu nevede, ale proč by nemohl postrádat pointu film o loutkové politice, když politika sama žádnou pointu nemá? Kdyby aspoň Ovčák vypadal jako Lucka Debayová, hned by se mi z okna na Hrad koukalo líp.

• 13.6.2017  17:47

Salazar se nemstí ani tak Jackovi, jako spíš mně za nápad jít na Piráty do kina. Takovou vyšuměnou limonádu jsem dlouho neviděl. Johny Depp na mě působil jako svoje vlastní karikatura, podle mě ta jeho nástupní scéna vůbec nebyla hraná; prostě ho tam tak ráno našli, tak to šoupli do scénáře. Zápletku to má leda v tom, jestli Kaya ukáže kotníky nebo lýtka, humor jsem zkoušel hledat i pod sedačkou a napětí bylo cítit jen na mojí krční páteři, kterou jsem si v noci přeležel. Letos kino průmysl očividně chce, abychom léto strávili venku. S radostí.

• 13.6.2017  00:08

Ne že by mě ten nekonečný kolovrátek o vytahování meče z šutru tak moc bavil sám o sobě, baví mě spíš Chlap Ričí a jeho přístup k natáčení "Voni se neposerou. Anebo jo." Udělal ze stereotypu zábavu a to se při současné bídě v kinech cení dvojnásob. Palec nahoru i pro Beckhama, který po zjištění, že na trávníku z něj asi nikdy rytíř nebude, přestoupil k filmu. Proč ne, praxi s filmováním by měl.

• 12.6.2017  23:49
    Wonder Woman (2017)

Jestli je tahle ženská v něčem wonder, tak leda v tom, že dvě hodiny dělá psí kusy ve vzduchu, na vodě i v protivětru a ani jednou se jí nenadzvedne sukně. Zaplať Arés, že obyč pozemské smrtelnice tuhle schopnost nemají, to fakt nevím na co bych koukal teď na jaře. Jinak film je to asi jako vepřo-knedlo-zelo bez masa a přílohy. Komiksoví superhrdinové okupujou kina jako kdysi Němci Evropu a zatímco to je asi čím dál tím lepší pro něčí peněženky, je to zároveň čím dál tím horší pro moji zábavu. Když nejlepší částí 140ti minutého filmu o suprprincezně je její desetiminutovka v úplně jiném filmu o úplně jiných suprprincech, pak je asi něco suprblbě. Jako odpůrci stejně přitažlivých chlapů se mi to těžce říká, ale nebýt Chrise, dal bych ty dvě hvězdičky uklízečce. P.S.: Marně čekám, až zase jednou uvidím fakt podařeného záporáka. Na sípajícího knírače se můžu chodit koukat k sousedům.

• 12.6.2017  23:27

To jsem zas po dlouhý době jel na víkend k rodičům, abych si pošmáknul na domácí svíčkový a abych si potvrdil současnej stav, že máte-li doma plnej septik, velmi pravděpodobně za to může vaše televize. Ještě si musím sám pro sebe zhodnotit, jestli to znamená držet se dál od telky nebo radši i od rodičů...

• 12.6.2017  23:18
    Mumie (2017)

Vypadá to, že prostě není v lidských silách natočit buď zábavný anebo vážně myšlený film o mumii. Vždycky z toho vzejde takovýhle paskvil, u kterého mám chuť sám sebe zafačovat a složit pod sedačky. Alex Kurtzman natočil tak nápaditou adventuru, že rovná čára je proti tomu Bohyně tvůrčí invence.

• 12.6.2017  23:05
    Smrtihlav (2017)

Mám toho plný zuby. Každejch čtrnáct dnů je v kinech válečnej film a třikrát do půl roku se opakuje ten samej příběh. Pokaždý je to napůl stejně, napůl jinak, tady je navíc jedna půlka o tomhle a druhá zase o támhletom. Dohromady je to zábavný jako průjem na lyžích a já se vážně nemůžu dočkat, až na podzim půjdu do kina na film o atentátu na Heydricha z pohledu zaseklýho kulometu. Kde nic není ani Smrtihlav nebere.

• 28.5.2017  18:16
    Progression (2009)

Krásná příroda, čupr záběry, skvělí lezci a neskutečné výkony. To všechno beru, ale říkat za sebe poskládaným videím bez přidaných informací film, to je podobná odvaha jako pustit se do křížku s El Capitanem.

• 23.5.2017  22:21
    Zvláštní vyšetřování (TV seriál) (2016)

V tom našem Kocourkově je rozdíl mezi pravdou a lží leda v počtu písmen a i to je určitě podle spousty lidí blbost. Co říká politik nebo novinář je vlastně jedno a v čem jsou namočení Remunda s Klusákem mně je šumák snad nejvíc ze všeho. Že to na hnojišti smrdí a nejlepší lék jsou vidle se dá naučit i bez tohohle pořadu. Jak je to s pravdou skutečnou asi nehledejme zrovna na streamu. Viď, Kazmo?

• 19.5.2017  15:06

Lehkonohá atletka mezi filmy. Svěží, rychlá, zábavná a pro ostatní nebezpečná, protože jestli si na tenhle telecí nápad někdy vzpomene někdo z mých kamarádů, sehraju u stolu infarkt, mobil sežeru a zmizím. Už mám dokonce i řidiče na ambulanci - brácha říkal, že na tohle taky se*e. O neblahém vlivu telefonů na vztahy vím totiž svoje, Paolo mi teď navíc rozšířil vzdělání o varovný ukazovák, abych si dával většího majzla na náušnice. Takže holky, sorry jako, s náuškama končíme, nepotřebuju dostat do držky a vy asi taky ne. Je sice teprve květen, ale přihlášku o komedii roku vyplnili Cizinci jakoby mě znali.

• 19.5.2017  14:46

Mono film. Monotónní krajina, monotónní lidi, monotónní vyprávění příběhu orámované střihy, které mi nepříjemně připomněly Hřebejkova Zahradníka. Jestli je vážně pravda, že od Činkatchána může odvozovat svůj původ každý dvoustý člověk, můžu být se svými dvěma hvězdičkami naprosto v klidu. Takhle to v rodině nechodí.

• 9.5.2017  16:19
    The Circle (2017)

Ale no ták... Tenhle film je víc naivní než Ema Watson krásná. Copak myšlenka, ta je zřejmá málem už při pohledu na plakát, ale ono je príma když má myšlenka i nějakého příjemce. Já jsem ze hry, protože moje filosofie se shoduje s tou domnělého vraha jelenů. Jde o zblblé digi-online-otroky, kteří nezvládnout být oflajn ani ve sprše. Aby se tahle banda probrala a zkusila uvést v onlajn vlastní mozek, musel by ten film slézt z plátna a dát jim facku, jinak tahle limonáda nemůže nikoho z nich rozházet. Herectví a technika tu jsou podle mě na vedlejší koleji, tady je v hlavní roli pointa, bohužel úderná stejně jako mužný hlas premiéra Sobotky.

• 9.5.2017  15:39

Na mě to působilo tak, že Honza Gunn si přečetl moje hodnocení jedničky a podle toho se zařídil. Škrtly se kecy, přestalo se hrát si na pupek světa a začala zábava. A na to já slyším, protože tak jako je i dvojka chujovina všech chujovin Matka, mě oproti první záchraně Galaxie nenutila trhat si chlupy v nose, abych neusnul. A v příští lekci už se snad konečně dozvím, jestli je Zoe zelená úplně všude. Napíšu.

• 9.5.2017  15:30
    Špína (2017)

Povedený vstup mladé holky mezi celovečeráky, o tom žádná. Jinak ale hnůj a hnus na to jen koukat. Nemám rád tuhle tematiku na plátně, protože se mi vždycky otvírá kudla v kapse. Tady obzvlášť, protože trest činkou je zatraceně málo. Obecně bych byl radši, kdyby (pokud se to vzájemně nevylučuje) se na to přestalo tolik ukazovat a o to víc se s tím začalo něco dělat. Poutavý film, zároveň ale jeden z mála, o kterém můžu s jistotou říct, že už ho fakt nikdy víc neuvidím.

• 8.5.2017  19:01
    Uteč (2017)

Jet dělat první dojem na rodinu vaší holky je nevděčná práce bez ohledu na barvu kůže. Trefit správnou kytku a flašku, přetrpět křížový výslech matky, ustát vražedné frťanové tempo otce, udržet koncentraci při rozhovoru se zkouřeným bratrem, přetrpět druhý křížový výslech od babičky, ustát doutníkovou výzvu strejdy, nezemřít při prohlídce vinného sklípku dědy, nezírat na sexy sestřenku, zajímat se o výzdobu bytu, spotřebu elektřiny, rodinnou historii, lhát o rodině svojí, sníst všechny knedlíky, chlebíčky a zákusky, nekrkat, neprdět, nezívat, nechodit často čůrat, vonět, chválit, divit se, být vtipný, vypadat mile na fotkách a večer pak podat konkurenceschopný výkon v posteli, to je ty vole taková dřina, že ještě jednou a pošlu tam za sebe bráchu. Tahle rodinka mi po zkušenostech přišla docela v pohodě, kde totiž nejde o vlastní kejhák? Překvapení měsíce.

• 8.5.2017  14:27

Já teda nechci nikomu kecat do práce, ale nezapomněl to někdo správně seřadit? Připadal jsem si jako v pomocné škole scén, kde si každá scéna dělala co chtěla, kdy chtěla a ještě byla zhruba třikrát delší než představa žen o ideální předehře. Jestli tady polovička komentářů začíná větou "děkuju Cinemartu za pozvání na premiéru", pak já bych Cinemartu rád poděkoval za to, že mě ignoroval. Spící Pepinec na slavnostní projekci by asi tu správnou reklamu nedělal, i když je to právě touha usnout jakožto jediná emoce, kterou film probouzí. Právě proto jsem šel včera do kina a ne na ČVUT, protože samotná technická dokonalost je zábavná asi jako předehra bez dohry.

• 3.5.2017  15:44
    Iron Man 3 (2013)

Železníkova jalová zábava potřetí a já doufám, že i naposledy. Nemá to totiž vůbec nic, kvůli čemu bych si to měl pamatovat třeba aspoň jeden tejden od projekce. V tomhle směru Iron Man neporazil ani chemickou tabulku prvků z osmý třídy. Suprvýkon, Marvele.

• 3.5.2017  15:35
    Iron Man 2 (2010)

Vylepšený MacGyver podruhé na scéně. A je to stejně bezkrevná zábava jako vytahovat si zpod hlavy přeleženou ruku. Hitparáda známých ksichtů je sice moc príma, ale na to stačí udělat jeden plakát a ne dvouhodinové omalovánky bez kulí.

• 3.5.2017  15:31
    Iron Man (2008)

Blbost na dvě? Iron Man. Neohrabaně se kymácí mezi srandou a vážností, emočně je prázdný jak popelnice v předprodeji, chybí mu všechno co by mě mělo čapnout za pačesy a ještě ke všemu to má další dva díly... To teda vážně nevím proč.

• 28.4.2017  17:39
    Mother's Day (2010)

Proboha jakej teror nebo horor? Od začátku tady všichni chtěj umřít a podle toho se taky chovaj; tomu se neříká teror, nýbrž plnění přání. Nechci po filmech aby měly červenej diplom z Harvardu, ale je dobrý vědět aspoň to, jaký se ve slově logyka píše i. Každopádně po tomhle kolotoči 100+1 nejdebilnějšího chování filmovejch postav bude každý další vymejšlení gratulace ke Dni matek procházka růžovým sadem.

• 28.4.2017  16:29

Ona měla Julia něco s očima? Já se nedostal nad její výstřih, sorry jako. Film je to príma, já se ale krom háčkování v životě nenaučil ještě jak se vypořádat s tím, když má reálná postava nadpřirozené schopnosti. Je to pro mě jako stavět sněhuláka z prašanu. Navíc průhledná měla být Juliina blůzka a ne scénář, samotná atmosféra bez překvapení je mi k prdu.

• 28.4.2017  16:10

Vypadá to, že Hollywood je nejlepší domov důchodců na světě. Kdybych navzdory všemu jednou vážně zestárnul, podám si mezi kluky žádanku. Přesně ten film, který nedělá nápad, ale charisma legend. Upřímně doufám, že ty prachy brzo rozfofrujou a budou muset vymyslet další bejkárnu. Tak jako jsou moje dvě největší noční můry stáří se svatbou, mě Loupež přesvědčila, že aspoň u jedné z těch dvou komplikací může být prča.

• 28.4.2017  14:04

Film na jednu noc - pobavit a zapomenout 8. Tady jde o zážitek, ne o logiku. Když si tohle vyjasníte už na baru, je těžké ráno něčeho litovat.

• 28.4.2017  13:14

Upřímně závidím těm, kteří dokáží v guláši X-Menů a Wolverinů rozlišovat. Já se v tom všem vyznám asi jako Babiš ve svých daních. Nenudilo mě to, ale ani nijak extra nebavilo, po týdnu už vlastně nevím, co tam kdo dělal... Za mě je to prostě tak, že ne každý zápas je pro nezaujatého fanouška. Deprese a masakr u mě nikdy moc bodů nezískají.

• 24.4.2017  19:26
    Ochránci (2017)

Občas mrknu na Darwinovy ceny, takže vím, že "nic není nemožný" na pět je Rusko. V týhle zemičce, která se taktak vejde na naši planetu, se kdysi narodily předci otazníků a Chuck Norris tam určitě jezdí pro rady, když je v koncích. Tohle je tak debilní jako nebe modrý - hodně, zatraceně moc. Za mnou seděl podobnej činko-mutant jakej tady kradl televizní vysílače a krom toho, že mě asi šestkrát málem odkopnul až do první řady, když si vyměňoval svoje Adidasky s bílou podrážkou na podhlavníku mojí sedačky, tak i tenhle činko-mutant z Prahy poznal, že v tom filmu něco nehraje. "Vole, to sem nežral, ne" řekl na konci, naposled si do mě kopnul a vyfouknul bicáky, aby mohl projít dveřma na chodbu. Ani já to nežral, kámo. Největší superschopností je tady koziště Xénie, stačilo aby měla kostým bez výstřihu a i ta jedna moje hvězdička odešla mlátit hlavou o zeď.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80